Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj domov po možganski kapi

Kdaj domov po možganski kapi

Pozdrav!
Ali mi lahko kdo prosim pove, kdaj bolnika po možganski kapi odpustijo domov? V bolnišnici bi dali mamo, kar domov, kljub temu, da ni samostojna ( WC, hoja), ker pač nimajo prostora.
Hvala

Zelo različno. Predvsem odvisno od tega kako hudo je bilo. Torej poslušaj zdravnike.

Samoa tega ne. Če bi sama poslušala zdravnike, bi moj otrok umrl.

Samoa tega ne. Če bi sama poslušala zdravnike, bi moj otrok umrl.[/quote]

Ali otroka tudi doleti možganska kap? Nisem še tega slišala zato vprašam.

Seveda lahko.

Jah itak, nič novega. Ko nimajo kaj konkretnega narest z bolnikom in ko ta ne rabi več terapije, ki jo lahko dobi le v bolnici, ga dajo domov. Doživela kar nekajkrat v obdobju bolezni moje mame – možganski tumor. Njih nič ne zanima, kako se bodo svojci znašli in zorganizirali.
Mogoče se skušaš dogovoriti s kako negovalno bolnico?
Se bo mami stanje izboljšalo? Sicer velja razmisliti o domu.

Samoa tega ne. Če bi sama poslušala zdravnike, bi moj otrok umrl.[/quote]
Samo ti, ali samo jaz nisva merilo.
Sam sem šel domov po sedmih urah. K sreči je bila lažja oblika!

Samoa tega ne. Če bi sama poslušala zdravnike, bi moj otrok umrl.[/quote]
Samo ti, ali samo jaz nisva merilo.
Sam sem šel domov po sedmih urah. K sreči je bila lažja oblika![/quote]

Moj oče pa se domov sploh ni več vrnil.

Samoa tega ne. Če bi sama poslušala zdravnike, bi moj otrok umrl.[/quote]

Ali otroka tudi doleti možganska kap? Nisem še tega slišala zato vprašam.[/quote]
Useka kjerkoli in kogarkoli! Ko sem bil tam so eno punčko pripeljali. Dvomin, da je imela več kot 10 let.

Hočem povedati, da je komaj začela z rehabilitacijo, zdravnica pa bi jo dala kar domov. Mislim, da lahko konča terapijo in jo šele nato pošljejo domov. Potem pa berem kako je pomembna rehabilitacija na začetku, da so čim boljši rezultati. Če je tako potem naj dokončajo kar so začeli

Narobe si predstavljaš. Bolnica ni rehabilitacijska ustanova, za te stvari moraš mamo spraviti v negovalno bolnišnico na Vrazov trg ali pa v Sočo. Pogovori se z zdravniki, v kakšnem stanju dejansko je in kaj predlagajo.
V bolnici pa nima več kaj iskati.

Ali otroka tudi doleti možganska kap? Nisem še tega slišala zato vprašam.[/quote]
Useka kjerkoli in kogarkoli! Ko sem bil tam so eno punčko pripeljali. Dvomin, da je imela več kot 10 let.[/quote]

O, grozno!

Moja mama je bila po kapi v bolnišnici malo več kot tri tedne, tam je tudi z njo delala fizioterapevtka. Od tam je šla direktno v toplice. Najpreje je dobila odločbo za 2 tedna, v toplicah je zdravnik predlagal še dodatni teden, ki ga je zavarovalnica tudi odobrila.

Rehabilitacija ne poteka v bolnici.

Že tri moje sodelavce je zadela kap. Vsi mlajši od 50, ena celo precej mlajša, z malim otrokom. Nihče ni bil prav dolgo v bolnici, so pa še vedno vsi trije na dolgotrajni bolniški, vsi več kot leto dni. Dva se še rehabilitirata, imata terapije, ena bo v kratkem prišla delat.

Ne pričakujte, da bo mama ves čas rehabilitacije v bolnici. Če doma ne morete skrbeti zanjo, se čim prej pobrigajte za mesto v domu ali negovalni bolnici.

V bolnici je bila mama malo časa. Tudi iz rehabilitaciji je bila odpuščena kmalu.

V plenicah, na sondi, nepokretna.

V bolnici je bila mama malo časa. Tudi iz rehabilitaciji je bila odpuščena kmalu.

V plenicah, na sondi, nepokretna.

Prosi za negovalno bolnico, saj ji pripada. Razen, ce mislis,da jo bo v prihodnje se bolj rabila. Pa veliko optimizma, vem da he tezko. Ampak razmisljaj, da bo slo. Ker mora it. Korak za korakom.

In specializant nevrologije vam povem samo to. Imamo dve vrsti kapi. Ishemijo in krvavitev v mozgane. In ta druga prizadane veliko mladih, pobavadi zaradi nepravilnosti v zilju. In zelo tezko je za paciente in za njihove svojce, ker so lahko posledice hude. Pomagati je treba in tudi kaka prijaz a beseda vcasih potolazi.


Prijazna beseda potožati za tiste pol ure, dokler se v tvoje misli ne prikrade zopet kruta realnost. Prijazna beseda še nikoli ni zamenjala plenice inkontinentnemu ali dejansko razbremenila svojcev. Včasih je bolje bit tiho, kot deliti prijazne besede, nekomu, ki ne bo več sam šel na stranišče in se ga vse inštitucije ogibajo. Nikjer ni prostora, denarja ni… Tudi jaz sem delila prijazne besede, dokler me ni ena starejša gospa skoraj po glavi udarila z berglo. Ljudje hočejo rešitve, ne prijaznih besed.
Specializant… dosti je na vas, zdravnikih… Ste glavni akterji tega sistema. Če bi se enkrat namesto za plače (priznam, da si jih zaslužite) uprli za dobrobit pacientov – ljudi… bi bilo lahko lažje.

Sem ugotovil, da je kar nekaj prispevkov o možganski kapi (vprašanja in odgovori). Še vedno sem prepričan, da nevrologi ne odpuščajo iz bolnišnic bolnikov, ki se zdravijo po možganski kapi in nujno potrebujejo zdravljenje v hospitalni ustanovi. Verjetno je tako tudi v vašem primeru. Pri vaši mami je akutna faza mimo in potrebuje rehabilitacijo, ki je predvidoma dolga in jo izvajajo v “rehabilitacijskih” ustanovah ali na domu. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Tema je stara dve leti. 😉

Vam osebno pa želim še veliko zdravih let.

New Report

Close