Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Podplat kar razpade – je to možno??

Podplat kar razpade – je to možno??

Imel bi eno vprašanje, če kdo ve. Ene ful dobre planinske čevlje imam, vsaj mislil sem, da so dobri. Zadnjič pa pogledam in opazim, da guma na podplatih kar nekako razpada, kot da bi bila razžrta ali kaj podobnega.

Se je že komu to zgodilo? Zakaj do tega pride? Aja, so pa od Alpine.

Tnx

Nič nisi napisal koliko časa jih imaš, kje jih hraniš in po kakšnem terenu in koliko hodiš

Gre za gumo in po določenem času začne razpadati ampak ne po enem letu. Lahko je tudi blj občutljiva če je pozimi na zalo mrzlem in zamrzne ali pa če jo imaš na tleh v gardarobi pa seveda prižgano talon.

No normalno to ni lahko neseš nazaj v trgovino in reklamiraš, seveda z računom

Kupil si neke Alpinine smeti po nizki ceni!
Tapravi Alpinini gojzarji pod 150€ niso kaj prida!

meni se je podplat odlepil, drugače so ok … sem vprašala v trgovini Alpina, lahko prinesem in bodo za 10 eur nazaj zalepili … če pa hočem nov vibram podplat, je 40 eur

kaj mislite, je bolje?

Malo poglej kje se izdelujejo Alipnini gojzarji pa ti bo jasno da razpadajo, od onih za 20€ do 200€, vsi se izdelujejo v PRC.

Hvala vsem za odgovore. Niso bili poceni, so pa stari že kar nekaj let. Niso pa veliko uporabljani, parkrat letno recimo. V bistvu so bili spravljeni v prostoru s talnim gretjem, ampak ne na tleh. Nekaj časa pa jih sedaj prevažam kar v prtljažniku, morda je krivo to?

Vem, da ni reklamacija, za to so prestari, mi jih je pa nekako žal:)

načeloma ni krivo kje jih hraniš….materiali so danes taki, da ti podplati na 5 do 10 let starem čevlju, pa magari si ga imel skladiščenega v idelanih razmerah, ko jih obuješ v 100 metrih lahko razpadejo.
problemi so v gumi na podplatu, ker to ni navadna guma, temveč ima razne dodatke in potem je poizdarija.

že marsikomu so kar naenkrat razpadli…

če ti v fabriki menjajo cel podplat, menjaj raje cel podplat, kot samo lepit star podplat.

ja, cel podplat … ampak tudi ta nov podplat bo gor zalepljen, ne?

Enkrat so mi podarili skoraj nič nošene planinske čevlje, so bili ravno tako nekaj let stari. Z njimi sem prehodila nekaj 100 m, ko mi je podplat dobesedno razpadel. Čevlji od Planike.

Meni tudi, dva para gojzarjev, bolj malo nošeni, eni Alpina, eni nekaj drugega. Podplat (pravzaprav tista pena ali guma nad njim) se je dobesedno spremenila v prah. Nič nisem mogla narest, ker je bil podplat (vibram) sam po sebi še ok, samo nad njim je vse preperelo. Žal.

New Report

Close