Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko ste pripravljeni odšteti za kuhinjo?

Koliko ste pripravljeni odšteti za kuhinjo?

Malce me zanima, koliko ste nekateri pripravljeni odšteti za kuhinjo.

Še moja: kupljena nemška znamka, zato, ker je pred 11-imi leti pionirila na področju izvlečnih samozapiralnih vodil, višji srednji cenovni rang, znižana iz “naračunanih” 18.700 eur s popusti na 9800 eur ( ni bila razstavni eksponat) za cca. 9 tekočih metrov. Seveda brez kuhinjskih aparatov , korita in pipe. Se mi je kar smejalo takrat. Moj takratni planirani znesek je bil 10.000 eur za leseni del kuhinje – maksimalno. Pa takrat niti to ni bilo tako malo 🙂

Pe me je pa prejšnji teden vrglo skoraj na rit v enem izmed salonov, grem pogledat te tanovejše kuhinje naprimer ena razstavljena kuhinja ( samo les, brez aparatov 23.600 eur), no jo odprodajajo za 7200 🙂 Popolnoma nefunkcionalni sestav 🙂 Kuhinja samo za gledat 🙂
Potem me pa še enkrat na rit vrže, ko je en par kupoval kuhinjo za 31.000 eur. A zamortiziraš naprimer v 10ih letih eno kuhinjo v takem znesku za domače gospodinjstvo? Pa švabska tehnologija gor ali dol.

Koliko ste max. pripravljeni odšteti za konfekcijsko kuhinjo, samo les, oziroma koliko ste odšteli? Saj vem, da so razlike očitne samo zanima me, če se vam je res izplačalo, predno se je kaj pokvarilo ali odletelo če ste vanjo vložili toliko denarja. Ste z leti ugotovili, da ni bilo vredno toliko denarja?

No, moja naslednja bo narejena pri privat mizarju. Po realni ceni, ki bo bistveno manj, kot 10k eur. Raje 20 jurjev zapravim za kaj drugega, kar mi bo bolj ostalo v spominu, kot en les od kuhinje , pa da se drgnem, rekreiram po njemu, da se šajna nonstop 🙂

1.000€ za tekoci meter lesenih delov – niti slucajno.

Čimmanj, zato da jo lahko čez 5-10 let vržem ven in si izberem drugo. Pohištvo je postalo potrošni material, časi, ko vztrajal z eno in isto opremo 30 ali več let, so minili.


da se razumemo: pri nas je bilo tako: tudi v višino – ne samo pult in podpultne omarice, ampak tudi viseče omare, dvojne – pri nas je tako.

Mizar, 6 tekočih metrov z montažo, 3.000 e, 15 let nazaj.

Tudi ti si dala kar dosti. Jaz moram kmalu kupit malo kuhinjo za mansardo in bi zanjo dala največ 3500€ za leseni del. Bodo pa večinoma samo spodnji elementi, ker za zgornje ni dosti prostora.

A je tista hrana, ki je pripravljena v kuhinji za deset jurjev, kaj boljša od tiste pripravljene v kuhinji za jurja in pol?
Meni je pomembno, da ženska zna kaj pametnega pripravit, ne da se šopiri in hvali kakšno bogastvo je dala za kuhinjo.

Tudi ti si dala kar dosti. Jaz moram kmalu kupit malo kuhinjo za mansardo in bi zanjo dala največ 3500€ za leseni del. Bodo pa večinoma samo spodnji elementi, ker za zgornje ni dosti prostora.

Odštela sem 0 eur. Živim v najemu, v že opremljenem stanovanju.
Če bi jo kupovala sama, bi bila pripravljena plačati max 2000 eur za celo kuhinjo, najbrž bi vzela rabljeno. Ali pa bi jo opremila zelo špartansko, z najbolj nujnimi elementi.

Ker smo kuhinjo opremljali tik po nakupu in obnovi hiše smo bili precej šparovni. Zato Ikea, okoli 2500€ za “lesene” dele. Štiri leta kasneje je kuhinja še vedno bp, vodila tečejo gladko, kadar jo očistim, se sveti ko nova.

Kar se kuhinj tice ima ikea dalec najboljse razmerje cena / kvaliteta. Nasa je svea, naslednja bo ikea.

Pred 2 leti sem dala za 6 tm kuhinje 2, 5 jurja. Kuhinja, ki ima v vznožju predale, ki ima doživljensko garancijo okovja….po 2 letih intenzivne rabe kot nova! Če še kdaj menjujem, isto firmo! je pa res, da sva šla v več salonov, razlika med najdražjo in najcenejšo (isti sestav) je pa bila jurja!

Pred 20 leti sva dala za kuhinjo 240.000€, Gorenjeva s sto nekimi popusti, še v Metalki je bilo to. Kuhinja je še danes lepa in funkcionira, ko smo se preselili, smo jo odpeljali na vikend, v redni uporabi pa je bila 17 let.
Zdaj imamo v novem stanovanju kuhinjo, ki je prišla s stanovanjem, prav tako polnoletnica, Svea, ohranjena kot nova, cena pa takrat nekaj več od Gorenjeve (je prijateljica takrat kupila identično tej).

Ko jo bomo menjali, bomo kupili čim cenejšo, da ne bo spet za 20 in več let.
Meni je sicer moja prva kuhinja še vedno všeč in bi jo še imela, ampak tale zdaj mi je pa grda in je nočem, mi jo je pa zelo škoda menjat, če je kot nova.

ne več kot 5 jurjev

Pred 20 leti sva dala za kuhinjo 240.000€, Gorenjeva s sto nekimi popusti, še v Metalki je bilo to. Kuhinja je še danes lepa in funkcionira, ko smo se preselili, smo jo odpeljali na vikend, v redni uporabi pa je bila 17 let.
Zdaj imamo v novem stanovanju kuhinjo, ki je prišla s stanovanjem, prav tako polnoletnica, Svea, ohranjena kot nova, cena pa takrat nekaj več od Gorenjeve (je prijateljica takrat kupila identično tej).

Ko jo bomo menjali, bomo kupili čim cenejšo, da ne bo spet za 20 in več let.
Meni je sicer moja prva kuhinja še vedno všeč in bi jo še imela, ampak tale zdaj mi je pa grda in je nočem, mi jo je pa zelo škoda menjat, če je kot nova.[/quote]

veliko denarja za kuhinjo.

ampak takrat smo imeli tolarje in marke.

1000 € je čist prehuda za tekoči meter…max 500-600 €, po naročilu, z top vodili Blum, barvano z avtolakom, visoki sijaj, vključena visoka dvometrska izvlečna konzola s košarami itd…ni mi jasno od kje vam take cene..


Ce ti je vsec visok sijaj. Meni je vse sijajno ful grdo, pa se neprakticno je. Poln les, to mi je top za kuhinjo.

5 let nazaj, delana po meri. 8 m kuhinje, visoki elementi do stropa. Se danes kot nova, vse deluje tip top. 4,500 eur z montazo vred.

kuhinje DAN, Alno, Ewe, Alaro, Nobilia, Intuo… Pa ti bo takoj jasno, kje služijo 🙂

Aparati so stali okoli 3000€, leseni del, panti, vodila, ročaji tam okoli 3000€, delo nič, imam moža mizarja 🙂


Kako to, da drugi pridejo na isto ceno cca 500e/m za kuhinjo po meri? Pri njih tudi mizarji zastonj delajo? Al kje drugje not prinesejo?


Kako to, da drugi pridejo na isto ceno cca 500e/m za kuhinjo po meri? Pri njih tudi mizarji zastonj delajo? Al kje drugje not prinesejo?[/quote]

Kako le? Najbrž mizar pri sebi ni šparal pri izbiri materjala, mar ne? Je razlika – masiva, visoki sjaj ali cenena iverka.
Za nizko ceno ne moreš pričakovati drugega kot iverke:))

Kuhinja je stara 15 let, je v L, cirka štiri metre, nobene visoke tehnologije, veliko predalov, razstavni eksponat je bil cca 1500 evrov.
Samo takrat so bile cene res bistveno nižje kot danes in 10 jurjev pred desetimi leti je kot 15 jurjev danes, če ne več.
Danes bi dala največ tri jurje, raje manj. Iskala bi verjetno rabljeno, ker se z malo sreče dobil skoraj nova kuhinja za res malo denarja, ali pa seveda Ikea.
Tudi pri aparatih se nisem in se ne bi preseravala. Glavno, da vse dela.

pa kaj se spravljaš zdaj na kuhinjo za deset jurjev za 9 tekočih metrov in to od tal do vrha, ne samo do podpulta – praktično je to 18 metrov….

Saj v prvem postu ni hvaljenja, no.


Kako to, da drugi pridejo na isto ceno cca 500e/m za kuhinjo po meri? Pri njih tudi mizarji zastonj delajo? Al kje drugje not prinesejo?[/quote]

Očitno z malico in kakšnim tahitrim seksom, ja ( sarkazem off).

New Report

Close