Najdi forum

MNENJE ZDRAVNIKA: Normalne enddiastolne dimenzije srca, blaga koncentrična hipertrofija levega prekata z dobro sistolno funkcijo, brez segmentnih motenj krčljivosti, normalna diastolna funkcija, funkcija desnega prekata v mejah normale, manjši prolaps sprednjega lita mitralne zaklopke z mitralno in triuspidalno insuficienco, PFO? Svetuje se transezofagealni ultrazvok srca.

Sem popolnoma zdrav človek in se redno ukvarjam s športom, ukvarjam se redno s tekom in nogometom. Tuj mi ni niti fitnes. NIkoli nisem imel nikakršnih težav s srcem niti z alergijami ali kakršnim koli drugi boleznimi. Ne uporabljam nobenih zdravil. Zanima me kako si vi razlagate izvid in zakaj mislite da bi lahko prišlo do PFO-ja, saj sem prebral da je to možno samo ob rojstvu in da bi to mogli tedaj odkrit? Meni pa so odkrili sedaj na enih preiskavah saj sem postal zelo slab in sem skup padel. Zelo oslabljen sem bil oz kot doktor pravi v izvidu gre za situacijsko nevrokardiogeno sinkopo. Ali je priporočljivo po taki informaciji še normalno ukvarjat se s športom in kako pfo vpliva na nadaljnje življenje? Ali ga je potrebno tretirat z operacijo ali pa mogoče obstaja tudi neoperativni način in ali se potem treba še pazit ali pa lahko spet zaživimo po starem torej redno športamo in jemo ter se prepuščamo adrenalinom v življenju

Kljub velikemu napredku medicine in pregledom srca že ob rojstvu, ni redek primer poznejšega odkritja manjše prirojene srčne napake. Verjetno vam je kardiolog svetoval še transezofagealni pregled srca po katerem bo možen dokončni odgovor kako naprej. Pri UZ pregledu srca je kardiolog ugotovil tudi blag prolaps mitralne zaklopke ter blago insuficienco mitralne in trikuspidalne zaklopke, ki sta brez motenj delovanja srca. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Torej se lahko normalno ukvarjam z vsemi sporti predvidevam in kaj pomeni to prolaps mitralnke in Pfo ali lahko vplivata slabo na pocutje oz na moje zivljenje, ker kot receno do sedaj sem sportal redno in imam naprimer puls kot profesionalni sportnik 42 do 50

Mislim, da lahko nadaljujete z dosedanjim načinom življenja in dosedanjo športno aktivnostjo. Indiciran kontrolni pregled ob nastopu težav, ki jih sicer ne pričakujem daljši čas (starost? motnje srčnega ritma? bolečine pri srcu pri večjih obremenitvah?)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Mislim, da lahko nadaljujete z dosedanjim načinom življenja in dosedanjo športno aktivnostjo. Indiciran kontrolni pregled ob nastopu težav, ki jih sicer ne pričakujem daljši čas (starost? motnje srčnega ritma? bolečine pri srcu pri večjih obremenitvah?)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Star sem 28 let in nimam nikakršnih srčnih motenj niti kakršnihkoli bolečin. Jaz se počutim bolj fit kod kdajkoli in vsaj tako mi je zdravnik rekel imam PULS kot profesionalni športnij 42 namreč pritisk pa tudi normalen za mojo starost.

Čestitam in vam želim še nadalje zdrav način življenja. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close