Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravica do splava – kratka anonimna anketa

Pravica do splava – kratka anonimna anketa

Prosim za pomoč, da izpolnete zelo kratko anketo o pravici splava v Sloveniji. Potrebujem za zaključno nalogo na faksu.

Povezava do ankete: https://www.surveymonkey.com/r/QS8GQ3J

Vprašanje 6 omogoči samo en odgovor, čeprav naj bi jih več.
Vprašanje 7 je premalo specificirano – so v to všteti tudi splavi, kjer se ugotovi kaka napaka na otroku, čiščenja po spontanih in zaostalih splavih (zdravstvo jih namreč všteva)?

In tole je anketa za zaključno nalogo (diplomo???) na faksu? Po mojem mnenju preskromna anketa še za srednješolsko seminarsko nalogo, žal.

4. in 5. vprašanje sta nerodno zastavljeni. Splav v kakšnem primeru oz. iz kakšnega razloga…

nova
Uredništvo priporoča

Barca in Yo_, šola, ki jo obiskuje anketarka, ne dovoli takšnih vprašanj.


Se tudi meni dozdeva. Ker če je tole dovolj za diplomo – ojej…

Hvala za te odgovore. Vprašanje 6 sem popravila, hvala za opozorilo, Barca. Anketa je sicer namenoma zelo “preprosta”, prav iz teh razlogov, ki sta jih sami izpostavili ;). Nočem pa tu bolj konkretno komentirati izbora vprašanj, da ne bi vplivalo na rezultate ankete, če bi kdo to prej prebral.

Ne, ne gre za diplomsko delo in tudi ni anketa glavna tema naloge, temveč mi bo služila le za eno poglavje.

Hvala za reševanje!

Hana

Kaj pa če podpiram pravico do splava, vendar naj ne bo vključen v ZZZS (razen če gre za splav iz zdravstvenih razlogov? V tem primeru v anketi ne morem iazraziti svojega mnenja. Plačljivost in legalnost splava nista povezani.

Že to, da si nekateri, uboj nerojenega človeka, razlagajo kot pravico, je skrajno sprevržena in do obisti pokvarjena nagravžarija.
Ej pravica do uboja otroka. To pa je pravica. Vsaka čast.


Hanči, zakaj skrivaš šolo??

Eno osnovnih načel javnomnenjskega anketiranja je, da se sprašuje po mnenju, ne po poznavanju! A če odgovorimo prav, dobimo dobro oceno?

Sem za pravico do splava.


Že termin splav se ne ujema s stvarnim dejstvom.
Splav je nekaj kar je splavalo po vodi oziroma je ponesrečeno odšlo….
Če nekdo načrtnio in naklepno ubije nerojenega otroka, to ni bila slučajnost, razen tiste, ki so spontano in nehote splavile. Če pa to načrtno in na silo narediš, pa je to naklepno dejanje, torej naklepni uboj.


Že termin splav se ne ujema s stvarnim dejstvom.
Splav je nekaj kar je splavalo po vodi oziroma je ponesrečeno odšlo….
Če nekdo načrtnio in naklepno ubije nerojenega otroka, to ni bila slučajnost, razen tiste, ki so spontano in nehote splavile. Če pa to načrtno in na silo narediš, pa je to naklepno dejanje, torej naklepni uboj.[/quote]

Pravica do splava je uveljavljen termin in dobra sodobna praksa.

K izpitu (kar se na prilepljenem linku nahaja; anketa to vsekakor ni) pa ne bom pristopila.


Že termin splav se ne ujema s stvarnim dejstvom.
Splav je nekaj kar je splavalo po vodi oziroma je ponesrečeno odšlo….
Če nekdo načrtnio in naklepno ubije nerojenega otroka, to ni bila slučajnost, razen tiste, ki so spontano in nehote splavile. Če pa to načrtno in na silo narediš, pa je to naklepno dejanje, torej naklepni uboj.[/quote]

splavi se zarodek, ne otroka. Če smo že pri dejstvih. Tako kot ješ bučna semena, ne pa cele buče (če pač ješ bučna semena). Ne moreš ubiti nekaj, kar še ni rojeno se ti ne zdi? Če smo že pri dejstvih. Nihče pa ne trdi, da se splav naredi slučajno, seveda se naredi načrtno. Tukaj ti pa dam prav.

Ja, ampak jaz ne rabim tvojega komentarja ali mnenja, pač pa na omenjeni vprašanji iz razloga, ki sem ga navedla, ne morem odgovoriti.


Zarodek ni otrok.

[img]https://thumbs.dreamstime.com/x/businessman-throw-bone-dog-throws-playing-39692042.jpg[/img]


Že termin splav se ne ujema s stvarnim dejstvom.
Splav je nekaj kar je splavalo po vodi oziroma je ponesrečeno odšlo….
Če nekdo načrtnio in naklepno ubije nerojenega otroka, to ni bila slučajnost, razen tiste, ki so spontano in nehote splavile. Če pa to načrtno in na silo narediš, pa je to naklepno dejanje, torej naklepni uboj.[/quote]

splavi se zarodek, ne otroka. Če smo že pri dejstvih. Tako kot ješ bučna semena, ne pa cele buče (če pač ješ bučna semena). Ne moreš ubiti nekaj, kar še ni rojeno se ti ne zdi? Če smo že pri dejstvih. Nihče pa ne trdi, da se splav naredi slučajno, seveda se naredi načrtno. Tukaj ti pa dam prav.[/quote]
To je pač termin, s katerim si tisti, ki delajo splav, pač mažejo oči in lažejo tako sebi kot tudi drugim. Pa še z nekim državnim zakonom to potrdijo in so vsi veseli
Le zakaj bi bilo bitje, dokler je še v maternici, zarodek, ko pa pride ven, pa je to isto bitje, otrok.
Torej je po tvojem, moment med porodom, ko je polovica bitja že zunaj, je to otrok, druga polovica, ki je pa še notri, je za te pa še zarodek.
Ej vsak izgovor ti lahko pride prav, ko se gre za tvoj greh.

splavi se zarodek, ne otroka. Če smo že pri dejstvih. Tako kot ješ bučna semena, ne pa cele buče (če pač ješ bučna semena). Ne moreš ubiti nekaj, kar še ni rojeno se ti ne zdi? Če smo že pri dejstvih. Nihče pa ne trdi, da se splav naredi slučajno, seveda se naredi načrtno. Tukaj ti pa dam prav.[/quote]
To je pač termin, s katerim si tisti, ki delajo splav, pač mažejo oči in lažejo tako sebi kot tudi drugim. Pa še z nekim državnim zakonom to potrdijo in so vsi veseli
Le zakaj bi bilo bitje, dokler je še v maternici, zarodek, ko pa pride ven, pa je to isto bitje, otrok.
Torej je po tvojem, moment med porodom, ko je polovica bitja že zunaj, je to otrok, druga polovica, ki je pa še notri, je za te pa še zarodek.
Ej vsak izgovor ti lahko pride prav, ko se gre za tvoj greh.[/quote]
Ej, pa kaj? Pejt zmolit ene par ocenašev pa zdravihmarij, pa bo bolje.


To je pač termin, s katerim si tisti, ki delajo splav, pač mažejo oči in lažejo tako sebi kot tudi drugim. Pa še z nekim državnim zakonom to potrdijo in so vsi veseli
Le zakaj bi bilo bitje, dokler je še v maternici, zarodek, ko pa pride ven, pa je to isto bitje, otrok.
Torej je po tvojem, moment med porodom, ko je polovica bitja že zunaj, je to otrok, druga polovica, ki je pa še notri, je za te pa še zarodek.
Ej vsak izgovor ti lahko pride prav, ko se gre za tvoj greh.[/quote]
Ej, pa kaj? Pejt zmolit ene par ocenašev pa zdravihmarij, pa bo bolje.[/quote]

Kaj si hotela povedat s tem?
A da ti pač ne moliš in za to ti lahko ubijaš otroke po mili volji?


Ej, pa kaj? Pejt zmolit ene par ocenašev pa zdravihmarij, pa bo bolje.[/quote]

Kaj si hotela povedat s tem?
A da ti pač ne moliš in za to ti lahko ubijaš otroke po mili volji?[/quote]
Hotel sem povedati, da se brigaj zase in za svoje grehe. Drugi jih delamo ali pa tudi ne – NI VAŠA STVAR. Samo vem, da enim to ne gre v glavo…

splavi se zarodek, ne otroka. Če smo že pri dejstvih. Tako kot ješ bučna semena, ne pa cele buče (če pač ješ bučna semena). Ne moreš ubiti nekaj, kar še ni rojeno se ti ne zdi? Če smo že pri dejstvih. Nihče pa ne trdi, da se splav naredi slučajno, seveda se naredi načrtno. Tukaj ti pa dam prav.[/quote]
To je pač termin, s katerim si tisti, ki delajo splav, pač mažejo oči in lažejo tako sebi kot tudi drugim. Pa še z nekim državnim zakonom to potrdijo in so vsi veseli
Le zakaj bi bilo bitje, dokler je še v maternici, zarodek, ko pa pride ven, pa je to isto bitje, otrok.
Torej je po tvojem, moment med porodom, ko je polovica bitja že zunaj, je to otrok, druga polovica, ki je pa še notri, je za te pa še zarodek.
Ej vsak izgovor ti lahko pride prav, ko se gre za tvoj greh.[/quote]
Parkrat sem že vprašala na tem forumu, pa mi še nikoli nihče ni odgovoril:

Prvič. Na Vikipediji piše: 30 do 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh nosečnosti se konča s spontanim splavom, ki je videti kot normalna menstruacija (Vir: https://en.wikipedia.org/wiki/Miscarriage). Nekdo s tvojim pogledom na svet bi moral za vsak krvav vložek za vsak slučaj prižgati svečo in ga pokopati v posvečeni zemlji z ustreznim obredom. A to počneš in zakaj ne?

Drugič. Doktrina RKC je, da gre OTROK iz maternice naravnost v nebesa. Instant angelček, ki je preskočil solzno dolino in bo gledal božje obličje na veke vekov. Kje je torej problem, mi lahko to kdo pojasni?

Nikoli mi ne bo jasno, zakaj se eni tolk ukvarjate s stvarmi, ki VAM z ničemer ne škodijo niti se VAS sploh ne tičejo. Namreč, tisti, ki ste proti splavu, ga ne boste šli (šle) delat in fertik. Zakaj se je treba vtikat v življenja drugih (neznanih) ljudi, recimo žensk, ki jih neželena nosečnost zaradi takih in drugačnih razlogov pripelje v stisko in po vaše ne bi smele it delat splava? Ker ne morem verjet, da vas tako zelo skrbi par gramov težak zarodek neke XY ženske?

Kaj si hotela povedat s tem?
A da ti pač ne moliš in za to ti lahko ubijaš otroke po mili volji?[/quote]
Hotel sem povedati, da se brigaj zase in za svoje grehe. Drugi jih delamo ali pa tudi ne – NI VAŠA STVAR. Samo vem, da enim to ne gre v glavo…[/quote]
Kaj pa tebe briga za kaj se jaz brigam?
Jaz se lahko brigam tudi za tvoje picajzle, če hočem. Kaj mi ti moreš in kaj tebe briga, če mene brigajo tvoji picajzli? Kaj mi moreš?
Torej, jaz se brigam za to, za kar koli se sam hočem brigat. In brigam se za nerojene otroke, ki bi jih vi kar potolkli. Ker imate vi, kao pravico to narest.


Enostavno za to, ker pri splavu se ne gre za žensko. Gre se za nerojenega otroka.
Če se ženska hoče sama sebe fentat, se kar naj. Ampak pri splavu se ne ubije ženska, ubije se njen otrok. In za to gre pri splavu za pravico otrok, ne za pravico ženske.
Razumecki.


Hotel sem povedati, da se brigaj zase in za svoje grehe. Drugi jih delamo ali pa tudi ne – NI VAŠA STVAR. Samo vem, da enim to ne gre v glavo…[/quote]
Kaj pa tebe briga za kaj se jaz brigam?
Jaz se lahko brigam tudi za tvoje picajzle, če hočem. Kaj mi ti moreš in kaj tebe briga, če mene brigajo tvoji picajzli? Kaj mi moreš?
Torej, jaz se brigam za to, za kar koli se sam hočem brigat. In brigam se za nerojene otroke, ki bi jih vi kar potolkli. Ker imate vi, kao pravico to narest.[/quote]
Ja, imamo. Zdaj pa se ugriznite nekam, če ti to ne paše. Se bomo potrudili, da bo tako tudi ostalo, pa če se ti in primčkarji ter makaloncarji še tako napihujete.

Kaj si hotela povedat s tem?
A da ti pač ne moliš in za to ti lahko ubijaš otroke po mili volji?[/quote]
Hotel sem povedati, da se brigaj zase in za svoje grehe. Drugi jih delamo ali pa tudi ne – NI VAŠA STVAR. Samo vem, da enim to ne gre v glavo…[/quote]
Po tej logiki – ćemu na svetu sploh služi zakonodaja? Zakaj jaz ne smem po slovenski 120 na uro? Ali pa po avtocesti v nasprotno smer? Brigaj se torej zase, saj to ni tvoja stvar.

New Report

Close