Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek recept lazanja

recept lazanja

se nikoli nisem delala lazanje. prosim za en enostaven recept.

Takole si jo delajo pri nas, ko mene ni doma. Ce imas moznost kupis v eurospinu ( v hladilniku je oboje ) sveze liste za lazanjo in bešamel ( 0,5 l ). Potrebujes se 1/2 kg mletega mesa in 2 vrečki mešanice za bolognese ( take kot so juhice, jaz jih kupim v lidlu, poceni in dobro ), sir za naribat ( edamec, trapist.. ) tudi 1/2 kg oziroma odvisno koliko ga imate radi…
postopek: pripraviš bolonjsko omako, meso prepražiš na malo maščobe in potem po navodilih narediš mešanico za omako ( ne sme biti preredka omaka ). bešamel pogreješ, naribaš sir in potem zlagaš..
liste, meso, bešamel, sir in ponoviš… zadnja plast je list in sir. V segreti pečici okoli 180 do 200 odvisno normalno ali ventilator pečeš cca pol urice.
Pri nas zdaj to fanta obvladata 🙂
Naj ti uspe in dober tek!

Kupim Maggi mešanico in lističe od Barille (nikoli jih prej ne pokuham, samo poskrbim, da so obdani z mokrimi sestavinami in je slastno)

Omako delam po navodilih z vrečke začimb, pazim, da ni čisto suha, ne pa tudi preveč tekoča. Kot zelo gosta mesna omaka.
Bešamel pripravim iz cca. 80g masla, 300dl mleka, 5-10 žlic moke in ščepca soli. Ta del je najbolj tricky, ker hitro nastanejo kepice, zato jaz mešam kar z mikserjem. Tudi bešamel mora biti ravno prav gost, precej bolj kot jogurt, npr.

Najprej na dnu pomešam par žličk bešamela in omake, da se spodnja plast lističev ne prime na dno. Potem obložim dno (lističi se ne smejo prekrivati), plast lističev nato premažem z 1/4 bešamela. Čez razporedim 1/3 mesa in potem spet lističe in bešamel. To ponovim še dvakrat, na koncu čez potresem nariban sir (katerikoli) in pečem pol ure pri 190 stopinjah.

Torej, moj vrstni red (res je malo drugačen od običajnega, a mi je lažje mazati bešamel po lističih, kot po mesu, okus je pa isti):
– par žličk bešamela in omake
– lističi
– bešamel (1/4)
– meso (1/3)
– lističi
– bešamel (1/4)
– meso (1/3)
– lističi
– bešamel (1/4)
– meso (1/3)
– lističi
– bešamel (1/4)
– nariban sir

nova
Uredništvo priporoča

Potrebuješ tri stvari. Testenine, bolonjez omako (če boš delala mesno) in pa bešamel. Pa seveda parmezan potrebuješ.
Moje mnenje je, da če kupiš mešanice začimb, vegeto, paradižnikov koncentrat in ne vem še kakšno instant zadevo se ti lazanje doma ne splača delati. Kupiš že narejeno zmrznjeno in jo daš samo v pečico. Če bi rada domačo lazanjo potem jo naredi zaprav. Meni edini sprejemljiv kompromis so kupljene sestavine, če le teh še nisi delala sama. Je pa tudi to sila preprosto samo probat je treba. Če testenine kupiš izbere sveže, če imaš možnost.

Torej iz mletega mesa naredi bolonjez omako. Popražiš čebulo, korenček, mleto meso, dodaš paradižnik, sol in pokuhaš da potemni.

Bešamel. Segreješ pol litra mleka, daš malo muškatnega oreščka. V drugi posodi stopiš 30g masla in dodaš 30g moke. Ko se ohladi vliješ med stalnim mešanjem v mleko in mešaš toliko časa, da se zgosti. Čez bešamel daš folijo za živila zato, da ti ne naredi skorje na vrhu. Enako kot se naredi pri pudingu, če želiš, da ostane mehek na vrhu.

In potem to zlagaš.
Prva plast je bešamel, nato testenine, bolonjez, bešamel, parmezan, testenine…. zaključiš z bešamelom, bolonjez omako in na vrhu parmezan. Pečeš na 180° okoli 45 minut brez ventilatorja.

Čeprav je dosti za napisat, mogoče se prvič malo loviš pa kakšen lonec preveč umažeš 🙂 je v resnici sila enostavno in jo drugič narediš res hitro.

New Report

Close