Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Vprasanje antideprisivi - psihoterapija

Default avatar

Ce vi

Pozdravljeni,

star sem 30 let. Po nekaj letni psihoterapiji ( skoraj pet let) so se mi prek sanj manfestirali spomini na incest z ocetom oz. zlorabo. Prek terapije sem spoznal Transakcijsko analizo in Gestalt terapijo. Moje vedenje je bilo vcasih nerealno in nisem se zavedal svojih dolgorocnih spominov, ki so bili takrat kot otroku in tudi se sedaj boleci tudi casa nisem imel veliko razmisljati o "travmi". Sedaj nosim posledice tega in se tezko znebim teh obrambnih mehanizmov predvsem sem trmast, da bi si kakorkoli pomagal tudi z antideprisivi, ki mi jih je priporočala tu v AUT -Psihijatrinja za lazje spopadanje s tem. Prav obseden sem postal z branjem forumov kako delujejo antideprisivi. Zelo negativen stereotipen prizvok dajejo temu zdravilu, ceprav nekje v sebi vem da ti pomagajo preprobiditi tezavo.
Saj se mucim z depresiji ze nekaj let in tudi s paniko oz. bolj anksiozno (skrb kaj pa bodo drugi rekli?). Trudim se iz dneva v dan da grem v sluzbo, telovadim tudi tect se spravljam in se trudim, da nisem toliko osamljen ( kar je posledica mojih preteklih izkusenj). Rad bi bil bolj aktiven, tezko se koncetriram na tukaj in zdaj in se veckrat pocutim kot da me ne bi bilo med ljudmi(sanjarjenje). Da o hipohondriji ne govorim ( predstave in prepricanja da sem bolan in da mi ni pomoci in da vsega jaz skupaj me bom zmogel?)

V glavnem toliko! Zanima me predvsem ce ti antidepresiv pomaga k boljsi koncetraciji in ce si res taki "nemogoci" stranski ucinki, ki jih na veliko in široko podajajo na vecih forumih). Sicer pa vse te simptome, ki jih navajajo jih imam zdaj ko se res slabo pocutim (suha usta, zaskrbljenost, ne- koncentriran,glavoboli,zmedenost,..)
Default avatar

Do it!

Ce vi je napisal/a:
Zanima me predvsem ce ti antidepresiv pomaga k boljsi koncetraciji in ce si res taki "nemogoci" stranski ucinki, ki jih na veliko in široko podajajo na vecih forumih).
Antidepresivi lahko posredno močno pomagajo k boljši koncentraciji, ker zmanjšajo paničnost, anksioznost, paranojo, hipersenzitivnost in druge motnje, ki so pravzaprav vzrok za motnje koncentracije. Nobenega smisla nima, da se tako mučiš in ne preizkusiš možnega izhoda iz krize. Najmočnejša in najzanesljivejša pot je zdravila + kognitivno vedenjska terapija + zdrav življenjski slog (prehrana, gibanje, narava, izogibanje stresu oz. dobro spopadanje s stresom). Tisti stranski učinki, ki so najbolj pogosti, nikakor ne smejo biti razlog, da bi se izogibal zdravilom, ker niti približno niso tako hudi. Če gre za manj običajne in močnejše stranske učinke, pa seveda z zdravilom prenehaš, vendar vsekakor poskusiš drugega, saj je možnosti precej. Pogumno naprej!
Default avatar

Točno to!

Do it! je napisal/a:
Ce vi je napisal/a:
Zanima me predvsem ce ti antidepresiv pomaga k boljsi koncetraciji in ce si res taki "nemogoci" stranski ucinki, ki jih na veliko in široko podajajo na vecih forumih).
Antidepresivi lahko posredno močno pomagajo k boljši koncentraciji, ker zmanjšajo paničnost, anksioznost, paranojo, hipersenzitivnost in druge motnje, ki so pravzaprav vzrok za motnje koncentracije. Nobenega smisla nima, da se tako mučiš in ne preizkusiš možnega izhoda iz krize. Najmočnejša in najzanesljivejša pot je zdravila + kognitivno vedenjska terapija + zdrav življenjski slog (prehrana, gibanje, narava, izogibanje stresu oz. dobro spopadanje s stresom). Tisti stranski učinki, ki so najbolj pogosti, nikakor ne smejo biti razlog, da bi se izogibal zdravilom, ker niti približno niso tako hudi. Če gre za manj običajne in močnejše stranske učinke, pa seveda z zdravilom prenehaš, vendar vsekakor poskusiš drugega, saj je možnosti precej. Pogumno naprej!
Točno tako. Govorim iz izkušenj.