Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaročni prstan

Zaročni prstan

Zanima me ali ste ob zaroki dobile zaročni prstan. Če ste ga, kakšen je bil? Z diamanti, zirkoni, brez kamnov…
Moški… Na kaj ste bili pozorni, ko ste prstan kupovali?

Aja…kaj pa tiste, ki še niste zaročene… Vam zaročni prstan pomeni veliko oziroma povedano drugače: kakšna so vaša pričakovanja glede zaročnega prstana?

Nisva imela zaročnih prstanov.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **
nova
Uredništvo priporoča

Jaz upam na takega zlatega z enim vlkim diamantom na sredini:)) vrjetno bo vse ostalo pri sanjah haha

Jaz sem ga dobila. Tanek obroček z diamantom. Drugače se mi ne zdi, da je to sploh potrebno.

Meni je moj kupil prstan kot darilo za rojstvo najine hčerkice in me z njim presenetil, ko sva prišli domov iz porodnišnice. Na zelo romantičen način je to izvedel, ko je hčerkici rekel: “Vprašaj mamico, ali bi se poročila z atijem?”.. ta mala se je pa nasmehnila. :)) Prstan je srebrn, s tremi majhnimi kristalčki.. luštkan. Sedaj sva že poročena, zaročni prstan pa še vedno nosim.

Zagotovo se želje in pričakovanja od osebe do osebe zelo razlikujejo. Glede na to, da prstane nosim zelo poredkoma, bi mi več pomenil zares lep poročni prstan. Tega bi dejansko nosila ves čas, medtem ko bi drag zaročni prstan večino časa sameval v šatulji. Namesto zaročnega prstana bi bila bolj vesela na primer kakšnega drugega kosa nakita (npr. ogrlice ali zapestnice) ali pa izleta/vikend oddiha v dvoje. Če je seveda denarja dovolj in je bistven sam dogodek zaroke. Ampak to je moje videnje, ker cenim tako simboliko kot tudi uporabnost. Za nekatere (tako ženske kot moške) sta seveda tradicija in simbolika ob takem dogodku izredno pomembni in ju tudi dojemajo zelo resno.
Naj dodam samo še to, da je nakit zelo težko kupovati kar “na pamet” ali samo glede na ceno, ker ima vsak od nas malo drugačen okus.
Če razmišljaš, kaj bi bilo všeč tvoji izbranki, ti predlagam, da si pozorno ogledaš nakit, ki ga najraje nosi ali pa kaj si rada ogleduje v izložbah (tudi, če si tega ne more privoščiti). Ali je to belo zlato ali rumeno zlato / klasična ali bolj moderna oblika / svetleči (“beli”) ali pisani kamni / nakit iz zlatarn ali kaj bolj unikatnega / tanek ali širši obroček / majhen (miňimalističen) ali velik prstan itd.

Pozdravljeni,

jaz sem svoji kupil zaročni prstan z brilianti. Smatram, da zaročni prstan mora biti zlat z vključenimi brilianti. res pa je da glede na zmožnosti tudi izbereš velikost diamanta. Meni več kot 0,3 karata ni šlo :(. Sicer sem na začetku gledal 0,5 karata do 1 karat vendar mi je žal to preveč. žena bila z 0,3 več kot navdušena in ga zelo rada nosi. kupil pa sem ga preko spleta na strani zlatarne celje. seveda sem naročil malo prevelikega tako, da sva ga nato zamenjala v njihovi prodajalni za ustrezno velikost. Vse je bilo TOP in sedaj sva že 2 leti poročena! 🙂

mislim, da če se ne bi izkazal z diamantom bi mu rekla ne! Meni je zaročni prstan pomemben.

Jaz sem od mojega za zaroko dobila prstan v belem zlatu z diamantom 0,1 karat. Ker sem si ga želela.


KK je pa to lepo :)))! Imam kar kurjo kožo …. :))))

Zelo lep prstan, tako kot njegova oz najina ljubezen.
Tudi zaroka nepozabna, prelepa.
Večkrat prstan gledam, se spominjam vseh lepih trenutkov in tistih bolečih ob “prehitri” izgubi…
Prstan je pri meni skrit, vendar pa v srcu z njim večno živ… 🙂

(takih kot je on bil jih ni…)

Meni pa so prstani mimo. Ne maram prstanov. Sem že dobila nekaj prstanov. Vsi mi ležijo v škatli nekje, nobenega ne nosim. K sreči moja močnejša polovica to razume in mu je jasno, da mi nakit nič ne pomeni.

nisem (še) zaročena, ampak sem vedno sanjala o tekem hollywoodskem prstanu z diamanti.

Sem dobila srebrn prten z enim posebnim znakom gor. Z tem prstanom, mi je dal vedet, da sem njegova muza, njegov navdih.

Diamantnega bi zavrnila, ker menim, da se ljubezen ne meri z diamanti, ampak z drugimi stvarmi.

OAd kolegov, ki so poročeni se samo en par ni uradno zaročil. Pač sta se tko na hitro zmenila, da se bosta poročila in to je to. Aja pa zaročne prstane sta vseeno imela – oba. Ostale so tipi vse uradno z prstanom vprašali. Brez tega verjetno marsikatera sploh nebi rekla da. Jaz tudi ne. Pač tako je. Nekateri prstanvo ne marajo, nekateri pa.

Ja seveda, sicer ga nisem dobila, ko me je vprasal, sem ga pa toliko casa hecala, da to ni zaroka, ce ni prstana, da me je vzel v zlatarno in ga kupil. Tanek z belega zlata in kamencki. Ga tudi nosim poleg porocnega prstana.

Ja seveda, sicer ga nisem dobila, ko me je vprasal, sem ga pa toliko casa hecala, da to ni zaroka, ce ni prstana, da me je vzel v zlatarno in ga kupil. Tanek z belega zlata in kamencki. Ga tudi nosim poleg porocnega prstana.

Jaz pa poznam kup poročenih, ampak noben ni bil pa zaročen? Je to kaka nova moda ali kaj?


Sem dobila par prstanov, ne pa zaročnega niti se nisem šla zaroke, ker niti ne vem, kako naj bi to zgledalo.
Zaroka kot institut pri nas uradno ne obstaja, niti ne poznam nikogar, ki bi se zaročil. Berem pa tu gor, da to postaja moda pri nas.


In kako zgleda uradna zaroka? Prvič slišim, da se to dogaja v Sloveniji.

Meni je zaroka “po naše” zelo všeč, zaroka “po ameriško” pa sploh ne. To je moj sedanji mož tudi vedel in se je, moram rečt, zelo dobro odrezal 🙂 Nisem hotela prstana s kamnom na sredini, ker mi niso všeč, posebno ne trenutno moderna platina – takšni, kakršne pričakujejo američanke. Tudi moj poročni prstan je navadna rinka iz rumenega zlata, nič posebej debela, nič okrašena, nič kamenčkov, kar je spet zdaj moderno, ker sva bolj tradicionalista.

Je pa klasični slovenski zaročni prstan srebrn (medtem ko naj bi bil poročni zlat) in meni srebro (tako kot platina) ni všeč. Tudi to je mož izbrskal in tako sem ob zaroki dobila zlat obroček z drobnimi zirkončki vse naokoli, ki mi je še vedno zelo všeč. Je pač ravno zame 🙂

Imam zaročni prstan s precej velikim diamantom. Bi se pa poročila z njim tudi brez tega. Sploh nisem prstana pričakovala. Tudi poročni prstan ima diamante.


In kako zgleda uradna zaroka? Prvič slišim, da se to dogaja v Sloveniji.[/quote]

Ja pač, da te tip na kolenih s prstanom vpraša če bi se poročila z njim. Kako pa drugače? Nekateri vprašajo doma sredi kuhinje, nekateri ob večerji, nekateri na lepem izletu, nekateri… Eni gredo njenega fotra pa mamo najprej vprašat za dovoljenje. Ne vem sicer zakaj ampak ok. Drugi skličejo skupno večerjo (za rojstni dan/božič/novo leto,…) ter drago vprašajo za roko pred celo žlahto. Ta zadnja varianta je še najbolj neumna, ker si lahko celo sramoto narediš, če ona reče ne. Je na youtubu kar nekaj takih posnetkov. Kolegici je dragi za obletnico zveze okrasil celo hišo v sveče, pa rože pa šopki pa romantična večerja…na koncu jo je pa na kolenih vprašal če bi se poročila z njim. Tako nekako.

Jaz sem bila pa zelo proti temu, da zapravlja denar za zaročni prstan. Videla sem, da ga hoče kupiti, ker mi je sunil enega za mero. In sem mu dala zaročni prstan sestre od moje pokojne babice, naj ga uporabi. In ga je.

New Report

Close