Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje in katero firmo kavbojk nosijo vaši najstniki?

Kje in katero firmo kavbojk nosijo vaši najstniki?

– koliko so pripravljeni odšteti za kavbojke in koliko jih imajo?
Tenks.

*popravek
Kje jih kupujejo ….

Firma so ugodna cena, pazim samo na kroj da se prilega, pa četudi so hlače 10 evrov. Najstnik ne potrebuje hlač za 100 evrov in moj jih tudi ne bo imel dokler si jih ne bo zaslužil sam.

nova
Uredništvo priporoča

hči jih kupuje v New Yorkerju sin jih ima od Tom tejlerja. Gledata bolj na model kot na ceno. Jaz jih imam iz Bosne od Armenija, leviske hi hi

Hči je stara 16 let. Ima 5 parov jeans hlač, nobene posebne znamke, ker ji je pomembnejši kroj, model kot pa znamka. Trenutno ima dvoje iz TallyWeijl-ija, dvoje iz Lidla in ene za katere se ne spomnim od kod 🙂
Najvišja cena? 40€.

Ima dvoje črne iz Kaestner&Oeler, že drugo sezono, ne vem na pamet firme,
ostale so kot nove, čeprav jih kar naprej drgne…res so bile drage 80 -100 EUR, ampak sin sovraži hoditi po trgovinah in kupovati oblačila,

tako da pri nas se obnese tudi kak dražji kos, ki je za doooooolgo…

Nabavimo večinoma v USA, Kanadi, kadar smo tam, na zalogo za cca. 2 leti, ker je poceni in bolj kvaliteteno, kot v Evropi:
American Outfitters, Hollister, Aeropostale, Lee, Levis : cene med 15-60 usd za par ( naprimer Levis znižane iz 120 usd na 60- v ameriških outletih večinoma, se najbolj izplača).

V Italiji: občasno tudi kaj v Rues Des Boxeur, pa Diesel jeans v industrijski prodajalni v Trevizu – če je dober ulov ( Beri: znižane cene za 60-80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).

Pri nas ne kupujemo, ker so cene prenavite za kvalitetnejši jeans ( Diesel, Lee, Levis in ostalo, kar se pri nas prodaja ), preslabo izbrane kolekcije, preveč kosov samo enega modela in je potem uniformiranost povsod, kamor greš en model kavbojk istega proizvajalca na 10ih osebah na dan 🙂

Ja, naš bi tudi nekaj takega, da se jeans takoj ne znuca.
Enkrat opereš kavbojke pa gre barva dol in se raztegne, da je čist brez oblike.
Lepo bi te prosila, če boš lahko, da spročiš katere kavboje so to.
Hvala.

a katera ve kaksni so modeli kavbojk iz Lidla/Hoferja in Mane, a so primerne za mladino?

Dokler so rasle/rastejo, je vse no name, ker za nošnjo parih mesecev 100€ ne dam. Ko se rast ustavi, pa kupim tudi kaj dražjega.

Nabavimo večinoma v USA, Kanadi, kadar smo tam, na zalogo za cca. 2 leti, ker je poceni in bolj kvaliteteno, kot v Evropi:
American Outfitters, Hollister, Aeropostale, Lee, Levis : cene med 15-60 usd za par ( naprimer Levis znižane iz 120 usd na 60- v ameriških outletih večinoma, se najbolj izplača).

V Italiji: občasno tudi kaj v Rues Des Boxeur, pa Diesel jeans v industrijski prodajalni v Trevizu – če je dober ulov ( Beri: znižane cene za 60-80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).

Pri nas ne kupujemo, ker so cene prenavite za kvalitetnejši jeans ( Diesel, Lee, Levis in ostalo, kar se pri nas prodaja ), preslabo izbrane kolekcije, preveč kosov samo enega modela in je potem uniformiranost povsod, kamor greš en model kavbojk istega proizvajalca na 10ih osebah na dan :)[/quote]

Kako se pa obnesejo leviske iz USA. Se hitro znosijo in zelo raztegnejo.
Recimo moški model 511. Ker te kupljene pri nas so dizastr.

Meni sedejo Mana kavbojke, ker so boot kroj in ne korencek ali pajkice, osebno mi to sploh ni kroj za kavbojke, a kaj ces, je pac moderno in mladina boot kroja ne bo oblekla.

Nas ne pada na marke in modo, nosi kavbojke TT, Dieselke, Leviske in se kaj, kupljeno 20 let nazaj in podedovano po ocetu, ki se ne spravi vec v njih 😉

Najboljše cunje so iz USA, so kvalitetne in poceni. Ko kupujemo v USA ne gledam na znamko, tam kupujemo tudi nam v sloveniji čist nepoznane znamke, ki so poceni, npr. za jeans kavbojke sem dala 10 $ in jih nosim že 5 let! Nič se niso še znucala, strgale, edino malo sprale, kar je pa po 5 letih pranja in sušenja v sušilcu še najmanj! V Ameriko hodimo na vsake 2 leti in se cela družina obleče od nog do glave, za vse letne čase in to za čisto poceni!

Nabavimo večinoma v USA, Kanadi, kadar smo tam, na zalogo za cca. 2 leti, ker je poceni in bolj kvaliteteno, kot v Evropi:
American Outfitters, Hollister, Aeropostale, Lee, Levis : cene med 15-60 usd za par ( naprimer Levis znižane iz 120 usd na 60- v ameriških outletih večinoma, se najbolj izplača).

V Italiji: občasno tudi kaj v Rues Des Boxeur, pa Diesel jeans v industrijski prodajalni v Trevizu – če je dober ulov ( Beri: znižane cene za 60-80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).

Pri nas ne kupujemo, ker so cene prenavite za kvalitetnejši jeans ( Diesel, Lee, Levis in ostalo, kar se pri nas prodaja ), preslabo izbrane kolekcije, preveč kosov samo enega modela in je potem uniformiranost povsod, kamor greš en model kavbojk istega proizvajalca na 10ih osebah na dan :)[/quote]

Kako se pa obnesejo leviske iz USA. Se hitro znosijo in zelo raztegnejo.
Recimo moški model 511. Ker te kupljene pri nas so dizastr.[/quote]

Zakon so, jaz imam ene že 5. leto, so v sušilcu vsaj 2x mesečno, pa kot nove – sin je letos dobil celo ene original Levis ki imajo elastanska vlakna, so super udobne, ne raztegnejo se na tazadnji, torej niso baggy, Jih skoraj noče dat s tazadneje ( šala ). Nosi jih že cca 5 mesecev, sušim tudi v sušilcu, brez problema.

Po izkušnjah zadnjih 10 let, kolikor kupujemo oblačila v USA in Kanadi, trajajo dosti dlje, kot kupljena v Evropi, z izjemo Diesel, ki so made in Italy ( torej šivane v Italiji – pišpe na etiketi)- so pač drugi standardi za USS tekstilno idustrijo: drugačno tkanje, različni DEN vlaken, ipd. Ok, tudi druge kemikalije, samo z vidika uporabe pa neprimerno trajnejša oblačila, ni pofl tisto, kar je srednji višji in višji cenovni razred. Pa tudi nižji, ala Old Navy iammo odlične izkušnje,še ko so bili otroci nenajstniki. Gredo pa še vedno radi tja pogledat, ker ima Old Navy vedno kakšne dobre tematske T majice – po ugodnih cenah. Zadnjič smo ravno ulovili Star Wars tematiko za male pare 🙂

vsi v familiji nosimo znamko Xci.xsi…..top znamka, kitajska, še ne uveljavljena, ampak čez leto, dve, bodo vsi v tem jeansu. cena sitnica….od 5 do 10 eur, odvisno od velikosti, vsi modeli sicer ista cena….kupiš direktno od kitajca na placu…


Po nekaj nakupih jih ne kupim nikoli več. Tako meni kot trem najstnikom se ekspresno hitro zdrgnejo in strgajo. ŽNJ-kakovost. Iz Mane jih ne poznam.

Hecate? V življenju mi ni padlo na pamet, da bi si kupila kavbojke za 100 eur, četudi bi si finančno komot privoščila.

Obdelano s kakpnimi kemikalijami – se vprašaš? Tako poceni roba ne more bit čisto nič dobrega.

in mi je jsasno, zakaj nekatere prodajalke po trgovinah ( videno v Italiji OVS, COin, ipd) naprimer nosijo tekstilne rokavice, ko prinesejo kup jeansa iz skladišča – zaradi transferja kemikalij…… Poceni roba je leglo kemije. Saj ne rečem, tudi tista tadražja je, samo vseeno pride bolj skozi preverjene kanale, kot kitajska roba na tržnicah. Pa nisamo oizgovor, da so manjše marže. Kemija.

Eni nismo tako bogati, da bi kupovali poceni 😉

žal je danes itak praktično vse narejeno na kitajskem…..kaj tam delajo, praktično nihče ne ve.
že preveč testov in testiranj je pokazalo, da na kitajske kikse niso neobčutljive niti najdražje znamke, pa ne samo pri cunjah.
tako, da riskiraš tudi z “original” ameriškimi leviskami….ponavadi je pa dobro cunje oprat, preden jih na rit deneš….

jaz nisem še nikoli imel težav s cotami, alergijami, kemijo itd, pa tudi noben, ki ga poznam.
moj prejšnji zapis pa je karikiran, upam, da se razume.

realno precej jeansa kupim v c&a…..cena do 25€, kar se mi zdi sprejemljivo, kroji dobri in meni všečni, prav tako kvaliteta, kemije pa mislim, da nič več kot v leviskah.

Hja, takole: sin najstnik imel ene iz H&M, ki pa niso bile ravno 10 eur, mislim da 19.90 sur, jih je zataknil na trski šolskega stola so se razparale ku štumf-en teden po nakupu, pa enkrat oprane.
Potem ima pa ene Diesel, kupljene sicer v Italiji v njihovi industrijski prodajalni, ko je bila redna cena 185 eur, dobili smo jih za 85 🙂 Jih drgne, drila in mencajo se v pralnem stroju že 3. leto, pa so tiptop….

Presodi, kje je v tem primeru računica, glede na napisano iz izkušenj.

p.s.: moj si jih lahko kupi tudi že sam, iz svojih prihrankov, ki ih zasluži z objavljanjem preko Youtuba 🙂

Kupujem Diesel jeans – piše na etiketi made in Italy…. v Italiji, je šivalnica blizu industrijske prodajalne….

Pa a ti veš, da tudi če gredo take tvoje kavbojke čez 100 ciklov pranja se bodo če vedno določeni anilini sproščali iz njih – ne samo po porvem pranju LOL….

si bila kdaj v kakih “fabrikah” V MILANU, BOLOGNI, PADOVI ?
tam delajo kitajci, indijci in drugi no name priseljenci brez papirjev na način kot se dela na kitajskem ali slabše……to je en vidik.

drugi…..poznam več ljudi, ki ti zrihtajo etiketo na oblačilih po želji….ne glede kje je napravljeno, predelano, katere znamke je itd…

kdaj si prepričan, da kupiš original???????? ko je trgovina dovolj fancy? ko je cena dovolj visoka? ni garancije.

Jaaaa, vse je resss , poznam mizerijo tistih šivalnic, vse do skrajnega roba Pugglie , sem dostikrat po osrednji in južni Italiji- ampak tisti izdelek je pa še vedno narejen v Italiji 🙂 Ne všijejo etikete made in China, Malesia, Kambogia, pa čeprav jih šivajo Kitajci ali Tajci v Italiji, nikakor :)))))

Pa saj verjetno ne mižiš, če vidiš tudi sezonske garačee na poljih iste populacije, kajne? Niso samo po šivalnicah, odpri oči. Je mizerija, ja- samo vseeno pa delajo, tisto malo zaslužijo, česar doma nebi nikoi uspeli, so prišli sem v Evropo zaradi prehude revščine doma. Izkoriščanje delodajalcev -to je pa že druga ja. No, tukaj po Italiji mladoletniki ne šivajo in ne delajo, kot v Aziji – vsaj malce olajšanja. Je zakonodaja in kontrola stroga, tudi v Italiji, delajo štih probe.

Pa ne ti men o fancy trgovinah… Sem v Italiji bolj doma, kot v Sloveniji…..

Pa kje najdete te kavbojke, ki vam razpadejo na riti? Mož kupuje v Tom Taylorju – cena 40, 50 evrov, pa vse zdrži po par let vsakodnevne uporabe in tedenskega sušenja v sušilcu. Enako kavbojke iz Hervisa, ki so stale 20 evrov.
Največ dizaster od džinsa je bil pa Next.
Samo enkrat je kupil kavbojke za 100 evrov v Italiji. Mogoče so pikico prijetnejše na otip, z vidika kvalitete je pa isti šmorn. Po parih letih se vse zdrajsa.

New Report

Close