Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Maturantski ples - kje naj sedi bivši partner, oče ?

Default avatar

nejeverna

Imela sva zelo težko ločitev, že nekaj let več ne kontaktirava, z hčerko pa ima redne stike in dobro shajata. Hčerka bo imela čez pol leta maturantski ples, tudi njen oče bi naj prišel. Ampak kako naj to uredimo, kje naj sedi ? Za našo mizo zagotovo ne more sedeti, je bilo preveč hudega. Kako ste to rešili, če ste bili v podobni situaciji ?
Pa prosim, ne me prepričevati,..daj popusti zavoljo hčere ...in podobno.
Default avatar

čistvseeno

Popolnoma vseeno, glede na prebrano boš trpela ko ž'vau cel večer ... pa meter gor ali dol.
Default avatar

ločenka

Če je dovolj prostora, lahko sam sedi za neko mizo nekje a ne.

Kdo bo pa sedel za vašo?

Če bi bila jaz tvoj novi partner, bi prekleto razmislila, ker taka zamera po toliko letih ni zdrava. Sem imela takšnega partnerja in njegov neodnos do bivše je bil eden najhujših motečih dejavnikov v najini zvezi. Človeka, ki v nekaj letih ne zna predelati stiske v taki meri, da vsaj zaradi otroka vzpostavi en vljudnostni odnos, nočem ob sebi.

Pa kolikor sem bila besna nanjo, ker ga je tako pohodila in spremenila, se mi je potem že smilila, ker to, kako se je pa on obnašal, je bilo pa vseeno tu mač. Odrasli ljudje moramo biti sposobni kako zadevo tudi predelati in oprostiti.
Default avatar

AlmaAlmea

Pa koliko si stara ženska ? 10 let in igraš zamero po ??? letih ? Si ti hčeri kaj več kot njen oče ? Pa ti sedi za drugo mizo, če ti kaj ne paše. Imaš pa možnost, da v nekaj mesecih odrasteš in zmoreš par ur kulturno sedeti za mizo z bivšim partnerjem.
Default avatar

vse se da

Pri hčerini sošolki sta njena ločena starša sedela vsak za svojo mizo s sedanjimi, daleč narazen. Sošolka je bila nekaj časa pri mami, nekaj časa pri očetu. Tudi tam so bile tako hude zamere, da ni bilo možno, da sedijo za isto mizo.
Default avatar

SoulHealer

Tudi moja ločitev ni bila enostavna, 10 let nisem z bivšim spregovorila.
Pa je potem prišel tudi maturanc, pa sva sedela skupaj in se celo začela pogovarjati, sedaj po nekaj letih lahko sediva in čvekava tudi dve uri. Oba sva pač predelala svoje zamere - on svojo, ker sem ga zapustila, jaz pa svojo, ker mi je zelo otežil življenje.
Pa glej, se da in lažje živiš.
Default avatar

a to je prav?

vse se da je napisal/a:
Pri hčerini sošolki sta njena ločena starša sedela vsak za svojo mizo s sedanjimi, daleč narazen. Sošolka je bila nekaj časa pri mami, nekaj časa pri očetu. Tudi tam so bile tako hude zamere, da ni bilo možno, da sedijo za isto mizo.
Da meni to naredita starsa, se ju odpovem na celi crti!

Vem vas neodrasle!
Maturantski ples je dan tvojega otroka!
Menda lahko en dan, ma kaj en dan, tiste 4 ure (!) prezivis z bivsim zavoljo lastnega otroka!
Ce tega nisi sposobna, ostani doma, na maturanca naj gre pa oce sam!
Default avatar

čestitke

SoulHealer je napisal/a:
Pa je potem prišel tudi maturanc, pa sva sedela skupaj in se celo začela pogovarjati, sedaj po nekaj letih lahko sediva in čvekava tudi dve uri. Oba sva pač predelala svoje zamere - on svojo, ker sem ga zapustila, jaz pa svojo, ker mi je zelo otežil življenje.
tako je treba, da notranje ozdraviš. avtorica pa še vedno goji zamero in kuha v srcu. ni dobro za zdravje. Imaš rada hčer ali ne? Če jo imaš, en večer stisni zobe in ga prenašaj. če se onadva dobro razumeta, kdo si ti, da boš surlo vlekla. To je njen dan.
Default avatar

čistvseeno

čestitke je napisal/a:
SoulHealer je napisal/a:
tako je treba, da notranje ozdraviš. avtorica pa še vedno goji zamero in kuha v srcu. ni dobro za zdravje. Imaš rada hčer ali ne? Če jo imaš, en večer stisni zobe in ga prenašaj. če se onadva dobro razumeta, kdo si ti, da boš surlo vlekla. To je njen dan.
To je brez veze in ni rešitev. Stiskat zobe. Pa kaj še.
Ona ima hudo veliko za podelat na sebi. To naj podela, pa ne bo treba sklenine uničevat.
Default avatar

Žogca iz ofsajda

To je hčerin dan. Če hči želi, da sta tam skupaj, za isto mizo, to naredi. Če še tako boli. Ker če tega ne boš naredila, bo bolelo tvojo hčer (ki jo ločitev že tako boli). Kaj je bolje, da boli tebe ali hčer?
Default avatar

sfd

Al ko sta to hčerko napravila, najbrž nista seksala vsak na svoji postelji! Prav je, da sedeta za skupno mizo in predstavljata njena starša. Saj tudi na pogrebščini pridejo sestre in bratje ki morajo v mrliški vežici sedeti skupaj, četudi so ponavadi na smrt skregani zaradi dediščine. So trenutki, ko je na zamere in težave preprosto treba pozabiti saj gre za njim skupnega človeka. Daš kozi to zadevo in potem ti ga spet ni treba gledati recimo do hčerine poroke. Tako pač je.
Default avatar

hmmh

In kako naj bi to izgledalo,sedeti skupaj za mizo in se pogovarjati NIČ,zrak takšen,da bi ga lahko rezal.A od tega sprenevedanja in mukotrpnega sedenja pri mizi na svojem maturanskem bi pa naj otrok nekaj dobrega imel?! Starša naj naredita tako,kot želi otrok-predvidevam da on ZELO dobro ve,če mu bo tako fajn ali ne.Srečno.
Default avatar

brez veze

vse se da je napisal/a:
Meni je pa brez veze, da na maturantske plese hodijo novi partnerji ločenih staršev. Maturantski ples je stvar maturanta in njegovih staršev. Jaz se z otrokoma mojega partnerja zelo dobro razumem, ampak na njun maturantski ples nisem rinila, moj partner je bil tam z bivšo ženo (tudi brez novega partnerja), sedela sta za isto mizo brez problema.
Če se bosta partnerjeva otroka kdaj poročila, tudi na poroko ne bom šla, če bo še njuna mati živa, je tam njeno mesto.
Default avatar

le peščica

brez veze je napisal/a:
vse se da je napisal/a:
Meni je pa brez veze, da na maturantske plese hodijo novi partnerji ločenih staršev. Maturantski ples je stvar maturanta in njegovih staršev. Jaz se z otrokoma mojega partnerja zelo dobro razumem, ampak na njun maturantski ples nisem rinila, moj partner je bil tam z bivšo ženo (tudi brez novega partnerja), sedela sta za isto mizo brez problema.
Če se bosta partnerjeva otroka kdaj poročila, tudi na poroko ne bom šla, če bo še njuna mati živa, je tam njeno mesto.
Bravo!
Default avatar

Ločenka42

nejeverna je napisal/a:
Imela sva zelo težko ločitev, že nekaj let več ne kontaktirava, z hčerko pa ima redne stike in dobro shajata. Hčerka bo imela čez pol leta maturantski ples, tudi njen oče bi naj prišel. Ampak kako naj to uredimo, kje naj sedi ? Za našo mizo zagotovo ne more sedeti, je bilo preveč hudega. Kako ste to rešili, če ste bili v podobni situaciji ?

In kdo vse bo sedel za "vašo" mizo? Mogoče imaš novega partnerja?

Glej, sama poznam primer, ko sta se dva znanca ločila, bila je grda in umazana ločitev in hude zamere, ki še danes trajajo. AMPAK!!! Ko je njun sin maturiral, sta prišla oba, sedela za isto mizo in se kulturno pogovarjala in obnašala. Zaradi njunega sina!!!
Čeprav je imela ona že novega partnerja, on pa tudi eno novo, ni nihče od njunih novih partnerjev prišel na maturanca, ampak sta bila tam oče in mama svojega sina.
Default avatar

ti to resno?

nejeverna je napisal/a:
ja prav to te bom vprašala ne moreš zavboljo hčere prenesti,d a sedi za isto mizo, lahko na drugi strani od tebe stran. To je res nezrelo od tebe - kam bi ga pa ti vtaknila, da bi sedel. Pa plesal bo tudi s tvojim otrokom, ko bo ples staršev - to boš dovolila? boš blagovolčila narediti kakšen posnetek lastnemu otroku za spomin, ker pač bosta onadva plesala - ali tudi to ne... ker te tako moti...
za isto mitzo bi naj sedel ja, lahko na drugi stranio od tebe .- in predvsem je to zanj najbolje,d a je čimbolj stran od tvoje negativne energije.
Default avatar

nimamtežav

brez veze je napisal/a:
vse se da je napisal/a:
A odločaš ti/tvoj bivši? Ali meniš, da je prav, da se upošteva želje maturanta?
Jaz bi spoštovala željo maturanta (oziroma oseb, ki se bosta poročila) in če ta povabi oba (oziroma vse štiri), bosta oba tudi prišla. Če pa izrecno povabi le starše, je pa jasno, da se novi partnerji en rinejo zraven. Čeprav mene nova od bivšega ne moti nič, sem celo zelo vesela, da si je našel novo.
Default avatar

mojadva

Moja starša bi oba prišla in oba sedela za isto mizo, ampak ... ne, hvala. Raje nisem šla na maturanca, ker bi ob gledanju njunih fac in poslušanju njune ubijalske tišine, imela grozen večer. Imam oba blazno rada, ampak samo, ko nista skupaj.
Default avatar

leelee_nepr.

nejeverna je napisal/a:
Potem pa nič. Dajte ga sedet v sosednjo stavbo, bo še najbolj za ziher.
Default avatar

no takole

Ločenka42 je napisal/a:
nejeverna je napisal/a:

In kdo vse bo sedel za "vašo" mizo? Mogoče imaš novega partnerja?

Glej, sama poznam primer, ko sta se dva znanca ločila, bila je grda in umazana ločitev in hude zamere, ki še danes trajajo. AMPAK!!! Ko je njun sin maturiral, sta prišla oba, sedela za isto mizo in se kulturno pogovarjala in obnašala. Zaradi njunega sina!!!
Čeprav je imela ona že novega partnerja, on pa tudi eno novo, ni nihče od njunih novih partnerjev prišel na maturanca, ampak sta bila tam oče in mama svojega sina.
če pridejo novi partnerji ali ne je stvar maturanta, ki vabi - torej kakšne odnose ima z njimi, koliko je povezan in če je kakšen tako blizu si skom zakaj pa ne... ta vabila so stvar maturanta
Vsekaor se mi lepo in prav, da če se otrok lepo razume z obema staršema, da sta oba tam neglede na medsebojne razmere.
In enako velja za poroke. Torej otrok je tisti ki vabi ne pa da se bodo starši in naovi partnerji zdaj odločali kdo bi moral biti kje in kdo ne bi smel.
jaz sem nasvojega maturanca povabila vse svoje bližnje sorodnike - tete strice in starše s sorojenci seveda. ločeni niso. če bi bioli in bi s kakšno drugo osebo v njihovem življenju stakala tako pristen odnos, da bi mi toliko pomenila, bi zagotovo poleg staršev povabila tudi tisto osebo... ali četudi bi taka oseba obstajala v mojem življenju poleg staršev...
Torej o vabilih odloča gostitelj in gostitelj je maturant - zato se mi zdi brezpredmetno,d a bi starši ali novi morebitni partnertji odločali o tem komu je mesto na matuirenskem in komu ne.
Sperejmite da je to njegov da - torej maturantov in on odloča o povabljencih - sprejmite tudi,d a je to zdaj že polnoletna - odrasla oseba in spoštujte njegove odločitve, ne pa dasi še kot starši kar naprej silite odločati o njegovem življenju, njefgopvih dogodkih, prelomnicah.