Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek neupravičeno zbiranje denarja za zdravljenje – zzzs ni nikoli prejel vloge niti staršev niti pediatrične kl.

neupravičeno zbiranje denarja za zdravljenje – zzzs ni nikoli prejel vloge niti staršev niti pediatrične kl.

torej… otrok je v fazi zdravljenja pri nas še, zdravljenje poteka dobro…
oni pa že kar zbirajo denar…ker…? :-/ zakaj točno? zbirajo denar, ob tem, da se sploh niso pogovarjali o zdravljenju v tujini, da je bilo le-to samo OMENJENO kot opcija, v primeru, da pri nas zdravljenje ne bi bilo uspešno – PA JE USPEŠNO. in ob tem, da na zzzs sploh ni bila dana nobena vloga…

pri vseh teh zbiralnih akcijah… se človek vpraša…
http://www.delo.si/novice/slovenija/dobrodelne-akcije-za-zdravljenje-otrok-so-marsikdaj-neupravicene.html

“Na ZZZS zagotavljajo, da zlasti v nujnih primerih o posegih v tujini, ki jih predlagajo klinike, odločajo zelo hitro, v dnevu ali dveh. “

V nujnih. V nenujnih pa to odločanje lahko traja tudi 165 dni, kot v primeru moje hčerke. Ki je tudi že bila operirana, ker je mož vzel posojilo in plačal. Ker mi smo že bili tam in potem ali se operacija naredi ali ne, ne bomo čez nekaj mesecev hodili nazaj. Bi pa poudarila, da to, da ZZZS ne odgovori 165 dni, ni krivda ZZZS, niti malo ni ZZZS kriv. V našem primeru je šlo za to, da so ortopedi URI Soča izsiljevali, da če bo URI Soča še naprej zraven operacije SDR podpisovala tudi ortopedske operacije, jim bodo blokirali cel SDR projekt. URI Soča se je uklonila, jim prepustila odločanje. In zdaj ko so dosegli svoje, se jim nič ne mudi odločati. Čez dva tedna gre v Ameriko že drugi otrok, ki mu bodo ortopedsko operacijo plačali starši sami. Pri njih bo znesek še višji kot pri nas, in sicer 14.000 dolarjev. Tudi oni bodo morali vzeti posojilo.

Kdor piše o starših brez sramu, naj se vpraša, s kakšno lahkoto bi skeširal 14,000 dolarjev.


Ko zbirate denar, je vaše glavno vodilo, da za otroke bomo pa ja storili vse. No, tak odnos imejte tudi takrat, ko za svoje otroke dajete iz žepa lastni denar.

nova
Uredništvo priporoča


Ko zbirate denar, je vaše glavno vodilo, da za otroke bomo pa ja storili vse. No, tak odnos imejte tudi takrat, ko za svoje otroke dajete iz žepa lastni denar.[/quote]

Misliš, da ne damo vsega? Če bi bilo vodilo, da naredimo samo tisto, kar plača nekdo drug, zakaj je potem moj mož vzel posojilo? Ki ga bo, če nama zavarovalnica ne povrne stroškov operacije, odplačeval naslednjih pet let. Kaj pa starši, ki niso kreditno sposobni? Otrok ostane brez operacije? Operacije, ki jo je doslej zavarovalnica normalno plačevala. Potem pa se je ena zdravnica spomnila, da je teh operacij preveč in ker ni bilo njenega podpisa …


Če otrok ostane brez operacije, ta očitno ni bila potrebna. Res se čudim nekaterim staršem, ki se jim ne zdi čisto nič problematično, da otroke dajejo na sto in eno operacijo in jih leta in leta po več ur dnevno maltretirajo na fizioterapijah.


Če otrok ostane brez operacije, ta očitno ni bila potrebna. Res se čudim nekaterim staršem, ki se jim ne zdi čisto nič problematično, da otroke dajejo na sto in eno operacijo in jih leta in leta po več ur dnevno maltretirajo na fizioterapijah.[/quote]

Seveda ne, kje pa. Do nekega dne so bile te operacije potrebne, potem ena zdravnica skoči v luft in naenkrat postanejo nepotrebne. Torej so vse tiste otroke prej rezali malo brez veze, iz dolgčasa?

Sploh ni vredno, da komentiram.

Ma ljudje dobijo kar peno na usta, ko gre za otroka, in besno nakazujejo, če si kdo drzni podvomiti, je pa ozmerjan.

Zadnje čase je res toliko blesavih primerov in tukaj jaz s prstom kažem tudi na razne organizacije in TV, ki zadev ne preverjajo, saj so šle nepotrebne akcije tudi prek njih. Vsako zgodbo bi morali preveriti do zadnje vejice in pike in šele nato zastaviti svoje dobro ime za akcijo. Ljudje bi tako imeli zaupanje in bi darovali.
Sem delala za dobrodelno organizacijo in ga ni bilo vprašanja, na katero ne bi znala argumentirano odgovoriti in pokazati vseh mogočih dokazil.
Rene bi bil lahko operiran za skoraj desetkrat manj denarja … Torej desetim otrokom bi lahko pomagali namesto enemu. To je veliko.

Tega kar bom zdaj napisala ne mislim slabo, me pa čudi, in sem tudi že sama poslala kak sms pa nakazala denar, ko je bilo to potrebno.
ampak veliko tistih, ki prosijo za pomoč druge imajo avto ali dva, večinoma kako hišo, hodijo na počitnice…. in prosijo druge za pomoč. Pomagajo pa v večini taki, ki imajo manj kot tisti, ki prosijo.
Vem, da nobenega ne silite v pomoč, pihate pa na srce dobrih ljudi in teh je kar nekaj, a kaj so ponavadi to niso dobro stoječi. In vem, da ne morete pristati na cesti zaradi bolezni otroka, tega niti ne pričakujem, ampak ali je treba živeti v hiši in imeti fajn avto pa zraven še otroka operirati?
Tudi sama sem imela otroka s težavami ob rojstvu, za katerega sem dolga leta plačevala fizioterapijo in druge obravnave, ki bi jih bil prek zzzs deležen glih 1x mesečno. Pa je dosti stalo, sama sem imela otroka še kot študentka. Delala sva s partnerjem ko nora, nekaj so pomagali starši. AMpak na morje smo šli v poceni apartma, pa še to ker je bilo svetovana zaradi otroka, vozila sva rabljen avto. Nikoli mi sicer ni kapnilo, da bi se za pomoč obrnila na druge ljudi, če pa že, bi poskrbela, da bi pri sebi in svoji okolici res izčrpala vse svoje vire, preostanek pa drugi.

Ali pa tisti starši na tedniku, ko nimajo niti za položnice, zraven pa še pred kamero ne morejo skriti tistih cigaret, ki finančno nanesejo kar nekaj mesečno. Ampak to je že druga tema.

lp


Malo me bega tole tvoje navijanje za operacije. Navsezadnje gre za invazivni poseg, ki prinaša s seboj celo vrsto zapletov. Če za operacijo ni ustreznih indikacij, potem je nepotrebna. Ne le v preteklosti, še celo danes se zgodi, da je kakšna operacija nepotrebna. Če se za nazaj ugotovi, da so otroke operirali za brezzveze, saj so jih le podvrgli zapletom operacije, nekih posebnih pridobitev po njih pa ni bilo, potem se to ustavi. In ne gre za muhe neke zdravnice, temveč za spremenjeno doktrino.
Tebi pa bi v prvi vrsti svetovala, da se malo manj ukvarjaš s svojo hčerko in začneš telovaditi, ker si predebela.

Starši so pametni,da zbirajo denar za tujino,saj vejo kaj se dogaja tam.Da je nekomu pomembno na delovnem mestu podtikanje,obrekovanje,laganje,kot pa otrok se je za zamislit.

Da se mojim otrokom kaj zgodi,da morajo pristat tam,takoj začnem zbirat denar.Tule bi umrli zaradi malomarnosti in nestrokovnosti.

Drugič se prej poznaimajte kaka situacija je v bolnici preden obsojate.


Malo me bega tole tvoje navijanje za operacije. Navsezadnje gre za invazivni poseg, ki prinaša s seboj celo vrsto zapletov. Če za operacijo ni ustreznih indikacij, potem je nepotrebna. Ne le v preteklosti, še celo danes se zgodi, da je kakšna operacija nepotrebna. Če se za nazaj ugotovi, da so otroke operirali za brezzveze, saj so jih le podvrgli zapletom operacije, nekih posebnih pridobitev po njih pa ni bilo, potem se to ustavi. In ne gre za muhe neke zdravnice, temveč za spremenjeno doktrino.
Tebi pa bi v prvi vrsti svetovala, da se malo manj ukvarjaš s svojo hčerko in začneš telovaditi, ker si predebela.[/quote]

Kako ni indikacij, če ima starš mnenja zdravnikov? Kako si ti to predstavljaš, da o tem kar starši odločajo in potem se na željo staršev, ki so tako in tako mesarji, otroka kar reže? Za brez veze. Daj se ne hecat, no.

In ravno v tem konkretnem primeru ortopedskih operacij so se te delale v Ameriki zato, ker tam tetiv ne podaljšujejo z rezanjem, ampak samo odstranijo zgostitve. Tetiva je podaljšana, čeprav ni rezana. In otrok je naslednji dan že normalno na nogah, stoji. In zapletov ni nobenih. Medtem ko rezanje tetiv pomeni, da otrok mesec dni ne sme stopiti na noge. Nobenega otroka niso operirali brez veze, vsi otroci so imeli z razlogom podaljšane tetive. Na manj invaziven in bolj učinkovit način.

Nobena doktrina se ni spremenila. Samo ortopedi branijo svoj teren. Oni bi radi delali te operacije, bolj invazivno. In otrok, ki bi po glavni operaciji bil sredi rehabilitacije, potem mesec dni ne bi smel stopiti na noge in gremo jovo na novo. Je to pomen kaj cenejše? Ne, ni, na koncu za zavarovalnico pride še dražje.

Ravno to je problem. Zakaj zbirat denar? Zakaj ne bi starši sami poskrbeli za svojega otroka?
Sama imam samo enega, ker sem vedno rekla, da bom imela toliko otrok kot jih bom lahko preskrbela. S terapijami prvega otroka nam je šlo na knap in nikakor nam ne bi ratalo, če bi terapij bil potreben tudi drugi otrok pa čeprav je bila želja enormna. Ampak glej bučo, lahko bi imela še tri otroke in pač druge prosila.

lp

Če oba starša delata in vsa leta plačujeta vse prispevke za zdravstveno zavarovanje, bi se lahko reklo, da sta poskrbela za svojega otroka. Otrok je zdravstveno zavarovan in bo operacija plačana. Ali pa zagovarjamo dejstvo, da mora zato, da otrok dobi potrebno zdravljenje, cela družina končati pod mostom?

Tudi jaz potem nisem rodila še enega in še enega otroka.


Malo me bega tole tvoje navijanje za operacije. Navsezadnje gre za invazivni poseg, ki prinaša s seboj celo vrsto zapletov. Če za operacijo ni ustreznih indikacij, potem je nepotrebna. Ne le v preteklosti, še celo danes se zgodi, da je kakšna operacija nepotrebna. Če se za nazaj ugotovi, da so otroke operirali za brezzveze, saj so jih le podvrgli zapletom operacije, nekih posebnih pridobitev po njih pa ni bilo, potem se to ustavi. In ne gre za muhe neke zdravnice, temveč za spremenjeno doktrino.
Tebi pa bi v prvi vrsti svetovala, da se malo manj ukvarjaš s svojo hčerko in začneš telovaditi, ker si predebela.[/quote]

Torej, glede indikacij…Pri pregledu na Soči sem na lastna ušesa slišal: “Ma ja no, saj je, ne. Za silo.”

Zdaj pa se vprašajte kaj bi na mojem mestu naredili vi.

V ZDA je svetovno priznani ortoped naredil en sam gib in mu je bilo kristalno jasno, da “za silo” zanj pač ni v redu. Zame in za mojega otroka pa tudi ne.


Pozabljaš na to, da si starši ne morejo kar povprek zmišljevati, koliko operacij bi imeli in v kateri fensi državi in ustanovi naj bodo izvedene. Če pa si kaj takega želijo, naj financirajo sami. To je nekako tako, kot če bi jaz na Karitasu rekla, da ne vzamem rabljenih oblek, ker hočem nove iz Desiguala. No go, kajne?


In za tisti gib je pokasiral 20.000 dolarjev. Jasno, da je navijal za poseg, saj mu brez tega nič ne bi padlo v žep.


Pozabljaš na to, da si starši ne morejo kar povprek zmišljevati, koliko operacij bi imeli in v kateri fensi državi in ustanovi naj bodo izvedene. Če pa si kaj takega želijo, naj financirajo sami. To je nekako tako, kot če bi jaz na Karitasu rekla, da ne vzamem rabljenih oblek, ker hočem nove iz Desiguala. No go, kajne?[/quote]

Niso so zmišljevali starši, ampak je URI Soča napotila. Potem se je pa v nekem trenutku ena ortopedinja spomnila, da ji to ni všeč in blokirala vse. Tvoja primerjava z Desigualom je povsem neprimerna. In kje sploh piše, da je doma narejena, bolj invazivna in manj učinkovita operacija, cenejša? Tukaj ne gre za varčevanje, ampak za branjenje svojega teritorija. Na škodo otrok.

Ravno to je problem. Zakaj zbirat denar? Zakaj ne bi starši sami poskrbeli za svojega otroka?
Sama imam samo enega, ker sem vedno rekla, da bom imela toliko otrok kot jih bom lahko preskrbela. S terapijami prvega otroka nam je šlo na knap in nikakor nam ne bi ratalo, če bi terapij bil potreben tudi drugi otrok pa čeprav je bila želja enormna. Ampak glej bučo, lahko bi imela še tri otroke in pač druge prosila.

lp[/quote]

Plačujejo/mo zdravstveno zavarovanje,kar pomeni strokovno oskrba!!! Ne plačujemo in nočemo plačevat malomarnega zdravljenja in plačevanja nesposobnih ljudi katerim je pomembno obrekovanje,podjebavanje na delovnem mestu in s tem zanemarjanje mojih otrok.Se strinjaš?

In kot sem napisal:Prej se poznaimajte kaka je situacija preden se obsoja.


Če otrok ostane brez operacije, ta očitno ni bila potrebna. Res se čudim nekaterim staršem, ki se jim ne zdi čisto nič problematično, da otroke dajejo na sto in eno operacijo in jih leta in leta po več ur dnevno maltretirajo na fizioterapijah.[/quote]

No to se tudi jaz sprašujem…enkrat sem mislim da ravno na tem forumu brala zgodbico deklice, ki je dala skozi križev pot, le zato da bi ustregla staršem. Da otrok naredi, pretrpi VSE da bi bil všeč svojim staršem…na obraz nariše nasmešek, v duši pa trpi in…res ne razumem zakaj ne sprejeti otroka takšnega kot je? Otrok je fizično in psihično zdrav, ima le hibo. V postopku popravljanja hibe pa izgublja fizično in psihično zdravje? Toliko narkoz…protibolečinskih sredstev…toliko kemije, strupov vnesti v ta mali zlati telešček, le zato…ker starši ne sprejmejo otroka s hibo in želijo imeti ˝popolnega˝ otroka. To pišem predvsem za primere kot sta Rene in Jakob.
Drugo je seveda če otroka napade hudič s kleščami.

Če oba starša delata in vsa leta plačujeta vse prispevke za zdravstveno zavarovanje, bi se lahko reklo, da sta poskrbela za svojega otroka. Otrok je zdravstveno zavarovan in bo operacija plačana. Ali pa zagovarjamo dejstvo, da mora zato, da otrok dobi potrebno zdravljenje, cela družina končati pod mostom?

Tudi jaz potem nisem rodila še enega in še enega otroka.[/quote]

ALi si kdaj preračunala koliko denarja sta z možem odvedla zzzs in koliko stanejo ti posegi, kje so še pregledi, hospitalizacije pa vse sprotne bolezni in zdravila…..????
Pa preračunaj na ravni samo vaše družine.
Pa vsi tisti, ki vplačujejo bolj malo, koristijo pa polno?
Pa vsi tisti, ki vplačujejo, pa koristijo bolj malo?

Pa saj ni pomembno, pomagam tam, kjer lahko, ker gre itak za otroke. In to je to.

lp

Kakšno hibo je pa deklica imela, da je bila samo lepotne narave? Ker zgoraj omenjene “hibe” prav svinjsko bolijo. Spastičnost, ki jo opravljajo v Ameriki, na dolgi rok povzroča strašne deformacije, krajša se vse, tetive sploh. In to boli kot hudič. Do zdaj so spastičnost “zdravili” samo z botoksom, vsake tri mesece. To so šele strupi. In rezali tetive vsakih nekaj let. Da so otroke reševali hudih bolečin. In je veliko bolj humano to, kar se dela zdaj, SDR in ortopedski poseg. In če ti otrok reče, da ga zdaj nič več ne boli, prej pa so ga vse življenje bolele noge.

Sprejeti otroka, kakršen je? In gledati, kako se otrok vsako noč zbuja v bolečinah? Ker to sledi.


In za tisti gib je pokasiral 20.000 dolarjev. Jasno, da je navijal za poseg, saj mu brez tega nič ne bi padlo v žep.[/quote]

Aha, ti že veš, kajne? Tisto “za silo” bi bilo za tvojega otroka bržkone v redu, kajne? To, da bi tvoj otrok po operaciji namesto, da bi nadaljeval z nujno potrebno rehabilitacijo (mnenje o njej deli tudi Soča, da ne bo nesporazumov!!!!) več kot en mesec leźal v bolečinah, po možnosti z gipsom na nogah, je tudi v redu, ane? In to, da razliko v iztegnjenosti noge ne opazim samo jaz, temveč je bilo to kristalno jasno tudi fiziatrinji na Soči, je tudi izredno nepomembno.

In če lahko karikiram, da bo staršem, ki nimajo otrok s težavami bolj jasno, ker verjamem, da marsikomu ni. Zaradi mraza ti poči vodovodna cev. Vodovodar pride, popravi in ko ga vprašaš ali bo v redu, odgovori: “Bo. Za silo.”

Bi bilo to v redu?

Sicer pa sploh ne vem zakaj ste tako navalili na naš primer, ker ortopedska operacija ni bila plačana s kakršnimikoli donacijami, temveč s posojilom, torej bančnim denarjem, kar se donacij tiče pa ponudba, ki sem jo mesec dni nazaj dal Modremu valu še velja. Za vsakogar.

Btw, primer zgoraj je resnično nekoliko nenavaden, seveda pa ne poznamo ozadja.


Si se kdaj vprašala, zakaj v Ameriki operacija stane tako veliko, pri nas pa ne bi smela? Si se kdaj vprašala, zakaj 2 milionski narod ni enako bogat ko 220.000.000? Tvoje vedenje o nabiranju denarja je seveda enormno za razliko od tistih staršev, ki tega ne znajo in ne zmorejo ( mogoče tudi iz moralnih razlogov). Me pa zanima, kako zdravnikom, ki ti v Sloveniji nudijo ostale zdravstvene storitve ob vsem osiranju, ki jim ga nameniš? Ti tudi hodiš v tujino k zdravniku? Prispevaš v zdravstveno blagajno veliko? Mnogo več kot ostali? Tvoj tudi!
In ja, znesek ki ga navajaš je en srednje dober avto! To ima velika večina slovencev! Se bodo pač avtu odrekli, pa plačali tisto, kar zahteva ena Amerika!
Lahko pobrišeš, me nič ne boli!

da obsojajo ljudje, ki otrok sploh nimajo?
Jaz za mojega otroka naredim prav vse, vse kar je v moji moči in še več, zbiranje zamaškov in “fehtanje” da otroku omogočim boljšo prihodnost, sploh ni vprašanje. Se pa je za vprašati, kak človek si, da te motijo donacije, ne motijo pa te raznorazne finančne mahinacije, ki ropajo nas državljane. Res se sprašujem, kakšni ljudje ste?

Ampak to je bistvo zavarovanja, a ne? Saj tudi, če zavaruješ hišo, lahko plačuješ 30 let in nič ne potegneš ven. Lahko pa ti hiša zgori in potem pokoristiš veliko več, kot si kdaj vplačala. Pa menda ne boš zato navijala, da ti hiša zgori, da ne boš imela občutka, da si zastonj plačevala? Jaz najraje ne bi koristila ničesar.

Zato imamo zavarovanje. Druga možnost je, da zavarovanja ni in da vsak plača “škodo”, ki jo naredi. V tem primeru sva ga midva z možem konkretno najebala. Ampak nikoli ne veš, kdaj lahko ti najebeš.

New Report

Close