Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Čas je za alternativno medicino – SHIATSU

Javna tribuna: Čas je za alternativno medicino – SHIATSU

Pozdravljeni dragi obiskovalci foruma,

pričenjamo z današnjo javno tribuno, v kateri bomo govorili o pristopih alternativne medicine, kot je Shiatsu terapija, ki so lahko bližnjica do ohranjanja in obnove zdravja, življenjske energije in osebnostne rasti.

Tokratna javna tribuna je namenjena problematiki registriranih “zdravilcev” in uporabnikom:

– tistim, ki jih izobraževanje za shiatsu terapevta zanima in bi radi želeli izvedeti, kaj je potrebno vedeti, storiti, preveriti, preden se odločajo za izobraževanje,
– in tistim, ki jih zanima, kako preveriti, ali je shiatsu terapevt ustrezno usposobljen in izobražen.

Gost in vaš sogovornik bo Jani Golobič, Shiatsu terapevt, ki vam bo na voljo za vsa vprašanja.

Celotni napovednik najdete TUKAJ[/url]

Pozdravljeni,

po čem prepoznaš oziroma kako veš kateri je pravi Shiatsu terapevt in kateri je na tečajih priučen terapevt.

Hvala za odgovor.

Pozdrav,

Je Shiatsu masaža ali terapija?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.
Predvsem po vprašanjih. Povprašate ga kje se je uči, katero šolo je obiskoval, koliko časa se je učil, kakšno diplomo je pridobil.
Minimalni standar po svetu je 500 ur in 3 leta, šole so prepoznane, učiti morajo kvalificirani shiatsu učitelji.
Manj kot to ne more biti profesionalni nivo izvajanja shiatsa (s,p, d.o.o. zdravilišča , Welnessi..)

Jaz pa prvič slišim za takšno terpaijo pa me zanima kaj je prednost oz. kdaj se obišče shiatsu terapevta?

Kaj je prednost Shiatsu terapije od drugih?
Hvala.

Pozdravljeni,

kdaj bi moral pa človek obiskat takega terapevta? Ponujajo že vse možne masaže in terapije, da si zmeden kam it.

Profesionalni shiatsu ima vsekakor terapevtski potencial. Naš zakon o zdravilstvu ga opredeluje kot terapijo.
Po svetu se v glavnem imenuje shiatsu praksa, terapija tudi masaža.
Določena izobraževanja so tudi namenjena tudi kot masaža za sproščanje, vendar se tam učijo le raztezne tehnike, brez meridainov, akupresurnih točk, strukturne poravnave telesa, načine aktiviranja življenske enegije, dela na fascii. Je to kot tatko opredeljeno in jasno, da ne gre za terapevtski nivo učenja.

Je terapija lahko škodljiva? Lahko komu škodi?

Hvala.

Zdravo,
zanima me kakšne težave pa zdravi Shiatsu terapija?
Hvala.


V svetu je to zelo prepoznan pristop. V Evropi nekatere države/zavarovalnice tudi krijejo stroške obiska- v celoti ali delno. Kar se tega tiče je eden redkih komplementarnih pristopov.
Bistvo nudenja shiatsa je aktivirati samoozdravitvene procese v telesu. Tudi olska medicina prepoznava da telo to sposobnost ima. Shiatsu pa ima znanje kako to doseči. Kao aktivirati življensko energijo, da se telo informira kam in kje koristno porabi svojo energijo, npr. za zdravljenje samega sebe.

Pomaga tole pri hudih glavobolih in migrenah? In če ja, koliko časa naj bi obiskoval te terapije?

Hvala.


Ima zelo stare temelje. Daje rezultate dokaj hitro in prejemnik shitsa lahko to spremlja občuti. Za njim stoji znanje, šole, je vseživljensko izobraževanje. Je pa tako da je tako kot ostale terapije povezan z znanjem in izkušnjami praktika oz. terapevta.

ali bi shiatsu terapija pomogala pri težavah s križem in pri odpravi bolečin v palcih na nogah…so neznanega vzroka…
me pa še zanima ali se terapija izvaja določen čas recimo 1 x na teden ali večkrat, najbrž je odvisno od problema….
se lahko že samo z enim obiskom odpravi težava?

hvala

Ali je terapija primerna tudi za otroke? Ali se uporablja tudi pri razvojnih težavah?

Pozdravljeni,

je terapija primerna tudi za otroke okoli 15 leta, zaradi nezbranosti in težavah pri učenju?

Hvala.

Ali se pri terapiji uporabljajo zdravila?


To je velik problem pri nas v Sloveniji. To mi omeni skoraj vsak ki pride prvič na tretma. Opažam, da je čas za te storitve, pristope pravi, težava pa je da ljudje ne prepoznajo in ne vejo kje in kam po kvalitetno, profesionalno storitev. Neurejenost tega področja prispeva svoje. Kar se tega tiče je Slovenija otoček, še celo Hrvaška ima to precej dobro urejeno. Dober glas pomaga in pa seveda dobro je vedeti, katera osnovna vprašanja postaviti, da dobite jasno sliko. Uvodoma sem že odogovoril na prvo vprašanje.
Kdaj? Največkrat pridejo ljudje zaradi stresa, izgorelosti, bolečin po telesu, dobre rezultate daje tudi pri avtoimunih težavah, pomaga graditi emocijsko stabilnost in pomaga pri emocijskih neravnovesjih- depresija, nespečnost,…. skratka pomaga da se telo aktivira in opomore preko svojih lasnih virov. Mi smo samo informatorji telesa.

Je možno opraviti kratek tečaj, da bi takšno terapijo izvajal doma, na domačih? Vem, da to ni isto kot obiskati izobraženega terapevta, ampak za hitro olajšanje, bi prišlo prav takšno znanje.

Hvala.


Hvala za vprašanje.
Če jo dela pravilno izučen in usposoblejn praktik je povsem varna in ne more biti škodljiva. Nauči se vseh kontraindikacij in jih tudi upošteva
Polizobražen preko “šnelkursov” pa lahko stori strokovno napako.
In tu je bistvo zakaj poiskati usposobljenega in izobraženega sh terapevta. Npr. stimurianje določenih meridianov, točk lahko sproži splav oz. menstruacijo med nosečnostjo. Lahko je slabše če npr, krepi tam, kjer bi moral sproščati (haro, meridian, tsube…)To se pa dostikrat ne da čutiti drugače, kot takrat ko razviješ sposobnost to čutiti, kaj se dogaja v telesu, hari, meridianu, točki….tudi zato izobraževanje traja toliko časa.

Taki tečaji so tudi po svetu možni in legitimni. Pri nas ravno v mesecu Oktobru začenjamo z Shiatsu Osnovni Nivo. Traja dva vikenda. Je namenjen domači uporabi. NAto se je pa možno vpisati naprej v 1. letnik če kdo tako želi. Je pa ta Osnovni Nivo predpogoj za vpis v 1. letnik. Izkušnje so take, da lahko kdo ugotovi – po opravljenem uvodnem seminarju- da ga ta pristop tako privalči in opravi šolanje, nekdo drug , ki pa je imel namen opraviti celotno šolanje ugotovi, da to ni to kar si je predstavljal.

upam da sem še ujela tibuno… zanima me katere so najpogostejše težave zaradi katerih pridejo ljudje k vam na terapijo?


Sama terapija ne predpisuje zdravil, seveda pa se tudi med terapijo jemlje zdravila ki jih je predpisal zdravnik.
Kot sem omenil je poanta tega starodavnega pristopa , da telo samo najde vira za ozdravitev, lajšanje težav, znosnejše življenje.
Seveda pa vsak usposobljen terapevt zna svetovati- nabor vaj, tudi način prehrane in ostali nasveti za specifične težave in neravnovesja.

Prosim svetujte mi. Pred časo sem že šla na shiatsu masažo, kjer sem bila na treh tretmajih za hrbtenico vendar so bile masaže nenormalno boleče tako, da so me spravile do joka. Ali so takšne bolečine normalne? Hvala.

Pozdravljeni,

če je to terapija, pri kateri se pritiska na določene točke, ali je to tako kot pri refleksoterapiji?

New Report

Close