Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je res da bom imela manj mleka ?

Je res da bom imela manj mleka ?

Je res da bom imela manj mleka kot one z velikimi?

Ne to nikakor ne drzi.

Nima veze velikost.

Imam zelo majhne, rodila tri otroke, vsi so bili samo dojeni do 6. meseca.


Morda se ti bo zdelo butasto, ali pač ne.
Tam kjer sem rojen so rekli, da da krava s tanko nogo veliko mleka. Enako naj bi veljalo tudi za ženske. Pa brez zamere zaradi primerjave, ki ni moja izmišljotina.
Sicer pa soseda, ki trenutno doji, pravi, da ima toliko mleka, da bi lahko “šla v zadrugo”, pa nima ravno “vimena kot simentalka”!

To je odvisno od žlez ne pa od velikosti.

Ne, ni res.

Pravzaprav je pri velikih dojkah več možnosti za težave pri dojenju. Pa ne zaradi količine mleka (ki ni povezana z velikostjo), ampak ker enostavno dojenček lažje sesa na mali dojki kot na zelo veliki. Tako so moji prijateljici rekli v porodnišnici.

Dojila skoraj dve leti, pol leta polno, otrok ni hotel niti kapljice čaja ali karkoli drugega. Do devetega meseca počasno uvajanje druge hrane. Nedrček 70 A, nobenih težav z bradavicami, čeprav se je otrok dojil tudi po pol ure in več naenkrat. Težave mamic z majhnimi dojkami so večinoma bolj psihične narave, ker ne zaupajo vase.
Dojke niso cisterne, v katerih bi se zbiralo mleko za naslednji obrok. Mleko nastaja sproti, po potrebi otroka. Če ga je premalo, moraš bolj pogosto dojiti, da se “proizvodnja” poveča.
Srečno!

Prsi imam nikakršne, skoraj nič jih ni. Pa sem dojila vse štiri otroke polno do 6 meseca in nato ob dodajanju druge hrane do 12 meseca.


ne drzi, sem moski ampak bil zraven in lahko recem, da drzi kot pravijo druge matere tu, se za mene je ostalo :).
Dober partner, dobra hrana, prijetno druzinsko okolje, nic stresa, veliko dojenja in muckanje za sprostitev, pa bos dojila brez tezav.

No, jaz nisem imela skoraj nič mleka. Imam majhne dojke in na eno sem imela 50 ml na obrok, na drugo 30 ml na obrok. Pa je dosti jedu moj mali. Sem mogla dodajat.
Je bil pa res tudi stres. Ampak, s časom sem ne eno dojko tudi tistih 30 ml počasi zgubljala, na drugo pa sem povečala proizvodnjo na 70 ml na obrok. (sem otroka tehtala in črpala sem si, zato vem).
Sem imela pa zelo stresno obdobje. Zelo.


Tudi jaz sem podobno slišala.
Imam B košarico pa bi se mi lahko v parih dneh “proizvodnja” mleka tako povečala, da bi poleg mojega otroka polno dojila še enega.

Čimveč pij pa bo mleka dovolj.

Do nosečnosti sem bila skoraj brez jošk, košarica A. No, med nosečnostjo in po porodu pa so se mi naredile. Dojila 7 mesecev, mleka več ko preveč.
In kar je najboljše, niso se skrčile nazaj, ampak imam od takrat naprej košarico B, včasih tudi C 🙂
Je pa res, da se redno ukvarjam s športom, tako da ne puščam dolgih 🙂

Jaz bolj skromnih oblin, sem dojila, cimra v porodnišnici je imela dve nogometni žogi, mleka pa niti kaplje. Saj se je trudila, ampak enostavno ni šlo. Mene je bilo pa vedno kar malo strah, da otroka ne bo poškodovala z onimi baloni … res zgleda neizvedljivo, da otrok tako lahko sploh sesa, saj mu dojka prekrije celo glavo.

Tako da se glede tega kar lepo pomiri. Pa na srečo je danes tako, da če nimaš mleka, otroka hraniš po flaški z umetnim mlekom in zraste enako lepo kot drugi. Tudi glede zdravja in inteligence je isto, ni nobenih razlik (imam prijateljico pediatrinjo, pravi, da se glede bolezni pozna edino to, če otrok ne hodi v vrtec).


Sej mogoče je res prijateljica, celo to ti verjamem, da je pediatrinja. Ampak tole stroko pa bolj slabo pozna (kar je podobno kot velika večina slovenskih pediatrov)


Sej mogoče je res prijateljica, celo to ti verjamem, da je pediatrinja. Ampak tole stroko pa bolj slabo pozna (kar je podobno kot velika večina slovenskih pediatrov)[/quote]

No, samo dela v ordinaciji in zdravi bolne otroke, ima seveda tudi podatke glede bolezni. Ima tudi svoje otroke, dojene in precej bolne, nadpovprečno celo 🙂
Glede na to, da je večina slovenskih otrok dojena, bi morali kot narod pokati od zdravja in pameti. Pa tudi s kg ne bi smeli imeti problemov. V resnici so slovenski otroci vedno bolj debeli, imajo vedno več odločb o prilagoditvah (pa ne zaradi prehude inteligence), edino glede bolezni pa ne bom sodila, ker ne spremljam, vem pa, da je astme in alergij vedno več. Kako se to ujema s trditvami, da je materino mleko čudežni eliksir?


Sej mogoče je res prijateljica, celo to ti verjamem, da je pediatrinja. Ampak tole stroko pa bolj slabo pozna (kar je podobno kot velika večina slovenskih pediatrov)[/quote]

No, samo dela v ordinaciji in zdravi bolne otroke, ima seveda tudi podatke glede bolezni. Ima tudi svoje otroke, dojene in precej bolne, nadpovprečno celo 🙂
Glede na to, da je večina slovenskih otrok dojena, bi morali kot narod pokati od zdravja in pameti. Pa tudi s kg ne bi smeli imeti problemov. V resnici so slovenski otroci vedno bolj debeli, imajo vedno več odločb o prilagoditvah (pa ne zaradi prehude inteligence), edino glede bolezni pa ne bom sodila, ker ne spremljam, vem pa, da je astme in alergij vedno več. Kako se to ujema s trditvami, da je materino mleko čudežni eliksir?[/quote]

*glede dojenja.

Majhne dojke, ena celo vidno “manj razvita”, pila, jedla, počivala, jedla kvas, pila čaje, natepavala polento, črpala da sem dobila vnetje v zapestju, pristavljala na eno, na drugo, pila Tametil tablete, poze pri dojenju bolj iznajdljive kot pri Kamasutri, leže bočno, leže nad otrokom, leže z otrokom na prsih, sede nikakor. Mleka ni bilo niti za vzorec, otroka lačna, na prsih od rojstva dalje pristavljala na zahtevo, takoj nato črpala, pa spet pristavila. V porodnišnici sem bila predmet preučevanja babic, sester, zdravnikov – že prva je opazila (in zapisala na karton) “premalo mleziva, nič mleka”. Na lastno vztrajanje bila priklopljena na električno črpalko, pod nadzorom babice. Mleka za par kapelj. Sicer odpuščena iz porodnišnice po 3 dneh, čeprav otroka nista pridobivala na teži s popotnico “dajte flašo”. Sem trmarila dokler se je dalo, t.j. dokler sta bila otroka kljub lakoti živahna in dokler nisem postala živčna razvalina.
Moje dojke v nosečnostih niso zrastle niti za milimeter, po porodih nisem doživela navala, niti otrditev, kot so jih opisovale moje prijateljice ali cimre v porodnišnici. Pač, zame totalna žalost, brezup in občutek poraženosti.


Saj ne vem, če ti bo v tolažbo – podobno sem doživela tudi jaz (s tem, se pa res nisem toliko mučila z dojenjem) – imam ogromne prsi (košarico G), pa so se mi v nosečnosti povečale za mogoče pol košarice. Ni bilo nobenega navala mleka, prsi niso bile trde, nič. Kakšna kapljica z muko iztisnjena oz. izmolzena, to je bilo pa to. So se čudili, ampak kaj, pač ni bilo. Otrok je zrasel na adaptiranem mleku. Naslednji tudi. Oba nadpovprečno zdrava, čeprav je bil prvi komentar enega pediatra, da je otrok zbolel zato, ker ni bil dojen. Ko sem ga vprašala, če tudi cela čakalnica ostalih ni, je malo obmolknil, potem pa priznal, da očitno dojenje pač ne dela čudežev. Skratka – ne sekirajte se. Če je mleko in če sta oba (otrok in mama) za to, se dojita, če pa ne, pa ni nobene tragike. Odraslim se tudi ne vidi, ali so bili dojeni, ali ne :-))))

No, samo dela v ordinaciji in zdravi bolne otroke, ima seveda tudi podatke glede bolezni. Ima tudi svoje otroke, dojene in precej bolne, nadpovprečno celo 🙂
Glede na to, da je večina slovenskih otrok dojena, bi morali kot narod pokati od zdravja in pameti. Pa tudi s kg ne bi smeli imeti problemov. V resnici so slovenski otroci vedno bolj debeli, imajo vedno več odločb o prilagoditvah (pa ne zaradi prehude inteligence), edino glede bolezni pa ne bom sodila, ker ne spremljam, vem pa, da je astme in alergij vedno več. Kako se to ujema s trditvami, da je materino mleko čudežni eliksir?[/quote]

*glede dojenja.[/quote]
A večina slovenskih otrok da je dojena? Tole pa ne bo držalo. Res jih gre baje iz porodnišnice večina dojenih, sicer imamo pa v Sloveniji povprečje dolžine dojenja ušive 4 mesece. In ker jih je kar nekaj takih, ki dojijo krepko čez leto, dve, tri, si lahko predstavljaš kakšna je “večina”. Slovenski otroci so v resnici komajda dojeni. Kot je pač trend na zahodu.
Si pa videti zelo vesela, ker je svoje otroke dojila, pa ima nadpovprečno bolne. Se mi je zdelo neverjetno, da je prijateljica.

Jaz imam velike prsi, pa nisem imela mleka in se ga “dojila” kvečjemu kakšen teden. Ni se mi razvilo, ker je samo spal. Vseeno je zrasel v velikega fanta, nikoli bolnega.

*glede dojenja.[/quote]
A večina slovenskih otrok da je dojena? Tole pa ne bo držalo. Res jih gre baje iz porodnišnice večina dojenih, sicer imamo pa v Sloveniji povprečje dolžine dojenja ušive 4 mesece. In ker jih je kar nekaj takih, ki dojijo krepko čez leto, dve, tri, si lahko predstavljaš kakšna je “večina”. Slovenski otroci so v resnici komajda dojeni. Kot je pač trend na zahodu.
Si pa videti zelo vesela, ker je svoje otroke dojila, pa ima nadpovprečno bolne. Se mi je zdelo neverjetno, da je prijateljica.[/quote]
A, daj no, si pa težka. Spadaš med militantne dojilje, ki bi rade na vsak način dokazale vsem, kako je dojenje oh in sploh? Daj, postavi se malo na realna tla. Ja, pri 4, celo pri 5 mesecih je večina otrok v Sloveniji dojenih. Kljub temu pa je ogromno dojenčkov v času prehladov bolnih. Če ne verjameš, se sprehodi malo po čakalnicah pri pediatrih, pa na pediatrično kliniko tudi malo zavij.


A večina slovenskih otrok da je dojena? Tole pa ne bo držalo. Res jih gre baje iz porodnišnice večina dojenih, sicer imamo pa v Sloveniji povprečje dolžine dojenja ušive 4 mesece. In ker jih je kar nekaj takih, ki dojijo krepko čez leto, dve, tri, si lahko predstavljaš kakšna je “večina”. Slovenski otroci so v resnici komajda dojeni. Kot je pač trend na zahodu.
Si pa videti zelo vesela, ker je svoje otroke dojila, pa ima nadpovprečno bolne. Se mi je zdelo neverjetno, da je prijateljica.[/quote]
A, daj no, si pa težka. Spadaš med militantne dojilje, ki bi rade na vsak način dokazale vsem, kako je dojenje oh in sploh? Daj, postavi se malo na realna tla. Ja, pri 4, celo pri 5 mesecih je večina otrok v Sloveniji dojenih. Kljub temu pa je ogromno dojenčkov v času prehladov bolnih. Če ne verjameš, se sprehodi malo po čakalnicah pri pediatrih, pa na pediatrično kliniko tudi malo zavij.[/quote]
Sam citiram, komentirat nima smisla, sem baje militantna:
Zdravniki propagirajo in želijo vzpodbujati predvsem prvo dojenje. Po podatkih Slovenskega zdravniškega društva – Združenja za pediatrijo (podatki 2004-2008) takoj po porodu doji večina mamic, že mesec dni po porodu pa z dojenjem obupa 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, do konca tretjega meseca otrokove starosti pa že 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mamic. Skupna povprečna doba dojenja tako v Sloveniji znaša približno tri mesece in pol.


A, daj no, si pa težka. Spadaš med militantne dojilje, ki bi rade na vsak način dokazale vsem, kako je dojenje oh in sploh? Daj, postavi se malo na realna tla. Ja, pri 4, celo pri 5 mesecih je večina otrok v Sloveniji dojenih. Kljub temu pa je ogromno dojenčkov v času prehladov bolnih. Če ne verjameš, se sprehodi malo po čakalnicah pri pediatrih, pa na pediatrično kliniko tudi malo zavij.[/quote]
Sam citiram, komentirat nima smisla, sem baje militantna:
Zdravniki propagirajo in želijo vzpodbujati predvsem prvo dojenje. Po podatkih Slovenskega zdravniškega društva – Združenja za pediatrijo (podatki 2004-2008) takoj po porodu doji večina mamic, že mesec dni po porodu pa z dojenjem obupa 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, do konca tretjega meseca otrokove starosti pa že 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mamic. Skupna povprečna doba dojenja tako v Sloveniji znaša približno tri mesece in pol.[/quote]

Verjetno ne obupajo kar zaradi lepšega, a se ti zdi? Jaz sem se od takih, kot si ti, naposlušala kako nisem vztrajna, pa se mi je dan za dnem vrtelo vse samo okoli pristavljanja, dojenja, črpanja, pristavljanja, dojenja, črpanja. Še zdaj po 10 letih bi to lahko počela, pa mleko ne bi prišlo.

New Report

Close