Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Aritmija

Aritmija

Spostovani. Stara sem 30let. Zanima me kaj je to respiratorna aritmija. Namrec na srcu imam pfo, ki ne potrebuje nobene obravnave, kardiolog pravi, da sem zdrava. V nosecnosti sem opravila holter zaradi hitrega bitja in bilo vse ok. Po porodu sedem tednov ponovno holter, khet je bila ugotovljena respiratorna aritmija. A je lahko bil porod oovod za to? Pred porodom nikjet ni bilo zaznati te aritmije, na nobenem ekg. Imela sem včeraj tudi uz srca in ekg skupaj pa je bilo vse.bp in spet ta aritmija. Zelo me skrbi. V glavnem pocutim se ok, napore zmorem. Edino kaj je, je da mi srce.kar.hitro pulz nabije ob naporu. Nisem pa kaj ekstra zadihana. Obcutim obcasno ekatrasistole. Vcasih pa obcutim v prsnem kosu kot.bi. me en za kratek cas stisnil in ne bi mogla dobro vdihniti, ceprav lahko diham normalno. Je to lahk tudi obcutek ekatrasistole?

Pozdravljeni,
respiratorna aritmija je fiziološki pojav, dokazuje pa, da imate zdravo mlado srce! Pomeni, da se pulz med vdihom in izdihom malo spreminja. S starostjo tega pojava ne vidomo več. Vidimo pa vse več ekstrasistol. Če boste dovolj trenirani, bo teh občutkov stiskanja manj. Redno hodite, telovadite, bo boljše.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close