Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca srbeči beli izpuščaji po stopalih in dlanih

srbeči beli izpuščaji po stopalih in dlanih

Pozdravljeni!

Včeraj sem iz noči na dan dobila bele srbeče izpuščaje na dlaneh in nogah. Sprva so bili še kar majhni in še ne tako opazni in če sem se kadarkoli popraskala, ker me je srbelo, me je to zabolelo. Kasneje čez dan so mi izpuščaji na dlaneh izginili, razen na enem prstu, medtem pa so na stopalih še vedno ostali. Danes zjutraj so me izpuščaji izredno srbeli, da sploh nisem mogla spati, in po pregledu stopal in dlani sem ugotovila, da sem dobila nove izpuščaje na dlaneh ter nove ali povečane izpuščaje na stopalih. Izpuščaji niso samo srbeči, temveč tudi boleči pri hoji ali pa pri kateremkoli delu z rokami. V kolikor sem prebrskala na internetu, sem ugotovila, da imam po možnosti koprivnico. Pri zdravniku še nisem bila. Zanima me, če je možnost, da sem to dobila, ker je to kakšna reakcija na cepivo proti tetanusu, proti kateremu sem bila cepljena pred slabima dvema tednoma.

Hvala v naprej in lep pozdrav!

Da gre za alergijo je sicer možno, da bi nastalo zaradi cepljenja pred dvema tednoma pa ni prav verjetno. Žal je iz opisa izpuščaje skorajda nemogoče oceniti, zato je kljub vsemu odgovor bolj ugibanje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close