Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odstranitev polipov – bolniška?

Odstranitev polipov – bolniška?

Tiste, ki so vam histerskopsko odstranili polipe z maternice, postrgali maternico in še kaj. Koliko časa ste bile na bolniški?
Kdaj ste lahko spet normalno fizično funkcionirale, športale, dvigovale bremena?
Po posegu, rabiš vložke, ker krvaviš ali ne? Da vem kaj nesti v bolnico s sabo.

Bila na ambulantni histeroskopiji in odstranitvi polipa. Trajalo je šolsko uro, noter pogovor z dr., poseg, po posegu dobiš dva velika vložka ala Vir (lahko imaš tudi svoje), zaključni pogovor z dr.
Šla nazaj v službo, imela sedeče delo in nič fizično. Sem imelanekaj krčev kot pri močni M, krvavela sem minimalno, pa čeprav imam težave s strjevanjem krvi.
Poseg sem imela v petek, tako da sem soboto in nedeljo počivala. Težkega ne smeš dvigovati 14 dni, vsaj tako mi je rekla. V primeru fizičnega dela pa ti pripada nekaj dni bolniške, točno ne vem koliko.
lp

Isti dan v službo? Ta je pa kruta.
Meni bodo delali v splošni anesteziji. V bolnici naj bi ostala dva dni, mogoče celo tri.

Isti dan v službo? Ta je pa kruta.
Meni bodo delali v splošni anesteziji. V bolnici naj bi ostala dva dni, mogoče celo tri.[/quote]

Ja o posegu pod anestezijo pa ne vem kaj dosti.
Drugače pa ambulantna histeroskopija sploh ni nič hudega, odstranitve polipa ne čutiš. Poseg spremljaš zraven na zaslonu, zraven pa še zdravnica komentira in mine kot bi pihnil. Na isti način so mi naredili tudi ablacijo endometrija. Ampak takrat pa smo že imeli podjetje doma in sem si privoščila nekaj dni počitka, tako da tudi ne vem kako je z bolniško po takem posegu. Sama pa nisem imela nobenih težav in bolečin.
lp

Isti dan v službo? Ta je pa kruta.
Meni bodo delali v splošni anesteziji. V bolnici naj bi ostala dva dni, mogoče celo tri.[/quote]

Ja o posegu pod anestezijo pa ne vem kaj dosti.
Drugače pa ambulantna histeroskopija sploh ni nič hudega, odstranitve polipa ne čutiš. Poseg spremljaš zraven na zaslonu, zraven pa še zdravnica komentira in mine kot bi pihnil. Na isti način so mi naredili tudi ablacijo endometrija. Ampak takrat pa smo že imeli podjetje doma in sem si privoščila nekaj dni počitka, tako da tudi ne vem kako je z bolniško po takem posegu. Sama pa nisem imela nobenih težav in bolečin.
lp[/quote]

Verjetno gre za drugače poseg kot ga imam jaz.

Ja o posegu pod anestezijo pa ne vem kaj dosti.
Drugače pa ambulantna histeroskopija sploh ni nič hudega, odstranitve polipa ne čutiš. Poseg spremljaš zraven na zaslonu, zraven pa še zdravnica komentira in mine kot bi pihnil. Na isti način so mi naredili tudi ablacijo endometrija. Ampak takrat pa smo že imeli podjetje doma in sem si privoščila nekaj dni počitka, tako da tudi ne vem kako je z bolniško po takem posegu. Sama pa nisem imela nobenih težav in bolečin.
lp[/quote]

Verjetno gre za drugače poseg kot ga imam jaz.[/quote]

Lahko bom pihnila mimo, ampak kot so meni objasnili, v obeh primerih odstranijo polipe (ali bodo slučajno vam odstranili miom/e) in v obeh primerih lahko naredijo ablacijo endometrija. gre samo za razliko v posegih, prav ako pa ambulantnih histeroskopij ne izvajajo povsod. Pri meni pač ambulantna obravnava pride bolj v poštev zaradi drugih zdravstvenih težav, zaradi česar se na vse pretege trudijo izogniti anesteziji in kakršnimkoli rezom.

Kakorkoli, lepo okrevanje 🙂

New Report

Close