Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mb, Kb – bajti, računalnik, telefon

Mb, Kb – bajti, računalnik, telefon

Rada bi poslala sliko s telefona, pa piše, da je lahko velika samo do 256 Kb. Na moji sliki pa piše, da je velika 250 Mb. A je torej prevelika? ( ne spoznam se na te enote, ugibam). A se je da kako zmanjšati? Ker mi stalno javlja, da je prišlo do napake. 🙁 Hvala.

Slika pa res ni velika 250Mb.

Sicer pa imaš ogromno programov “image resizer”, ki omogočajo zmanjšanje velikosti slik.

Hvala Robi. Torej ni prevelika, potem je MB manjši od Kb? Zakaj pa mi potem vedno napiše, ko hočem sliko poslati, da je prišlo do napake? Sem mislila, da je mogoče prevelika…
No, na razne programe se pa žal ne spoznam, še bolj problem je, ker bi rada poslala s telefona na neko spletno stran.

nova
Uredništvo priporoča

http://converter.elliotbeken.com/

pa boš mogoče potuhtala kaj je večje oz manjše

Hvala Robi. Torej ni prevelika, potem je MB manjši od Kb? Zakaj pa mi potem vedno napiše, ko hočem sliko poslati, da je prišlo do napake? Sem mislila, da je mogoče prevelika…
No, na razne programe se pa žal ne spoznam, še bolj problem je, ker bi rada poslala s telefona na neko spletno stran.[/quote]
Napačno si me razumela.
M je Mega (milijon), K je kilo (tisoč).
In slika ne more biti velika 250Mb, razen, če je video.
Zato ti verjetno poskušaš pošiljati kaj drugega in ne slike.

Hvala Robi. Torej ni prevelika, potem je MB manjši od Kb? Zakaj pa mi potem vedno napiše, ko hočem sliko poslati, da je prišlo do napake? Sem mislila, da je mogoče prevelika…
No, na razne programe se pa žal ne spoznam, še bolj problem je, ker bi rada poslala s telefona na neko spletno stran.[/quote]
Napačno si me razumela.
M je Mega (milijon), K je kilo (tisoč).
In slika ne more biti velika 250Mb, razen, če je video.
Zato ti verjetno poskušaš pošiljati kaj drugega in ne slike.[/quote]

Ja, moja napaka, še enkrat pogledala, piše 2, 36 Mb. Je pa seveda slika, ki sem jo včeraj poslikala v gozdu. Na moji sliki piše 2, 36 Mb, na forum pa je dovoljeno poslati datoteke 256 Kb. Še vedno mi ni čist jasno, toda sklepam, da bi morala sliko zmanjšati, da bi jo lahko poslala. Toda kako, če je na telefonu v galeriji. 🙁 Uf, bo treba kam na tečaj….toda še to ne vem kam, ker bi se rada naučila le določene zadeve ….

Ne rabiš nobenega tečaja.
Na telefonu greš na Google Play in si namestiš aplikacijo za zmanjšanje velikosti slik.
Na primer:
https://play.google.com/store/search?q=image{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20resizer

Ali pa sliko daš na računalnik, ji zmanjšaš velikost z nekim programom, ki jih je na stotine na netu in jo potem manjšo sliko posnameš na telefon ter jo pošlješ.

Robi, zahvaljujem se iz vsega srca. Uspelo mi je zmanjšati sliko in jo poslati na forum. Vesela. 🙂

No, saj pri tem novem telefonu, ki ga imam sedaj ( huawei honor 7 lite) je problem, da ne morem slik prenesti s kablom na računalnik. Piše, da je morda kabel? naštiman le za polnjenje. pa kaj naj sedaj naredim, da to spremenim? Ker s prejšnjim sem povezala s usb kablom pa jih je zmetalo dol, ko sem napisala, da jih želim prenesti.

No, saj pri tem novem telefonu, ki ga imam sedaj ( huawei honor 7 lite) je problem, da ne morem slik prenesti s kablom na računalnik. Piše, da je morda kabel? naštiman le za polnjenje. pa kaj naj sedaj naredim, da to spremenim? Ker s prejšnjim sem povezala s usb kablom pa jih je zmetalo dol, ko sem napisala, da jih želim prenesti.[/quote]
Telefon mora biti v načinu “mass storage”, kot podatkovni nosilec.
Običajno se ta način izbere, ko telefon priključiš na računalnik in ti telefon ponudi izbiro.
Lahko poskusiš tudi z gonilniki:
http://www.driverscape.com/download/huawei-mass-storage-usb-device

NE MORM VERJET! gospa lepo greste v sporočila in izberete pod “več” dodaj prilogo , izberete katero sliko želite poslati in telefon jo bo popolnoma sam spremenil na najvišjo dovoljeno velikost… nato izberete naslovnika in sliko pošljete… kvaliteta je malce slabša ampak ni sile…

Moj problem pa je nasprotje g. 60letnice. Slika na telefonu je velika 4kb, stran zahteva velikost med 50kb in 10 mb. kako  to dosečz. Hvala.

Odgovor na objavo uporabnika
Stanly, 26.06.2022 ob 19:10

Moj problem pa je nasprotje g. 60letnice. Slika na telefonu je velika 4kb, stran zahteva velikost med 50kb in 10 mb. kako  to dosečz. Hvala.

Screenshotaj jo!

New Report

Close