Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tudi kondomi bi morali biti zastonj, če so tabletke

tudi kondomi bi morali biti zastonj, če so tabletke

včeraj je bila pri odmevih ena ženska gostja, ki je rekla, da je izbira kotracepcije osebna ženska pravica, da ne zanosi in zato mora biti kontracepcija zastonj….se pravi, da bi morali biti tudi kondomi zastonj, ker je to želja in pravica obeh(moškega in ženkse), da ne “zanosita”..

Zakaj bi jaz kot davkoplačevalec plačeval fuk ženskam? Če nima za tabletke naj se ne fuka naokoli. tako preprosto je to.

Zakaj ni potem tudi hrana zastonj? Saj naj bi imel kao vsak pravico do hrane a ne?

Se strinjam.

V principu pa se mi zdi to “kontracepcija zastonj” malce za lase privlečeno. Le zakaj bi morala biti brezplačna?

Veliko bolj pomembno je, da se uvajajo nova zdravila za res zdravstveno ogrožene ljudi, kot da se lahko “zabavamo” brezplačno.
Zaradi ne-seksa ni ogroženo zdravje, zaradi nedobave zdravil, pa lahko je.

nova
Uredništvo priporoča

Rok, tule si ga pa čisto mimo pihnil!!! Pa še kako je ogroženo zdravje zaradi ne-seksa!!! Predvsem psihično zdravje. Mislim, da moških celo bolj kot žensk.

Se popolnoma strinjam, da bi morali biti kondomi zastonj in povsod na razpolago, zlasti ker
so učinkoviti tudi pri preprečevanju širjenja spolno prenosljivih bolezni.
Je pa res, da so poceni, oziroma povprečen porabnik težko bankrotira zaradi nakupa 🙂

Zaradi predolgega ne-seksa je zdravje še kako ogroženo. Predvsem psihično zdravje. Zakaj pa mislite, da so nekateri ves čas tako “nataknjeni”? Pa zateženi?

se strinjam z brezplačnimi kondomi, bolje kot pa hormonske tablete.

da so poceni pa ravno ne bi rekla.

že, že, ampak kondom lahko uporabiš tudi kot balon, torej le ni prav, da bi bil zastonj.

To jaz trdim že 20 let! Vsaj neka normalna količina, ne recimo 220 na mesec 🙂 🙂 Pa za tiste, ki ne prenašamo lateksa, na primer, jaz bankrotiram na kondomih!

Meni se ne zdi prav, da je brezplačna samo ENA vrsta kontracepcije, ne pa vse! Za moške je recimo kondom EDINA kontracepcija. Kje je tu enakopravnost?

Bolj normalno bi bilo, če bi bili kondomi zastonj. vsaj ženske ne bi imele problemov zaradi jemanja toliko hormonskih tabletk in posledično njihovi zarodni čez par let …

ja, še najbolje bi bilo, da bi za kontracepcijo plačevali moški. Pa bi bil problem hitro rešen, a? 🙂


Kako to misliš, da so privilegirane, ker imajo kontracepcijo zastojn? S kom pa seksajo? Z moškimi. Torej imamo vsi kontracepcijske tablete zastojn. Tiste, ki seksajo med sabo pa kontracepcije ne rabijo. Tako, da ne vem kaj se zdaj nekaj moški repenčijo, pa ravno oni so vsi veseli, če ni treba natikat gume in lahko spustijo notri. Plačuješ tudi zdravljenje za bolezni, ki jih ti nimaš, socialke, pokojnine itd.

Se strinjam, da bi moral biti tudi kondom brezplačen, saj ščiti tudi pred boleznimi. Še posebno zaradi najstnikov, bi bio to dobro.

Kondomi bi morali biti zastonj saj preprečujejo neželeno nosečnost in SPB in so zaradi tega dosti bolj funkcionalni kot pa KT. Ker je pa pri nas farmacijski lobij ZELO močan, pa…kondomi niso zastonj, ker imajo eno pomanjkljivost…nimajo stranskih učinkov, KT jih pa imajo in…pri KT je zasiguran zaslužek v naprej.

Podpis.

seveda, po tej logiki bi morala biti vsa zaščita zastonj, če so zastonj tabletke, tudi kondomi,…in tudi vsi maternični vložki, ker so nekateri plačljivi, spermicidi itd…vse bi moralo biti zastonj..če se že uporablja takšen argument..

Rok, tule si ga pa čisto mimo pihnil!!! Pa še kako je ogroženo zdravje zaradi ne-seksa!!! Predvsem psihično zdravje. Mislim, da moških celo bolj kot žensk.[/quote]

Saj me je nasmejal komentar -ampak strinjam se pa vseeno ne!
Potem je zdravje ogroženo tudi zaradi zahtevnih staršev/otrok/partnerjev/šefov/sodelavcev, slabega vremena, starih gum na avtih itd.
SIcer je do neke mere res, a vseeno, no!

Cena kondomov je 0,5 EUR/kom kar znese ob uporabi 200 kondomov/leto 100 EUR/leto.

Kolikšna je cena KT za 1 leto ob plačilu polne cene ?

a nima leto 365 dni?
če samo enkrat dnevno…

Nekateri seksajo samo med vikendom haha

Pa higijenske uloške tud zastojn

Moškim subvencionirat kontracepcijo je itak brezveze, ker si potem ne bi nataknili gor. Jih boli k… saj ne zanosijo oni in niso za par mesecev onesposobljeni, niti na splav ne rabijo potem oni. Tako da jim dol visi.

Zato je to za ženske pravica in nuja, za moške pa nebodigatreba igračka.

New Report

Close