Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek smrt na TRiglavu

smrt na TRiglavu

Ko smo bili pretekli konec tedna na Triglavu, je bilo vreme razmeroma oblačno. Delale so se nevihte, vendar v dopoldanskem času ni grmelo. K sreči.
Oskrbnik na Kredarici je povedal, da je v zadnjih tridesetih letih na Malem Triglavu strela ubila vsaj 100 ljudi.
Bili smo prav pretreseni, saj nekaj spominskih plošč smo videli, toda tako velike številke si nisem niti v sanjah predstavljala. Dobro, da smo za to vest zvedeli ob sestopu.
Ali mogoče kdo ve, kje bi bile kronološko navedene nesreče na TRiglavu v zadnjih tridesetih letih.
Hvala.

Bog pobija nevernike.


mene zanima.

Obstaja knjiga Spomin in opomin gora, ki je kronika vseh gorskih nesreč pri nas do leta 2004. Avtor France Malešič.

PODPIS!!!!

Pa ne sam na Triglavu zaradi strele,ampak nasplošno pibije ljudi!!!Umrli policija,pa ljudi,ki so mi v zadnjih letih škodovali!!

Bog čisti zemljo!!!Vedno bolj molim in hodim v cerkev in molim,da počisti škodoželjne ljudi,ki so mi škodovali inškodujejo!!!

Stara sem 50 let in dokaj redno spremljam medije zadnjih trideset let. In sem prepričana, da je oskrbnik pretiraval. Preko sto ljudi v zadnjih treh desetletjih pomeni več, kot tri na leto. Resda je strela v gorah pogost vzrok za smrt, a treh ali štirih na leto samo na Malem Triglavu pa vseeno ne pobije.

Tako je! Bilo je res nekaj udarov strele v ljudi na Triglavu, vsekakor pa ni strela ubila 100 ljudi. Vprašanje, kdo je oskrbnik. Janko Rekar, bivši meteorološki opazovalec in potem oskrbnik bajte, tega sigurno ni rekel, ker on prav dobro ve, koliko ljudi je strela pobila. Zdi se mi, da je oskrbnik eden njegovih otrok. Naj povpraša očeta.

Google ve vse!

Ne vem sicer, kako je sedaj, ampak tam cca 45 let nazaj je kar dobro pokosila naenkrat, tako da….

http://www.gore-ljudje.net/novosti/80979/

Vse sem poznala, hodili so na isto OŠ, vmes sta bila tudi dva moja sošolca, ki pa sta na srečo preživela.

Ker nam je Triglav v tem času tako blizu in ga tako množično obiskujemo, je to res zanimivo za prebrat.
V vednost in za opozorilo. Nikoli ne veš dovolj.

New Report

Close