Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Krč in bolečine v nogi

Krč in bolečine v nogi

Včeraj zvečer me je prijel krč v nogo in to v stegno nad kolenom na notranji strani noge. Ful huda bolečina. In to dvakrat. Bilo je kr hudo, res taka neznosna bolečina. Ok, je minilo in sem šla spat. Danes pa me boli točno tam noga, kjer me je včeraj prijel krč. Boli me na otip in tudi ko hodim.. Dosedaj me noga naslednji dan ni nikoli bolela.. Kak nasvet?

Hvala

Jemljes magnezij??

Ti moraš nogo takoj ko te zgrabi krč obremeniti. To pomeni, če ležiš v postelji se moraš vstati in s celotno težo obremeniti na to nogo.

Zakaj se to dogaja ne vem. Verjetno zaradi fizične zanemarjenosti

Kupi magnezijev klorid- poguglaj kje se dobi, pošljejo tudi po pošti.
Zmešaj z malo vode in vtiraj v kožo, tudi pazduhe in dimlje.

Ko te krč zagrabi, stopi na nogo tako, da imaš težo na blazinicah, ne na peto, ki je še v zraku, dvignjena. Na peto, oz. celotno stopalo stopiš šele, ko krč popolnoma preneha, mine.
Na blazinice stopi takoj, nič čakat.

Boleče mesto le narahlo vtiraj.
Pomaga hoja pa ne po asfaltu, gozd, travnik itd.

Domače zdravilo s trenutnim učinkom, ki se ga poslužujejo športniki, hribolazci in podobni.
Ko te zagrabi krč, vzemi pol žličke soli in jo poplakni z vodo. V pol minute bo krč popustil.

______________________

Mislim, da jo bolj skrbi tale bolečina naslednji dan.
Je “normalna” za ful močno zakrčenje mišic. Nič bat in skrbet. Za bodoče, če se ti krči ponavljajo pa so ti že svetovali.

Če uporabi sol, potem prepreči tudi krč. Posledično potem ni bolečine, ker pač ni vzroka za njo.

______________________

Hvala vam. Bolj me je skrbela bolečina. Saj krč me je že zagrabil včasih, ponavadi v stopalo, me pa nikoli ni bolelo naslednji dan..

New Report

Close