Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izgubljeni kljuci

Izgubljeni kljuci

Kaj naredite z kljuci ce jih najdete na cesti? Izgubu sem namreč ključe oziroma bolje rečeno v 25 minutah je nekomu uspelo spizdit ključe s ceste. Pa zdej me zanima kaj ljudje ponavadi naredijo z najdenimi ključi? Odnesete na policijo? Nekak še upam da bo kdor je našel ključe le te odnesel na policijo. Logično bi bilo, ker prisvajanje tuje lastnine je namreč kraja.

Sploh mi pa ni jasno zakaj ljudje pobirajo ključe? Večja verjetnost je da jih jst najdem če ostanejo tam ležati na tleh kot pa da jih nekdo odnese s sabo.

Jaz naredim točno to: pustim jih točno tam, ker vem, da je največja verjetnost, da jih bo iskatelj tam tudi iskal (in našel).

Trikrat sem našla ključe. Enkrat sem avtomobilske ključe dala v bližnji lokal, so ležali pred lokalom. Drugič, v našem naselju, sem obesila letak na vidno mesto, a so ga po treh dneh strgali dol – ne vidim razloga, lahko bi visel cel mesec, ker se lastnik ni javil. Tretjič, na parkirišču, pa sem jih prilepila na drog svetilke.

Malo sprašuj okoli ali pa prilepi letake na vidno mesto, kjer si ključe izgubil.

Kje si jih pa izgubil? Je kakšna hiša blizu, ker mogoče jih je kdo tja odnesu. Če se slučajno najde lastnik. Na cesti bi se morala svetlikati denarnica, da bi jo kdo seboj nesel. Lahko pa kdo zbira ključe, ljude imajo pač hobije. Sigurno ti pa nihče ni ukradel ključev na cesti, če nisi imel na njih vsaj stotakov in naslova, kamor se lahko obrne.
Imaš še kje kakšno okno odprto doma, da splezaš not ali ti moramo dati kakšen naslov za ključavničarja, ki bo tole sedaj bral? Če te je kdo okradu, namreč ti najprej sporočiš na policijo, ne čakaš verjetno, da se tat sam javi kam.

Jaz jih dam kam na višje, tam kjer sem jih našla. Na okensko polico, če je ob poti, na ograjo,. Nekam, kjer jih opaziš.

Nihče me ni okradel samo ključi so izginili s ceste. Imel sem jih v žepu in 25 min kasneje ugotovil da jih nimam več. Šel po identični poti nazaj, 3x a ključev nikjer. Teh 25 min sem hodil tako da je edina opcija da so mi padli iz žepa na cesti. Izgubil sem jih nekje na razdalji treh kilometrov.

Jutri se poklicem lokal ob cesti in trgovino, pojutrisnjem pa se policijo. Res se mi ne zapravlja spet 100€ za menjavo kljucavnic.

Saj jest te razumem, jest sem jih enkrat cel šop tako izgubila, ko sem šla na britof, potem pa drugam, pač ne domov. Sem tako šele drug dan porajtala, da mi nekaj fali, ko sem želela domov haha. Torbica je bila pa malo lažja. In je nekdo odnesel ključe tam na tisti britofški, ki prodaja. Hvaležna. In če bi imela ponos, bi ostala tudi brez ključev, če ne bi vprašala.
Če boš šel kaj prijavljati, se odloči, kaj boš prijavil, krajo ali izgubo. Ker si tako navavajal. Pred tem pa, zamenjaj ključavnice, če nočeš ključavničarja sedaj.

Dah nehajte delat spet eno filozofijo….. peesda, najdete šop ključev – veste kaj to pomeni za lastnika???

Neseš na Policijo!! NEE v eno štacuno, ne položit na škarpo…. !!
Sicer ima policaj spet za pol ure pisarije.,— vas zadržuje….. jeba :(.

Pri NAS IMAMO na Radiu Sora- lahko objaviš, kaj si najdu, kaj si zgubu – in upam, da si pomagamo!

Kwa men pomaga, če je sin zgubu špegle (dioptrija) vredne 400 € in jih en nese……..k šipcu, pa tam ležijo in nihče ne ve…. ali domov in nima kaj z njimi?

Neseš na Policijo ali pa objaviš v lokalnih informacijah! K ziher ni en iz Kopra zgubu šop ključev pred Banko v ŠKL!! 🙁
Al pa ena mama iz Prekmurja mačko na Kapucinskem trgu! :-))

Kva klinc komu pomaga, če pereš kle moralno vest, pa bo kdo vmes še ključe najdu, a?

Tudi meni se je zgodilo, da sem kljuce izgubil in prijazna soseda jih je nasla in mi jih izročila. V zahvalo bi ji nekaj dal, ker mi je naredila lepo stvar in prihranila stroške. Ima kdo kako idejo, ker sam ne vem. Ne poznava se dobro. Bolj samo pozdraviva in to je to. Imava korekten odnos, ampak vseeno nisva tako blizu, da vem kaj ima rada in kaj naj dam v zahvalo.
To, da imas dobre odnose s sosedi je res veliko vredno in z neko zahvalo bi to rad pokazal, da ni zgolj: “Hvala! Nasvidenje.”
Res nimam pojma, razmisljal sem o buteljki vina? Ideje zelo dobrodošle, ker bi ji zahvalo rad dal čimprej.
Hvala vnaprej. 🙂

Jaz imam na vseh ključih tak obesek, kjer je noter zataknjen listek, na katerem piše, v primeru najdbe prosim pokliči – nagrada!/tudi v angleškem jeziku. Enako na avtomobilskem ključu, ki pa je še v posebnem takem usnjenem ovitku na zadrgo v velikosti ključa – in notri piše enako. Že 15 let tako. Sicer sreča, še nikoli izgubljeno.

Osebno tudi že našla ključe- so bili oddani v bližnji gostinski lokal in lastnik jih je tam tudi prevzel – je rekla natakarica, da imam kavo v dobrem v zahvalo. Lepo.

Hodim pa velikorat s psom ob Kamniški Bistrici in se tudi najde vse sorte visečega na drevesih v opaznem vidnem polju, ko greš mimo – od izgubljenih otroških dud, kapic, do pasjih ovratnic in tudi šop ključev na daljšem obesku je že visel tam.
pri najdeni denarnici – hm – je pa malo kočljivo. -če je prazna in noter samo dokumenti, zna bit odtujena in izpraznjena in odvržena dosti dlje od kraja odtujitve. V takem primeru je dobro in pošteno to odnesti na najbližjo policijsko postajo, pa potem oni kličejo Seveda pustiš podatke in če lastnik želi, te kontaktira in podari kaj v zahvalo. Vsaj jaz bi v takem primeru.

Pri ženskah ne moreš sfalit z dobrimi kvalitetnimi čokolatini ( Lindt kuglice, Griotte, Mon Cherry,….). Buteljka je bolj za moškega.

Če jih najdem na cesti jih vržem v travo, da jih ne bi kdo našel. Najbrž se boste zgražali ampak s tem naredim smotancu, ki je ključe izgubil veliko uslugo. Kaj pa če bi prišli ključi od hiše, avta, stanovanja v neprave roke?!

Vse se nese na najbližjo policijsko postajo.
Kaj ne poznate tega:

https://www.policija.si/apps/predmeti/#/

Grozno res no. Upam da jih najdeš nekako!

New Report

Close