Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 1. mesečno perilo – kateri vložki?

1. mesečno perilo – kateri vložki?

Sem oče 12 letne deklice, živiva sama, žena/mamica je že pokojna. Hči je v teh letih, da lahko vsak čas dobi mesečno perilo in želim, da ima doma že vse pripravljeno za vsak slučaj. Nimam pojma kateri vložki so primerni za tako mlade punce, kateri so najboljši in ali so potrebne kakšne posebne hlačke in kje se jih kupi.
Mogoče zveni čudno, ampak o tem res nimam pojma..
Hvala vnaprej za nasvete oziroma pomoč.
Tomaž

Najprej čestitke, super očka si. Najboljši vložki bodo od Tosame girl. Sicer pa mogoče se malo posvetuješ še s kakšno bližnjo žensko sorodnico.


Dragi moj, vprašaj babico, sestro,sodelavko v službi, prijateljico, eno žensko pač, recimo lahko tudi kakšno mamo od tvoje hčerke. Sicer pa ona to vse ve, brez skrbi, ker se otroci med seboj pogovarjajo. Sicer pa … če ni provokacija, stopi v Sanolabor, pa prosi prijazno prodajalko naj ti pomaga za prvič!


Dragi moj, vprašaj babico, sestro,sodelavko v službi, prijateljico, eno žensko pač, recimo lahko tudi kakšno mamo od tvoje hčerke. Sicer pa ona to vse ve, brez skrbi, ker se otroci med seboj pogovarjajo. Sicer pa … če ni provokacija, stopi v Sanolabor, pa prosi prijazno prodajalko naj ti pomaga za prvič![/quote]

“Posvetuj se” , če se ti ne da brati prispevka, potem pač ne komentiraj. Kot vidiš je mama pokojna. Bi bilo lepo, če se opravičiš se za svoje površno pisanje.
Poleg tega ti svetujem, da preskočiš, če nimaš konkretnega nasveta, ampak svetuješ, da naj vpraša druge in ne tukaj.

Pojdi v DM in vprašaj kakšno mlado prodajalko.
Da te potolažim, imela sem enak problem z nakupom brivskega aparata za sinova. Takrat je bil en mlad prodajalec v Nami. ki mi je prodal dva lepa barvasta aparata.

Ok, ene katerekoli imata lahko doma za prvo silo, katere bo pa dejansko potrebovala, se bo pa videlo, ko bo menstruacijo dobila. Takrat pojdita skupaj v drogerijo in naj sama izbere. Moja prva je bila popolnoma normalna menstruacija, močna in precej dolga, in neke mini variante niso prišle v poštev.

Ooo, zelo lepo, da želiš biti pripravljen vnaprej :). Ubistvu sploh ni važno, katere vložke kupiš, večinoma bodo vse opravile svojo funkcijo! Samo par informacij: Dnevni vložki so čisto mali in tanki, ponavadi pakirani v kartonasti škatli in so primerni npr v času, ko pričakuješ mensturacijo ali ob povečanem belem toku, le redko pa zadržijo “ta pravo” menstruacjo. Potem imaš pa še občine vložke, ki se razlikujejo glede na velikost, debelino, dolžino – gledaš število kapljic na embalaži. 1 kaplijica je zelo majhen vložek, za šibko menstruacijo, 6 zvezdic pa kar orenk zadeva, ponavadi so to “nočni” vložki”, so kar neprijetni in zadržijo vraga.
Potem so lahko vložki brez krilc ali pa s krilci – to pomeni, da imajo ob straneh take podaljške z lepilom, ki jih obrneš na zunanjo stran hlačk, tako da je vse skupaj bolj stabilno in udobno. Priporočam torej te vložke s krilci – po angleško Wings.

Meni osebno najboljši in najbolj kvalitetni so vložki Always, sem probala že par drugih, pa mi te nekako najbolj ustrezajo. Glede na to, da je punca še mlada, da bo prva menstruacija, ki običajno ni tako močna, sploh na začetku, ji mirno lahko kupiš neke srednje, “Normal” vložke – 3 kapljice in kot sem napisala s krilci.

Drugače pa se sploh ne sikiraj, karkoli boš kupil bo ok, potem bo pa sama probala različne vrste in našla zanjo najbolj primerne. 🙂

Jst bi rekla za prvo silo en paketek za prvo silo, da je doma za normalno jakost krvavitva, pa mogoce se kaksni dnevni tisti majhni…to bi bilo za prvo silo dovolj, ker se ne ve kaksna bo menstruacija…potem pa gresta s hcerko v drogerijo in skupaj izbereta. Edino kar bi pri tej prvi izbiri za vsak slucaj doma jaz se gledala, da so vlozki kaksni taki, ki nimajo plasticnega zgornjega dela oz. Kaksnega polnila. Da so cimbolj.naravni in mehki.

Za dvanajstletnico kupujem v DM-u Jessa vložke, zeleno-bele, so tanjši, s krilci in imajo vrhnjo plast mehko in ne plastično, kot npr. Allways…Zase kupujem Libresse roza, ti so tudi mehki, s krilci, le malce debelejši, super so tudi Libresse Nature, zeleni…Predvsem se s hčerko o tem pomeni, če so dekleta dobro informirana, ni nobene panike…

Moji 12-letnici so najbolj všeč vložki DM-ove blagovne znamke Jessa girls (lila-zelena embalaža). Jaz zase uporabljam Jessa normal s krilci ali lang s krilci, ki so daljši in primerni za močnejše menstruacije. Vsi ti vložki imajo mehko površino in niso plastični kot always (pa še cenejši so). Moja hčerka si je svoje izbrala, ker na njih piše girls (njena izjava, da se ji zdi fino, da ima drugačne kot jaz), če jih pa slučajno zmanjka, pa brez težav uporabi moje.
Jaz vama s hčerko svetujem, da gresta skupaj v DM in si za probo vzemita en paketek na primer Tosama Girl (oz. nekaj takega) in en paketek Jessa girls. Deklicam v tej starost se zdijo vložki z oznako girl sila nobel zadeva, ker so namenjeni prav njim in ne kar vsem po vrsti. Mene je moja hotela prepričat, da si jaz ne morem sposodit njenega, ker ti pa res niso za toliko stare ženske ampak samo za punce 😀 (smo bili na izletu, jaz sem nepričakovano prezgodaj dobila mebstruacijo, ona pa je imela v nahrbtniku par vložkov za vsak slučaj, ker ima še bolj neredno in nikoli ne ve kdaj pride)…
V tem obdobju, preden dobi prvo menstruacijo, pa vama svetujem, da ima v šolski torbi ali nahrbtniku za vsak slučaj za rezervo en vložek (in morda tudi rezervne spodnje hlačke). Moja hčerka je prvo menstruacijo dobila na šolski ekskurziji in bi bila kar kriza, če ne bi imela vložka s seboj, ker so bili cel dan na poti. Zdaj ima kar nekaj deklet v njenem razredu že menstruacijo in si stalno posojajo vložke. 😉

Lepo, da tako skrbiš za svojo punco.
Za vložke so ti že napisali. En paket imejta doma nekih srednje velikih za začetek. Kasneje se bo pokazalo, kako močne bodo menstruacije in bosta temu prilagodila tudi vložke.
Spodnje hlačke ima lahko take, kot jih nosi. Mogoče bi si omislila par črnih, zato, da se takoj ne vidi, če po nesreči pride kaj čez. Oprat je treba vsake in bele in črne ;).
Vse lepo vama želim !


Dragi moj, vprašaj babico, sestro,sodelavko v službi, prijateljico, eno žensko pač, recimo lahko tudi kakšno mamo od tvoje hčerke. Sicer pa ona to vse ve, brez skrbi, ker se otroci med seboj pogovarjajo. Sicer pa … če ni provokacija, stopi v Sanolabor, pa prosi prijazno prodajalko naj ti pomaga za prvič![/quote]

“Posvetuj se” , če se ti ne da brati prispevka, potem pač ne komentiraj. Kot vidiš je mama pokojna. Bi bilo lepo, če se opravičiš se za svoje površno pisanje.
Poleg tega ti svetujem, da preskočiš, če nimaš konkretnega nasveta, ampak svetuješ, da naj vpraša druge in ne tukaj.[/quote]

zakaj komentiraš, če nimaš konkretnega nasveta?


Joj, samo tega ne. Večina punc je preveč sramežljivih, da bi šle že z mamo v trgovino po vložke! Ne stori ji tega. To pride na vrsto ko bo sama hotela, ne pa takole prvič, no! Kupi sam nekaj predlaganih vložkov in jih daj v kopalnico oz. wc (ali kjer pač bodo te stvari) ter ji samo omeni, da so tam, če bo potrebovala. Ne delaj cirkusa (večina punc tega resnično ne mara, čeprav ene mame delajo cel halo glede tega). Mislim da ti bo že sama povedala kaj bo imela raje.

Bravo oči <3


Dragi moj, vprašaj babico, sestro,sodelavko v službi, prijateljico, eno žensko pač, recimo lahko tudi kakšno mamo od tvoje hčerke. Sicer pa ona to vse ve, brez skrbi, ker se otroci med seboj pogovarjajo. Sicer pa … če ni provokacija, stopi v Sanolabor, pa prosi prijazno prodajalko naj ti pomaga za prvič![/quote]

“Posvetuj se” , če se ti ne da brati prispevka, potem pač ne komentiraj. Kot vidiš je mama pokojna. Bi bilo lepo, če se opravičiš se za svoje površno pisanje.
Poleg tega ti svetujem, da preskočiš, če nimaš konkretnega nasveta, ampak svetuješ, da naj vpraša druge in ne tukaj.[/quote]
Moralo bi pisati mamo od sošolke od tvoje hčerke! Tako! Pa konkreten nasvet je: Sanolabor.. ker so profesionalni in ker so trgovine relativno majhne in prodajajo tudi ostalo medicinsko opremo za razliko od DM in ostalih velikih in neosebnih štacun! Torej…..
Ni reklama za firmo!

Vložki z oznako girls so po navadi nekoliko manjši. Če je deklica malo manjša in bo imela šibke mensturacije, bodo ok, če ne ne. Moja ima za po noči večje, nekoliko daljše, z oznako 4 kapljice. Kupujem pa Jessa v DM.

“Posvetuj se” , če se ti ne da brati prispevka, potem pač ne komentiraj. Kot vidiš je mama pokojna. Bi bilo lepo, če se opravičiš se za svoje površno pisanje.
Poleg tega ti svetujem, da preskočiš, če nimaš konkretnega nasveta, ampak svetuješ, da naj vpraša druge in ne tukaj.[/quote]
Moralo bi pisati mamo od sošolke od tvoje hčerke! Tako! Pa konkreten nasvet je: Sanolabor.. ker so profesionalni in ker so trgovine relativno majhne in prodajajo tudi ostalo medicinsko opremo za razliko od DM in ostalih velikih in neosebnih štacun! Torej…..
Ni reklama za firmo![/quote]
Zakaj pa bi moral v eno štacuno z medicinskimi pripomočki?! Halo, saj bo imela samo menstruacijo punca. Sploh pa je pri teh prodajalkah bolje, da vpraša kakšno mlado, ne pa eno mamco, ki po možnosti niti menzesa nima več 🙂 Zgoraj so že dobri predlogi – DM, znamka Jessa s krilci, normal, lahko tudi za malo močnejšo krvavitev (jaz sem imela že prvič močno),…. V vseh navadnih trgovinah imajo večjo izbiro vložkov kot pa v enem sanolaborju. Pa potem še tamponi – lahko bo že na začetku začela z njimi (jaz sem, pa se je takrat težko dobilo tampone). Torej o.b. mini, tudi jessa najmanjši, pa iz Muellerja,…

Avtor, super si. Bravo.
Sicer so ti predhodnice že vse napisale.
Kateri so naj vložki ti težko rečem, ker jih že dolgo ne uporabljam več (tamponi).
Nazadnje sem pa uporabljala Always pa mislim, da tudi zgoraj omenjene DMove (DM ima vsaj tampone ok, tako, da kar kupi njihove vložke).

Glede kapljic na ovitkih so ti zgoraj razložile.
Jaz ne bi kupila samo enega zavitka srednjih, ampak bi kupila več zavitkov. Enega z recimo 2 kapljicama, enega s 4mi, ene nočne.
Menstruacija namreč ni vse dni enako močna. Meni recimo že od začetka niso bili nobeni srednji dovolj. Je vse šlo čez. Pa takrat še ni bilo teh s krilci pa tankih in bolj neprepustnih. Tako, da je bilo zelo neprijetno.
Kupi ene tri zavitke, z različnim številom kapljic in to je to. Tako ali tako jih bo porabila.
Kasneje pa bo tako ali tako sama ugotovila kako in kaj.

Takšnega očka imela bi tudi jaz 🙂

Jaz predlagam, da ji kupiš Always night, da je ne bo strah, da ji bo prišlo skozi. Vložki zadržijo res veliko tekočine. Prve dva do tri dni sta imeti močno menstruacijo. Dobiš jih pa v vsakem Sparu, Mercatorju ali Tušu.

V nobeno posebno trgovino ti ni treba, da kupiš vložke. To naredi pri vsakdanjem nakupu, vzemi še ene vložke zraven pa je. Ne komplicirajte 🙂 Mogoče ji greš lahko v lekarno iskati le kakšne tablete proti bolečinam za slučaj bolečin.


Tole zgleda zelo iskreno pisanje, pa po mojem ni. Gotovo ima tale očka kakšno žensko sorodnico ( mamo, taščo, sestro, sestrično,…. teto in kar je še ženskega sorodstva), da lahko vsako od njih vpraša. Ampak on pa kar na forum? Ve pa v jok, pa z vsemi nasveti!
Ste mogoče pomislile, da dela eden raziskavo trga vložkov za mlada dekleta.
Ali pa ena kvazi novinarka pripravlja članek za une gravže od babjih revij z nasveti. To bo bolj držalo.


Tole zgleda zelo iskreno pisanje, pa po mojem ni. Gotovo ima tale očka kakšno žensko sorodnico ( mamo, taščo, sestro, sestrično,…. teto in kar je še ženskega sorodstva), da lahko vsako od njih vpraša. Ampak on pa kar na forum? Ve pa v jok, pa z vsemi nasveti!
Ste mogoče pomislile, da dela eden raziskavo trga vložkov za mlada dekleta.
Ali pa ena kvazi novinarka pripravlja članek za une gravže od babjih revij z nasveti. To bo bolj držalo.[/quote]
Ja a ni fajn, ko prebereš v kakšnem članku z nasveti lastne besede? :-)))

A ne, da je ok?
Bo začel dobiva ponudbe samskih mon :).
Vsekakor pohvalno.


Tole zgleda zelo iskreno pisanje, pa po mojem ni. Gotovo ima tale očka kakšno žensko sorodnico ( mamo, taščo, sestro, sestrično,…. teto in kar je še ženskega sorodstva), da lahko vsako od njih vpraša. Ampak on pa kar na forum? Ve pa v jok, pa z vsemi nasveti!
Ste mogoče pomislile, da dela eden raziskavo trga vložkov za mlada dekleta.
Ali pa ena kvazi novinarka pripravlja članek za une gravže od babjih revij z nasveti. To bo bolj držalo.[/quote]

Eni pa res same strahove vidite..

Moja 11. letna vnukinja je ravno te dni dobila prvo menstruacijo. Šli sva v DM in poleg sensitive vložkov s krilci kupili še tako malo plastično toaletno torbico, v katero si lahko spravi 3 vložke in par krpic za brisanje, ki jih lahko odvrže v školjko. Tvoja bo lahko imele močnejšo menstruacijo, kot jo ima naša, pa ji jutranje nameščanje vložka ne bo zadostovalo za cel šolski dan.
Srečna tvoja hči s tako skrbnim očkom . Vse najlepše obema!

New Report

Close