Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vam je toliko do splava?

Zakaj vam je toliko do splava?

Mene samo zanima, zakaj vam je toliko do splava? Če seksate premišljeno, z zaščito, do neželjene zanositve ne more priti in tudi splav ni potreben. Če pa je otrok zaželjen, pa do splava tudi ne bo prišlo, kajne? Kako pa vi gledate na to? Zakaj in v katerem primeru bi naredili splav?

Splav:
v primeru posilstva, bolezni oz. okvare pri otroku, ki se jo da prej ugotoviti
Pa včasih zaščita spodleti ali kaj takega. Sicer do tega naj ne bi prišlo, ampak… sama grem na sterilizacijo. Ampak sem slišala, da se pa včasih vseeno potem zgodi zanositev in če se bo meni to zgodilo, potem pride samo splav upoštev.

Meni je izključno do pravice, da vsak človek lahko odloča o svojem telesu – ker bi se v nasprotnem primeru omejevanje lahko hitro razširilo na druga področja.

nova
Uredništvo priporoča

In seveda še vedno je dosti takih, ki seksajo brez ustrezne zaščite. Po sistemu bom pazil in ja dosti bolje je, da taka naredi splav kot, da rodi. Sicer ni ok, da ni zaščite,ampak vseeno bolje splav kot nezaželen otrok. Seveda je pa jasno, da to ne pomeni, da podpiram nezaščitene spolne odnose. Splav je potem samo izhod v sili. Ampak res, najprej kontracepcija.

Ker ne razmišlja vsak tako kot ti, evo najbolj enostaven odgovor zakaj splav. Pa ženska, ki je posiljena tudi ne odloča o oploditvi in logična posledica je splav.


Parlament je krasen argument za abortus.

zato, ker moški nimate pri tej stvari kaj gobec otresat.
Poskrbite za to, da boste imeli kondom na tiču, kadar nočete otroka, pa se vam ne bo treba toliko s tem ukvarjat.
Življenje ni popolna pravljica, zato podpiram možnost, da lahko ženske odločajo o tem ali bodo donosile ali splavile. Razlogi me niti najmanj ne zanimajo.

Da zdajle slučajno zanosim (ginekologinja sicer pravi, da skoraj nimam možnosti) grem delat splav.
Še kaj?

Splav:
v primeru posilstva, bolezni oz. okvare pri otroku, ki se jo da prej ugotoviti
Pa včasih zaščita spodleti ali kaj takega. Sicer do tega naj ne bi prišlo, ampak… sama grem na sterilizacijo. Ampak sem slišala, da se pa včasih vseeno potem zgodi zanositev in če se bo meni to zgodilo, potem pride samo splav upoštev.[/quote]Ok, strinjam se za primer posilstva ali spodletele zaščite, v primeru, da so pri otroku okvare, pa nikakor ne – če imaš otroka rad, ga boš imel rad takšnega, kakršen je. Tudi z okvarami. Ne vem, zakaj bi kdo delal splav zaradi tega. To je nehumano.

Splav:
v primeru posilstva, bolezni oz. okvare pri otroku, ki se jo da prej ugotoviti
Pa včasih zaščita spodleti ali kaj takega. Sicer do tega naj ne bi prišlo, ampak… sama grem na sterilizacijo. Ampak sem slišala, da se pa včasih vseeno potem zgodi zanositev in če se bo meni to zgodilo, potem pride samo splav upoštev.[/quote]Ok, strinjam se za primer posilstva ali spodletele zaščite, v primeru, da so pri otroku okvare, pa nikakor ne – če imaš otroka rad, ga boš imel rad takšnega, kakršen je. Tudi z okvarami. Ne vem, zakaj bi kdo delal splav zaradi tega. To je nehumano.[/quote]

in zakaj tebe tako močno zanima, kaj drugi počnejo v zvezi s tem? Kaj imaš od tega?


Ok. Od zdaj naprej sem proti splavu. Zakaj… Ker lahko.


Ok. Od zdaj naprej sem proti splavu. Zakaj… Ker lahko.[/quote]

ne ne moreš biti, pejt raje drkat svojo flavto. Zakaj moški mislite, da lahko imate pri splavu glavno besedo? a je že kateri moški kdaj rodil?

Moški se imamo pravico informirat. In kako naj se informiramo drugače kot da gobec obračamo in sprašujemo? Na položajih je namreč več moških kot žensk in treba je, da so tudi moški informirani, da lahko pravilno odločajo. V katoliški cerkvi pa itak ni nobene ženske na položaju, pa še v naši protestantski cerkvi so moški, čeprav bi lahko bile tudi ženske… Tudi vlado nam trenutno spet vodi moški (potem, ko je Alenki Bratušek spodletelo).


Ok. Od zdaj naprej sem proti splavu. Zakaj… Ker lahko.[/quote]

ne ne moreš biti, pejt raje drkat svojo flavto. Zakaj moški mislite, da lahko imate pri splavu glavno besedo? a je že kateri moški kdaj rodil?[/quote]
Frankly my dear, I don’t give a damm.

ne ne moreš biti, pejt raje drkat svojo flavto. Zakaj moški mislite, da lahko imate pri splavu glavno besedo? a je že kateri moški kdaj rodil?[/quote]
Frankly my dear, I don’t give a damm.[/quote]

pa saj ti pravim, igraj se s svojo igračko in uživaj.

Nisem nikoli naredila splava in nikoli razmišljala, da bi ga naredila, pa vseeno želim imeti legalno možnost, da če bi ga potrebovala, da ga lahko naredim brez pojasnjevanja, zakaj je moja ali pa najina odločitev taka, kot je.
Do zanositve lahko pride tudi zaradi posilstva, lahko je je z nosečnostjo kaj narobe, lahko zataji kontracepcija … veliko je razlogov, zakaj ja pravica in prav nobenega, ki bi bil proti. In če je pravica do odločitve, se lahko vsak odloči po svoji vesti, če te pravice ni, se bodo splavi izvajali ravno tako, le da v tujini ali pa pri kakih mazačih.

!!!


Frankly my dear, I don’t give a damm.[/quote]

pa saj ti pravim, igraj se s svojo igračko in uživaj.[/quote]
Moja igračka je mal zmatrana. Zmeraj težje zdržim osem urne maratone. Ampak so pa gospa zadovoljni….

pa saj ti pravim, igraj se s svojo igračko in uživaj.[/quote]
Moja igračka je mal zmatrana. Zmeraj težje zdržim osem urne maratone. Ampak so pa gospa zadovoljni….[/quote]

vidiš tudi zato je neprimerno, da bi moški imeli kaj besede pri tem. Ne ločite realnosti in science fiction.


Moja igračka je mal zmatrana. Zmeraj težje zdržim osem urne maratone. Ampak so pa gospa zadovoljni….[/quote]

vidiš tudi zato je neprimerno, da bi moški imeli kaj besede pri tem. Ne ločite realnosti in science fiction.[/quote]

dober odgovor!

Zanositev ni možna samo in le, če nimaš spolnih odnosov.
Zaščita žal nobena ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Pa tudi vsaka donositev ni ravno priporočena oz. lahko življenjsko ogroža mater ali otroka.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **


Moja igračka je mal zmatrana. Zmeraj težje zdržim osem urne maratone. Ampak so pa gospa zadovoljni….[/quote]

vidiš tudi zato je neprimerno, da bi moški imeli kaj besede pri tem. Ne ločite realnosti in science fiction.[/quote]
In vendar:-))) Ko bo refernedum, bom proti, ko bodo ankete, bom proti:-))) In ne moreš popolnoma nič.:-)) In kot piše en višje, nehaj se kurbat, pa ne boš rabila splava:-))

Hvala za vsa pojasnila. Zdaj bom lahko svojim vernim ovčicam pri maši razložil, zakaj je vendarle splav v določenih primerih ok in da to ni umor. V katoliški cerkvi, v kateri sem, žal ni nobenih žensk duhovnikov, ker jih predpisi prepovedujejo. Bo treba nekaj naerditi na tem.

Saj ne gre za to, da propagiraš splav, da ga podpiraš, da si navdušen nad njim….
Gre samo za to, da si nekdo jemlje pravico odločati NAMESTO TEBE, kaj se bo s tabo
in s tvojim telesom dogajalo, da ti vzamejo pravico odločanja o sebi.
Vedno se najdejo ljudje, ki se imajo za tako pametne (ali kaj), da lahko odločajo o
drugih.
Odločali bi, kdo bo s kom spal. (homoseksualnost)
Odločali bi, ali bo nekdo drug uporabljal kontracepcijo ali ne
Odločali bi, kakšen svetovni nazor boš imel, ko odrasteš (krst dojenčkov)
itd itd…

vidiš tudi zato je neprimerno, da bi moški imeli kaj besede pri tem. Ne ločite realnosti in science fiction.[/quote]

dober odgovor![/quote]
In popolnoma nepomemben:-))

New Report

Close