Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je moj sin gej?

Ali je moj sin gej?

Pozdravljeni,
se opravičujem,če sem narobe uvrstila temo.Kje naj začnem…zadnje čase me zelo skrbi glede 14-letnega sina, ker je zadržan in se je zaprl vase.Malce sem brala po forumih in ugotovila, da mogoče sin ni imel dovolj dobrega prijateljskega stika z očetom v otroštvu.Oče je prihajal domov pozno zvečer,skratka z njim se je ukvarjal bolj malo.Potem je prišla še ločitev in je bilo zanj še težje.Sicer je od začetka kazal znake popolnoma ”normalega” najstnika potem pa se je kar na lepem v četrtem razredu začel družiti s puncami,s fanti pa nič več.Kadar je govora o puncah,je smrtno tiho.Pred dvema letoma sem spoznala zdajšnega partnerja in nikakor se ne ujameta.Prav tako nima več nobenega pravega prijatelja.Če bolj pomislim,sem se s sinom preveč povezala in ga ujčkala.Vseeno ima mojo podporo ne glede na to kaj je.Danes sem prebrala zgodbo človeka,ki je imel podoben problem(glavna vloga mati,oče odsoten) in da je s pomočjo psihoterapevta preklopil svojo usmerjenost…ampak družbe pa ne moreš kar zamenjati ali pač?
Kaj lahko naredim?Ali obstaja možnost,da se spreobrne?Bi bilo potrebno poiskati pomoč pri strokovnjakih?Ima kdo kakšno rešitev?
hvala za vse odgovore in lp

Še kopirani del za lažjo predstavo:
Prav je, da veste, da se je sinov notranji razkol (lahko tudi zmedenost v spolni identiteti) tudi posledica druženja z nefunkcionalnimi moškimi v najbolj pomembnih letih njegovega življenja (oz. nedruženja z funkcionalnimi moškimi). Sin za svojo spolno identiteto potrebuje funkcionalnega očeta s pomočjo katerega lahko »aktivira« svoje moške potenciale. Če se to ne zgodi sin (podzavestno) zasovraži očeta in posledično obstaja velika verjetnost, da zasovraži tudi tisti »moški« del sebe.

Najbolj prav boš verjetno naredila, če se boš pogovorila s sinom in poskušala od njega izvedet, kaj in kako.

Drugače pa, podpiraj ga, ne glede v katero stran se je obnila njegova spolna usmerjenost.

Po napisanem,je razumljivo,da sin ni gej. On je normalen štirinajstletnik,Večina 14- letnikov je takšnih. Ti pa kompliciraš!! To bo prerastel. Še sreča,da vsi starši niso taki kot ti,da zaradi tega peljejo otroka na pregled. Daj spomni se svojih otroških fantazij,vrni se v svojo preteklost. Moje vrstnice so večinoma v otroških letih imele predstavo,da bodo kraljice,princese,fantje pa vsi kot neki filmski liki takrat popularni-eni so bili poglavarji,komandanti,zdravniki— potem so bili dr.romani,mestece Peyton,Dinastija-tudi obnašanje je bilo tako.

[/quote]

Joj si/ste boga/e, avtorici je predstavo pa uspelo uresničiti, sam palček ne igra prav…

Gej se rodiš. Ne postaneš gej zaradi glavne mame in odsotnega očeta. Pri večini slovenskih moških je bila mama glavna, oče pa tako ali drugače odsoten, pa večina slovenskih moških ni gejev.

Narediti ne moreš ničesar. Če bi bil gej (ne vidim iz tvojega pisanja, zakaj naj bi bil), ga ne moreš spreobrniti. Lahko pa mu s spreobračanjem do konca zagreniš življenje. Dobra mama pa svojemu otroku ne bi želela zagreniti življenja.

Žalostno, da v 21. stoletju pri nas še obstajajo ljudje z IQ-jem mojega čevlja, ki verjamejo da je vzgoja kriva, da je sin/hči gej/lezbika.

Kot je napisala ena pred mano – taki se že rodijo. Eni potem to skrivajo celo življenje – na večini se pa že vidi po obnašanju.

Re, je, a na žalost je takih, z iqjem tvojega čevlja, se vedno zelo veliko. Ki enostavno ne razumejo, da se človek s tem rodi. Živijo v prepričanju, da je kriva vzgoja, sprevrzenost, da se človek odloči biti gej. Eni res se vedno uporabljajo miselnost srednjega veka.

Avtorici pa… Ne vem na podlagi česa sklepaš, da bi bil tvoj sin gej? Pa tudi če je? Pa kaj? Ga boš zato krivila? Imela manj rada? Ga morda celo sovražila? Aja ti bi ga celo spreobracala? Jao ljudje, ni vam pomoči.

No jaz moram priznati, da še nikoli nisem razmišljala ali je to prirojena ali privzgojena lastnost. kje bi se dalo prebrati neizpodbitne dokaze, da je prirojena?

Se strinjam z napisanim, razen z zadnjim stavkom. Nekaterim se res vidi na obnašanju, pri večini homoseksualcev pa ne bi nihče niti pomislil, da so homoseksualno usmerjeni. Ker na videz in po obnašanju prav v ničemer ne odstopajo od heteroseksualcev. Sploh pri dekletih in ženskah bi bili večkrat zelo presenečeni, če bi zvedeli, da so lezbijke, saj je večina zelo ženstvenih. Ljudje pa za lezbijke proglašajo “možače”.

No jaz moram priznati, da še nikoli nisem razmišljala ali je to prirojena ali privzgojena lastnost. kje bi se dalo prebrati neizpodbitne dokaze, da je prirojena?[/quote]

Beri, človek, beri. Literature kolikor hočeš. Samo pazi, da boš bral znanstvene članke, ne pa forumska nakladanja omejencev. Tudi tu gor jih je nekaj. En se bo sigurno kmalu pofockal, ker so mu te teme blazno zanimive.

Pises, da ti je vseeno kaj je, da ga bos podprla, a potem isces psihologa, ki ga bo spreobrnil?!?!?! Kaj zdaj? Sprejemas ali spreobracas?!

Pri nas je bil moz krinicno odsoten in pri otroku oce igra kljucno vlogo nekje po 10.-12. letu, pa do konca pubertete, ko daje otrokom tisto mosko samozavest, sploh sinovom, hcerkam pa zensko samozavest, da so dobre, lepe in sprejete take kot so, konec koncev je oce prvi moski v zivljenju zenske…
Sin je imel kar nekaj tezav, a ima verjetno nekaj prirojenw samozavesti, nekaj privzgojene, nekaj na sreco tudi pridobljene skozi leta, tako da je zdaj normalen samozavesten 20 letnik.
Najvec samozavesti dobis skozi lastne izkusnje. Ne zavijaj sina v vato, naj gre v svet in naj dozivi vzpone in padce, to so neprecenljive izkusnje, pa naj bo homo ali hetero, vsakemu prav pride.

No jaz moram priznati, da še nikoli nisem razmišljala ali je to prirojena ali privzgojena lastnost. kje bi se dalo prebrati neizpodbitne dokaze, da je prirojena?[/quote]

Beri, človek, beri. Literature kolikor hočeš. Samo pazi, da boš bral znanstvene članke, ne pa forumska nakladanja omejencev. Tudi tu gor jih je nekaj. En se bo sigurno kmalu pofockal, ker so mu te teme blazno zanimive.[/quote]

Če človek pojma nima o nečem, kako naj razloči med znanstvenimi članki in forumskimi nakladanji? Pol pa še drugi problem, kako naj človek z iq manjši od čevlja nekoga sploh razume znanstvene članke? Kako pa naj sprejme verodostojnost enih napram drugim?

A to se ne da tko po domače povedat, npr s pomočjo primerjave v ostali naravi? Meni namreč ni logično, zakaj bi narava ustvarila nekaj, kar se ne more plodit… Butasta pač, kaj čmo…

Beri, človek, beri. Literature kolikor hočeš. Samo pazi, da boš bral znanstvene članke, ne pa forumska nakladanja omejencev. Tudi tu gor jih je nekaj. En se bo sigurno kmalu pofockal, ker so mu te teme blazno zanimive.[/quote]

Če človek pojma nima o nečem, kako naj razloči med znanstvenimi članki in forumskimi nakladanji? Pol pa še drugi problem, kako naj človek z iq manjši od čevlja nekoga sploh razume znanstvene članke? Kako pa naj sprejme verodostojnost enih napram drugim?

A to se ne da tko po domače povedat, npr s pomočjo primerjave v ostali naravi? Meni namreč ni logično, zakaj bi narava ustvarila nekaj, kar se ne more plodit… Butasta pač, kaj čmo…[/quote]

Verjetno obstaja kakšna na bolj laičen način napisana literatura – oz. verjetno sedaj to razlagajo že v šolah.

Sicer je pa homoseksualnost dokazana tudi med živalmi. Pa je tudi narava. Skratka – vzgoja nima popolnoma nič s tem. Dokaz sem jaz, ki sem ob manjkajočem, varajočem in jebivetrskem očetu zrastel v dokaj-uredu družinskega človeka, ki ni gej niti nima nič proti njim. DOKLER me ne začnejo osvajati. Tega pa ne maram. Priznam:)

Še kopirani del za lažjo predstavo:
Prav je, da veste, da se je sinov notranji razkol (lahko tudi zmedenost v spolni identiteti) tudi posledica druženja z nefunkcionalnimi moškimi v najbolj pomembnih letih njegovega življenja (oz. nedruženja z funkcionalnimi moškimi). Sin za svojo spolno identiteto potrebuje funkcionalnega očeta s pomočjo katerega lahko »aktivira« svoje moške potenciale. Če se to ne zgodi sin (podzavestno) zasovraži očeta in posledično obstaja velika verjetnost, da zasovraži tudi tisti »moški« del sebe.

Mene pa zanima, kje si to prebrala in kdo je to napisal…

Zelo verodostojno potrjevanje verodostojnosti ja… Pa glih ti… Daj no, saj vemo da je tema le pogrevanje župe da bi se bebci in idioti pasli…


Braca, nimaš linkov? Raziskovanja namreč pravijo da ni tako enostavno, da ne obstaja gen za homoseksulanosta ali celo , da gen , ki bi natnčneje razdelil homoseksualca na pedruš-ko in ped-ra, tako kot imamo recimo jasno viden gen pri izbrancih za neumnost, zabitost, puhloglavost, lenobo, zanemarjenost…..:-))) Tako da povsod pravijo nekako podobno temu, bom kar citiral: Največja raziskava homoseksualnosti na primeru dvojčkov je pokazala, da spolno orientacijo v precejšnjem odstotku pogojuje genetika, da pa je še pomenljivejši skupek posameznih vplivov oz okolja.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ti bom po domače povedal Barca. ti imaš recimo genetsko predispozicijo, da z lahkoto verjameš kar je nekdo drug napisal , ki ima kao “hierarhične reference” in se držiš listkov in linkov kot pijanec plota. To se pravi, da na več kot boš neumnosti ob tem naletela, več jih boš posrkala vase brez lastnega razmišljanja kot zdravo za gotovo, ker si genetsko nagnjena k temu in to dejansko tudi storiš, ne? :-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Mr. Gugl vse pove, avtor je Boštjan Topovšek, na sosednjem forumu:

http://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=7845776#p7848961

Joj modrček zbud se, pa vsaj poguglaj tekst…;-))))


Vse si pomešala.
Zaradi odsotnega očeta sin ne bo postal gej, le težave ima pri izražanju svoje spolne identitete in moške narave. Zato je v konfliktu in se je zaprl vase, ker mu okolje ni nudilo vzpodbudnih pogojev, da bi se naučil izražati.
Če bi bil gej, teh težav ne bi imel.

Joj modrček zbud se, pa vsaj poguglaj tekst…;-))))[/quote]
Kaj googlal, nekako tako je ne, da ostali razumejo. Skratka po domače povedano, tako kot ima naša Barca recimo genetsko zasnovo nesamostojne osebe in z lahka podleže in se podredi vplivom “višje uvrščenih”, tako ima nekdo, ki se rodi z genetsko osnovo mlahaverga dripca po domače povedano vse možnosti, da z lahkoto podleže vplivu okolja, ob seveda nepravilnih druižinskih odnosih, da postane homoseksualec.

Aha še en link si rekel goloriti, ne? sem prijazen in ga bom pripopal….http://chuppacadabra.com/aktualno/homoseksualnost-ne-definirajo-le-geni/

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Geji pa nimajo teh težav? Zakaj? Ker jim “okolje vedno nudi vzpodbudno pogoje, da se naučijo izražati” svoje gejevstvo?

Beri, človek, beri. Literature kolikor hočeš. Samo pazi, da boš bral znanstvene članke, ne pa forumska nakladanja omejencev. Tudi tu gor jih je nekaj. En se bo sigurno kmalu pofockal, ker so mu te teme blazno zanimive.[/quote]

Če človek pojma nima o nečem, kako naj razloči med znanstvenimi članki in forumskimi nakladanji? Pol pa še drugi problem, kako naj človek z iq manjši od čevlja nekoga sploh razume znanstvene članke? Kako pa naj sprejme verodostojnost enih napram drugim?

A to se ne da tko po domače povedat, npr s pomočjo primerjave v ostali naravi? Meni namreč ni logično, zakaj bi narava ustvarila nekaj, kar se ne more plodit… Butasta pač, kaj čmo…[/quote]
Evo, ti odgovorim z butastim vprasanjem: zakaj potem narava ustvarja neplodne pare (ali posameznike, kakor hoces)? Da ti obstajajo menda priznavas, kljub butavosti?

Za avtorico pa: mislis, da je sin gej in prva misel ti je kako bi ga spreobrnila. Res si prava mama.

Joj modrček zbud se, pa vsaj poguglaj tekst…;-))))[/quote]
Kaj googlal, nekako tako je ne, da ostali razumejo. Skratka po domače povedano, tako kot ima naša Barca recimo genetsko zasnovo nesamostojne osebe in z lahka podleže in se podredi vplivom “višje uvrščenih”, tako ima nekdo, ki se rodi z genetsko osnovo mlahaverga dripca po domače povedano vse možnosti, da z lahkoto podleže vplivu okolja, ob seveda nepravilnih druižinskih odnosih, da postane homoseksualec.

Aha še en link si rekel goloriti, ne? sem prijazen in ga bom pripopal….http://chuppacadabra.com/aktualno/homoseksualnost-ne-definirajo-le-geni/%5B/quote%5D

Sem že v eni drugi temi spoznala, da še veruješ v poštenje, pa sem bila raj tiho ker je že vsakemu jasno da se slinim (tudi) nate.

Resnica je pa ta, da je ta tema samo ena izmed mnogih( poleg drugačne organiziranosti foruma) ki služi čimvečim zadetkom na brskalnikih.

Pa ko bi vsaj en tuj vir služabnica copy pastala da ne bi bilo tako prozorno…

To je hudič ko se začne JU in JS trest za svoje mezde aveš….

Mr. Gugl vse pove, avtor je Boštjan Topovšek, na sosednjem forumu:

http://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=7845776#p7848961%5B/quote%5D

Tale? Kolikor razumem, nima ravno medicinske izobrazbe…
http://www.humanu.eu/nasi-sodelavci/

Boštjan Topovšek je ustanovitelj in direktor Centra Humanu. Na področju osebnega in poslovnega coachinga ima 7 let izkušenj pri delu s klienti. Od leta 2008 je samozaposlen in se ukvarja z izobraževanji za podjetja, osebnim coachingom ter vodi delavnice za osebno rast.

Modeli in filozofija, ki jo uči in živi, temelji na modelih nevrolingvističnega programiranja, energetike jedra (ang. Core Energetics), pozitivne psihologije, zdravljenja z zvokom, gibanja in dela s telesom. Je avtor več člankov in radijskih oddaj.

Boštjan je mednarodno certificiran:

Core Energetics Svetovalec (telesno orientiran pristop)
Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja
PEAT procesor
SDI Facilitator
Gong Mojster
Učitelj Gong Joge
Učitelj Joge Smeha

New Report

Close