Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje kupujete oblačila

Kje kupujete oblačila

Kje kupujete oblačila zase, za otroke? V bistvu me zanima ali daste veliko na blagovno znamko, vam je to pomembno? Ali se počutite manj vredni, če ste oblečeni bolj poceni (Takko, Kik, NewYorker, C&A)? Sama kupujem ravno v teh cenejših trgovinah in se ravno tako lepo oblečem, tudi elegantno. Imam pa nekaj kolegic in znank, ki pa bog ne daj, da bi si kupili poceni coto. Obvesno mora gor pisati S.Oliver, Mango…..skratka mora imeti neko znamko gor. Čevlje kupujem že par let samo v deichmanu. Nikoli mi ne bo jasno, zakaj si ne bi kupila torbico v deichmanu, ki stane npr. 20 eur, v desigualu pa je torbica 100 Eur. WTF? In ker kurac bo vedel, da imam kr eno xx znamko za 20 eur, če je torbica na koncu še lepša od tiste iz desiguala ali prade….. Nikol ne bom razumela folka, k zmeče ful keša za obleke in torbice…..

Oblacila kupujem v NKD, C&A, Mana …., ker najdem tudi kvalitetne stvari, ki jih se dolgo nosim. Nisem obsedena z znamkami oblacil, torbic v glavnem kupim kar mi je vsec in, ce je cena ugodna pa sploh.

V Italiji. Naše trgovine CA in podobno me odbijajo. Pa ne zaradi tega, ker bi bila nora na blagovne znamke ampak predvsem zaradi slabega zraka in vonja po kontejnarjih v trgovinah. Se mi je že parkrat zgodilo, da sem ravno v teh trgovinah padla skup (pa drugače nisem nagnjena k omedlevanju).
Za otroke pa predvsem v Lidlu, Kiku.
Edine “znamke” imam kavbojke, ker jih imam dlje časa. Ostalo je vse potrošna roba in se menja na sezono.
Čevlje kupujem pri nas, pa bi se našla tudi kaka bolj znana znamka vmes, čeprav nikoli ne pretiravam. Znamke so zato, ker zaradi znanstva dobim precej popusta.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **


A ko pa v Kiku kupuješ za otroke, ti pa zrak zamenjajo, al kako?

Kupujem dražje znamke po znižanih cenah.
Ne vem, zakaj bi dajala 30 evrov za obleko iz Mane, če lahko za ta denar dobim znižano s 150 evrov. In ja, je razlika, ogromna. V kroju, v materialu, v končni dodelavi, podrobnostih.

Nazadnje sem recimo kupila jakno, znižano z 280 evrov na 60, in kavbojke, znižane s 140 na 30.

No, kupim kaj od Vero Moda in Only. To se mi zdi, da sta še najcenejši firmi.


A ko pa v Kiku kupuješ za otroke, ti pa zrak zamenjajo, al kako?[/quote]

Če sem iskrena zelo malokrat nabavljam sama tam. Ponavadi dam denar in pošljem druge.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Za otroka večino stvari dobim od prijateljice, ki ima dveh hčerki. Včasih kaj kupim na internetu. Zase tudi kupujem na internetu, večino na Aliexpress. No, zdaj sem si v Ameriki kupila nekaj stvari v outletu, ki so bile res znižane. Drugače pa res samo Aliexpress. Preberem, kako komentirajo izdelek tisti, ki so ga že kupili, in do zdaj se še nisem nasankala. Čevlje pa samo slovenske zadnje čase, od podjetja ProAlp. Imam raje en, dva para, pa ta dva res kvalitetna.


A ko pa v Kiku kupuješ za otroke, ti pa zrak zamenjajo, al kako?[/quote]

Če sem iskrena zelo malokrat nabavljam sama tam. Ponavadi dam denar in pošljem druge.[/quote]

Daj ne nabijaj….

A ko pa v Kiku kupuješ za otroke, ti pa zrak zamenjajo, al kako?[/quote]

Tocno to sem pomislila tudi sama … priznam, v Kiku ne kupujem, ker vedno, res vedno, pa ne samo v nasi trgovini smrdi po kemikalijah, v C&A tega se nisem dozivela.

Na znamke pa ne dam kaj, otipam, pogledam in ce se mi zdi, da tako oblacilo kot tudi cena ustrezata, kupim, samo zaradi napisa znamke pa nisem pripravljena preplacati stvari.

Če sem iskrena zelo malokrat nabavljam sama tam. Ponavadi dam denar in pošljem druge.[/quote]

Daj ne nabijaj….[/quote]
Tvoja stvar če ne verjameš 🙂

Je pa res.. mene naše trgovine skoraj ne vidijo.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

A ko pa v Kiku kupuješ za otroke, ti pa zrak zamenjajo, al kako?[/quote]

Tocno to sem pomislila tudi sama … priznam, v Kiku ne kupujem, ker vedno, res vedno, pa ne samo v nasi trgovini smrdi po kemikalijah, v C&A tega se nisem dozivela.

Na znamke pa ne dam kaj, otipam, pogledam in ce se mi zdi, da tako oblacilo kot tudi cena ustrezata, kupim, samo zaradi napisa znamke pa nisem pripravljena preplacati stvari.[/quote]

Ja res je. En poseben vonj imajo. Pri nas ima tudi CA pa tu se sama prav bojim iti, če že grem (ker so obleke sicer ok) gre vedno kdo z mano. Pa moti me, ker imajo pri nas vse tako nabito skupaj. V LJ tega ni oz. je precej bolj pregledno postavljeno.

Sem pa izredno zadovoljna z oblekami za otroke iz Lidla. Škoda je le, da imajo le do določene številke, potem pa precej manj.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Za moza, mene in otroka iste znamke, ker ne vem zakaj bi zame Tommy H, otroku pa iz Kika? Nosimo pa Esprit, SOliver, TomTailor, Marc O Polo, Tommy H., Comma, Benetton. Sploh pri otroskem spodnjem perilu in pizamah gledam, da kupim samo eno znamko, tu res ne bi nikoli kupila nekaj iz Kika, pri majici za na vrh bi se pogledala cez. In tisto, da je tobrica iz Kika se lepsa kot tista od Prade, to pomeni, da slednje se nisi videla od blizu.

Jaz pa ne. Enkrat sem kupila kavbojke in je en del žepa kar odtrgal stran in potem se je samo po šivih navzdol trgalo. Po dveh, treh nošenjih. S tem, da je možnost, da bi otrok sam strgal žep, enaka nič. Potem nikoli več v tej trgovini nisem kupila ničesar za obleč.

Jaz pa ne. Enkrat sem kupila kavbojke in je en del žepa kar odtrgal stran in potem se je samo po šivih navzdol trgalo. Po dveh, treh nošenjih. S tem, da je možnost, da bi otrok sam strgal žep, enaka nič. Potem nikoli več v tej trgovini nisem kupila ničesar za obleč.[/quote]

Mojedva sta mala in kupujem večinoma trenerke, ki pa so kvalitetne, vsaj do sedaj se mi še nobena ni zmuckala itd.. Pa se pogosto perejo in sušijo v sušilcu.
En je sedaj prerastel njihovo otroško št. 116 za večje številke pa je izbira bolj borna, tako da se bo kupovalo počasi v istih trgovinah kot za nas.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Svojih obla;il na;eloma ne kupujem, temveč dajam šivat – preprosto zato, ker tako redko dobim v trgovinah kaj, kar mi je všeč in mi spada v garderobo. V trgovinah kupujem športna oblačila (najraje imam Adidas, Nike in Pumo, ker imam z njihovo robo dobre izkušnje), spodnje perilo (navadno v Italiji, znamke Verdissimia, SiELei, Calida, Sloggi, za “doma” pa pogosto tudi v NKD, ker se mi zdi njihov bombaž fajn kompakten in dobro prenaša pranje), kakšne osnovne nevtralne majice s kratkimi rokavi/pulije za spodaj (Intimissimi imam rada). Če že kaj najdem v trgovini so to navadno comma, Modiana ali Marella.

Za otroke mešano – največ v Idexe, Benettonu, s. Oliverju, C&A, Zari, Chicco in Prenatal, veliko tudi sama zašijem.

Mož kupuje samo v treh italijanskih trgovinah – perilo v isti, kakor jaz, srajce, obleke in pletenine v eni drugi, kavbojke pa samo Energie.

Tako nekako vozimo slalom med ceno, kvaliteto, dizajnom in ekološkostjo.

“Sere mi se, kad te slušam.”

Sploh ne kupujem. Vse dobim na izmenjavi ali od drugih in predelam. Klasika je zakon.

Zase: Omara, Babakul, Zara, Esprit, športne v Intersportu, Tomassportu in Hervisu, čevlje v Massu, CCC-ju, Reniniju …
Mož in sin: večino Hala 12, Tom Tailor
Hčerka: mešano HM, Zara, Benetton, Okaidi …
Kupujem tam, kjer mi je všeč. Ne vem, zakaj bi v Kiku in Mani, če mi stvari tam niso všeč. Simpl …

Mene pa zanima kakšne so velikosti pri Aliexpress? Ali so večje ali manjše št. Npr. jst v sloveniji nosim od štacune do štacune različno…..nekje 38, nekje 40 redko kdaj pa tudi 42 (hlače) ampak večinoma nosim 40. A mi lahko daš nasvet kakšno št. naj torej naročim pri Aliexpress?

Za otroke, ki še rastejo, kupim v lidl-u, kik-u, ovs-u.
Zase in moža največ kupujem v eni večji športni trgovini. Sicer je res podaljšan spodnji del adidasa 40 eurov., zdrži pa nekaj let. Kar se tiče delovnih oblačil, dobim v službi, mož pa tko nosi kombinizone.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Mango pač ni neka firma :).
Da pa skajasta torba zgleda lepše od prade je pa….no nimam besed. Si že videla in prijela kakšno v živo? 🙂

Jaz drugače večinoma kupujem v outletih v tujini, včasih tudi kaj pri nas. Pač ne moreš primerjat hlače za v službo iz C&A z recimo tom ford, ki sem jih lani za 90e dobila v outletu v italiji. Ne materiali ne kroj, ni primerljivo no.
Vso klasiko, predvsem za službo ter šport in plašče/bunde, čevlje….kupim v outletih oz. malo boljše kvalitete. Kakšen kos ki je samo trenutno v trendu pa tudi v cenejših trgovinah, ker je to potrošni material.
Pa verjetno manj za oblačila in čevlje zapravim kot recimo moje sodelavke, ki si vsak mesec kupijo par stvari v kik/H&M ipd..

Pa tukaj dostikrat kaj najdem:
http://www.fashionesta.com/en/

Mango pač ni neka firma :).
Da pa skajasta torba zgleda lepše od prade je pa….no nimam besed. Si že videla in prijela kakšno v živo? 🙂

Jaz drugače večinoma kupujem v outletih v tujini, včasih tudi kaj pri nas. Pač ne moreš primerjat hlače za v službo iz C&A z recimo tom ford, ki sem jih lani za 90e dobila v outletu v italiji. Ne materiali ne kroj, ni primerljivo no.
Vso klasiko, predvsem za službo ter šport in plašče/bunde, čevlje….kupim v outletih oz. malo boljše kvalitete. Kakšen kos ki je samo trenutno v trendu pa tudi v cenejših trgovinah, ker je to potrošni material.
Pa verjetno manj za oblačila in čevlje zapravim kot recimo moje sodelavke, ki si vsak mesec kupijo par stvari v kik/H&M ipd..

Pa tukaj dostikrat kaj najdem:
http://www.fashionesta.com/en/%5B/quote%5D
A slučajno veš, da so nekatera oblačila modnih znamk, ki jih prodajajo v outletih, delana namenoma za prodajo v outletih. Navzven so čisto podobna tistim, ki jih prodajajo po rednih cenah, samo ceneje narejena (npr. manj gumbov, malo drugačen šiv, kakšen manj,….). Lani je bila ena dobra oddaja na to temo na nemški tv. Prikazali so prav to.

Jaz utrgam en figov list (največjega) in ga ponosim do konca.
Vsako leto si privoščim novega.
Živim v raju.

Ja vem. Večinoma so cenejše serije oblikovalcev v outletih, ampak še vedno so po kvaliteti dosti boljše kot hlače za 20e iz kika :).
Niso pa primerljive z recimo premium kolekcijo od Tom Forda. Teh si žal ne morem privoščit :).

Ja vem. Večinoma so cenejše serije oblikovalcev v outletih, ampak še vedno so po kvaliteti dosti boljše kot hlače za 20e iz kika :).
Niso pa primerljive z recimo premium kolekcijo od Tom Forda. Teh si žal ne morem privoščit :).[/quote]
No ravno glede kvalitete se ne strinjam. Za tisto ceno je absolutno preslaba kvaliteta. Imam izkušnje z dolgim plaščem in še eno bundo – totalno sranje, pa cena kljub znižanju ni bila nizka. Sicer so mi potem dali dobropis (enake nisem več hotela, ker so bile enako slabo narejene – blago se je strgalo, podloga raztrgala, pa to ni bila stara kolekcija), ampak od takrat dalje ne kupim več ne bunde ne plašča pri njih. V bistvu v outletu plačaš poleg cene še davek na neumnost. Če je gor ena znana etiketa, to še zdaleč ni takšne kvalitete, kot jo cenijo. In še zdaleč ni ista kvaliteta kot redno prodajano blago istih znamk. Žal.
http://www.huffingtonpost.de/2015/04/14/outlet-center-was-dahinter-steckt_n_7062424.html

New Report

Close