Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek moja nečakinja

moja nečakinja

pri 30 letih mislim da je zbolela na psihi.
Naj pojasnim izjemna punca, uspešna v šoli, na faxu, lepotica, z jasnimi cilji. Na faxu je spoznala fanta, ki je študiral podobno smer kot sama. Zaljubila sta se, si po končanem študiju poiskala službo v isti ustanovi in bila resnično lep par. Sledila je sanjska poroka, potem pa šok, po 2 mesecih grda ločitev, on se je spetljal z njuno sodelavko, ločeno mamico 2 otrok, ki je zanosila z njim.
Po vsem tem se je nečakinja pričela zapirati vase, odmikati od ljudi in tako ima sedaj pri skoraj 30 samo še službo, v kateri srečuje bivšega, ona pa je itak na porodnem in seveda dom. Nikamor ne gre, nič je ne zanima. Ko sem ji predlagala menjavo okolja s službo vred, je povedala, da je 4 leta čakala na pogodbo za ndč, da tega ne more izgubiti saj dela ni.
Z sestro sva že zelo zaskrbljeni, kak nasvet?

Sanjsko poroko in idealen par lahko vidi samo MON-ada. Vse ostalo je realnost!

Uf, ni lahko, imaš vse pri svojih manj kot 30 in potem naenkrat nimaš nič!
Si predstavljaš?
Težka situacija, težko za predelat.

Njuno zgodbo v službi poznajo, jaz bi poskusila zamenjati oddelek, stavbo, lokacijo, karkoli v okviru istega delodajalca, samo da bivšega čim manj videvam.
Vmes bi ga verjetno na gobec. Ne samo enkrat!
Da te nekdo tako izda… Poroči se s teboj, seksa pa s sodelavko?! Uf, hudo…
Ja, jaz bi ga definitivno še pred ločitvijo pretepla, zažgala vse njegove stvari, vrgla skozi okno vse njegovo, kar se fajn razbije in skozi vsa ta dejanja bi spravila iz sebe norost in jezo. Nekje to mora it ven, če ne se samo zapreš in umiraš…

Zakaj psihično bolna? Menim, da rabi zgolj čas… Treba je predelati, preboleti…
Verjetno je tudi razvajena oz ni vajena trpljenja, razočaranja – kot si pisala ima pamet, lepoto itn. Verjetno še ni doživela prave zavrnitve, razočaranja in je šokirana.
Spravita jo v naravo, v hribe…

Službe pa naj ne menja! saj ta nova ne bo nonstop noseča. Zakaj bi se morala sedaj tvoja nečakinja še tu umakniti?
Malo me skrbi to, ker ji svetujete naj beži pred problemi – moj nasvet je ta, da naj se sooči z njimi z dvignjeno glavo.
Kaj vse lahko še življenje prinese…. Treba se bo utrditi.

Za dvignjeno glavo moraš najprej stati na trdnih nogah, drugače ne gre. Žal.

Se pa strinjam, potrebno se bo utrditi in tale njena osebna tragedija je sicer šok za mlado življenje vajeno le uspehov, bo pa na koncu dobra šola, utrditev in prizeemljitev.

s problemom se sooča vsak dan, ne beži, je predelala, vendar pogoste opazke, tudi dobronamerne, še vedno bolijo. Bila mu je predana, verjela mu je on pa ni imel dovolj samozavesti, da bi si upal ostati z njo, ker se mu je zdelo, da mu bo itak ušla (besede njegove mame), zato se je zapletel z mlado ločenko, ki mu je rodila otroka. Ali je on srečen ali ne, ni moja stvar, je pa dejstvo, da nečakinja, ki ga pozna, ve kako je z njim, vendar zaradi ponižanja, ki ji ga je zakuhal, ne bo nikoli več z njim.
Vse to jo tlači, mori in ko jo opazujem, se mi para srce, nekoč vesela polna življenja, sedaj vse dneve preživi odmaknjena.


Seveda ne bo nikoli vec z njim, od kje sploh ideja?? Se mi zdi da ni ravno predelala, ampak se kar isce izgovore zanj. Ce bi bil on kolikor toliko fer po vsem kar ji je naredil bi moral on pustiti sluzbo in se umakniti. Ce ima vsaj pikico vesti. Ocitno nima, tako da je res ena totalna gnida in necakinja je lahko vesela da se ga je resila.

Samo še ena sončnica več, ki nima realne predstave o življenju sploh, kaj šele o partnersih zavezah. Kar dogaja, pa so le logične posledice.

Naslednja napaka ki jo tako bebci delajo je v 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerih, naslanjanje na ljudi ki jih imajo radi. To je tako blesavo, da bom ponazorila s primerom: Pokvaril se mi je avto to sem zaupala tistim ki jih imam rada, in upam da mi ga bojo popravili. A zakaj ga ne peljem k mehaniku? Zato ker je treba sprejeti odgovornost za plačilo ter še riziko, da me bo grdo ali lepo ozmerjal, da sem nesposobna voznica.

Naslednja napaka: Ko mi zaupniki toliko avto popravijo da se lahko furam, se furam na način, da sem čimbolj sama na cesti. Torej večinoma ponoči in ob dnevih in urah ko ni prometa. A zakaj? Ja zato, ker kljub izkušnji karambola, se ne mislim naučiti in upoštevati cestnoprometnih predpisov, zato imam raje redek promet saj s tem zmanjšujem možnost ponovnega karambola.

Naslednja napaka: V furngi po prazni cesti mi postaja dolgočasno. Zato si omislim kužkota.

In tako dalje;-)


Seveda ne bo nikoli vec z njim, od kje sploh ideja?? Se mi zdi da ni ravno predelala, ampak se kar isce izgovore zanj. Ce bi bil on kolikor toliko fer po vsem kar ji je naredil bi moral on pustiti sluzbo in se umakniti. Ce ima vsaj pikico vesti. Ocitno nima, tako da je res ena totalna gnida in necakinja je lahko vesela da se ga je resila.[/quote]

Tipo je gnida, navadna picka po dusi!
Prijateljica je delala v isti firmi z mozem. Zapletel se je s sodelavko, ko je bila noseca. Locila sta se, on je s sodelavko, a sta oba zamenjala sluzbi, prijateljica je pa ostala.


Seveda ne bo nikoli vec z njim, od kje sploh ideja?? Se mi zdi da ni ravno predelala, ampak se kar isce izgovore zanj. Ce bi bil on kolikor toliko fer po vsem kar ji je naredil bi moral on pustiti sluzbo in se umakniti. Ce ima vsaj pikico vesti. Ocitno nima, tako da je res ena totalna gnida in necakinja je lahko vesela da se ga je resila.[/quote]

Tipo je gnida, navadna picka po dusi!
Prijateljica je delala v isti firmi z mozem. Zapletel se je s sodelavko, ko je bila noseca. Locila sta se, on je s sodelavko, a sta oba zamenjala sluzbi, prijateljica je pa ostala.[/quote]

On ne bo nič zamenjal, on (to je moje mnenje) tako ohranja stik z njo, da jo ima na očeh, vidi kaj dela ipd. Tudi ne morem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} trditi da je res, ker nisem slišala na svoja ušesa, je pa bilo govora, da je sodelavca, ki pa je vrgel uč na mojo nečakinjo, grdo opsoval in mu grozil z pestmi, če je ne bo pustil pri miru.

Lahko samo rečem, da ima punca srečo, da se je znebila takega tipa preden ji je naredil otroka.
Nesamozavesten mamin sinček.

Takšna situacija se zgodi na čisto preprost način. Tista, ki je spaljala tipa od nečakinje, ima že nekaj prakse za sabo, zna pihat moškemu na dušo in mu je delala vse tisto, kar se tvoji nečakinji niti sanjalo ni zaradi tega, ker je stalno živela v filingu uspeha, ki ga je doživljala v življenju. Je pa treba priznat, da je dobra, če res zdrži ta šok brez psihičnih težav, ki se ji je zgodil..
Nova žanska je tipa zarolala na tak qurvinski način, ker tega ne znajo vse ženske in se je zgodilo kar se je zgodilo. No, vse to, pa ne bi šlo, če ne bi bil tip en jebiveter, saj je on mislil verjetno samo na priložnostni sex. To narediti svojemu partnerju v isti firmi, je pa res pod vsakim nivojem, pa sem velik ljubitelj sexa, na vseh možnih krajih in tud skakanja preko grede, samo vse ima svoje meje.

Čeprav hočeš zgodbo prikazati kot sanjsko, je veliko motečih predmetov, ki kažejo vsaj na realnost ali pa celo na izmišljenost. Pa recimo, da ni izmišljeno. Eno tako zapuščeno, na psihi zbolelo nekoč uspešno žensko poznajo celo v Velenju – neka učiteljica likovnega pouka. Ko sem bivšo sošolko iz študentskih let prišla obiskat, me je po srečanju z eno malo “posebno” gospo poznih 30, seznanila z njeno zgodbo, ki je skoraj enaka tej, ki jo preživlja tvoja nečakinja.

Poglej, če je bila uspešna, je verjetno doštudirala v normalnem času. Kako je lahko s soštudentom, živela nekaj let skupaj (kdaj sta našla službo, takoj po študiju? in koliko časa sta že živela skupaj in delala, ter se nato poročila?), prišlo tako daleč, da ni opazila varanja? Se je varanje zgodilo samo enkrat?
En kup lukenj je v tej tvoji pripovedi. Brez njih ti pa konkretno svetovati ne moremo. Lahko nečakinjo pošlješ k terapevtu … Ampak če sama noče, ne bosta ne ti ne sestra (njena mama, predvidevam) ničesar dosegli. Mogoče je še prezgodaj za sploh kakršnekoli opazke – premisli malo o tem. Morda res rabi še nekaj časa, da bo sploh zmožna govoriti o tem, kaj se je zgodilo. Sanjsko pa verjetno tudi ni bilo – lahko je tvoja nečakinja osebnost, ki si meče pesek v oči, dokler ni tako daleč, da pred javnostjo ne more skriti.
Lahko samo ugibamo. Ampak ne pozabi, punca je odrasla oseba in mora narediti svojo pot in svoje izkušnje. Četudi boleče.

Jaz mislim, da bi bilo najbolje, da se nečakinja oglasi pri svoji osebni zdravnici, ji malo pove o svojih dogodkih, trenutnemu počutju. Zdravnica jo bo znala povprašati in ugotoviti, če se mogoče pri njej kažejo kakšni znaki depresije (izmikanje družbi, opuščanje dejavnosti, žalost, tega ni za podcenjevati). Vsekakor tako ne more nadaljevati, v službi vsak dan srečavati partnerja, partnerko, to je na svežo rano grozno. Službe pustiti pa tudi ne more, to je najbrž eden glavnih faktorjev, ki jo sploh še drži pokonci, njo in njeno smaozavest. V tem trenutku najbrž tudi ni dovolj močna, energetsko opremljena za menjavo službe – pa smo spet pri obisku zdravnika, mogoče nato psihiatra – to je moj nasvet, srečno!


Se strinjam. Zelim ji da najde novo ljubezen,tokrat iskreno. Rabi cas da preboli in zadiha.


Hehehe, monada. Sicer pa si velja ta stavek zapomniti, zlasti me ženske. 😉

Nasvet? Ja, da s sestro pustita 30-letni ženski, da živi svoje življenje.

Vsekaor ni izjema, je več popolnoma podivjanih in zmešanih bab po tridesetem, kot normalnih. To so pa pravice naredile in bog nedaj kaka odgovornost za babo, ker to je pa že diskriminacija in seksizem.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Tale tip jo je varal že pred poroko.Ali tega ni hotela videti in si je zatiskala oči in seveda mislila, da se bo po poroki spremenil ali pa je živela v svojem svetu in res ni opazila.
Dobro, da se je to zgodilo še preden sta dobila otroke.Namesto da se muči in sekira, naj dvigne glavo in vse skupaj pogleda z drugega zornega kota.
Prvič – da še nista imela otrok.
Drugič – da je spokal čimprej, ne šele čez par let.
Tretjič – znebila se je moškega, ki je ni imel prav nič rad.In zakaj bi bila še naprej s takim, od katerega bi imela same laži?
Četrtič – zdaj bo našla pravega zase.Prosta je – in ima nešteto možnosti!

Ni poanta v situaciji, ampak je težava v njej. Težko prenaša in če je od tega minilo že več kot pol leta in ni bolje, naj si poišče strokovno pomoč. Če ni, ji pustite čas, da preboli.
Tudi jaz sem zaposlena na podoben način z bivšim možem, pa teh težav nimam. Pol leta je bolelo, potem je začelo počasi boleti manj.

Seveda, najpametnejši nasvet!
Ne vpletaj se, pustipri miru mamo, hčer, nečakinjo, sestro, prijateljico, greh je sploh pogldat sodeavko, sosedo, glej svoja posla in se ne vtikuj v druge ljudi…
Sicer se strinjam, ampak le, ko govorimo o opravljanju in obsojanju.
Moje mnenje pa je, da je dans ravno zato toliko nesrečnih ljudi, ker naj se nihče ne bi vtikoval v težave drugih, ker je vsak sam zase, moderno je biti sam s sabo in samozadosten. Jah, človek je samozadosten my ass…

V bistvu je čas prebolevanja eno leto, pa naj gre za ločitev ali smrt bližnjega, oboje je izguba in “po šolsko” traja eno leto, da se človek pobere nazaj na noge. Zdaj pa, eni hitreje, eni počasneje, opažam pa med znanci, da so po enem letu res dosti bolje, da pa rs na novo zaživijo, traja okoli tri leta.

pravijo, da prebolevas tok dolg, kokr si bil skupaj.
Moja hčerka je pol leta rabila.
kadar se je hotela pogovarjat sem se tudi do 3 zjutraj
kadar je hotela mir, sem ji dala mir
ni pa hotela ven, niti na sprehod, pa sem jo pustila naj poležava in se zjoče
itak pa je odšla v svojo sobo in se zjokala, potem prišla nazaj.
joj, kok mi je bilo hudo ker njo boli, takoj bi zamenjala
.je pa prav da ima tako izkušnjo za seboj.ji je bil pa prvi fant in upam, da se še kdaj tako fejst zaljubi
čeprav pravijo, da mora bit ženska manj zaljubljena, kot moški.
razumem te, kako ti je, sam ne je silit ven pa naj zamena službo, to že sama ve kako bo.
jaz bi jo raj naj se rihta pa naj se nasmeji, to ga bo bolj bolelo, ..
pa še, grem stavit da bo hotel nazaj
ker se sploh ne zaveda kaj pomenijo 3 otroci.
ona pa naj bo ponosna nase in razigrana ,itd. doma pa naj se zjoče..mal kazni pač mora bit

No, fajn, zdaj bo dobil, kar je zaslužil.Svojega otroka in kar je najbolj super, zraven še dva tuja.Dobro juho si je skuhal.Za takim trapcem se res ni za jokat.Le vesela je lahko, da se ga je na lahko znebila.On bo pa zdaj jahal ježa.

Kadar je mene kdo kaj o bivšem vprašal (tak veš kak se na vasi govori), sem povedala, da kar jaz enkrat v smeti vržem, v smeteh ostane – torej mi g naj ne ponujajo nazaj in me sprašujejo o njem.

New Report

Close