Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sita sem sodobnih pralnih strojev!!!

Sita sem sodobnih pralnih strojev!!!

Kje bi kupila stroj, ki pere eno uro in porabi večjo količino vode? Iščem stroje, kot so jih izdelovali 30 let nazaj.

Sodobni stroji so zanič. Perejo tri ure v enem decilitru vode. Vse moram dodatno izpirat.
V zadnjih petih letih sem preizkusila tri stroje, razlik ni. Mehčalca ne uporabljam, praška dam malo, pa še tega stroj ne izpere.

In kako veš, da stroj ne izpere dovolj?
Jaz imam par let star Gorenje stroj, perem na 30/40/60, vsake kvatre na 95, mislim, da se da nastavit višji nivo vode, ampak se s tem ne ukvarjam, perilo se mi zdi dobro oprano, kako bi ugotovila, če je tudi dobro izprano, pa nimam pojma.

Jaz imam Bekota. Imam funkcijo, kjer lahko nastavim, da se perilo pere z večjo količino vode, razen pri nekaterih programih, kjer je vode že tako veliko. Ne vem, če sploh obstaja kakšen sodobni pralni stroj, ki ne bi imel funkcije za več vode.

nova
Uredništvo priporoča

Mogoče daš preveč oblačil v boben?

Moj stroj to ima, uporabljam redno. Bistvene razlike ni, vse izpiram še dodatno.

Menim, da ne. Veliko oblačil, malo oblačil, ni bistvene razlike. Odtočno cev imam speljano v banjo, tako da vidim, kaj odteka.

Pralni stroj, ki normalen cikel pere tri ure? Ne razumem, kako je lahko tehnika pod pritiskom čim manjše porabe elektrike in vode tako nazadovala.

Ima katera idejo, kje kupim stroj, ki normalno pere eno uro z zadosti vode?

Moj stroj to ima, uporabljam redno. Bistvene razlike ni, vse izpiram še dodatno.

Menim, da ne. Veliko oblačil, malo oblačil, ni bistvene razlike. Odtočno cev imam speljano v banjo, tako da vidim, kaj odteka.

Pralni stroj, ki normalen cikel pere tri ure? Ne razumem, kako je lahko tehnika pod pritiskom čim manjše porabe elektrike in vode tako nazadovala.

Ima katera idejo, kje kupim stroj, ki normalno pere eno uro z zadosti vode?[/quote]
Res ne vem, kakšen problem imaš točno? Ja, res, novejši stroji A++++++ peremo sto let, ampak imas tudi varianto, ki pere manj časa. Moj indesit pere klasično na 40 stopinj 1:25. Spere za moje pojme dovolj. Če pa se ti zdi, da ne, pa ne dakaj praška. Ali pa daj na dodatno spiranje. Ne vem, kaj pravzaprav pricakuješ? Da bo ven tekla čista voda?

pereš s predpranji+ višjim nivojem? peri na bolj “potratne”programe + ta 2 omenjena heca.

gorenje zaenkrat še štanca stroje ki ne skoparijo z vodo, bosch tud okej, sam nujno iz uvoza, ali pa res bolj visoki razred. ostalo pa raje ne kot ja

predvsem glej etikete učinkovitosti..tam maš letno porabo vode (ocenjeno)..nabav tistga ki več porabi (malo primerjajda je kak kg perila razlike in par 100 l na letni ravno vzaemi tistga ki ima večjo kapaciteto in porabi več vode…pa da maš predpranje + če boh da še dodatna izpiranja , oz si lahk program prilagodiš (tko kt maš šparovno z vodo, časom ,maš tud allergie (več vode)) itd…)

tko nekak se stroj kupuje..pa 5 let garancije ne pozabt vzet (pa preveri kaj vse pride z njo/kaj ti nudi)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

3 ure pere pa ne opere tako kot je treba? Resno? Moj pere 1 urco pa ene 15 minut na 30 pa vedno super opere. Še nikoli nisem dvakrat prala ali pa izpirala. Imam pa tekoči prašek. Navadni prašek je vedno madeže puščal, cunje so bile vedno bele pa še smrdele so. Ne hvala. Tekoči prašek ter Gorenje pralni stroj. Meni je super.

Perem normalni program, ki naj bi trajal nekaj manj kot 3 ure + višji nivo vode, kar ob nastavitvi podaljša čas pranja za nekaj minut. Realno pa pere krepko čez tri ure. Dodatno izpiranje še pol ure.
Desetletja nazaj sem perilo oprala v dobri uri, sedaj traja to tri ure in pol, oprano pa je slabše. Oprostite, zame to ni normalno. Predpranja in dodatna izpiranja imajo svoj namen, ne pa, da moramo to sedaj uporabljati pri vsakem pranju. Si ne predstavljam, da bi sedaj imela majhne otroke.

Stroj je Gorenje, star nekaj mesecev in ni bil najbolj poceni.

Se strinjam avtorica. Ti novi stroji ne izperejo dovolj in perejo v čisto malo vode.

Jaz sem izbrala takega, ki porabi največ vode. Sem prav iskala takega, pa seveda še vedno ne porabi dovolj vode. In vedno dam dodatno izpiranje. Pa če se mi da, dovajam vodo notri še ekstra.

Na morju imam enega 100 let starega in ta mi je še najbolj všeč. Pere v VODI.

Kupiš čim cenejši stroj s čim manj funkcijami in da ni skrajno varčen. Jaz npr. ne razumem, v čem je fora tehtanja perila. Lahko je veliko rahlih kosov, boben je praktično poln. on pa misli, da sta notri dve brisači in jima nameni dva deci vode.
Jaz imam boscha, vedno dam še dodatno izpiranje, ne uporabljam mehčalca, in mi je v redu.

Perem normalni program, ki naj bi trajal nekaj manj kot 3 ure + višji nivo vode, kar ob nastavitvi podaljša čas pranja za nekaj minut. Realno pa pere krepko čez tri ure. Dodatno izpiranje še pol ure.
Desetletja nazaj sem perilo oprala v dobri uri, sedaj traja to tri ure in pol, oprano pa je slabše. Oprostite, zame to ni normalno. Predpranja in dodatna izpiranja imajo svoj namen, ne pa, da moramo to sedaj uporabljati pri vsakem pranju. Si ne predstavljam, da bi sedaj imela majhne otroke.

Stroj je Gorenje, star nekaj mesecev in ni bil najbolj poceni.[/quote]

Načeloma je take stvari dobro preveriti prej in po mojem, če bi vprašala, kateri stroj, ti ne bi množično priporočali Gorenja. Jaz vem, da ti ga ne bi …

Jaz imam Gorenje, perem od 17 minut (skrajšan 30 stopinj) do več kot 3 ure (90 stopinj), nivo vode lahko povišam.
Mislim, da je še celo v garanciji (bi morala preveriti).

Jaz pa popolnoma razumem avtorico teme. Tudi sama sem v 5 letih imela kar dva nova stroja. Prvo sem kupila Bosch, ki je stal okrog 700 EUR. Rezultati pranja katastrofalni in pral je zeeelo dolgo. Ravno zato sem pred dvema letoma kupila gorenjev stroj, ki je stal nekje 500+ EUR. Kupujem dražje praške ampak z rezultati pranja nisem zadovoljna. Pri mami imamo Gorenjev stroj, ki pere časovno pol časa manj in so cunje bleščeče bele. Moje so dejansko zaprane. Tako, da je je res, da ti novi stroji operejo zanič.

Aja, nek povprečen srednji cenovni razred je bil, ne špica, pa pere lepo.

Preden sem napisala to temo, sem brskala po spletu in opazila, da omenjenih težav nimam samo jaz. Večina opaža, da
1. novi stroji perejo zeloooo dolgoooo
2. novi stroji perejo v manjši količini vode.

zato sprašujem, ali je možno kje kupiti stroj, ki ni A+++++, ampak Ž? Ki porabi veliko elektrike in vode, ampak vsaj opravi svoje delo v eni uri?

Oprostite, meni dodatna izpiranja, dolivanje vode, predpranje pri vsakem pranju ni normalno. Kako smo se potrošniki kar sprijaznili s tem?

Perem normalni program, ki naj bi trajal nekaj manj kot 3 ure + višji nivo vode, kar ob nastavitvi podaljša čas pranja za nekaj minut. Realno pa pere krepko čez tri ure. Dodatno izpiranje še pol ure.
Desetletja nazaj sem perilo oprala v dobri uri, sedaj traja to tri ure in pol, oprano pa je slabše. Oprostite, zame to ni normalno. Predpranja in dodatna izpiranja imajo svoj namen, ne pa, da moramo to sedaj uporabljati pri vsakem pranju. Si ne predstavljam, da bi sedaj imela majhne otroke.

Stroj je Gorenje, star nekaj mesecev in ni bil najbolj poceni.[/quote]

maš možnost nastaviti način pranja (time, eco, allergy, normal)? to maš zihr. te 4 opcije + program bombaž +predpranje pa je…eco pere 3 ure, allergie pa ne. Oz ja če pereš na 40 C, če pa na 60 pa ne. programmix/synthetics ima isto kt bombaž (opcije), hnad wash, woll pa sam še allergie če se ne motm

btw če napišeš kteri model stroja maš ti bom lažj epovedal kako načarat krajši cajt pranja

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Sem že hotela vprašat, če je Gorenje.

Mi imamo 7-letnega Boscha, pere špica. Stal je 600 evrov. Da mi stroj pere tri ure, se mi utrga.

Na programu 17 minut najbrž ne pereš spodnjega perila? Ta program je samo za kako vrhnjo majico, ki si jo nosila en dan, ne pa za resno pranje.

Jaz imam dva stroja, Bosch je star ze kar nekaj cez 10 let, Siemens pa gre pocasi k 10 letom, oba pereta dobro, zelo dobro. Ta stari mi pere na 60 stopinj 1h in 15 min, ta novi pa toliko porabi za 40 st, na 60 pa se mi zdi, da rabi tja uro in pol. Ko sem kupovala tega Siemens pa sem prav omenila, da hocem nekaj, kar ne spara vode. Sta pa oba kupljena na Z trziscu.
In jaz velikokrat opazim pri ljudjeh, da imajo zapraba oblacila, belo je tako umazano sivo, sem bila mnenja, da dajajo belo s temnim prat, da bi bil kriv stroj nisem nikoli pomislila.

Kaj pa če bi se vrnila na stare stroje? Saj bi se zagotovo dalo, ne?

[img]http://www.etno-muzej.si/files/article/bizovik.jpg[/img]

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Na program 15 minut se da recimo kaksno sportno majico od joge ali kaksno drugo sportno zadevo, samo da se malo osvezi, to ni resno pranje, kjer ti opere fleke vina, kave in trave. Je pa za se pohvalit, da pere samo cetrt ure, to pa ja.

Saj ni, to je izgovor. Tudi moja mama ima vse bleščeče belo, ampak kot prvo suši na soncu, kot drugo pa pazi, da pere res samo belo, brez potiskov. Prej sem se se tolažila, da ima star stroj, ki dobro opere, odkar ga je pred petimi leti menjala spet za Gorenje, se ne morem več.

Saj ni, to je izgovor. Tudi moja mama ima vse bleščeče belo, ampak kot prvo suši na soncu, kot drugo pa pazi, da pere res samo belo, brez potiskov. Prej sem se se tolažila, da ima star stroj, ki dobro opere, odkar ga je pred petimi leti menjala spet za Gorenje, se ne morem več.[/quote] Za zapranost belega perila je izključno krivo premalo praška ali nekvaliteten prašek in ne količina vode in tudi temperatura na to nima tako velikega vpliva. Imam izkušnje nonstop perem bela kimona in sem jih res enkrat zapral z zanič praškom, pred tem in od takrat vedno ariel in to pošteno dozo, pa še malo sode dodam.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Drugič kupi razred B, ti niso tako šparovni, programe imajo pa ravno tako (tudi) kratke.

Jaz sicer dolivam vodo (nekaj velikih flaš od mehčalca) in vsakič znova kolnem čez ta prekleti A plus razred. Jajca od jajc.

New Report

Close