Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prva menstruacija

prva menstruacija

Naša 12.letnica je dobila prvo mesečno perilo. Mogoče se bom kateri zdela zmešana,ker to sprašujem ampak Me zanima ali ste pri tem dogodku hčerki kupili kakšno darilo recimo paket različnih vložkov ali kaj podobnega ?

To pa prvič slišim, da se kupi ob prvi menstruaciji darilo :).
Vložke pa ji seveda kupi. Pa ne samo za prvo menstruacijo.

pelješ jo h ginekologu po kontracepcijske tablete. sedaj lahko zanosi.

Darilo? Se hecaš?
Ne vem zakaj bi ob tem hčeri kupovala darilo in niti, zakaj bi iz tega delala ne vem kakšen dogodek. O menstruaciji je že prej vedela skoraj vse, ko jo je prvič dobila jo je pač dobila. Povedala sem ji kje so vložki in tamponi, ji predstavila prednosti in slabosti vložkov in tamponov, ji prepustila odločitev o tem, kaj bo uporabljala ter da sem ji na voljo za kakršnakoli vprašanja ali nasvete. In to je bilo to.
A ti bi pa delala praznovanje?

še boste iz holivuda prvlekle v to podalpsko deželo:(

To ni nobeno holivudsko sranje. Vsa prvobitna ljudstva praznujejo, ko punca postane ženska (dobi menstruacijo) in meni se zdi to nekaj najbolj naravnega.

Moja hči je sicer še daaaaleč od pubertete, ampak zagotovo bova takrat praznovali, ko bo dobila M.
Prva menstruacija je za deklice velik dogodek in prav je, da se veselimo z njimi.

saj ni treba nič velikega. Šopek rožic in tortica v slaščičarni z mamo (in starejšo sestro, če jo ima). Lahko pa tudi samo z mamo.

Ponavadi praznujemo, ko se kaj fajnega zgodi.
Ko ti začne kri liti po nogah pa ni ravno užitek. Aja, razen, če si v strahu, da si slučajno noseča, potem je krvavitev res praznik. Takrat pa se res praznuje.

ne piši tu o tem, odrasla si, sama razmisli kako jo misliš obdariti ob dogodku, ko je postala ženska.

Glej, če ji drugače vložkov ne misliš kupit, potem so kot darilo pravzaprav obvezni.
p.s. Ko e prvič opravila potrebo v kaglico/wc školjko, si ji za darilo kupila šteko wc papirja?

Tudi pred prvo menstruacijo bi lahko.

Nimam navade (niti ne vzgajam svojih otrok v tem duhu) delati drame iz reči, ki so naravne in v bistvu v življenju neizogibne. In dobiti menstruacijo, sorry, ni ne lepa, ne krasna, ne pomembna reč, še najmanj za recimo 10 letnega otroka (kot so bile vse tri moje hčerke) in že iz tega razloga ne vidim razloga za praznovanje. Je pa naravna in se tako do nje tudi obnašam/o.

Avtorica, jaz ti dam prav. Kupi ji nekaj, pa ne paket vložkov ampak nekaj čisto drugega, nekaj za kar veš, da si želi. Je prav, da jo malo pocartaš, takim deklicam prva menstruacija ni prav nič všeč.

Ja to je velik dogodek. Mi smo ji priredili proslavo kjer je prišla cela vas in smo proslavili prvo menstruacijo za darilo smo ji pa kupili motor APN 6. Zdaj je to tradicija v našem kraju in vsaka, ki ima menstruacijo prvič imamo galo proslavo.

Ja to je velik dogodek. Mi smo ji priredili proslavo kjer je prišla cela vas in smo proslavili prvo menstruacijo za darilo smo ji pa kupili motor APN 6. Zdaj je to tradicija v našem kraju in vsaka, ki ima menstruacijo prvič imamo galo proslavo.[/quote]

Pridem kaj jaz na okrog k vam. Sicer ne bo prva, bo pa dolga in obilna, dobim APNa?

Jaz pa sem vesela, da sem ženska in tudi punce vzgajam v to, da je biti ženska dar. In ko so dobile svojo prvo menstruacijo, sem skuhala posebno kosilo, dobile so darilo, očka jim je pa kupil vrtnico. In od tistega leta jo od njega dobijo vsako leto na praznik žensk.


budalištine………….jao……

Menstruacija je nekaj naravnega in tako se tudi obnašajte. Hčerki kupi vložke in jo o vsem pouči (sicer saj verjetno že vse ve). Ni pa treba delati še posebnega cirkusa in jo spravljati v zadrego.
Kupovanje daril in proslavljanje pa se mi zdi popolnoma nesmiselno.

Itak, da je dar, če vsak mesec dobiš menstruacijo. Panika je takrat, ko je ni.
Samo pri punci, ki verjetno še ne seksa pa ta menstruacija ni ravno dar. Skrbi te naj, ko boš ugotovila, da je njej to dar, ker bo to pomenilo, da nezaščitena seksa in da je vesela, da ni zanosila.

Pri nas moški/fantje puncam kupijo kako rožico za dan žena še pred prvo menstruacijo, ponavadi z začetkom šolanja v OŠ, ker takrat dojamejo skozi šolske dejavnosti, kaj je dan žena. Ne samo odraslih žensk, tudi majhne deklice so dandanes na boljšem kot so bile preden so se začele uveljavljati pravice ženskam.
In ne, darila ob prvi menstruaciji ne dobi, dobi pa podporo in naučila sem jo, kako se razvajati – roko na srce, večina deklet se bo hitro spoznala skozi puberteto, da menstruacija ni darilo, ampak nebodigatreba, ki ga ženske poskušamo preživeti čim manj stresno.

Nič ni narobe, če se prosljavlja ko otrok postane ženska.

Zakaj bi ji kupila darilo? Pač ta rdeča teta je prišla prvič na obisk. Nič takega.

Jaz se samo sprašujem, od kdaj so vložki darilo? Jasno, da smo vse mame kupile hčeram to “darilo”. No, prinesle smo ga v vrečki domov skupaj z ostalimi stvarmi iz štacune, nisem zavijala v lep papir pa zapela pesmico.

Jaz moram reč, če bi to naredila svoji hčeri, prinesla domov tako darilo in rožico, bi mislila tamala, da sem zihr otkačila.

Ja to je velik dogodek. Mi smo ji priredili proslavo kjer je prišla cela vas in smo proslavili prvo menstruacijo za darilo smo ji pa kupili motor APN 6. Zdaj je to tradicija v našem kraju in vsaka, ki ima menstruacijo prvič imamo galo proslavo.[/quote]

in s tem obelodanite, da so nove device na voljo …..

Ja to je velik dogodek. Mi smo ji priredili proslavo kjer je prišla cela vas in smo proslavili prvo menstruacijo za darilo smo ji pa kupili motor APN 6. Zdaj je to tradicija v našem kraju in vsaka, ki ima menstruacijo prvič imamo galo proslavo.[/quote]

in s tem obelodanite, da so nove device na voljo …..[/quote]

Ja, v raznih plemenskih skupnosti je to res tako. Če ženska dobi menstruacijo, pomeni, da je na voljo za … potem se začnejo dvorjenja, paritveni obredi in take zadeve.

Jaz sem z mojima puncama že zmenjena, da ko dobita M (zdaj sta 11 in 8), bomo imele žensko popoldne. To pomeni, obisk slaščičarne in kaka rožica za slavljenko.

SIcer zame M ni nič kaj prida super, ravno obratno, ampak, zakaj priskutit otroku vse skupaj že v začetku. Naj bo začetek lep, pa bo vse lepše tudi v nadaljevanju. Pa še punco pozdravimo med ženske 🙂

New Report

Close