Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kronična nespečnost ozdravljiva znanstveno dokazano,naravno poskusite zdaj takoj nocoj

Default avatar

hojladracom

Banana+ cimet skuhaj in popij povzroča globoko spanje
Default avatar

spim kot top

Jaz sem bila cudeno ozdravljena svoje kronicne nespecnosti, ko sem zacela fizicno delati.
Default avatar

Yuhuhu

Sedaj si grem to narediti
Default avatar

Pehta.

Yuhuhu je napisal/a:
Sedaj si grem to narediti
Samo moraš na levi nogi stati, ko mešaš, drugače ne deluje.

Pri meni uspavalno deluje pivo. Pol litra ali liter, pa se malo v rožicah zvrnem v posteljo in me takoj zmanjka.
Default avatar

še ena natega ;)

Sem sumila, da je. A nespečnost je le nespečnost. Človek poskusi vse. Tudi banano s cimetom. Po enem tednu nobene razlike. Danes sem že od 4h pokonci.
Default avatar

jaz tudi

še ena natega ;) je napisal/a:
Sem sumila, da je. A nespečnost je le nespečnost. Človek poskusi vse. Tudi banano s cimetom. Po enem tednu nobene razlike. Danes sem že od 4h pokonci.
Ker se tudi sama srečujem s tem me zanima kako funkcioniraš čez dan? Kdaj se naspiš? Namreč jaz po par dnevih minimalnega spanja čez noč ne morem več zbrano delat. Zato cca 1x tedensko vzamem tableto, da se naspim. Koliko dejansko spiš na noč?
Default avatar

brez tablet

jaz tudi je napisal/a:
Ker se tudi sama srečujem s tem me zanima kako funkcioniraš čez dan? Kdaj se naspiš? Namreč jaz po par dnevih minimalnega spanja čez noč ne morem več zbrano delat. Zato cca 1x tedensko vzamem tableto, da se naspim. Koliko dejansko spiš na noč?
Včasih spim le 2-3 ure. Čez dan ne spim. Res pa je, da ta nespečnost pri meni ne traja non-stop. Včasih cel teden spim normalno, včasih par dni slabo... Ne morem pa pogruntat, kaj jo sproži. Na luno, vreme nisem občutljiva. Več gibanja: včasih dobro spim, včasih ne. Pazim, da se pred spanjem ne najem....
Default avatar

kontra kaj

Kaj pa kaj za kontra? Jaz sem pa kronično zaspana....spim celo noč pa se zbudim nenormalno zaspana....tut na šihtu...nič ne pomaga lahko 20kg žakle premetavam,ampak po končanem delu bom spet nenormalno zaspana. Pa je kri ok,ščitnica ok,tlak malo nizek..... Recimo,če grem nekam hodit za dlje časa,sploh v kakšen hrib,bi lahko na sredi zaspala......Ima kdo kakšen nasvet?
Default avatar

Alternativa zdravi

Marsikaj je znanstveno dokazano da naravno pomaga,ampak v naravi ni denar,zato je prodajanje buč in larifar.
Default avatar

koaboa

Jaz se te težave lotevam bolj široko. Danes sem ponoči vstala samo enkrat, kar je dosežek. Za spanje je pomemben tudi prehranjevalni ritem.
Nekaj osnov je tukaj, od ključnih besec circadian clock pa prideš lahko na veliko uporabnih spletnih strani z dobrimi navodili.
https://en.wikipedia.org/wiki/Circadian ... p_disorder
Default avatar

jaz tudi

brez tablet je napisal/a:
jaz tudi je napisal/a:

Včasih spim le 2-3 ure. Čez dan ne spim. Res pa je, da ta nespečnost pri meni ne traja non-stop. Včasih cel teden spim normalno, včasih par dni slabo... Ne morem pa pogruntat, kaj jo sproži. Na luno, vreme nisem občutljiva. Več gibanja: včasih dobro spim, včasih ne. Pazim, da se pred spanjem ne najem....
Enako jaz. Ne vem kaj je vzrok. Enostano pride, da ne morem spat. Ampak po treh dneh ne morem več mislit čez dan. Služba pa to zahteva. Ko zagusti pač vzamem tableto, sicer ne morem delat :(
Default avatar

ve kdo za kakšno

Ta nespečnost je zoprna stvar, zelo. Tablet ne bi.
Ve mogoče kdo za kak domač zvarek, ki pomaga??
Default avatar

crna_vrtnica

Meni so za zdravljenje kronične nespečnosti (max 2-3 ure na noč) predpisali antidepresive (tabletke za spanje niso pomagale). Sicer pri nas je bil vzrok tudi nespečnost otroka.
Šla sem po naravni poti - eno uro intenzivnega gibanja na zraku, pazila pri prehrani, večerni ritual in umirjanje... počasi je šlo in danes ok spim. Je pa trajalo nekaj časa, da se je vzpostavilo nazaj.
*** lupus pilum mutat, non mentem ***
** malus omnia in malum verit **
Default avatar

poglejjj

Pomagajo konopljine CBD kapljice. Imam oceta, ki ima zacetek demence in probleme s spanjem in zdravila so delovala cisto kontra. Odkar pa jemlje te kapljice pa veliko bolje spi tudi do 8 ur na noc.
Default avatar

kpljice?

poglejjj je napisal/a:
Pomagajo konopljine CBD kapljice. Imam oceta, ki ima zacetek demence in probleme s spanjem in zdravila so delovala cisto kontra. Odkar pa jemlje te kapljice pa veliko bolje spi tudi do 8 ur na noc.
Kje se to dobi? V prosti prodaji?
Default avatar

Melatonin

Mislim, da se ga pri nas ne dobi, v tujini je pa v prosti prodaji. Je naravno (telo ga tudi samo proizvaja med spanjem). Jaz srm nekaj casa jemala zaradi drugih stvari. Spala ko rozica. Kolegica ga da otrokom ko grejo v ameriko za jetlag. Aja, govorim o melatoninu.
Default avatar

Yin :: Yang Pro

Jaz sem bolj nocni ptic in imam obdobja tudi po leto, ko imam tezave z nespecnostjo. Meni najbolj pomagajo konopljine CBD kapljice veliko boljse brez stranskih ucinkov kot pa hardcore psihiatricna "zdravila". Pa nisem kaksen zmesan alternativec ampak za nespecnost in bolj ciste misli s tem nove ideje obcutek svobode:) tako delujejo name brez nakladanja... Seveda imajo tudi kapljice in medicinska konoplja svoje meje in niso "cudezne" upam da je to jasno
So pa, kar drage te zadeve... se jih pa, da baje dobiti na recept jaz se nisem probal.
http://hempika.si/ to je spletna stran, kot pomoc ni reklama...
Default avatar

Yin :: YangPro

Melatonin je napisal/a:
Mislim, da se ga pri nas ne dobi, v tujini je pa v prosti prodaji. Je naravno (telo ga tudi samo proizvaja med spanjem). Jaz srm nekaj casa jemala zaradi drugih stvari. Spala ko rozica. Kolegica ga da otrokom ko grejo v ameriko za jetlag. Aja, govorim o melatoninu.
Melatonin je tako tako sploh ce je oseba depresivna mu lahko se poveca depresivnost in to fejst se pravi naredi stalo. Melatonin je ja bolj za minorne probleme ne pa za kronicno nespecnost....
Hocem povedati da ni tako nedolzen kot ga hocejo prikazati in ima stranske ucinke ,ker je le hormon.
Default avatar

Yin :: Yang Pro

Znanstvene študije kažejo na potencialno terapevtsko rabo kanabidiola (CBD) pri epilepsiji, multipli sklerozi, alzheimerjevi bolezni, shizofreniji, depresiji, tesnobi, psihični nestabilnosi, rakavih obolenjih, diabetesu, vnetnih obolenjih, čezmerni teži, ščitenju živčevja, bruhanju, hepatitsu, poškodbi jeter in možganov, sepsi, alergijah in astmi. Na splošno lahko rečemo, da CBD pomaga pri obnovi uravnoteženega delovanja endokanabinoidnega sistema, fiziološkega sistema, ki ima velik vpliv na delovanje možganov in je vključen v vzpostavljanju in ohranjanju zdravja ljudi. Več o kanabidiolu (CBD) in konoplji si lahko preberete na našem .

Tega imaste polno po netu. Jaz jemljem zvecer 2 kapljici na jezik in zjutraj eno imam pa tanajmocnejse 10% CBD-a in 0,2% THC-a kar ni nic:)
Default avatar

poglejjj

Narocim preko spleta na www.hempika.si 5% CBD kapljice in dobim v dveh dneh domov poo posti.