Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek celoletne gume da ali ne

celoletne gume da ali ne

Čaka me nakup gum, ker pa bi rada gume kar za vse leto, nevem, kako naj se odločim, ali zimske ali celoletne? Vozim se ne več v službo, na splošno krajše razdalje, razen do obale pa rada skočim vsaj dvakrat na mesec. Kaj priporočate tisti z izkušnjami? Hvala.

avto imam za krajše mestne raddalije – kvalitetne celoletne imam in sem zadovoljna.
če pa se voziš do morja – pol pa veš kako je- lahko je enkrat preveč – ker je Ac in daljša razdalija predvidevam.

Nikoli, ker so tako pozimi kot poleti samo približek pravi uporabnosti in varnosti. Potem raje zimske celo leto. Pozimi se obnesejo, poleti pa jih malo bolj radiraš.

Odvisno od tega kje živiš in kdaj uporabljaš avto. Za ekstreme – sneg & led na cesti, klanci, ipd ne morejo dohajati pravih zimskih gum – za samo hladnejše čase in ev. po mestu – ali pa če se izgibaš vožnji v skrajnih razmerah – bodo pa čisto OK.

Vaš link

jaz sem pred nakupom svojih pogledala teste za izbram model in so bile ocenjene dobro


Jaz imam tudi od lanske jeseni skoz zimske gor, letnih spomladi nisem kupovala novih, ker sem nameravala menjat avto, pa ga potem nisem. So se čisto v redu obnesle, tudi za relacije cca 500 km. Pa spet bom prihranila, ker ne bo treba menjat 🙂

Vozim se v glavnem po ljubljanski ravnici, no tudi v kakšen hribček , a če bi ravno hudo snežilo, itak mi ni neki nujno it od doma. Od Ljubljane do obale pa je kar razdalja, ja. nekako sem prišla do rezultata, da so zimske boljša izbira , tudi v primeru, da jih bom imela gor vse leto…le to me zanima, ali je poraba benca poleti res tolk večja ? No, ker nimam prav nobenih gum, v par letih pa bom avto tako ali tako morala menjat, se mi ne najbrž splača zdej it v nakup osmih gum…pa vsako leto dvakrat plačat menjavo…če skupaj tako na pamet vržem stroške in porabo goriva, menda ne bom glih na zgubi:-))) tako si mislim, ne vem pa, ali bo držalo.

Celoletne gume so bolj zimske gume in so pravzaprav nastale bolj kot neka modna muha, zato jih veliko proizvajalcev sploh ne izdeluje. Na internetnih straneh se dobi tako letne kot zimske gume precej poceni. Niso napačne, niso pa tudi boljše kot letne ali zimske.

Ko vam bo jasno, v čem je fora gum, ne boste odpirali butastih tem!!

Vozim se v glavnem po ljubljanski ravnici, no tudi v kakšen hribček , a če bi ravno hudo snežilo, itak mi ni neki nujno it od doma. Od Ljubljane do obale pa je kar razdalja, ja. nekako sem prišla do rezultata, da so zimske boljša izbira , tudi v primeru, da jih bom imela gor vse leto…le to me zanima, ali je poraba benca poleti res tolk večja ? No, ker nimam prav nobenih gum, v par letih pa bom avto tako ali tako morala menjat, se mi ne najbrž splača zdej it v nakup osmih gum…pa vsako leto dvakrat plačat menjavo…če skupaj tako na pamet vržem stroške in porabo goriva, menda ne bom glih na zgubi:-))) tako si mislim, ne vem pa, ali bo držalo.[/quote]

Te oznake porabe goriva so bolj z rezervo za jih jemati. Če voziš 150 km/h na uro bo avto porabil več ne glede na gume, če voziš 80km/h pa manj ne glede na gume.


Ali si vulkanizer ali pa samo prodajaš gume!?

Poglej si spodnji test, lahko tudi dvakrat!!

https://www.youtube.com/watch?v=2cgtmmtsqFA

jaz imam že dve leti celoletne gume in jih bom furala še dve leti, potem pa spet nove celoletne.
Tko pa sam vulkanizerji služjo, pa še potem so gume prestare in čeprav imajo dobr profil jih je kao treba menjat.

Vozim se v glavnem po ljubljanski ravnici, no tudi v kakšen hribček , a če bi ravno hudo snežilo, itak mi ni neki nujno it od doma. Od Ljubljane do obale pa je kar razdalja, ja. nekako sem prišla do rezultata, da so zimske boljša izbira , tudi v primeru, da jih bom imela gor vse leto…le to me zanima, ali je poraba benca poleti res tolk večja ? No, ker nimam prav nobenih gum, v par letih pa bom avto tako ali tako morala menjat, se mi ne najbrž splača zdej it v nakup osmih gum…pa vsako leto dvakrat plačat menjavo…če skupaj tako na pamet vržem stroške in porabo goriva, menda ne bom glih na zgubi:-))) tako si mislim, ne vem pa, ali bo držalo.[/quote]

Je nekaj večja, a mislim da ne bo panike, Bolj poleti z zimskimi pazi na varnostno razdaljo – saj imaš daljšo zavorno pot od drugih.
Hja… pa gume se bolj radirajo na vročini, ker so mehke.

Ne vem, zakaj bi bila tema butasta?! Eni pač ne vemo vsega kot zgleda da ti, ki tako misliš:-)))

Hvala vsem za pojasnila, odločena, kupila bom zimske!


Ali si vulkanizer ali pa samo prodajaš gume!?

Poglej si spodnji test, lahko tudi dvakrat!!

https://www.youtube.com/watch?v=2cgtmmtsqFA%5B/quote%5D

Ne eno, ne drugo, sem se pa dobro poučila okoli tega, tako, da če je tebi verodostojen jutubek, ti kar glej. Ti pa mehanik, ja, my ass. 😉

Ne vem, zakaj bi bila tema butasta?! Eni pač ne vemo vsega kot zgleda da ti, ki tako misliš:-)))

Hvala vsem za pojasnila, odločena, kupila bom zimske![/quote]

rav imaš, za pozimi, zimske.

Kaj pa poleti? 😉

Ne vem, zakaj bi bila tema butasta?! Eni pač ne vemo vsega kot zgleda da ti, ki tako misliš:-)))

Hvala vsem za pojasnila, odločena, kupila bom zimske![/quote]

Prav imaš, za pozimi, zimske.

Kaj pa poleti? ;)[/quote]

Prav imaš, za pozimi, zimske.

Kaj pa poleti? ;)[/quote][/quote]

Sem že v začetku postavila vprašanje, kakšne gume kupim, da bodo za celo leto? Ja , vem,da so za poleti letne, pozimi pa zimske. Ampak bom imela za vse leto ene in iste gume, samo za to gre.

Jaz sem na drugem avtu včasih mel zimske celo leto. Vendar so bile poleti preveč nestabilne, zato sem ob naslednji menjavi preklopil na celoletne. Sedaj jih imam dve sezoni in se dejansko boljše obnesejo. Jih pa imam na avtu, zakrajše razdalje okrog doma (max 15. km v eno smer) S tem avtom še nikoli nisem šel na morje ali na smučanje.

Vozim se v glavnem po ljubljanski ravnici, no tudi v kakšen hribček , a če bi ravno hudo snežilo, itak mi ni neki nujno it od doma. Od Ljubljane do obale pa je kar razdalja, ja. nekako sem prišla do rezultata, da so zimske boljša izbira , tudi v primeru, da jih bom imela gor vse leto…le to me zanima, ali je poraba benca poleti res tolk večja ? No, ker nimam prav nobenih gum, v par letih pa bom avto tako ali tako morala menjat, se mi ne najbrž splača zdej it v nakup osmih gum…pa vsako leto dvakrat plačat menjavo…če skupaj tako na pamet vržem stroške in porabo goriva, menda ne bom glih na zgubi:-))) tako si mislim, ne vem pa, ali bo držalo.[/quote]

Če ti varnost ni pomembna, kupi zimske in jih vozi celo leto. Samo ne jamraj, ko boš v nekoga ali nekaj priletela, saj zimske gume NISO narejene za letne razmere. Nevarne so, saj imaš veliko daljšo zavorno pot.

Zimske in letne gume niso le marketinska poteza, ampak eni tega ne dojamete.

Če se z avtom malo voziš, lahko zdaj kupiš zimske in jih imaš celo leto gor pa še naslednjo zimo. Problem rešen.

[/quote]

Sem že v začetku postavila vprašanje, kakšne gume kupim, da bodo za celo leto? Ja , vem,da so za poleti letne, pozimi pa zimske. Ampak bom imela za vse leto ene in iste gume, samo za to gre.[/quote]

No, pa sva spet, pri mojem prvem postu. Pojma o gumah (beri surovina) nimaš, prav tako kot neki mehaniki in ne vem, kdo še vse tule. 😉

[/quote]

Sem že v začetku postavila vprašanje, kakšne gume kupim, da bodo za celo leto? Ja , vem,da so za poleti letne, pozimi pa zimske. Ampak bom imela za vse leto ene in iste gume, samo za to gre.[/quote]

Ko boš to obžalovala in stala ob razbitem avtu, bognedaj koga poškodovala… se pa spomni na to temo.

Preberi kaj je napisala: ženska gre 2x na mesec iz LJ na morje, pa na okoliške hribčke se vozi, večinoma pa po Ljubljanski obvoznici. Ne gre za to, da bi se vozila samo po nekem manjšem kraju.
Za avtorico – če imaš denar za avto in izlete, pa daj še denar za gume.

New Report

Close