Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek wee – a kdo pozna?

wee – a kdo pozna?

a kdo pozna ta wee? en znanec se gre tole pa mi ni jasno zakaj. Meni se zdi čisti mrežni marketing – piramida in nateg.

To tudi mene zelo zelo zanima – ena sodelavka me vabi v soboto na neko predavanje – baje je super in ona se v službi že meni za odpoved. Naju z možem vabi, naj si kupiva nek paket za 1200 € ali za 2500… meni vse skupaj smrdi – šlo pa naj bi za to, da bo tudi v Sloveniji vse več trgovin in lokalov, v katerih boš lahko plačeval z aplikacijo Wee in dobil nekaj procentov od zneska nazaj. Baje s tem lahko kupuješ v spletnih trgovinah, omenjala je Alliexpres … Če pa kupiš zgoraj omenjene pakete, pa si njihov delničar pa balabala in še neke procente naj bi dobival, če dobiš 5 oziroma 10 ljudi, ki bi se registrirali. Mene pa bolj skrbi, da če nič ne delaš oz. ne novačiš novih ljudi in trgovin alilokalov (veliko), verjetno ta denar pušneš v zrak.
Torej, če kdo ve kaj več ali ima kake izkušnje s tem, naj prosim napiše. Aja, kupovali pa naj bi preko YUBYYU.

Vse pise:
http://www.weeconomy.com/sl/

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «
nova
Uredništvo priporoča

Ja, piše in sliši se lepo – kako pa je v resnici? Ima kdo osebne izkušnje?

http://www.internetmojster.com/spletni-posel/weeconomy-nateg.html

ena od marketinških potez je tudi odpirati teme z vprašanjem: kdo pozna, so ok?, kar seveda privabi folk, da klika na stran.

še tu:
https://flexkomedyexposed.wordpress.com/2015/01/19/the-flexkomedy-scam-evolves-into-weeconomy-scam/
http://www.realscam.com/f8/flexkom-aka-flexcom-aka-weeconomy-legitimate-mlm-scam-1862/

Desiderius_da_Pietri – zadnjič ste v tej temi napisali, da vse piše – to zdaj poznam, sem bila v soboto na Brezovici na predavanju. Tam se seveda vse sliši super, ampak ko pa berem razne strani o tem (ne njihovih), se pa zdi, da je vse skupaj ena prevara.
Vi baje živite v Nemčiji – ali tam zadeva kaj deluje ali se nič kaj ne sliši? Ker ta teden naj bi bili še na voljo paketi za nakup (precej dragi – za pribl. 1300 € ali celo 2500 €). Če kupimo do konca meseca, naj bi bili delničarji super rastočega podjetja, kot je na primer Amazon in naj bi imeli 240 ali 400 € minimalno na mesec sčasoma …
Samo pri nas je zelo zelo malo trgovin, ki imajo to zadevo … stvar je draga … po drugi strani pa, ko sem poslušala, se mi je zdelo, da je to plačevanje z aplikacijo na telefonu res prihodnost. Samo – ali bo to wee, pa nimam pojma.
Kako je torej v Nemčiji – je kaj na tem ali je vse skupaj en velik nateg, samo da prodajo čim več teh dragih paketov, denarja pa ne bomo več videli? Ker na forumih zasledim za leta nazaj o direktorju same prevare, celo FB stran obstaja Weeconomy scam. Ne vem, kaj naj si mislim – sem se že skoraj odločila za nakup, zdaj pa se bolj nagibam k temu, da to ni OK. Prosim za kako izkušnjo. Hvala.

Sam stran od takih…..

Odgovor na dlani. Kateri piramidni sistem do sedaj še ni bil nateg? Pa še vedno se najdejo naivneži…

Tole se bere zelo podobno kot Lyoness par let nazaj.

Takrat je par ljudi tu na forumu fantaziralo, kako so tik pred tem, da obogatijo in preživijo ostanek življenje v brezdelju. Nihče se ni prišel nazaj pohvalit, da bi mu to res uspelo, pisali so le o par centih prihranka zaradi plačevanja z njihovimi boni.

Tu je očitno enako. Saj če se ti da s tem zafrkavat za par evrov na mesec, se kar daj. Vložit nekaj tisoč evrov v piramidno shemo je pa noro.

Zadeve ne poznam, tako da tezko sodim o konkretni zadevi. Cisto tako po obcutku, bi moj nasvet bil “fingerwech!” :-)))

Morda se na splosno: edini nacin, da clovek res potegne dober denar iz mreznih marketingov, je da dobi znatne procente od prodanih gradiv in/ali da prejema placila za predavanja na motivacijskih srecanjih. Vse ostalo je (tudi pri najbolj uveljavljenih MLM ponudnikih) drobiz.

P.S.: Ali je oni, ki vas je povabil, slucajno uporabil oni “solski trik”, da je v pogovoru z vami ob neki priloznosti (npr. ob placilu racuna) iz zepa diskretno potegnil zajetnejsi kup gotovine, vzel bankovec in nato na hitro pospravil kupcek nazaj?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Hvala za odgovor. Premamilo me je to, da se ta wee sistem plačevanja po nekaj trgovinah že res vrši, samo tisti, ki bi vložili, verjetno ne bodo imeli nič od tega. Popusti, ki pa jih dobivaš nazaj, so pa res zelo majhni, po par centov. Tiste visoke donose pa verjetno res lahko samo sanjamo. Me je pa zanimalo, če v kaki tuji državi stvar “že laufa”, pa očitno ne.

Aha, podobna zadeva je bil včasih Lion Ass ali Lyoness, ne morem se spomniti.. so me prepričevali, da bo posel stoletja, nisem verjel, prav sem imel.
Pač nek rakeback sistem, ki ti “vrne keš od nakupov, ker smo združeni potrošniki močnejši blablabla”. Vstopiti kot uporabnik, v kolikor je brezplačno, ni tvegano, niti ne moreš nič zgubit. Vstopit kot partner pa je nekaj povsem drugega..
Uporabno tolmačenje: Vsak člen v dobavni verigi mora od nečesa živeti, torej poveča ceno produkta. Manj členov, nižja cena. Tukaj pa z vzpostavitvijo dodatnega člena obljubljajo znižanje končne cene. Neki ne štima. Že iz vidika potencialnega uporabnika, kaj šele z vidika investitorja v ta šmorn..
Poleg tega v gospodarski krizi najprej odpadejo taki sitni, nepotrebni dodatki, kar je dodaten argument za prijazno zahvalo prijatelju/sorodniku, ki vam bo želel predstaviti “posel stoletja”.
Se res nikoli ne naučimo in moramo biti vsake tolk nategnjeni, da osvežimo?

Sem bil ravno na tem, da odprem temo in vprašam okoli tega WEE, ker sem si prebral in hitro ugotovil morebitno piramidno zadevo in da stvar ni tako lepa, kot se oglašuje.

Če imajo kje predavanje in če lahko dobim povabilo, se priporočam, ker bi šel to gledat in poslušat, saj me to zanima iz firbca, nikakor pa ne zato, da bi se včlanil, da bo jasno.

Pred davnimi leti sem hodil na razna predavanja, kot so golden, amway, …. itd, itd, z namenom, da vidim, da spoznam, da se izobražujem, ne zato da bi sodeloval, izgubil nisem nič, ker nič nisem vložil, na predavanja sem šel v domačem kraju, največ 20km daleč in ne tako pogosto, saj sem hitro dobil status “persona non grata” saj sem postavljal vodilnim neprijetna vprašanja.

Glede na sistem, ki sem ga uspel razbrati in glede na način oglaševanja lahko z zagotovostjo trdim, da je WEE en velik nateg in da prihranek v bistvu to ni, najprej pretirano veliko zapraviš, da dobiš potem malenkost nazaj, malo morgen, grem raje v Mercator, raje malo pregledam na internetu kje je ceneje in tam profitiram še dodatnih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} minimalno in to so prave PIKE in prihranek, jebeš zaslužek, če je prihranek lahko nekajkrat večji, jao jao, “ima ludih i posle rata” pravijo oni od dol.

Moje zanimanje se je končalo (no, v bistvu se niti začelo ni) takoj, ko sem bila preko TV deležna njihove (anti)reklame… Tako očitno antireklamo uporabljajo zgolj slabiči in hijene. Profesionalizma se na takem nivoju ne igra, tako da, ne, hvala.

Po moje gre za piramidni nateg. Kdor ima preveč denarja, da ga lahko stran meče, naj kar izvoli.

Danes imajo predavanje na Brezovici ob 19.00 uri. Računovodska hiša Unija.

Največji donos in dobiček ima tisti, ki si je to zadevo izmislil, ostali pa…..

Ne se hecat, a res?

Daj, mene pa to ful zanima – a ti lahko dam mail, za vec detajlov? ker ne zivim v Sloveniji, pa bi ful rad odprl novo drzavo – imam ful kolegov, tako da za vpise ni problema!

Kam ti mail posljem? Ker me res ful zanima, mam 2.5k EUR ze pripravljenih!

Saj jemljete tiste iz monopolija, kajne? Ker ravno toliko so vaše blodnje vredne.

Midas M, Če bi tak komentar dobila osebno in “v živo”, bi se seveda samo nasmehnila…ker pa je to forum, ti odgovarjam: pri wee-ju za otvoritev nove države potrebuješ pamet in znanje ter delovne navade, ne denar in četo prijateljev. Ker ne poznaš sistema wee: ne potrebuješ 2,5k EUR, če želiš delati, tudi tistih od monopolija ne… In ne potrebuješ prijateljev za vpis. Potrebuješ poslovni in prijazni nastop, ki pa tebi po tvojem pisanju sodeč manjka. In taki v podjetju kot je wee, tudi ne morejo delati.
Lep večer

Pamet, znanje, in delovne navade, praviš? Kako si pa potem ti zraven prišlo, samo da bomo vedeli?

Prosim te, v dno duše, če si kaj človeka, razsvetli nas, nevednike, človečke brez Tvoje Pameti, Znanja in nenadjebljivih Delovnih Navad(TM), kako se lahko nemudoma in takoj tega navzamemo in se Vam pridružimo?!
Hkratni pa prosim, pojasni še… zakaj je v drugih postih govora o par jurjih EUR, in kako pri vas izgleda vpisovanje novih članov? Prav tako me zanima, če je Lobotomija avtomatična, ali jo brezplačno dobiš šele ko postaneš Safir ali Diamant?

Žal je škoda mojega časa za ljudi tvojega kova, Midas M. Komu drugemu bi še pojasnila in mu ponudila priložnost, zate pa žal ne bom izgubljala časa. Pa vseeno: srečno pri temu, karkoli že počneš. Fizično seveda, ker dvomim, da tvoje delo zahteva tudi umsko angažiranost.

Lp

Ampak ste pa luštkani (naivni?) MLM srčki, res ste… Vedno vas je poln internet, in vedno so iste fraze v uporabi – kako je “to to” in “bomo vsi bogati”, da je za nevernike škoda časa, in da smo vsi drugi neumni – konča se pa vedno klavrno za vas.

No, pa vseeno, naj ti bogovi nategunov naklonijo dobro bero, in veliko sreče v tem, res edinem pravem in zveličavnem bodočem svetovnem sistemy plačevanja – spomni se na nas, bednike in delavčke ko boš plavala v kovancih za 2 EUR, tako kot Stric Skopušnik.

P.S.: Opažam, da na vprašanje vseeno ni bilo odgovora – zakaj, če je vse zastonj, vključno z “odpiranjem države” so potem drugi poročali o nekih relativno substantivnih vsotah denarja za “vstop” med bodoče Facebook-like miljarderje?

Wee? No, ja, zopet nekaj novega, modernega kot pred desetletji Amway, GWC, Lyoness, Golden… in še ogromno je tega. Obljube o plačah, finančni samostojnosti – koliko od teh oseb živi brezskrbno? Ravno tako so dajali vložke, dvigali kredite, da so se lahko včlanili in nekateri zelo, zelo slabo končali. Obljube so še vedno iste, le tehnika se je spremenila, od navadne na elektronsko, tako da vam bodo še lažje pobirali denar kar direktno iz telefonov. Operaterji bodo zelo zadovoljni. Kdo bo imel korist in kdo se bo počutil na slabšem pa prepuščam vam. Za začetek, vsak posel je vezan na dajatve, kar pomeni za začetek 330€, katere boste morali mesečno nakazovati slej ko prej če se vam že uspe izmuzniti eno leto.

New Report

Close