Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Test za kandido, celiakijo - a ta iz lekarne

Default avatar

hitri testi -kako pa pri dr.?

Ko jem OH sem vedno napihnjena -ampak nenormalno napihnjena in sumim, da imam intoleranco na žitarice. na netu sem našla en hitri, vendar drag test ki naj bi ti to pokazal...

kako pa dr. ugotavljajo te stvari??

Kako naj se prepričam, da imam RES iintol. na žitarice, ker se kar tolažim, da OH itak vsakega napihnejo itd.... sam mene nenormalno... tud počutimse ne ok..če jih dolo ne jem imam tudi težave na wcju. večkrat na dan po čisto malo itd..kot da bi se mi en zastoj naredu notri...
http://www.lekarnar.com/izdelki/glutenc ... -celiakije

HVALA
Default avatar

pozabila

kako pa bio reson. testi izgledajo??? Kako to poteka???

malo sem gledala po forumih in so tolk različna mnenja, da to ni nič ipd. in da od dr.izvidi kažejo čisto drugo sliko..

koliko pa to stane in a kdo prporoča koga?
Default avatar

kaj zdaj

Na kaj točno misliš, da si intolerantna, ker mešaš vse po vrsti.

Na vse OH, skoraj zagotovo nisi, ker drugače ne bi bila več med živimi. OHji so namreč povsod, razen v mesu.

Gluten je pa druga zgodba, to pa najlažje opaziš tako, da ga za recimo 3 tedne izločiš iz prehrane, pa vidiš, ali je kaj bolje ali ne. Pa test gor ali dol, zaradi mene je lahko tudi negativen, če se jaz ob brezglutenski hrani bolje počutim, mi je popolnoma vseeno, kaj mi pokaže test. In seveda obratno.
Default avatar

kadar

jem kruh, predvsem bel, testenine - ratam balon
Default avatar

ja in

kadar je napisal/a:
jem kruh, predvsem bel, testenine - ratam balon
Ja, pol jih pa ne jej, a ni to logično?
Default avatar

je ja

ampak hočem potrditev, da imam res orenh težavo s tem, ne da mi drugi govorijo,da je normalno da si napihnjen itd...ko bom imela potrditev, se bom tudi bolj držala tega... vem, neumno ampak ...
Default avatar

ime:

je ja je napisal/a:
ampak hočem potrditev, da imam res orenh težavo s tem, ne da mi drugi govorijo,da je normalno da si napihnjen itd...ko bom imela potrditev, se bom tudi bolj držala tega... vem, neumno ampak ...
Potem pa pojdi k zdravniku na testiranje, če hočeš uradno potrditev.
Default avatar

točno to

ime: je napisal/a:
je ja je napisal/a:
Celiakija se uradno diagnosticira edino z biopsijo črevesnih resic. Ostalih testov uradna medicina ne priznava, ravno tako kot ne priznava neceliakalne intolerance na gluten.

In če ti ne bodo potrdili celiakije, potem boš še naprej jedla bel kruh in testenine, čeprav si po njih kot balon?

Ne razumem.
Default avatar

še to

točno to je napisal/a:
ime: je napisal/a:
je ja je napisal/a:
Celiakija se uradno diagnosticira edino z biopsijo črevesnih resic. Ostalih testov uradna medicina ne priznava, ravno tako kot ne priznava neceliakalne intolerance na gluten.

In če ti ne bodo potrdili celiakije, potem boš še naprej jedla bel kruh in testenine, čeprav si po njih kot balon?

Ne razumem.

Lahko greš pa tudi k bioenergetiku, ki ti bo skorajda 100 % odkril intoleranco na gluten in še na en cel kup živil, pa neke čudne bakterije bo odkril in plesni, pa kandido in še kaj drugega.
Default avatar

ime:

še to je napisal/a:
Lahko greš pa tudi k bioenergetiku, ki ti bo skorajda 100 % odkril intoleranco na gluten in še na en cel kup živil, pa neke čudne bakterije bo odkril in plesni, pa kandido in še kaj drugega.
Malo si zabrkal, to odkrivajo na bioresonanci, bioenergetiki pa samo mahajo z rokami :-)))))
Default avatar

imam grozno

FOBIJO pred kolonskopijo :/ GROZA me je ...ne upam :(((( Edino pod narkozo bi upala...res ne vem kaj naj naredim glede tega..ampak dobesedno imam FOBIJO ... ti lahko to naredijo pod narkozo???
Default avatar

je možno

imam grozno je napisal/a:
FOBIJO pred kolonskopijo :/ GROZA me je ...ne upam :(((( Edino pod narkozo bi upala...res ne vem kaj naj naredim glede tega..ampak dobesedno imam FOBIJO ... ti lahko to naredijo pod narkozo???
Da.
http://www.dc-bled.si/si/dejavnosti/amb ... onoskopija
Default avatar

danes ta

Obstaja krvni test na intolerance za gluten. Greš k zdravniku in te pošlje naprej.
Default avatar

Informatorka

Tale test za celiakijo je zelo zanesljiv. To mi je priporočil zdravnik, ki se s tem ukvarja. Ostali testi za intoleranco na gluten pa so zelo nezanesljivi.
Meni je test pokazal, da nimam celiakije. Zelo verjetno bo tako tudi pri tebi.
Default avatar

Vzhodniblok

hitri testi -kako pa pri dr.? je napisal/a:
Ko jem OH sem vedno napihnjena -ampak nenormalno napihnjena in sumim, da imam intoleranco na žitarice. na netu sem našla en hitri, vendar drag test ki naj bi ti to pokazal...

Kako naj se prepričam, da imam RES iintol. na žitarice, ker se kar tolažim, da OH itak vsakega napihnejo itd.... sam mene nenormalno... tud počutimse ne ok..če jih dolo ne jem imam tudi težave na wcju. večkrat na dan po čisto malo itd..kot da bi se mi en zastoj naredu notri...

HVALA
Na istem sva:(,ko jem cukr(Moka..) me tako napihne in zabije,da sem za nikamor...to se ti samo zdi,da imas zastoj,malo hrane malo odpada,to je normalno!odkar ne jem moke se dosti bolje pocutim,manj zgage,utrujenosti,napihnjenosti...
Default avatar

ertia

hitri testi -kako pa pri dr.? je napisal/a:

HVALA
jaz sem se tudi ubadala s to težavo, šla celo samoplačniško, dala skozi še gastro, kolono, šla na posvet za dodatno mnenje.
Za celiakijo nimaš znakov, če pa sumiš intoleranco, ti bo pa vsak dr.rekel, da se izogibaj hrane, ki ti škodi.
Testi iz trgovine, pa tudi krvni so nesmiselni za ugotavljanje celiakije. Saj ga delajo tudi v Adrialab, amak res škoda denarja.
Default avatar

zdravozdravo

Imam vse tezave, zgaga, naihnjenost, izmenicno zaprtje in driske in vretje v trebuhu.
Po izcrpnem pogovoru s sodelavko v sluzbi, ki je dolgo trpela enake tezave, po izlocitvi glutena pa je ozdravela in lahko normalno zivi, tudi jaz sumim pri sebi na to.
Po tvojem nasvetu sem si danes ponoci narocila prek spleta test za kandido in test za celiakijo.

O rezultatu bom porocala v tej temi, v ponedeljek zvecer! Pocakt eme, ne hodit prehitro spat! Vas sigurno zanima.)