Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

zdaj so že lidl, hofer, tuš odprti ob nedeljah kar do treh. Si ja nor.
Trgovke, kako je vam? Bi vam bilo ljubše, če bi bile trgovine ob nedeljah zaprte?

Meni bi bilo prav (nisem trgovka).

Takoj!

nova
Uredništvo priporoča

jaz komot brez.

Še kar. V končni fazi preživijo brez trgovin v nedeljo tudi drugi narodi, in jim ni hudega.
Po drugi strani pa, sem danes spet letela po eno nujno stvar, ki sem jo pozabila med tednom. Torej tudi sama prispevam k nedeljskemu prometu 🙁 Ne bi pa šla v sanjah na nedeljski šoping.

Zdaj razmišljam, da imajo blizu mojega kraja eno lokalno trgovinico, ki ima verjetno ravno ob nedeljah največ prometa, ker je tik ob cerkvi.
Saj takim privoščiš, da imajo promet. In to bi bil moj razlog proti.
Sicer sem pa za to, da so trgovine ob nedeljah zaprte. Naj bo nedelja praznik za čim več ljudi.

Pa ste tudi za zaprtje gostiln, restavracij, črpalk, športnih objektov, kina… ?

Pred leti je že bil referendum za zaprtje trgovin ob nedeljah in je bil uspešen.
Ampak upošteval ga ni nihče, še več, vedno več prodajaln je odprtih ob nedeljah.

A ste vsi usekani klerofasisti ali pa nori sinditalisti, al kaj?

Pa jeboga, naj bodo trgovine odprte kadar jim pase, zakaj bi se morali v to mesati? Ce se jim zdi smiselno placat delavce, pa naj jih?

Če bi jih pošteno plačali. V sedanjem sistemu je to navadno izkoriščanje. Komot preživim brez nedeljskih trgovin. Zaradi mene jih lahko zaprete že v soboto ob 13h, kot je bilo to včasih. Tudi brez kina in gostiln lahko normalno preživim nedeljo.

meni bi bilo ok, da so odprte še dlje, ne samo do treh.
če so lahk gostilne, črpalke, kino itd. , če lahk ob nedeljah delajo gasilci, policaji, vozniki avtobusov, prodajalci kart na žel. postajah itd. ……… meni bi pasalo.

Ne, nisem za to. Pa zelo redko kupujem ob nedeljah.
In tudi prodajalke niso za to, verjemi.

Na referendumu, ki je uspel smo izglasovali zaprtje trgovin ob nedeljah in praznikih.
Predlagam, da odprejo trgovine tisti, ki mislijo, da je tako bolje, vendar naj bodo cene x2 in gre vse v žep tistih, ki delajo!
Zarado SLO fovšije, ne bodo imeli prometa!

Zdaj grem ob nedeljah občasno kaj kupit. Če bi bile zaprte, bi se pač privadila. Manj bi bilo nekega direndaja.

Jaz pa ne potrebujem odprtih trgovin od ponedeljka do petka do 16. ure in so lahko zaradi mene tudi zaprte 🙂

Abolutno podpiram zaprtje trgovin ob nedeljah.Naj bodo trgovke z družino.Človek,ki je spočit je bolj efektiven pri delu, kot pa, če je utrujen.

Trgovine so komot zaprte že v soboto od 15h dalje, v nedeljo pa sploh.

Dokler visim v sluzbi ves bozji dan, mi je v nedeljo edini dan, ko ne kupujem stresno. Odlicno bi bilo, da bi bile stacune odprte tudi kaksno uro ali dve dlje. Poleti je ob 21h še svetlo. Absolutno bi pa bila, da se podaljsanje delovnega casa ne zvrne na delavce, temvec na delodajalca. Naj se placa nadure, dezursta, presezke ur in skoraj verjamem, da bi pri nizkih placah marsikatera potegnila za kak solidnejsi ojro vec.


Drzi. Zato pa ima ena prosto v sredo, druga v soboto in tretja v nedeljo. Enako kot kelnerce in kuharji v lokalih, kamor vabis svoje opankaste dame na zmenke. Enako kot biljeterke v kinu in bademajstri na kopaliscih.
Odprto je pa ob nedeljah vse. Lokali, kina in fitnesi. Zakaj bi bile trgovine nekaj posebnega?

Ce delodajalec ni vreden svojega imena in ne zna dela organizirati tako, da im vsak delavec po zakonu pripadajoci pocitek, je pa to druga zgodba in nima nic skupnega z odpiralnim casom. Nesposobnez bo ostal nesposobnez, pogoltnez pa pogoltnez, pa ce je odprto ali zaprto.

Zakaj pa ne. Jaz sem v nedeljo redko v trgovini. Pa seveda posledično odpustijo kakih 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali celo več prodajalcev. Jaz sem absolutno za, naj bodo doma, samo se bojim, da nekatere kar za vedno.

Mogoče pa ljudje ne bi več bili tako potrošniško obsedeni, če ne bi še ob nedeljah skakali po trgovinah.

Kot da bo kdo vprašal trgovko, ali ji paše delat ob nedeljah ali ne. To je kapitalizem. Delodajalca to ne zanima.,..Ampak po drugi strani pa tudi KUPCI z veseljem nabavljajo ob nedeljah. Ker tistih 6 dni pač noben ni imel časa za nakup ob NORMALNIH DNEVIH, se pravi, od ponedeljka do sobote do 12ih!!?? Je treba nujno it nabavljat točno v nedeljo…a ne?? Hinavci….


Potrosnisko bezljanje povzrocajo reklame, ne delovni cas trgovin.

Zaradi mene so lahko zaprte. Ob nedeljah itak delam in nimam časa za trgovine.

Ne, nisem za to. Pa zelo redko kupujem ob nedeljah.
In tudi prodajalke niso za to, verjemi.[/quote]

Ja sem za to, da so trgovine zaprte ob nedeljah.
Pa prodajalke povejo po resnici, da gredo z veseljem v nedeljo delat za minimalca???

New Report

Close