Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pobuda Slovenskih novic

Pobuda Slovenskih novic

Kdor želi, naj podpiše peticijo.

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/pobuda-novic-ste-za-da-2-januar-spet-postane-dela-prost-dan
Delodajalci se veselijo, delavci pa malo manj: ste vedeli, da bosta silvestrovo in prvi novoletni dan letos na soboto in nedeljo? Tako za novo leto ne boste imeli niti enega dodatnega prostega dne.
Zaradi uravnoteženja javnih financ moramo 2. januarja v službo in šolo. Foto: Shutterstock
Zaradi uravnoteženja javnih financ moramo 2. januarja v službo in šolo..

Leta 2013 so nam ga vzeli: po več kot pol stoletja prostih dni so delovno ljudstvo in šolarji na drugi dan novega leta spet v službah in učilnicah. Vzrok za spremembo zakonodaje je bil, kakopak, povezan s financami. 2. januar nam je vzela kriza oziroma z njo povezan zakon o uravnoteženju javnih financ.

Ker je kriza zdaj bolj ali manj (vsaj za posvečene) izzvenela, smo se na Novicah vprašali: je čas, da ljudem vrnemo priljubljeni prosti dan?

Če pogrešate 2. januar kot dela prost dan, potem izkoristite pobudo Slovenskih novic in sodelujte v naši peticiji.

V spodnjem obrazcu označite svojo željo in politikom sporočite, naj nam vrnejo naš dela in šole prost 2. januar. Brez skrbi: vaših podatkov ne bomo uporabili za nobene druge namene kot za peticijo.

Peticija je v linku.

Tu je pa še ena:

http://www.pravapeticija.com/signatures/pobuda_za_vrnitev_2_januarja_kot_dela_prostega_dne/start/7610

Hitro se vas da navaditi na manj prostih dni.

Pa saj imaš dopust. Z delodajalcem se dogovori, da te 2.januarja ne bo, ker moraš mučijo preganjati 🙂

Tole je pa po 25 letih prva pametna Slovenskih novic!

Takoj sem za dela Prost dan 2.1. Odvzem je bil itak nateg.

kakšen praznik pa je drugega januarja?

Kakšen praznik pa je na dela prosti dan 2. maja?

Takoj sem za dela Prost dan 2.1. Odvzem je bil itak nateg.[/quote]

Moj podpis!

Pa saj ste v vecini bili za zakon …. le da ste videli le enega izmed clenov…

2. januar je drugi dan novega leta in klinc, veš, če bi imeli vsak mesec po dv dni praznikov, se ne bi sekirali za en dan manj ali več, tako pa je bil odvzem praznika en velik nateg in ničemur koristen!

V tako opevani Nemčiji res nimajo praznika na 2.1., ampak zato od predbožiča do treh kraljev in še kak dan več bluzijo.


Od kod ti pa podatki, da je bila večina za zakon?


Od kod ti pa podatki, da je bila večina za zakon?[/quote]

Dovolj je ze, ce poisces stare debate iz casa sprejemanja tule…


Od kod ti pa podatki, da je bila večina za zakon?[/quote]

Dovolj je ze, ce poisces stare debate iz casa sprejemanja tule…[/quote]
Haha, to pa ni verodostojen podatek. Žal. (me je tvoja teta naučila nove slovnice :-))

In ti gre en dan dopusta, seveda če ga lahko sploh dobiš. Največja ironija je, da ravno tistih poslancev, ki so to predlagali, 2. januarja ni v službo.

Nobenega ni, si prvo sejo dajo šele po pravoslavnem božiču, katerega očitno tudi praznujejo.

A mislite, da bo pobuda Slovenskih novic kaj pomagala? Lani je Cerar zavrnil pobudo ZL, ki je predlagala, da postane 2. januar spet prost dan.

Če bomo vsi samo čakali, da drugi kaj spremenijo, stvari zagotovo ne bodo šle v željeno smer.

Če bomo aktvno vztrajali na določenih spremembah, je pa vseeno vsaj nekaj več upanja, da se doseže željeno.

Yugo & komunajz nostalgiki – bi imeli plačane fraj dneve ☺

Nobenega ni, si prvo sejo dajo šele po pravoslavnem božiču, katerega očitno tudi praznujejo.[/quote]
Tudi, če bi bili, bi bil to samo strošek.

Nobenega ni, si prvo sejo dajo šele po pravoslavnem božiču, katerega očitno tudi praznujejo.[/quote]
Tudi, če bi bili, bi bil to samo strošek.[/quote]

Saj tebe isto ne rabi biti v službo drugega. Isto kot njih. In koristiš dan dopusta.


Tudi, če bi bili, bi bil to samo strošek.[/quote]

Saj tebe isto ne rabi biti v službo drugega. Isto kot njih. In koristiš dan dopusta.[/quote]

Še enkrat ponovim samo zate, ki ne bereš predhodnih sporočil.

In ti gre en dan dopusta, seveda če ga lahko sploh dobiš. Največja ironija je, da ravno tistih poslancev, ki so to predlagali, 2. januarja ni v službo.[/quote]


Tudi, če bi bili, bi bil to samo strošek.[/quote]

Saj tebe isto ne rabi
biti v službo drugega. Isto kot njih. In koristiš dan dopusta.[/quote]
Kdo pa si ti, da boš določala kdaj rabim in kdaj ne rabim priti v službo?
Mogoče moj delodajalec?

Saj tebe isto ne rabi
biti v službo drugega. Isto kot njih. In koristiš dan dopusta.[/quote]
Kdo pa si ti, da boš določala kdaj rabim in kdaj ne rabim priti v službo?
Mogoče moj delodajalec?[/quote]

Če bi bila, bi ti dala fraj.

Ker pa nisem, pa boš moral sam koristiti dopust, če boš hotel doma ostat. Ker tole s Slovenskimi novicami ne bo nikamor prišlo.

New Report

Close