Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Šparov Štartaj Slovenija

Šparov Štartaj Slovenija

Sem včeraj na POP – u to gledala, pa sem bila malo firbčna in sem zadevo na netu preverila. Odlična ideja, da nekdo vzpodbuja podjetnike začetnike, ampak se resno sprašujem, ali so (smo) ljudje sploh pripravljeni odšteti tako hude cene teh izdelkov.

Meni osebno je bila najbolj zanimiva potica – ampak za 18 dag potice, skoraj 9 €. Huda, prehuda cena.
Ne vem, jaz za te izdelke nisem oz. niti ne morem toliko odšteti? Kaj pa vi?

Težko, ampak upam, da se najdejo.

Je pa ta potica vsekakor vredna svojega denarja, saj gre za ročno delo in prvovrstne sestavina, kar pa žal še vedno ne spremeni dejstva, da je skoraj 3 € za tako majhno potičko, enostavno preveč za večino populacije.

ja to so majhni butični proizvajalci, vsaj zaenkrat in njihova cena gotovo ne vsebuje tako velike marže, pač pa poleg kvalitetnih sestavin (edino tako dobiš res dober izdelek), še ceno za proizvodnjo, katero imajo gotovo v najemu in to stane.

tudi meni se zdi drago, ampak če pogledaš celo zgodbo, bi veliko raje kupila eno to potico, kot več industrijskih.

pivo ima nekoliko bolj prijazno ceno, smo ga kupili, probali še ne.

pozdravljam pa tako idejo POPa, kot Špara, edino ta model iz Ustvarjalnika v oddaji je res tako zelo antipatičen, da celotno oddajo zelo težko gledam.

Če bi oddajo vodil kak normalen voditelj bi bila še gledljiva. Škoda, ker tema je pa zanimiva.

Voditelj se mi zdi bolj primeren za kakšno otroško oddajo.

Se strinjam, jaz sem prav hotela si oddajo ogledat, ker se mi zdi dober koncept in vse, ampak, ko sem videla voditelja, me je vse minilo.

Niti ena zadeva mi ni privlačna ali uporabna. Niti ena.

Voditelj odaje je nekakšen podjetnik (sedaj so moderna socialna podjetja), ki je do sedaj od države (beri: iz vaših žepov) izvlekel 250.000€ za to da “vzpodbuja” podjetnike-začetnike (beri: mešanje megle).

Če se tebi zdi to fajn, potem ga kar sama plačuj za njegovo – kot že drugi pravijo – vodenje odaje na nivoju otroških vrtcev. Meni osebno je pa nedopustno, da moram prisilno preko davkov financirati takšne “umetniške” blodnjavosti nekih “sončkov”, ki niso še nikoli nič ustvarili.

Ideja, da se podpira majhne je dobra. Ampak to, da so cene čist preveč nabite, da so izdelki neuporabni in da je oddaja negledljiva zaradi voditelja pa je pač poraz spara in pop tv-ja.

Žal je vodiltelj “preinteligenten, negledljiv in preveč poseben” za vodenje te oddaje. Ideja Ustvarjalnik je pa blaga kopija Kikstarterja, oziroma prihod-odhod kandidatov so naredili v dvigalo tako, kot v seriji Dragon’s Den ( UK verzija) Shark Tank pa USA verzija. Manjkajo samo še “botri” z denarjem, kot tam.

V tujiji ta koncept že dolgo funkcionira, samo tam najdejo še “botre” sponzorje ( Dragons Den in Shark Tank), ki so pripravljeni investirat v posel, ki se jim zdi zanimiv…. Tukaj smo očitno pa Botri=sponzorji kar kupci….

Navite so zato, ker je to mikro proizvodja, butična, in ker je koncept malo zgrešen, ker ni “botrov” na voljo ( OK lahko da je ŠPAR delni boter, samo vseeno premalo, bodo kupci s kupovanjem očitno sponzorirali….) Kar pa meni ni OK, žal. Tudi nefer do vseh 12-ih sotekmovalcev, ker naprimer 5 jih ima kar OK projekt, ostali pa ne ravno..

Navite so zato, ker je to mikro proizvodja, butična, in ker je koncept malo zgrešen, ker ni “botrov” na voljo ( OK lahko da je ŠPAR delni boter, samo vseeno premalo, bodo kupci s kupovanjem očitno sponzorirali….) Kar pa meni ni OK, žal. Tudi nefer do vseh 12-ih sotekmovalcev, ker naprimer 5 jih ima kar OK projekt, ostali pa ne ravno..[/quote]

Se strinjam, da je to, da bo zmagal tisti, ki bo prodal največ izdelkov totalno zgrešeno. Ker nekateri izdelki so res zelo, zelo nišni (npr. krema za tatooje) in kot taki itak nimajo kaj iskati na policah Interspara.

Koncept je totalen nateg. Teh mikro proizvajalcev je pri nas malo morje in če bom dala komu zaslužit, bom dala direkt podjetniku, ne bom še Sparove marže plačevala. Delajo se neke samaritane, pa gre samo za vlečenje denarja iz žepov potrošnikov za precenjene izdelke. Saj nisem tako zabita, no. In potem v oddaji veleizjava: veste, koliko je v Sloveniji mikropiovarjev. Zakaj mislite, da je uspelo ravno vam? Ker je v Sparu, mu je “uspelo”??? Koliko mikropivovarjev se res trudi in uspejo prodret in prodat svoj izdelek, potem pa kao uspe nekdo, ker mu je Spar posrednik? Ne me basat, no. Z mojim denarjem že ne. Igra za ovce.

Pa da ob tem dodam, da zelo rada kupujem domače izdelke in z veseljem podpiram mikro podjetja. Ampak ne na tak način. Če mislijo resno, naj del trgovine namenijo mikro podjetjem, namesto multinacionalkam. 10 proizvajalcev je pljunek v morje. Pikica pljunka. Samo šov za mase.

Uporabljam deodorant enega od proizvajalcev. Od kar so v tem projektu, je šla cena gor za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, tudi dirketno pri njih. Pa že prej ni bil poceni. Hvala lepa.

Mogoče vsi niso v igri za zmago, ampak reklamo so pa dobili zagotovo. In vsaj nekaj časa na trgovskih policah, kjer bi najbrž prej težje pristali.
Meni je tudi všeč ideja Le potica. Upam, da je tudi tako okusna kot izgleda – eno komplet jih bom sigurno kupila.

Berem komentarje…

Oprostite prosim, ampak take ovčetine ne boste nikoli doumeli, da je to le koncept reklamiranja špara, “podjetniki” pa le naivni pleničarji, ki jih je treba podpirat, da sploh imajo kako idejo… Mislim da je v teh oddajah eden v srednih letih izjavli; ” sem razmišljal kaj bi delal”- pivovar?

Ok, imaš 20 let šolanja zastonj, potem razmišljaš kaj bi delal, in ko razmisliš rabiš pomoč, da boš nekaj prodajal na že tako prenasičenem tržišču?

Da ne omenjam bebavosti vas potrošnikov, kako se vam niti sanja ne, da je poteza špara le odgovor na boj za bebce s Todoričem. Za pop se pa itak ve da je u kurcu…

To, da bo zmagal tisti, ki bo največ prodal – je čist nelogično in brezzveze.
Prav gotovo bo un, ki prodaja pivo tega prodaj veliko več, kakor pa tisti, ki prodajajo cunjaste (pre)drage igrače.
Skratka nobenega novega izdelka, ki ga še ne bi videli, cene pa do lufta in nazaj.

Meni so zelo všečne lutke ampak cena, da te kap. V našem kraju invalidi šivajo
identične in je cena od 3 – 10 eur. Tudi z nakupom le-teh prispevam k dobremu. Tako,
da je cena 24 eur res pretirana.

Strinjam se z vsem, samo s tem ne, da je trg piva prenasičen. 🙂 Trg mikropivovarn v Sloveniji raste. Ampak ne vem, zakaj bi bilo ravno to pivo boljše od vseh ostalih. Bevog mi je recimo fenomenalen. Čisto druga izkušnja pitja piva.

New Report

Close