Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko boste stari,raje samomor ali hiralnice dom upokojencev?

Ko boste stari,raje samomor ali hiralnice dom upokojencev?

Jaz raje odvzem življenja,kaj pa vi?

Jaz to že dolgo planiram. Upam samo, da trefnem tisti pravi trenutek.

pametna,vsaj do 80 nekje ,če bi šlo brez težav doma,potem pa konec raje,kot pa dom ja

Tudi jaz sem o tem že razmišljala. Samo, res je treba najti pravi trenutek:). Pa o načinu ste tudi razmišljale?

No da vas vidimo takrat, ko boste stari :))

P-S.: Jaz ne več, seveda.

Vse je kar dosti odvisno od genov, Ko gledam moje prednike dve generaciji nazaj, je videti da je bila za njih meja kao dobrega zdravja, še dela in samooskrbe 90 let. Živeli so pa več, samo ena 88 let.

Najbolje bi bilo samouničenje sebe. Torej samomor. Moral bi se pripravit ali pa da bi v obdobju 90 + (glede na gene) potreboval pomoč. Mogoča je, pri 90 + zastrupitev s tabletami….ki si jih pač zvesto in skrivno shranjuješ-;))))

Tudi način sem dorekla, a za sedaj ga še ne bi tržila, da ne bo preveč gneče 🙂

Kje bi bila gneča, na britofu?

Jaz pa ja – pa da zbiram dnevne doze uspavalnih tabletk, pa potem naenkrat eno dozo, če še ne bo uradno evtanazija čez ene 40 let dovoljena 🙂

Ker ni govora, da takole vegetiram v enem od domov upokojencev, da vodstvo in država lupi moje sorodnike na račun moje nnepokretnosti in mi podaljšuje moje življenje smo zato, ker rabi đše mojo penzijo in dodatno še denar od mojih sorodnikov. Bruh, ne bom jih privoščila tega užitka, že sedaj dovolj plačujem.

Če ne bo hitra smrt ( kap) tabletke in lepo zaspim, ko bo čas, če ne bo evtanzije. ne bom pa si pustila vzweti dostojanstva kot ena vegetirajoča ležeča gmota na postelji doma upokojencev, ne. Niti zato ne, ker ne želim biti tudi breme svojim potomcev in sorodnikov – ne fizično, ne morda dodatno finančno, če moj penzjon slučajno ne bo zadosti požrtni državi.

Jaz bom pa oropala banko in me bodo zaprli in bodo morali skrbeti za moje zdravje in dobr počutje 🙂

Gledan očeta, ki se počasi poslavlja s tega sveta. In bi tako še živel, ima še toliko planov, glava povsem jasna, samo telo počasi dozoreva…
To so teme, ki jih odpirajo ljudje, ki mislijo, da bodo večno mladi. Čeprav mislite, da se boste na vse pripravili v naprej, ste takoooo daleč od resnične soočenosti s svojo minljivostjo.

Jaz pa kar lepo dom upokojencev. Samo si pa želim v takega, kjer se s stanujočimi ukvarjajo in ne kar pustijo crkovati.

Nimam nič proti domovom upokojencev.
Imam pa proti umetnemu podaljševanju življenja. Nikoli ne bom dovolila, da me prisilno hranijo skozi nos, odklanjam tudi razne srčne spodbujevalce. Podpisala bom izjavo, s katero sem proti oživljanju, če me kap, naj me pustijo, da odidem po naravni poti, ne pa da še deset let vegetiram.
Ne podpiram evtanazije. Sem pa proti umetnemu podaljševanju življenja. Ko si za umret, si za umret in pika.

Ko gledam danes ženske okrog 90- tih, vse poskočne, spedenane, zmanipedikirane, se dnevno dobivajo na kofetu in čveku, ne bo prav ničesar od tega potrebno.
Še demenci se ognemo, pa bo.

Samomor? Nikoli!
Šla bom v dom ko ne bom več zmogla, hiša bo šla za to, da bom imela svojo sobo, Tv, računalnik, denar da bom lahko kofetkala in si privoščila frizerja, bila bom na toplem, hrana postrežena in upam da bo tudi družba saj bom ena izmed njih. Če kaj ostane po moji smrti pa dobijo otroci.

Žena, starosti oko 70 godina, u „zebrastoj“ haljini, sa velikim minđušama i jarkocrvenim manikirom priča telefonom na ulazu u „Moju pekaricu“ :
– Vera, ja tebe ne razumem. Šta se glupiraš? Unuke ćete dovesti do stanice, unećete u voz, istovariće u kupe na sedište, protreseš se malo, a ujutro te sa devojkama pretovarimo u komforan taksi i vratimo. Šta kažeš? Kakve tvoje godine? Ne razumem… Nisi u tim godinama? U kojim „tim“ godinama?
Draga moja, tebe su uzeli, preneli, smestili, ponovo su uzeli, preneli, smestili.
Tvoj zadatak je, Vera, veoma jednostavan: ležati, piti šampanjac, i povremeno davati do znanja drugim matorim kozama da si još uvek živa i tražiš repete…

SAMOMOR JE GREH. TO VE VSAK KRISTJAN. In kristjanov ni malo.

Samomor je GREH.


Kristjanov je vedno manj in za ostale je (sladki) “greh”, če pojejo kakšno tortico preveč, samomor pa ne :-)))

…težko verjameš, da je v današnjih cajtih še vedno toliko takih, ki jemljejo dom upokojencev, kot nekaj skrajno žaljivega… halooo, jaz bi molila, če bi bila verna, za to, da bom lahko šla tam, toda kaj, ko bo vse več tistih, ki si tega ne bodo mogli privoščit glede na penzije, ki nas čakajo v naslednjih desetletjih…

Starostniki se ne bojijo domov, veliko bi jih šlo, a jim branijo otroci ker se bojijo kaj doplačati, premoženju pa se tudi ne bi odpovedali. Mladi živijo z denarjem upokojencev ( ne vsi, pa vendar veliko ), nočejo pa skrbeti za ostarele starše. Odveč so jim, zato pišejo in tudi mislijo tako sprevrženo. Še nikoli niso bili starši tako odveč kot so danes potem ko enkrat ne zmorejo več, še nikoli niso bili tako breme.
Žal pa ne mislijo nase, ampak na to kaj bodo pustili otrokom. Zakaj bi jim pa morali? Kar imajo naj služi njim za lepšo starost, otroci tako mislijo le nase in na to kje in kaj bodo dedovali. Ko jih včasih poslušam mi je slabo, takih pogovorov se ne spomnim v svoji mladosti, nikoli nismo računali kaj in kje bomo dobili, raje smo delali in se opirali nase in na svoje žulje.
Upam, da mi bo služila pamet, da bom onemogla lahko poskrbela zase in svojo solidno, normalno starost in nego ki jo bom potrebovala.
Hvala bogu, da so domovi za starejše.

orpostite,mladi ne živijo z denarjem upokojencev – mladi , redno zaposleni živijo od svojih prihodkov in vplačujejo v državno malhko za vas, upokojence., Kajti toliko verjetno ste čili, da razumete, da tisti denar, ki ste ga vi 35 let in več vplačevali v “pokojninski sklad” že davno ni več in ga vi ne korisite Današnji redno zaposleni vplačujejo s svojimi prispevki za vašo pokojnino.

Jaz od svojih otrok ne pričakujem, da bodo meni plačevali dom – ker tudi ne živimo po načelu, da ker oni jerbajo, oni plačujejo. Jaz si zato že sedaj ločeno vplačujeva prihranke za penzjon. Eno zavarovanje se izteče meni že čez 5 let, plačujem ga od leta 1998 ( cca 25.000 eur). Pa bo naša generacija verjetno tukaj v Slo delala kar do 75-ega leta ( smo pa stari 45+)…..

in ja, če bom neozdravljivo bolna in bom imela diagnozo fikus ( če bom v fazi, ko bom samo še vplačevalni člen v oskrbi starostnikov), zagotovo pojem tablete, če ne bo evtanazije. Sem pač kar velik realist.

Indijanci si umirali tako, da so, ko so “odslužil” življenju odšli v gozd in so umrli.
To se da narediti tudi danes. Pri -20 št. C s pripomočki enostavno zmrzneš.
Poznana je tudi zavestna odločitev končati z življenjem. Po posebnih tehnikah je možno zaobiti dihanje in umreti. Zvečer se primerno oblečeš in ponoči umreš. Tega ni malo. Ti ljudje zaobidejo dihanje. Eni zato potrebujejo šolo, enim je to dano.

orpostite,mladi ne živijo z denarjem upokojencev – mladi , redno zaposleni živijo od svojih prihodkov in vplačujejo v državno malhko za vas, upokojence., Kajti toliko verjetno ste čili, da razumete, da tisti denar, ki ste ga vi 35 let in več vplačevali v “pokojninski sklad” že davno ni več in ga vi ne korisite Današnji redno zaposleni vplačujejo s svojimi prispevki za vašo pokojnino.

Jaz od svojih otrok ne pričakujem, da bodo meni plačevali dom – ker tudi ne živimo po načelu, da ker oni jerbajo, oni plačujejo. Jaz si zato že sedaj ločeno vplačujeva prihranke za penzjon. Eno zavarovanje se izteče meni že čez 5 let, plačujem ga od leta 1998 ( cca 25.000 eur). Pa bo naša generacija verjetno tukaj v Slo delala kar do 75-ega leta ( smo pa stari 45+)…..

in ja, če bom neozdravljivo bolna in bom imela diagnozo fikus ( če bom v fazi, ko bom samo še vplačevalni člen v oskrbi starostnikov), zagotovo pojem tablete, če ne bo evtanazije. Sem pač kar velik realist.[/quote]

Ne hvali dneva pred nočjo.

toto mešalno mizo bom že tja zavlekla … pa bom DJ

orpostite,mladi ne živijo z denarjem upokojencev – mladi , redno zaposleni živijo od svojih prihodkov in vplačujejo v državno malhko za vas, upokojence., Kajti toliko verjetno ste čili, da razumete, da tisti denar, ki ste ga vi 35 let in več vplačevali v “pokojninski sklad” že davno ni več in ga vi ne korisite Današnji redno zaposleni vplačujejo s svojimi prispevki za vašo pokojnino.

Jaz od svojih otrok ne pričakujem, da bodo meni plačevali dom – ker tudi ne živimo po načelu, da ker oni jerbajo, oni plačujejo. Jaz si zato že sedaj ločeno vplačujeva prihranke za penzjon. Eno zavarovanje se izteče meni že čez 5 let, plačujem ga od leta 1998 ( cca 25.000 eur). Pa bo naša generacija verjetno tukaj v Slo delala kar do 75-ega leta ( smo pa stari 45+)…..

in ja, če bom neozdravljivo bolna in bom imela diagnozo fikus ( če bom v fazi, ko bom samo še vplačevalni člen v oskrbi starostnikov), zagotovo pojem tablete, če ne bo evtanazije. Sem pač kar velik realist.[/quote]

Ne hvali dneva pred nočjo.[/quote]

Jaz imam že mnogo “dnevov po nočeh”in obratno krvavo in delovno preživetih, ne skrbi 🙂

New Report

Close