Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek solata s fižolom za kosilo, ne ga srat…

solata s fižolom za kosilo, ne ga srat…

…a vi to resno dajete otrokom za polni obrok? Moj to poje za zraven. Samo solato lahko jem jaz, otroci pa zagotovo ne, ker me ne bo nihče prepričal da je to zdrav polnovreden obrok, pa pika. Sploh če recimo otrok ne je solate. Potem pa vsa zadeva propade.

Ne vem zakaj naštevate neke jedi, ki so sicer čisto dobre ampak se po normalnem kriteriju štejejo samo kot del obroka.

V bistvu eno veliko nakladanje oziroma prepucavanje kak ste oh in sploh.

tale ‘tvoj’ meni res ni za nikamor:( Solata, en kos mesa npr, v omakci, zraven pa nekaj koščkov kuhanega korenčka in krompirja. To pa JE njaaaammm, ane?

Meni gre tudi ta solatna politika že rahlo na nekam.

In enostavno debat v stilu – “ne morem preživet dneva brez solate” spada v kategorijo -“ne morem preživet dneva brez mesa”.

Oboje skregano z zdravo pametjo. In ne filozofirat da je solata lahko taka ali drugačna, ker je mes tudi lahko tak ali drugačen.

Fižol kot fižol je super zadeva. Dejstvo pa je da bi ga oz. so ga moji otroci veeeeeeeeeeeeeeeeeeliko raje jedli v mineštri kot v solati.

nova
Uredništvo priporoča

Pejt spat, ker si zoprna!! Zatežena si do daske! Kdo je tukaj BEDEN, bi se dalo tolmačit….

Jaz jem fižol samo v solati ali s solato. Iz mineštre,jote ali juhe zbrskam zrnje ven. No pa prebranac je še kar užiten. Najboljša je pa okisana govedina iz juhe s fižolom. Pa bučno olje morabit gor.

Fižolova solata je lahko polnovreden obrok, saj vsebuje ogljikove hidrate, beljakovine in polno drugih zdravih snovi, saj je fižol zelo zdrav. Zraven lahko poje še košček kruha in je sit. Seveda pa jo daš otroku, če ima fižol rad. Zato prenehaj komplicirati. Če tvoj otrok ne mara fižolove solate, mu je pač ne daj. Ne vtikaj pa se v ljudi, ki jo svojemu otroku dajo. Preprosto, kajne?

Ker avtorica poučuje druge, sama ni nikakršnega vzora podala, kako ona sama postreže drugim. Če kdo koga že osvešča, poučuje, diktira, kako naj ljudje zdravo živijo oz. se prehranjujejo.

Avtorica, mogoče bi pa tole malo prebrala. http://www.viva.si/Zdrav-na{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Din-prehrane/2860/Fi{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEol

Fižol je zelo hranljivo živilo in komot je lahko solata s fižolom polnovreden obrok, odvisno je samo od količine, da nanese dovolj kalorij. Jebe se biologiji za tvoje “normalne kriterije”, pomembno je v glavnem Kcal, OH, M in B, če ti temu praviš solata s fižolom ali zelen fižolov zrezek ali karkoli že, je čisto vseeno.

Če nočem, da se mi otrok vso noč zbuja v bolečinsh zaradi trebušnih krčev, ga ne smem basati s fižolom. Fižol nekatere zelo napenja. Tudi kumina ne pomaga.

Prdite pa nič po takih kosilih? A samo ta tihe, izdajalske spuščate?


Fižol moraš zelo dobro oprat. Prdenje namreč povzroča tekočina v kateri je fižol in ne fižol sam. In potem ni ne takšnih ne drgačnih prdcev..


Fižol moraš zelo dobro oprat. Prdenje namreč povzroča tekočina v kateri je fižol in ne fižol sam. In potem ni ne takšnih ne drgačnih prdcev..[/quote]
Ne vem, ce. Obstaja en kup nasvetov, kako prepreciti napenjanje po fizolu. Mogoce kateri pri kom tudi deluje. Pri meni na zalost noben.


Fižol moraš zelo dobro oprat. Prdenje namreč povzroča tekočina v kateri je fižol in ne fižol sam. In potem ni ne takšnih ne drgačnih prdcev..[/quote]
Ne vem, ce. Obstaja en kup nasvetov, kako prepreciti napenjanje po fizolu. Mogoce kateri pri kom tudi deluje. Pri meni na zalost noben.[/quote]
Ko sem kot zelo mlada še jedla mamina kosila, sem prdela po fižolu. Ko sem si začela sama kuhat in sem fižol zelo dobro spirala, ni bilo več prdenja. Kasneje sem tudi v neki knjigi zasledila ta taisti nasvet, ki ga je podala neka gospa, ki se ukvarja z kuhanjem. Katera je že bila, se pa ne spomnim.


Ne vem, ce. Obstaja en kup nasvetov, kako prepreciti napenjanje po fizolu. Mogoce kateri pri kom tudi deluje. Pri meni na zalost noben.[/quote]
Ko sem kot zelo mlada še jedla mamina kosila, sem prdela po fižolu. Ko sem si začela sama kuhat in sem fižol zelo dobro spirala, ni bilo več prdenja. Kasneje sem tudi v neki knjigi zasledila ta taisti nasvet, ki ga je podala neka gospa, ki se ukvarja z kuhanjem. Katera je že bila, se pa ne spomnim.[/quote]
Opereš že kuhan fižol ali pred kuhanjem? Ga sama kuhaš ali uporabljaš konzerve? Hvala za odgovore!


Ko sem kot zelo mlada še jedla mamina kosila, sem prdela po fižolu. Ko sem si začela sama kuhat in sem fižol zelo dobro spirala, ni bilo več prdenja. Kasneje sem tudi v neki knjigi zasledila ta taisti nasvet, ki ga je podala neka gospa, ki se ukvarja z kuhanjem. Katera je že bila, se pa ne spomnim.[/quote]
Opereš že kuhan fižol ali pred kuhanjem? Ga sama kuhaš ali uporabljaš konzerve? Hvala za odgovore![/quote]
Kupujem bio rdeč fižol v konzervi za solate. Dobro sperem v vodi, da ni nobenega penjenja več.
Če ga kuham, surovega pustim čez noč v vodi, naslednji dan dobro sperem in dam v svežo vodo za kuhat.

New Report

Close