Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V katerih blokih po Ljubljani živijo socialci oziroma nižji sloj?

V katerih blokih po Ljubljani živijo socialci oziroma nižji sloj?

Slišala sem za:

Celovški dvori
Francka Mlakarja v Kosezah
Fužine

Kje še? Ne bi rada namreč pristala v bloku, kjer so vsi na socialki, ker ti ljudje samo visijo doma in se prepirajo ter zganjajo hrušč in trušč ter nimajo kulture obnašanja (puščajo smrdljive čevlje na hodniku itd). Žal pa nimam denarja za drage novogradnje, kjer živi višji sloj, ki je kulturen in ne moti sosedov. Zato iščem srednjo varianto, da je stanovanje meni cenovno dostopno pa vendar, da v bloku živijo normalni ljudje na nivoju, ki se znajo obnašat. Prosim za vaše izkušnje kje živite in kakšni ljudje so v vašem bloku.

Na tvojem mestu jaz ne bi verjela hudobnim ljudem tule na MONu. Tisti, ki živijo v najslabših soseskah, ti jih bodo tule na vse pretege hvalili, da bi svojim stanovanjem dvignili ceno. Ne nasedat.

Ti se lepo zanesi sama nase. Lepo pot pod noge in na dopoldanski potep po Ljubljani. Pozvoniš v bloku in prosiš, da te spustijo noter. Potem pa se sprehodi po hodniku in povohaj, če je kje videti ali vohati umazane čevlje. Pa boš vedela, da tu ni zate. Sploh pa že to, da te dopoldan nekdo spusti noter, kaže na to, da je blok sumljiv. Zna biti, da ljudje cele dneve čepijo doma in delajo hrup v bloku.

Ljudem pa nikar ne zaupaj. So različnih slojev in navad. Saj veš.

V bistvu bi bilo bolje, da bi si kupila hišo na podeželju brez sosedov v bližini.


Mentalni reveži nimajo nekih določenih stanovanjskih četrti tako, da je za tebe vseeno kje boš kupila stanovanje.

nova
Uredništvo priporoča

Ne razumem, zakaj se sekiraš zaradi visenja doma in trušča drugih, saj tebe ne bo nič doma in se boš vsemu temu tako izognila.

Ljubljana ni v ZDA.. Zato tudi getov ni.

Mestne oblasti, se podobno kot v ostalem razvitem in socialnem svetu (to Amerika ni), trudijo da se prebivalstvo znotraj naselij meša. Torej bodo socialna stanovanja kupili v različnih naseljih in ne zoglj v enem (kar bi bilo cenejše).
S tem se prepreči getoiziranje (kar je na koncu dražje tako za mesto, kot ljudi).. Mešanje prebivalstva pa omogoči stike različnih slojev, narodnosti ljudi.

V Fužine, Štepanjsko.. So resda v socializmu naselili več ljudi iz ostalih republik.. A od takrat se je struktura prebivalstva spremenila, pomešala.. In nobeden od stereotipov ne drži več.

Vprašanja so bolj tehničnega značaja: parkirišča, igrišča, bližina šol, službe.. Hrup lokalov, prometa itd..

De omnibus disputandum..

Po celi Ljubljani so socialna stanovanja – od BS3, Koseze, Štepanjsko, Celovški, Brilejeva, Fužine, Jarše, Rakovnik, ni da ni. Še sama sem bila presenečena, ko mi je znanka povedala, da živi v najemnem stanovanju v enem zelo lepem bloku V Trnovem!

Točno tako.
Na neprijetne sosede lahko naletiš kjerkoli – ali pa nikjer; Blok si greš najprej pogledat, potem pozvoniš pri sosedih in malo povprašaš… pa izveš.

Sam sem živel za Bežigradom, v Fužinah, v Novih Jaršah… pa je bilo povsod v bloku oz. hiši mirno in sosedje so bili večinoma OK.

Točno tako.
Na neprijetne sosede lahko naletiš kjerkoli – ali pa nikjer; Blok si greš najprej pogledat, potem pozvoniš pri sosedih in malo povprašaš… pa izveš.

Sam sem živel za Bežigradom, v Fužinah, v Novih Jaršah… pa je bilo povsod v bloku oz. hiši mirno in sosedje so bili večinoma OK.[/quote]
A praviš, da si ti ta glasen:-))?

Ne, od kje ti to?

Včasih me je sicer res še kdaj zagrabilo, da sem si navil kakšen rock naglas… dokler sem imel dobre zvočniške sisteme. A to je bilo ponavadi dopoldne.
Zadnje čase to raje počnem v avtu ali pa na slušalke…

V Celovških dvorih so skoraj sami socialci. Svetujem ti, da greš eno popoldne tja na sprehod in se sama prepričaš.

No, pa tudi celovški dvori niso geto. To je le par blokov ob Celovški cesti z urejenim parkiranjem v podzemnih garažah. V minuti si z avtom na obvoznici, zelo hitro v centru. Čez cesto imaš precej drage bloke na Trgu komandanta Staneta s šišensko knjižnico. Tam je še dm, mercator, prostor za sprehajanje. Sami celovški dvori so pa res s štirih strani obdani s cestami.

Socialna stanovanja so resda povsod, je pa razlika, če živiš v bloku z dvema takšnima stanovanjema ali nekje, kjer jih je večina.

MOL je odkupil kar nekaj stanovanj, tudi v novogradnjah – Celovški dvori, Grbina (tisti novi črni bloki), pa na Dolgem mostu, pa bloki Nove Poljane, tam je pretežno vse na sociali in soseske SO oziroma postajajo geto.


V Ljubljani živi skoraj 300.000/cca 100.000 ljudi/gospodinjstev, neprofitnih in/ali socialnih stanovanj pa je manj od 5000? Torej …. Zate, ki sprašuješ, ne, ne želim,da se naseliš v moj blok! Ker tudi jaz takih socialcev ne maram!

Socialna stanovanja so resda povsod, je pa razlika, če živiš v bloku z dvema takšnima stanovanjema ali nekje, kjer jih je večina.

MOL je odkupil kar nekaj stanovanj, tudi v novogradnjah – Celovški dvori, Grbina (tisti novi črni bloki), pa na Dolgem mostu, pa bloki Nove Poljane, tam je pretežno vse na sociali in soseske SO oziroma postajajo geto.[/quote]

Pa saj niso vsa najemna tudi socialna stanovanja. Eni plačujejo kar visoke najemnine, plus stroške.

Točno tako.
Na neprijetne sosede lahko naletiš kjerkoli – ali pa nikjer; Blok si greš najprej pogledat, potem pozvoniš pri sosedih in malo povprašaš… pa izveš.

Sam sem živel za Bežigradom, v Fužinah, v Novih Jaršah… pa je bilo povsod v bloku oz. hiši mirno in sosedje so bili večinoma OK.[/quote]

Dajta nehat zavajat!
Pri nas na Fuzinama je velik geto, sami socialci!
Takih umskih omejencev kot je avtorica res ne rabimo na Fuzinah!

Avtorica, naseli se kjer koli, samo na Fuzine ne hodi!


Uf, kakšen rock znam pa jaz še kdaj mičken preveč na glas dat hehe.

Drugače pa glej za manjše bloke. Tu v našem ni veliko hrupa. Kak sesalec, vrtanje, muska, drugače pa dost mirno. V tavelikem je bilo precej bolj hrupno :).

Socialna stanovanja so resda povsod, je pa razlika, če živiš v bloku z dvema takšnima stanovanjema ali nekje, kjer jih je večina.

MOL je odkupil kar nekaj stanovanj, tudi v novogradnjah – Celovški dvori, Grbina (tisti novi črni bloki), pa na Dolgem mostu, pa bloki Nove Poljane, tam je pretežno vse na sociali in soseske SO oziroma postajajo geto.[/quote]

Pa saj niso vsa najemna tudi socialna stanovanja. Eni plačujejo kar visoke najemnine, plus stroške.[/quote]

Pozabila sem še bloke Polje III.

Je res, v ta naselja MOL naseljuje tako tiste brez lastne udeležbe kot tudi tiste, ki plačujejo najemnino, ampak kaj ti to pomaga?


Mišljeno je bilo v hecu.;-)

Poleg nosa preveri tudi priimke.
Najslabši sosedje so cigani in Albanci. To so številčne družine s svojimi navadami, ki niso sorodne z našo kulturo. Dosti se med seboj obiskujejo in povzročajo hrup in nemir. Stepajo velike tepihe kar čez balkon, otroci in njihovi obiski se preganjajo po stanovanjih, žogajo se, hodijo s cokli, nabijamo neko nam čudno glasbo in slično.

Motijo te socialci, živela bi med elito, hkrati pa nimaš keša :))))

Pridi v Situlo. Tu ni socialcev 😉

Hehe v bloku ne more bit drugi kot socialec. Tak,da avtorica,če nimaš svoje hiše si sociala težka.

Ni ravno v LJ, je pa v Borovnici -13 blokov, pretežno socialci, vsi skozi doma, imajo vse kar rabijo, ogromno otrok in je že geto,noben se ne ozira na omejitev hrupa , okoli in okoli sama igrišča, prometa veliko.

Hahaha, šala dneva.


hahaha bravo ,dama bi izbirala brez keša,sj socialci niso samo brezdelneži draga moja,so ljudje,ki so izgubili delo.ti samo glej da si boš dobila bogatega jebača,če boš slučajno na socialki.DA ne bo pomote ne živim na fužinah,ampak na štep…mogoč se spoznava

New Report

Close