Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bi vam bilo nerodno, če bi imel partner dosti nižjo izobrazbo

bi vam bilo nerodno, če bi imel partner dosti nižjo izobrazbo

recimo ne vem, vi ste vsaj sedma stopnja uni izobrazba, mag, ali dr.. on pa neka poklicna dve ali triletna.
poleg tega, da ima nižjo izobrazbo, je še malo razgledan, malo inteligenten, kot da se nimate kaj pogovarjat…

Na kraj pameti mi ne pride da bi bil s trgovko, frizerko, kelnarco, šiviljo itd…

Ce ima samo nizjo izobrazbo, kot moj, je vse ok. Ce pa se ne bi imela o cem pogovarjati, pa ne bi bil moj moz!

nova
Uredništvo priporoča

ne, ni šans da bi bil s kero da ima praktična znanja, mora imet nujno 500 titul pa samo teorijo, drugač ni debate spljoh.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

jaz sem enkrat enega spoznala na žurki..takrat sem že diplomirala in imela že vpisan magisterij..priznam, je plehko, ampak ko sem izvedela, da ima samo 2 letno poklicno šolo, še to nedokončano.. sem ga hitro takoj odpisala..sva šla parkrat na pijačo in gotovo..pa ko bi vsaj imel kake načrte za kakšno nadaljevanje šolanja., pa še to ne.

Jaz sem gimnazijski maturant in zaslužim več kot 3.000€ mesečno, medtem ko je moja punca univ.dipl.sociologinja in ima komaj nekaj čez jurja. Nerodno ni nobenemu od naju, to je čustvo kmetavzarjev. Sem pa očitno veliko na boljšem od nje, ker pri shoppingu, potovanjih ipd. diploma nikogar ne briga, precej rajši vzamejo denar.


Kako se pa potem z otroci pogovarjamo, ki še hodijo v vrtec? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Izobrazba in razgledanost sta dve različni stvari. Imam doktorat znanost in bi rekla, da je večina doktorjev na mojem področju še kar razgledanih, a nikakor ne vsi – poznam tudi tako ozkoglede dr. znanosti, da je škoda besed. Na drugi strani je veliko ljudi s poklicno izobrazbo slabše razgledanih, a nikakor ne vsi. Poznam izjemno brihtne ljudi s poklicno izobrazbo. Hecno je, da se imajo ravno tisti doktorji (doktorice), ki so najbolj omejeni, za najbolj pametne, enako pa tisti s srednjo šolo: kdor najmanj ve, je najbolj glasen in misli, da mu je vse jasno. Ti ljudje se pač ne bojo našli med seboj, ker se imajo eni in drugi za nekaj boljšega. Tanormalna sorta pa vsekakor. Moj mož ima dve stopnji nižjo izobrazbo, pa mi je včasih kar nerodno ob njegovi razgledanosti, pred katero se moja lahko skrije.

Zdaj pa – kaj pravzaprav sprašuješ? Ali me moti nižja izobrazba mojega partnerja? Absolutno ne. Če so me vsa ta leta šolanja česa naučila, so me skromnosti. Ali bi me motil nerazgledan in neinteligenten človek? Ja itak, pa tudi če je član SAZU. S takim ne bi imela kaj počet.

Sreča za njega.

ne nikakor. Ne sodim ljudi v tem smislu, tudi sebe ne po svoji izobrazbi. ne razumem svoje izobrazbe v tem smislu, da bi me izoblikovala kot osebo na ta način, da bi sebe in druge vrednotila po tem.
Vedno pravim – četudi ima določena oseba samo neko nižjo stopnjo izobrazbe, to še ne pomeni, da za več ni sposoben. Obstaja lahko malo morje razlogov zakaj se je tako odločil, ki sploh lahko nimajo nobene povezave z njegovimi sposobnostmi in nadarjenostjo.

pa tudi sicer ne vidim stopnje izobrazbe kot kakršnekoli ovire, da dva ne bi mogla lepo voziti skupaj trajne veze – imamo v sorodstvu ona z doktoratom predava na fakulteti, on gimnazijski maturant – se vpisal na faks, ampak ni dokončal. Neglede na to iz srednje šole furata trajno vezo lepo že ves ta čas zadnjih slabih 10 let tudi z otroci.

Moj mož je gimnazijski maturant, jaz diplomirana. On o veliko stvareh ve veliko več in bolj poglobljeno. Meni ni nerodno, sem pa ponosna, ko rečem otrokom, “pojdite še ateka vprašat”. Imam pa res dobro prijateljico, ki ima doktorat in je že deset let poročena. Njen mož ima končano osnovno šolo, vendar je direktor svojega podjetja in zelo uspešen. Kljub temu včasih med pogovori opazim, da mu zmanjka širine. Je le drugače biti “samo” gimnazijski maturant ali pa imeti dokončano osemletno osnovno šolo, ker so za to ponavadi vzroki. Drugače je prijateljičin mož človek na mestu in res ji privoščim vso srečo z njim.


In kaj je narobe s trgovkami in frizerkami? Kdo si pa ti? Magister strojništva, doktor naravoslovnih znanosti, prof. matematike, jedrski fizik?

Prvo me ne bi motilo, drugo pa zelo. In takšna zveza, kjer se ne moreš pogovarjati, se ne razumeš, ne more obstajati, vsaj ne dolgo in ne srečno. Kar pa ne pomeni, da taista oseba ne bi bila zadovoljna v partenerstvu z nekom drugim.

Realno gledano se ponavadi ta razlika pri tistih, ki so gimnazijski maturanti in imajo nižjo stopnjo izobrazbe od partnerjev, bistveno ne pozna. Včasih niti po plači ne. 🙂
Se pa pogosto pozna ta razlika, če ima tisti z nižjo izobrazbo kakšno poklicno šolo. Včasih se to zelo pozna tudi pri tistih, ki so po poklicni šoli naredili kakšen izi faks. Izobrazbo imajo, manjka pa jim širine.
Skratka, sama izobrazba ni najpomembnejša, tukaj pride vpoštev še cel kup faktorjev.
Je pa res kar pravijo eni, lahko si z nekom, ki ima nižjo izobrazbo, težko pa si z nekom, s komer se nimaš kaj pogovarjat.

to je to .. napaka, da iščeš Partnerja .. itak, da ne bo tebo tebe zadosti fu.kal dlje časa fu.kal ☺
Mož in žeena imata druge priporitete .. fuk.kaš lahko z inkasantom, poštarjem, očetom sosšolke tvojega sončka ..

Nerodno je lahko kvečjemu tistemu, ki vsem titulam navkljub ni zmogel najti partnerja, s katerim bi se lahko pogovarjal.
Imam prijatelja, ki ima samo OŠ, je pa street smart, pa tudi sicer bister moški, samo se mu je pač v puberteti čisto preveč dogajalo. V pogovoru prav nič ne zaostaja za diplomiranci. Saj res, njegova žena ima dejansko visokošolsko diplomo …

In kaj se recimo ena doktorica antropologije ali sociologije lahko pogovarja z možganskim kirurgom, ki dela 12 ur na dan?

Izobrazba pa lepota ful pomeni! Ko umreš bojo vsi govorl kako si bila izobražena in lepa.

kakšen pa je občutek diplome, magisterija, doktorata v pi.zdi, riti, orali???

To itak ne gre skupaj. Ena pravnica se z enim vodovodarjem nima o čem pogovarjat. Niti slučajno to ne gre skupaj.


Kako se pa potem z otroci pogovarjamo, ki še hodijo v vrtec? :)[/quote]

Z otroki.


kaj da ne .. komot mu reče: dj mi ga notri ☺
in on: a je dobro ☺

Ni mi nerodno.

Velikokrat, ko sem srečala duhovitega, širokogrudnega, morda malce nerodnega ampak iskrenega človeka, se je izkazalo, da ne premore več kot SŠ. Ne trdim, da so izobraženi ozkogledi, ampak tisto iskrenost, prvinskost premore le malokdo.
Recimo eden takih je bil dekan ene od LJ fakultet, s katerim sem sodelovala. Preprost, odprt, zanimiv človek. Pa dva doktorja znanosti, ki oba poučujeta na težkem faksu in sta neverjetno preprosta in brez kančka oholosti.
Poznam pa seveda nekaj nekaj hudo oholih računovodkinj – te so itak poglavje zase, načeloma vse zoprne.
Mislim, da je marsikaj odvisno od tega, ali človek sebi dovoli, da je zanikrn v govoru, če preklinja in na splošno ne da nič na tuja mnenja.
Lahko rečem, da poznam obupne srednješolce, obupne diplomante in obratno, krasne doktorje znanosti in razgledane obrtnike. Če se s človekom ujamem v pogovoru, njegova izobrazba ni pomembna, ker sem precej tolerantna do tujega mnenja. O svojem fohu ali hobiju, pa se jasno lahko menim le s tistimi, ki se pač na stvari spoznajo. Pa še od teh ne pričakujem, da na stvar gledajo tako kot jaz.
Tako da me ne moti nižja izobrazba, ampak kot so že napisali pred mano, ozkoglednost, nerazgledanost ali pa sogovornikov občutek večvrednosti. Tisto, ko imaš občutek, da karkoli rečeš je narobe ali pa da nisi dorasel njihovi inteligenci. Svoji tajnici sem tudi že povedala. da brez nje komot zdržim cel mesec, brez naše čistilke pa niti teden dni ne. Poleg zlatih rok premore še dobro mero zdrave kmečke pameti in zna po domače povedati komplicirane zadeve.

Ne, po izobrazbi ne sodim. Imam 7. stopnjoo, pa mi ne bi bil problem biti z osebo, ki ima OŠ. Je pa čisto dovolj doktorjev, ki so preveč neumni, da bi bilo z njimi moč živeti, zato pač vem, da izobrazba ne pomeni kaj veliko.

Hočem rečt, da ni nobene potrebe sodit skozi izobrazbo, če lahko inteligenco veliko bolje oceniš skozi daljše opazovanje in pogovore z osebo. Kaj okolica misli, mi pa tud dol visi.

Ti si pa visoko izobražena kaj? A si s pokojno Barbaro tudi sodelovala?

New Report

Close