Najdi forum

50€

Sem zaposlena za 5.stopnjo, 23 let delovne dobe. Plača 650€.
Ko pokrijem vse stroške mi ostane za življenje od 40 do 50€ mesečno za 2 osebi. V skrinji je hrane vedno manj.
Imam kredit za stanovanje, saj je isto, prej sem plačevala pa najemnino, nekje moraš biti.
Na obroke imam zavarovanje za avto, ki je star 11 let. Na obroke imam za pralni stroj.
Denarja za zimsko opremo za na avto ga nimam.
Nimam vrta.
Mi lahko kdo razloži, kako naj preživim vsak mesec z maksimalno 50€? Kje je kurjava, kje so obleke, kaj naj, če se kaj zlomi, kot se mi je pralni stroj.
Delam, a nimam.

Žalostno da ljudje, ki delajo, nimajo.
Poskušaj čimprej najti kaj dodatnega, vsaj za v trgovino. Karkoli. Verjamem, da je hudo. Vse dobro ti želim.

Treba se je organizirati in upreti. Z vso silo. V zdravstvu, pri javnih naročilih, Teš 6, bankah, Javnih službah, gradnji cestne in železniške infrastrukture, svetovalnih pogodbah za komunalo, in tako dalje, in tako dalje odtekajo v davčne oaze in na račune posameznikov stotine milijonov evrov.
Zakaj ?
Ker lahko.
Ker ste pripravljeni garati za denar, ki ne zadostuje za preživetje.
Ker sklonjenih glav vse prenašate.
Nekateri pa ne vedo več kam z denarjem. Vašim denarjem, ki vam ga neprestano kradejo.
Kje so upori ? Popolne stavke, pogromi ?

Za sužnje je bilo bolje poskrbljeno !!!

Kdo je druga oseba? Otrok,’partner?

Bi si še kakšno dodatno delo poiskala. Spravljanje,ččiščenje,peglanje….. po par ur na dan. Jaz sem v službi po 12 ur na dan in nekako speljem.

Nima veze Barca s kom si deli stroške ,gospodinjstvo! Tebi itak ni jasno kako preživeti s tem denarjem,saj si primadona v javni upravi kolikor sem zasledila..pa o našparanem za življenje do enega leta če ostane kdo brez službe? Ne mi rečt..

Problem je naslednji.Ko se je 2008 začela kriza so namontirali minimalce.Te so delila podjetja,ki imajo in ki ne…Danes ko ni krize več-je minimalec za navadnega človeka ostal,javni uslužbenci si že višajo dohodke “ker krize ni več”.Torej,minimalci bodo še pa vedno ostali? Ja ,do kdaj pa? Do naslednje krize?

Ti pa res nimaš izobrazbe. Ali so ti pa podarili ocene.

🙂 Barca pa res ne zna preživeti.

Priporočam ti, da greš v Murglje pa naj ti un da kej!

Zakaj toliko posojil, če ni denarja? Razumem za stanovanje, to je kot najemnina, če sta dva, recimo z otrokom, kje je preživnina, otroški dodatek…….
Stroške zmanjšati na minimum, mobiji za nujno silo sicer naj vas kličejo drugi, ……..
Gledam nemško oddajo – VEN IZ DOLGOV-, ko ekspert uči kako se da zmanjšati stroške, marsikomu pade tema na oči, a drugače ne gre. Vse je v stroških, ki jih je potrebno zreducirati, kupovati najnujnejše, da ostane več za hrano, ki jo je potrebno kuhati, kar ni tako drago, kot kupovati razna gotova jela, ki ne nasitijo a stanjšajo denarnico.

Kdaj je pa bila kriza v Sloveniji? Naj ugibam? Od 2004 – 2008, ane? Zdaj se pa cedita med in mleko. Hvala bogu za specialno vlado. Hvala bogu oz. volilcem.

Ekspert s plačo najmanj 5000 evrov uči tiste, ki za kruh nimajo? Po navadi je tako. Če ženski po plačanih računih za hrano (in vse drugo) ostane 50 evrov, potem je debatiranje o tem, ali je gotova ali negotova jela, brezpredmetno. Ona nima za hrano, pika.

Gledam v našem bloku ene, ki so prišli iz “amerškega dela Srbije”. Sociala s šajtergo!
Pojdi s samokolnico na center za razdeljevanje hrane. Kolikor to vidim, ni problemov s hrano.

kaj te še muči?
seks?

V Nemčiji se ni tak problem izkopati iz dolgov. Tam je osnovna hrana v primerjavi z minimalno plačo zelo poceni, ves ostali “luksuz” pa zelo drag. V takem okolju ni problem spraviti stroške na minimum in ostati živ.
Pri nas pa je že osnovna hrana v primerjavi z minimalno plačo draga, oziroma je minimalna plača tako nizka, da še za osnovne stroške ni. Žalostno, da nekdo, ki dela, ne more niti dostojno živeti.

Avtorica, premalo si napisala, da bi ti lahko kaj svetovali.
Če avto rabiš za prevoz na delo, razmisli o opcijah, da bi se vozila še s kom in si delila stroške, ali pa vožnjo z avtom zamenjala za javni prevoz, če je ta sploh cenejši. Brez avta lahko mesečno prišparaš 50-100 € (vštet nakup avta, letne dajatve za registracijo in zavarovanje ter manjša popravila, servis).
Tudi telefon je lahko cenejši, če ga nimaš na naročnino, in če kličeš samo v nujnih primerih. Imej ga samo, da te lahko drugi kličejo in da lahko pošlješ kak sms.
Drugo mi zdaj ne pade na pamet, ampak zagotovo je še kakšen način, kako zmanjšati stroške, da ti ostane za kaj drugega nujnega.

Kaj pa enkratna denarna pomoč, ki jo dobiš na CSD-ju? Si zaprosila zanjo? Ne vem točno, kako je s tem, ampak menda pripada 1x ali 2x na leto tistim z nizkimi dohodki. Gledajo pa dohodke cele družine in število družinskih članov, da izračunajo, koliko dohodka pade na člana. To je potem merilo, ali ti pripada enkratna denarna pomoč ali ne.

Avtorica nekaj pri tebi ne štima, kajti stanovanjskega kredita pri plači 650 €, kot pišeš, ne moreš dobiti, saj ti po odtegljaju za kredit mora ostati 600 € plače.


Vprasanje je cisto na mestu. Ce je drugi clan otrok, je tu se otroski dodatek ali stipendija in morala bi biti tudi prezivnina ali pokojnina, ker sam od sebe ta otrok ni nastal. Ce je drugi clan odrasla oseba, pa mogoce lahko tudi kaj doprinese k druzinskemu proracunu.

Se posteno motis, nimam niti dneva delovne dobe v javni upravi, ceprav nekateri veselo pisejo tule to (pa ceprav sem ze x-krat napisala, da nisem zaposlena v JU).

In kot pravi Pismo rosno, je pomembno, kdo je druga oseba.

Kake pa so place, kaj se dogaja pri zasebnikih, pa dobro vem. In vem tudi, kako je se kaj poceti poleg place, prakticiram tocno to, se popoldanski s.p.

Včasih si dobil kredit, če si imel plače če 400 evrov- še par let nazaj je bilo tako. Lahko, da je vmes avtorica izgubila službo in je zdaj v drugi.

50€ mi ostane za preživetje, ko poplačam vse stvari. Zakaj krediti, ker zavarovanje za avto nisem mogla plačati naenkrat, sem vzela na obroke. Avto moram imeti za službo. Pralnega stroja nisem mogla kupiti na enkrat, ampak na obroke. Kredit stanovanjski so gledali na priliv torej tudi potne stroške, morala sem se zavarovati, ker če ne kredita nebi dobila. Potne stroške dobim pa toliko, da pokrijem bencin, ker delam v JU in so nam potne stroške znižali za polovico. Nimam avtobusa do službe. Enostavno mi ostane okoli 50€ na mesec. Z menoj živi hčer, ki ne najde službe. Socialna ji ne pripada, ker imam jaz kao dovolj. Delo poleg ne najdem.

Sem zaposlena za 5. stopnjo to sem mislila, da opravljam delo, kjer so zahtevali 5. stopnjo izobrazbe.

No, tole pa definitivno ni res. Tvoja hčerka je očitno polnoletna in se ne šola več, kar pomeni, da je ti nisi dolžna preživljati in se torej tvoj dohodek niti pod razno ne upošteva v celoti, temveč le v nekem procentu. Moja prijateljica, ki ima kar nekaj večjo plačo od tvoje, z lastnim stanovanjem in svojim avtom, mlajšim kot je tvoj, je bila v podobni situaciji. Sin po zaključenem študiju ni dobil službe, je bil prijavljen na Zavodu in je prejemal denarno socialno pomoč. Ne polno, ampak nekaj zmanjšano (takrat je bilo okoli 180,00 EUR). Je bilo pa to kakšno leto, leto in pol nazaj.

žal je tako v sloveniji.

pokradli so vse narod pa crkava na obroke.

kaj naj ti rečem? ne morem ti pomagat!

dokler se narod ne bo zbunil ne bo nič!

Ko si jemala kredit za stanovanje, nisi nič razmišljala? Šla do meje in čez, zdaj pa stokaš. Vedeti bi morala, da avto rabi zavarovanje, kaj boš, ko bo treba kupiti novega, pa nujno ga rabiš do službe? Zdaj pralni stroj, potem bo hladilnik ali kaj tretjega. Javna uprava že od nekdaj plačuje najcenejši javni prevoz, če le tega na neki relaciji ni, pa kilometrino za tisti odsek. Kaj so torej tebi prepolovili? Očitno se zares slabo znajdeš, hčerki pripada socialna pomoč, če nima drugih dohodkov. Sicer pa, kakšno kelnarjenje okoli vajinega doma bi bilo dobrodošlo za vajin proračun. Če nikakor ne gre, potem prodati stanovanje in kupiti tako, kar boš lahko plačevala. Nihče ti ni kriv, da ti ostane 50 eur na mesec. Meni ostane veliko več kot tebi, za enako plačo v JU kot jo imaš ti.

Podpis!!

Hčerko nažen naj gre delat. Na agencijo se naj prijavi pa naj dela. Tako bosta lažje shajalli

No, tole pa definitivno ni res. Tvoja hčerka je očitno polnoletna in se ne šola več, kar pomeni, da je ti nisi dolžna preživljati in se torej tvoj dohodek niti pod razno ne upošteva v celoti, temveč le v nekem procentu. Moja prijateljica, ki ima kar nekaj večjo plačo od tvoje, z lastnim stanovanjem in svojim avtom, mlajšim kot je tvoj, je bila v podobni situaciji. Sin po zaključenem študiju ni dobil službe, je bil prijavljen na Zavodu in je prejemal denarno socialno pomoč. Ne polno, ampak nekaj zmanjšano (takrat je bilo okoli 180,00 EUR). Je bilo pa to kakšno leto, leto in pol nazaj.[/quote]

Odrasla hči je samostojna oseba in če nima drugih dohodkov, ji pripada socialna pomoč. Tvoj dohodek pri tem nima veze. Edino, ker živi v tvojem stanovanju, se ta pomoč nekaj zmanjša. Če bi živela drugje, bi dobila polno. Mislim, da so celo ukinili tisto glede vračanja, tako da naj hči kar jutri stopi uredit pomoč. V tvoji situaciji je 200 eur pravo malo bogastvo.

Še nadaljnjih 100 ali 200 pa lahko pridela s kakimi občasnimi deli. Če ni za kelnarjenje, in tam tudi v glavnem jemljejo študentke, je dovolj, če najde en lokal ali dve stanovanji za čistit. Ali pa kako manjšo pomoč ostarelemu, ali pa inštrukcije, friziranje… kar pač obvlada in lahko nekaj malega zaračuna. In potem imata naenkrat 300 ali kdaj celo 500 eur za čez mesec, namesto 50. Ja, pa tudi če na črno. Če je druga izbira biti lačen in strgan, je pa tudi delo na črno v redu.

New Report

Close