Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek smetanova omaka

smetanova omaka

Piščančje meso narežem na kockice in posebej naredim smetanovo omako – čisto preprosto: smetano za kuhanje samo prevrem in dodam kakšen topljen sirček. Takoj, ko je pripravljeno, je omaka super,, naslednji dan pa se precej zgosti.
Prosim za kak nasvet, da bo malo bolj tekoča?

Probaj jo razredčiti s smetano za kuhanje,nimaš kaj za zgrešiti.

Ne štekam, zakaj bi zadevo, katere priprava traja 5 minut, pripravljala v naprej in potem pregrevala in jedla zanič obrok, kot si že sama ugotovila.

nova
Uredništvo priporoča

Vzame moj s seboj v službo za malico..tako da velikokrat obroke pripravljam zvečer, da ima potem on za s seboj, doma pa imamo potem tudi za kosilo naslednji dan ..Saj tole zelo poredko naredim za tak namen, da vzame s seboj, ampak bolj za takrat, ko vsi jemo doma. Vseeno me je pa zanimalo.

Takele omakce se tudi jaz večkrat lotim doma..samo da skuham špagete in posebej skuham repke kozic in potem vse skupaj zmešam..amapk verjetno bi se pa res omakca naslednji dan bolj zgostila..Mogoče če bi dodal še malo sveže smetane za kuhanje vmes?

Jaz za takšno omako nikoli ne uporabljam smetane za kuhanje, ampak navadno “tekočo” sladko smetano, ki jo razredčim še z mlekom… Se do naslednjega dne sicer res malo zgosti, ampak je še vedno ok…. Poskusi enkrat tako….

Pa meso prepraži, odstrani iz kozice, not naredi omako skoraj do konca, potem daj not nazaj meso in samo zagrej skoraj do vretja.
Za naprej pa še vedno tega ne bi delala. Raje meso posebej pustit, pa kakšne bučke ali malancane, papriko ipd. popečt, pa k makaronom zmešat.

Takele omakce se tudi jaz večkrat lotim doma..samo da skuham špagete in posebej skuham repke kozic in potem vse skupaj zmešam..amapk verjetno bi se pa res omakca naslednji dan bolj zgostila..Mogoče če bi dodal še malo sveže smetane za kuhanje vmes?[/quote]
Mi lahko zaupas katere repke kozic kupis in kako dolgo jih kuhas

New Report

Close