Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ločitve

ločitve

Zadnjič sem brala, da je pri nas (v Sloveniji) glavni razlog za ločitve v tem, da imajo ženske dovolj vsega, ker morajo poleg tega, da hodijo v službo, doma opraviti vsa gospodinjska dela in se v glavnini ukvarjati z otroci. Korist od moških je bolj minimalna oziroma skrbeti morajo še za njih (jim kuhati, prati). Torej ker nimajo nobene koristi od svojega partnerja ugotovijo, da jim je lažje, če so same.
Ugotovila sem, da je isto pri nas. Od moža nobenih koristi, samo dodatno delo zaradi njega. Prosim le za ženske komentarje, kako je pri njih.

Kje je pa to pisalo? Glede na tukajšnje teme bi se mi zdelo bolj verjetno, da je na prvem mestu moževo varanje in življenje v hiši njegovih staršev.

Je bilo enako kot pri vas, pa sm se odlocila, da bom to malo prerasporedila.

Tako sedaj moz:

– vozi otroke v vrtec
– jih gre iskat
– jih daje spat
– 1xna teden skuha kosilo
– posesa stanovanje
– vozi na dejavnosti
– pospravi kar ga moti
– odnese smeti

Zaenkrat semzadovoljna, v nasprotnem bom pa dodala se kaksno, ampak se mi zdi to cist ok

nova
Uredništvo priporoča

Poleg vsega, kar je že avtorica naštela, naj le še dodam, da je moj ex zafrčkal vso svojo plačo in del moje plače za pijačo in “igračke” (recimo dukatijev motor). Finančno mi gre neprimerno bolje brez njega, pa čeprav sploh ne plačuje preživnine.

Pri nas enakopravno in enakovredno sodelujeva pri vseh domačih opravilih. Kuha celo mož več, ker ima pač bolj primeren urnik, likanje je pa moja ekskluziva.
V izogib možu, ki doma nič ne dela, ampak je celo dodatno delo z njim, bi bilo pametno najprej nekaj časa živet skupaj, da se vidi, kako in kaj. Če ni v redu, se lahko lepo razideš brez obveznosti. Ampak večina žensk na glavo v zakon in hitro vsaj enega (ali več) otroka in potem jamranje, kako so za vse same … Prej je treba mislit.

Pri nas je bilo tako:
mama vse sama kuhala, prala, likala, čistila, kolikor nisva potem s sestro pomagali.
Sama delala okrog hiše, na vrtu. Pomagali sva samo midve s sestro, kolikor sva zmogli kot mali deklici.
Za otroke je samo mama skrbela, vse za šolo, prehrano, plačevanje stroškov.
Oče je hodil samo v službo. In zapravil svojo plačo in še del mamine plače. Po službi se je on zavalil na kavč ali pa šel v gostilno, mama pa delat: kosilo, čiščenje, vrt, delo okrog hiše. Vedno vsa neprespana, zgarana.
Potem se je ločila: manj dela, ker ni bilo treba več za dedca skrbet, več denarja, ker ni on več njenega denarja zapravljal, za naju pa je dobila otroški dodatek, preživnino (sicer minimalno, ampak prej ni bilo pa nič).
Tako, da se je močno splačalo.
Jaz nikakor nikakor ne bi prenašala takega dedca. Ni šans. Ali bo opravil pol gospodinjsko-hišnih del, plačal pol položnic, … ali pa naj pakira h kateri drugi.

Pri nas je isto. Pa se ogromno zunanjih del moram narediti (košenje trave, pometanje). Otrok nikoli ne pelje na trening, ne plačuje nič njihovih stroškov. Ustreže le svoji materi, je pravi mamin sinček. Resno razmišljam o ločitvi. Mislim, da mi bo potem bolje.

Pri nas pa denar k hiši nosi mož, plačuje vse stroške, jaz pa naredim vse pri hiši in še moža in otroke pocrkljam. Pa smo vsi zadovoljni.


je treba misliti, da se gre pač tudi skupaj živet dejansko, torej,d a je tip za prej kot pr 38 letih, da ima ženska še dejansko čas tega čakanja in spoznavanja… ne pa da tip jada revček pa nebi jaz se resne veze, jaz bi vse sam brez obveznosti – tja do 38, pol bi pa on se selil skupaj in še tri leta spoznaval… ja pol pa kdaj naj ima ženska otroka, ki si ga želi – pr 40 komaj al kako???? ženska je takrat že proti koncu rodne dobe – ne pa da se bi otroček mioški zdaj šele spoznaval v skupnem življenju, ker on je šele pr 40 ratal dejansko polnolete in odrasel da se odklopi od mamice.
neodrasli pomehkuženi mamini sinčki , otroci, ki jih je strah odraslosti in bi bili do 40 otroci da mamica zanje skrbi in brez vsega samski za letanje iz cveta na cvet,… odraslost in zrelost pa taka…

Pa kje vam je pamet, da imate s takimi tipi ne enega, dva, tri otroke????

Ja, ženske smo največkrat slepe. Imamo dva ali tri prave otroke in še enega odraslega-beri maminega sinčka, pri katerem smo bile zaradi (predvidevam zaljubljenosti) slepe, kakšen nesposobnež (beri kreten) je.


Lahko upajo vsaj na dobro preživnino. 🙂


je treba misliti, da se gre pač tudi skupaj živet dejansko, torej,d a je tip za prej kot pr 38 letih, da ima ženska še dejansko čas tega čakanja in spoznavanja… ne pa da tip jada revček pa nebi jaz se resne veze, jaz bi vse sam brez obveznosti – tja do 38, pol bi pa on se selil skupaj in še tri leta spoznaval… ja pol pa kdaj naj ima ženska otroka, ki si ga želi – pr 40 komaj al kako???? ženska je takrat že proti koncu rodne dobe – ne pa da se bi otroček mioški zdaj šele spoznaval v skupnem življenju, ker on je šele pr 40 ratal dejansko polnolete in odrasel da se odklopi od mamice.
neodrasli pomehkuženi mamini sinčki , otroci, ki jih je strah odraslosti in bi bili do 40 otroci da mamica zanje skrbi in brez vsega samski za letanje iz cveta na cvet,… odraslost in zrelost pa taka…[/quote]
Še dobro, da današnje ločenke in razne samohranilke ne boste nadaljevale te ženske tradicije in ne boste več ustvarjale maminih sinčkov. 🙂

Marsikateri ženske je dosti bolje po ločitvi ali pa, da ostane za vedno samska kot poročenim.
Kar precej žensk se je zafrknilo, ker so se poročile z odraslim otrokom, ki jih samo izkorišča. Še bolj so nasankale, če so s s takim zanosile.
Tako, da ženske, pazite res. Najprej je treba en čas skupaj živet, da ga sprobate. Če imate potem samo več obveznosti, dela, stroškov, ga kar načevljajte.

Smola je v tem, da očetje premalo ali pa kar nič ne vzgajajo otrok.
Veliko moških samo naštepa otroke, skrbijo pa naj zanje ženske. Potem pa še po netu razlagajo kako so ženske krive, da ustvarjajo mamine sinčke. Namesto, da bi skrbeli in vzgajali svoje otroke.

Smola je v tem, da očetje premalo ali pa kar nič ne vzgajajo otrok.
Veliko moških samo naštepa otroke, skrbijo pa naj zanje ženske. Potem pa še po netu razlagajo kako so ženske krive, da ustvarjajo mamine sinčke. Namesto, da bi skrbeli in vzgajali svoje otroke.[/quote]
Tudi v teh primerih ni treba otroka zavijati v vato, ampak se posluževati bolj odločnih in doslednih vzorcev pri vzgoji.


je treba misliti, da se gre pač tudi skupaj živet dejansko, torej,d a je tip za prej kot pr 38 letih, da ima ženska še dejansko čas tega čakanja in spoznavanja… ne pa da tip jada revček pa nebi jaz se resne veze, jaz bi vse sam brez obveznosti – tja do 38, pol bi pa on se selil skupaj in še tri leta spoznaval… ja pol pa kdaj naj ima ženska otroka, ki si ga želi – pr 40 komaj al kako???? ženska je takrat že proti koncu rodne dobe – ne pa da se bi otroček mioški zdaj šele spoznaval v skupnem življenju, ker on je šele pr 40 ratal dejansko polnolete in odrasel da se odklopi od mamice.
neodrasli pomehkuženi mamini sinčki , otroci, ki jih je strah odraslosti in bi bili do 40 otroci da mamica zanje skrbi in brez vsega samski za letanje iz cveta na cvet,… odraslost in zrelost pa taka…[/quote]
Še dobro, da današnje ločenke in razne samohranilke ne boste nadaljevale te ženske tradicije in ne boste več ustvarjale maminih sinčkov. :)[/quote]
ne vem komu ti to govoriš -ker nisem samohranilka in ne ločenka…
In ja z željo po otroku razumem tudi svojo oedgovornost, da sem se marsikaj sama naučila in pšoiskala informacije tudi o vzgoji… in glede odnosov z ostalimi otroki v moji bližini, glede na odziv, očitno sem na pravi poti.


je treba misliti, da se gre pač tudi skupaj živet dejansko, torej,d a je tip za prej kot pr 38 letih, da ima ženska še dejansko čas tega čakanja in spoznavanja… ne pa da tip jada revček pa nebi jaz se resne veze, jaz bi vse sam brez obveznosti – tja do 38, pol bi pa on se selil skupaj in še tri leta spoznaval… ja pol pa kdaj naj ima ženska otroka, ki si ga želi – pr 40 komaj al kako???? ženska je takrat že proti koncu rodne dobe – ne pa da se bi otroček mioški zdaj šele spoznaval v skupnem življenju, ker on je šele pr 40 ratal dejansko polnolete in odrasel da se odklopi od mamice.
neodrasli pomehkuženi mamini sinčki , otroci, ki jih je strah odraslosti in bi bili do 40 otroci da mamica zanje skrbi in brez vsega samski za letanje iz cveta na cvet,… odraslost in zrelost pa taka…[/quote]

večina moških je nedoraslih in nezrelih tipov, ki ne vedo da je razplod smisel življenja. in da grejo ženske v zvezo samo zato da lahko rojevajo.

Smola je v tem, da očetje premalo ali pa kar nič ne vzgajajo otrok.
Veliko moških samo naštepa otroke, skrbijo pa naj zanje ženske. Potem pa še po netu razlagajo kako so ženske krive, da ustvarjajo mamine sinčke. Namesto, da bi skrbeli in vzgajali svoje otroke.[/quote]

Niso vsi očetje za pet zvezdic, današnje mame so pa katastrofa.
Kako lahko moški naštepa otroke??? Jaz osebno poznam več žensk, ki so čudežno zanosile, kljub (hmmm) kontracepciji. Postale noseče, kljub bednemu zakonu ….
Meni se nobena ne smili.


Isto potem velja za ženske, da jih je večina nedoraslih, če jih večina gre v vezo in imajo otroke s takšnimi moškimi.

Smola je v tem, da očetje premalo ali pa kar nič ne vzgajajo otrok.
Veliko moških samo naštepa otroke, skrbijo pa naj zanje ženske. Potem pa še po netu razlagajo kako so ženske krive, da ustvarjajo mamine sinčke. Namesto, da bi skrbeli in vzgajali svoje otroke.[/quote]
Tudi v teh primerih ni treba otroka zavijati v vato, ampak se posluževati bolj odločnih in doslednih vzorcev pri vzgoji.[/quote]

Robi, torej ti imaš vso pravico viset vse dneve na netu in se pričkat z ločenkami, medtem pa tvoja žena skrbi za tvoje otroke, jih vzgaja. Ti pa potem lajnaš okrog kako ženska ni ok vzgojila otrok?
Si kdaj pomislil, da bi raje pomagal pri vzgoji, tako v praksi? Namesto, da tu gor lajnaš kaj delajo ženske narobe? Bodi ti drugačen in v praksi pokaži kaj je prava vzgoja. Samo lajnanje tu gor ne bo obrodilo rezultatov.


Tudi v teh primerih ni treba otroka zavijati v vato, ampak se posluževati bolj odločnih in doslednih vzorcev pri vzgoji.[/quote]

Robi, torej ti imaš vso pravico viset vse dneve na netu in se pričkat z ločenkami, medtem pa tvoja žena skrbi za tvoje otroke, jih vzgaja. Ti pa potem lajnaš okrog kako ženska ni ok vzgojila otrok?
Si kdaj pomislil, da bi raje pomagal pri vzgoji, tako v praksi? Namesto, da tu gor lajnaš kaj delajo ženske narobe? Bodi ti drugačen in v praksi pokaži kaj je prava vzgoja. Samo lajnanje tu gor ne bo obrodilo rezultatov.[/quote]
Ne seri, primitivka. 🙂

Smola je v tem, da očetje premalo ali pa kar nič ne vzgajajo otrok.
Veliko moških samo naštepa otroke, skrbijo pa naj zanje ženske. Potem pa še po netu razlagajo kako so ženske krive, da ustvarjajo mamine sinčke. Namesto, da bi skrbeli in vzgajali svoje otroke.[/quote]

Niso vsi očetje za pet zvezdic, današnje mame so pa katastrofa.
Kako lahko moški naštepa otroke??? Jaz osebno poznam več žensk, ki so čudežno zanosile, kljub (hmmm) kontracepciji. Postale noseče, kljub bednemu zakonu ….
Meni se nobena ne smili.[/quote]

Jaz pa ne poznam nobene ženske, ki bi čudežno zanosile. POvsem vse so zanosile, ker jih je moški nafilal s svojo spermo. Nobenega čudeža ni bilo. Samo moška sperma je prišla vanjo. To ni prav nič čudežno. Če moški spusti spermo v žensko, je čisto naravno, če ona zanosi. Sploh ni treba, da sta poročena, lahko je samo ljubica, lahko je samo enournica ali karkoli. Nobenih čudežev ne rabiš. Samo moško spermo.

hvala bogu prihaja zdaj k nam nova vrsta mož..
taki, ki so jim take in drugačne obveznosti, povsem pri vrhu na lestvici..

Robi, torej ti imaš vso pravico viset vse dneve na netu in se pričkat z ločenkami, medtem pa tvoja žena skrbi za tvoje otroke, jih vzgaja. Ti pa potem lajnaš okrog kako ženska ni ok vzgojila otrok?
Si kdaj pomislil, da bi raje pomagal pri vzgoji, tako v praksi? Namesto, da tu gor lajnaš kaj delajo ženske narobe? Bodi ti drugačen in v praksi pokaži kaj je prava vzgoja. Samo lajnanje tu gor ne bo obrodilo rezultatov.[/quote]
Ne seri, primitivka. :)[/quote]

Čudovit vzor za otroke:
oče na netu, ne samo, da se prepira z ločenkami, tudi žali in prostaško zmerja ljudi.
Se mi kar zdi, da je bolje, da tvoje otroke vzgaja le njihova mati. Upam, da ona nima navade žaliti in prostaško zmerjati ljudi.

New Report

Close