Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek peneče vino za 2 eur

peneče vino za 2 eur

Vidla v Leclercu. To je sranje, a ne? (Ali je tako poceni, ker je francosko – in ga leclerc promovira?) A ga je kdo poskusil mogoče?

https://www.vivino.com/wineries/franois-d-aubigne/wines/2611900-vin-mousseux-demi-sec-9999

Že to, da je pol suho, me odvrne od nakupa.

suho (brut)

ista firma in cena

NI nujno, da je vino slabo. Nedavno sem kupila predikatno vino za enako ceno v Aldiju.

Vi to resno? Ste res tko škrt, da niste sposobni dat 4 € več za srebrno??

Jaz kupim če že, edinole prosecco iz regije Valdobbiadene – superior dry, ker so nepresladki, odlični. Zadnje čase so pravi hit nefiltrirani,ker tudi ne dodajajo sulfitov in ni toliko CO2 noter – se polni v klasično steklenico, ne šampanjsko, je pa še vedno frizzante. Res odlično.
Cene pri njih na vinskih domačijah so od 5-8 eur za steklenico, potrgovinah od 9-16 eur za steklenico.

Penino pa pijem edinole peneči teran od Jazbeca. Specialiteta.

Kupi in poskusi. Če bo zanič, dveh evrov ne bo škoda, če bo pa dobro, pa kupiš še.

Cena o kvaliteti pove natančno nič.

Vam res še kar ni jasno, da cena pove samo to, koliko neka firma cilja na ustvarjanje dobrega imena z marketingom?

sprašujem, ker se res ne spoznam… men je dobro bolj ali manj vse. ne vem, kako precenit, kolko dulfatov je notri. sem čist brez okusa, al pač prevelik vsejed in vsepivec.
me pa zanima mnenje drugih vseeno.

recimo, super všeč mi je hoferjeva cava. ni draga, vseeno pa ne vem, a bi me postrani gledali, če bi npr. kam to prinesla ko pridem na obisk.

sulfatov, ne dulfatov. tak osel pa spet nisem.

Hoferjeva kava ali Emonec kava, ki jo kupis v Hoferju? Emonec minas je meni osebno bistveno bolj dobra kot pa npr.
Barcaffe.

Hoferjeva kava ali Emonec kava, ki jo kupis v Hoferju? Emonec minas je meni osebno bistveno bolj dobra kot pa npr.
Barcaffe.[/quote]

mislila sem cavo, penino.

Hoferjeva kava ali Emonec kava, ki jo kupis v Hoferju? Emonec minas je meni osebno bistveno bolj dobra kot pa npr.
Barcaffe.[/quote]

mislila sem cavo, penino.[/quote]

Aha, ne poznam … penino pijemo izredno redko, zadnja leta Srebrno Radgonsko rose

Meni pa so všeč polsladke ali celo sladke penine:)) Od Frangeža mi je super, okus breskve ali jagode.

Meni osebno najbojše in res najcenejše peneče vino:
1. Moscato
2. Spumante dolce

Cena je 1.99

Ko ga pijemo, ga spijemo po več steklenic (odvisno koliko nas je in kakšna je zabava), z možem si ga privoščiva tudi ob petkih in še nikoli, nikoli ni nobenega bolela glava. Vsi prehvalijo to penino. Vsak, ki jo prvič proba, ne more verjeti kako je dobra. In ko jim povem kakšna je cena, ne morjo verjet, da sami kupujejo zanič zlato ali srebrno, ker je kao najboljša. Napaka!

sulfati so v pralnih sredstvih, sulfiti pa v vinih in penečih vinih 🙂

Manj sulfitov ( žveplanja) vina, manj boli glava isti ali naslednji dan…

Hoferjeva kava ali Emonec kava, ki jo kupis v Hoferju? Emonec minas je meni osebno bistveno bolj dobra kot pa npr.
Barcaffe.[/quote]

mislila sem cavo, penino.[/quote]

peneče vino, ker je špansko, penina naj bi bil izraz za slovenska peneča vina pridelana po klasični metodi, vsaj v to smer se trudijo

cuker, sulfiti in co2. Saj nekatere ženske imate raje sladko, ampak to je najslabša monžna varianta

Jaz pa gledam tudi pri penečih vinih, da je čimbolj dry ( suho), torej da ima dosti manj sladkast okus- ker tega ne maram. Pa sem ženska. Takega pa v maloprodaji po trgovinah pod 8 eur ne dobiš… Zato se zapeljem dostikrat kar do vinarjev ( Italija, Treviso je najbližji za kar dobra peneča vina) in nakupim kak karton ali dva na pol leta . In nesem to tudi na obiske.

sulfati so v pralnih sredstvih, sulfiti pa v vinih in penečih vinih 🙂

Manj sulfitov ( žveplanja) vina, manj boli glava isti ali naslednji dan…[/quote]

Hoferjeva cava je čist solidno peneče vino, za ta denar pa sploh. Glede nošenja na obiske pa odvisno na kakšen obisk greš, oz. koliko se ti, kamor greš spoznajo na peneča vina. Mi smo kar zahtevni glede tega, pa jo redno uporabljamo sicer bolj za v kakšne koktajl mešanice, npr. Aperol, Hugo … Če ni drugega, tudi samo.

To je pač tvoj osebni okus in okus tvojih prijateljev, ste pač nezahtevni pivci. Ker je približno tako, kot da bi pela hvalnice poli salami, pršut pa je zanič.

Prosecco di Valdobbiadene DOP se v Italiji dobi že od 2 eura naprej.

Prosecco di Valdobbiadene DOP se v Italiji dobi že od 2 eura naprej.[/quote]

Jah, seveda da da se 🙂 Niso vsi iz te regije top, to je pa res, samo nekaj jih je. In tisti upravičijo svojo ceno. OStali se pa “šlepajo” na regijo.

Prosecco di Valdobbiadene DOP se v Italiji dobi že od 2 eura naprej.[/quote]

To, da ne dodajajo žvepla je bullshit. Še ta najbolj verni natur biodinamični vinarji (Mlečnik, Batič, Gravner …) so priznali, da vina brez žvepla ni mogoče narediti, lahko ga je pa manj. Zdaj, če je v klasični steklenici, potem je po domače tudi mehurčkov not bolj malo, ker klasične enostavno ne zdržijo pritiska.

Prosecco pa v zadnjem času doživlja totalen boom oz. razcvet, povpraševanje po njem je nenormalno in le redke so kleti, ki še delajo “po starem”. Takih se je za držat. Ker masovna produkcija je iz prosecca naredila eno najbolj zmanipuliranih vin.

Prosecco di Valdobbiadene DOP se v Italiji dobi že od 2 eura naprej.[/quote]

To, da ne dodajajo žvepla je bullshit. Še ta najbolj verni natur biodinamični vinarji (Mlečnik, Batič, Gravner …) so priznali, da vina brez žvepla ni mogoče narediti, lahko ga je pa manj. Zdaj, če je v klasični steklenici, potem je po domače tudi mehurčkov not bolj malo, ker klasične enostavno ne zdržijo pritiska.

Prosecco pa v zadnjem času doživlja totalen boom oz. razcvet, povpraševanje po njem je nenormalno in le redke so kleti, ki še delajo “po starem”. Takih se je za držat. Ker masovna produkcija je iz prosecca naredila eno najbolj zmanipuliranih vin.[/quote]

Prosim poreberi – nefiltriran ppiše…. to pomeni, da ostane v steklenici še malo usedline, ko premešaš, je motno. In ne dodajajo žvepla, dodajo posledično manj CO2, zato lahko polnijo v klasične steklenice, ne tiste, ki imajo ojačano steklo zaradi pritiska. Je pa to nova zadeva, pri Italijanih že uveljavljena,slovenski vinarji pa tega še ne počnejo. Ker je sicer postopek malce dražji, bolj butična izdelava je to.

jaz kupujem pri temu vinarju:

http://www.firminomiotti.it/it/vini-bianchi/strada-riela.html

To, da ne dodajajo žvepla je bullshit. Še ta najbolj verni natur biodinamični vinarji (Mlečnik, Batič, Gravner …) so priznali, da vina brez žvepla ni mogoče narediti, lahko ga je pa manj. Zdaj, če je v klasični steklenici, potem je po domače tudi mehurčkov not bolj malo, ker klasične enostavno ne zdržijo pritiska.

Prosecco pa v zadnjem času doživlja totalen boom oz. razcvet, povpraševanje po njem je nenormalno in le redke so kleti, ki še delajo “po starem”. Takih se je za držat. Ker masovna produkcija je iz prosecca naredila eno najbolj zmanipuliranih vin.[/quote]

Prosim poreberi – nefiltriran ppiše…. to pomeni, da ostane v steklenici še malo usedline, ko premešaš, je motno. In ne dodajajo žvepla, dodajo posledično manj CO2, zato lahko polnijo v klasične steklenice, ne tiste, ki imajo ojačano steklo zaradi pritiska. Je pa to nova zadeva, pri Italijanih že uveljavljena,slovenski vinarji pa tega še ne počnejo. Ker je sicer postopek malce dražji, bolj butična izdelava je to.

jaz kupujem pri temu vinarju:

http://www.firminomiotti.it/it/vini-bianchi/strada-riela.html%5B/quote%5D

tile pa polnijo tudi v klasično steklenico:

http://www.proseccosangregorio.it/index.php/it/

New Report

Close