Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek samo jedla bi – kako naj si pomagam

samo jedla bi – kako naj si pomagam

Ful imam apetit… jedla bi in jedla… teža pa raste….
Vem da sem tudi čustveni prehranjevalec… in v večini se trudim zdravo jesti… veliko surove – presne hrane, pa zelenjave (enolončnice, solate) pa sadje… meso in mlečni izdelki občasno. Nepogrešljive pa so sladke jedi, tu sem sicer precej izbirčna… a ne mine dan brez dobrega sladoleda, posebnega peciva, čokolade….

Predvsem bi rada obvladovala slo po sladkem… sem poizkušala pred leti že nekaj s tableti (zuccarin) pa ni bilo nobene razlike…
Danes sem zjutraj (ob 7 uri) na tešče spila sveže stisnjeno limono z dvema kozarcema vode, čez eno uro dve nektarini, pravkar pa polnozrnato štručko z paradižnikom, mozzarelo, rukolo, pa ene 90 gramov milke z lešniki in malinami. Malo kasneje bo še kava. A sem lačna pa komaj 10.30 je ura. Kaj čem storit za obvladovanje lakote.
Rekreiram se nekajkrat tedensko s hitro hojo, v službi sem tudi po 9, 10 ur za računalnikom.
Rada bi bila lepa in zdrava, to je cilj… a mi ne gre po načrtih.
Prosim za nasvete tistih, ki ste že zmagali oz. premagali takšno slabost.

Se ne da. Ker ja, ko začneš ješ skoraj do nazavesti. Občutek sitosti ne nastopi nikoli.
Jaz sem zadevo rešila na svoj način, funkcionira že 15 let, torej res funkcionira. Ni pa to moj nasvet.
Jem 1x na dan, zvečer, vmes pijem vodo, kavo (z mlekom ali brez, vseeno, ne kompliciram), pojem 1 ali dva sadeža. Ukvarjam se s športom 6x tedensko. 1x tedensko totalni post.

Tudi sama imam občasno takšne napade. Lačna, lačna, pojedla bi vse kar vidim. To težavo rešujem z občasnim celodnevnim postom. Cel dan ne jem ničesar, pijem samo vodo. Je zelo težko, ampak z močno voljo, željo, da nekaj narediš zase, uspe. Naslednji dan pa je super. Tista nenaravna lakota mine in zopet lahko ješ normalno. Nimaš več želje po še in še.

Jemo dostikrat tudi zaradi dolgčasa ali, ker smo preprosto žejni. Tvoje misli bi se morale vrteti okoli drugih stvari, ne pa hrane. Ne rabiš vedno bit sita. Nič hudega, če imaš kdaj občutek lakote. Jej čim več beljakovin. Jajca, tuno, jogurt, sire itd. Razni oreščki so zelooo nasitni. Neke polnozrnate štručke in vaflji pa zelenjavica, so lari fari. Zelenjavo jej z beljakovinami. Namesto čokolade jej suho sadje. Samo sadje in zelenjava ne nasiti! Hitra hoja NI NIČ! Tvoje telo se mora pošteno zalaufat, prešvicat vsaj 3x na tedensko. Sedenje je katastrofa. Metabolizem imaš čisto upočasnjen. Tvoje telo je kot Ferrari, poln napačnega goriva, ki se vozi 50km/uro. Pravo gorivo, mašina v pogon in zalaufat svoje telo!

Naj ti prekontrolirajo delovanje ščitnice.
Pij več vode.
Preprogramiraj se. Ko začutiš lakoto in željo po hrani, si reci, danes sem že dovolj pojedla in telesu reci, da naj si vzame iz zaloge ali pa si reci, d a si sita.
jej čim bolj polnovredno hrano, kvalitetno, svežo, doma narejeno in doma pridelano ali nabrano v naravi.

OMG…svašta. Telesu reci naj si vzame iz zaloge. Ti to resno? :)))

Začni dan z beljakovinami in maščobami.

Namesto dveh nektarin in polnozrnate štručke, si privošči dve do tri jajca na oko s slanino. Ali pa omleto z veliko zelenjave.

NE piti limonado na tešče!!! To izčrpa telo in naredi lakoto. Zjutraj ob obveznem zajtrku, ker zajtrk mora biti obvezen, pij samo vodo ali mleko. Pa bo problem takoj rešen. Izogibaj se tudi kave in čaja,ki črpajo telo, zato jo slabokrvni nikakor ne smejo piti.

OMG…svašta. Telesu reci naj si vzame iz zaloge. Ti to resno? :)))[/quote]

tako je prav, po monovsko.
pametne nasvete je treba popljuvat!

OMG…svašta. Telesu reci naj si vzame iz zaloge. Ti to resno? :)))[/quote]

tako je prav, po monovsko.
pametne nasvete je treba popljuvat![/quote]

Manjkajo narekovaji pri besedi pametne[/b]. Pa tole o ščitnici…jao.

tako je prav, po monovsko.
pametne nasvete je treba popljuvat![/quote]

Manjkajo narekovaji pri besedi pametne[/b]. Pa tole o ščitnici…jao.[/quote]

ne, prav nobeni narekovaji ne manjkajo.
se povsem strinjam s komentarjem @Posveti se sebi!

Jaz sem jo. Sprijazni se pač s tem, da boš vedno malo lačna. To je bil recept moje babice – ki je doživela več kot 100 let – kar ji daje kar nekaj kredibilnosti.

Torej ni treba vedno imeti občutka sitosti, ali pa pij vodo, kar te tudi nasiti.

Sem hotela napisati enako. 🙂

Manjkajo narekovaji pri besedi pametne[/b]. Pa tole o ščitnici…jao.[/quote]

ne, prav nobeni narekovaji ne manjkajo.
se povsem strinjam s komentarjem @Posveti se sebi![/quote]

Z enim stavkom kot je telesu reči naj jemlje iz zalog in podobno pametovanje s ščitnico, mi o tej osebi pove, da nima pojma o prehrani, niti o gibanju, niti o zdravstvenem stanju. Bedastoč enostavno ne prenesem, ker je čisto zavajanje ali podpiranje lenobe. Sprejmi kritiko ali pa ne. Samo zavajat ne folka, prosim! Isto je, ko rečeš raku naj gre v remisijo. Ja ne gre kar tako. Je treba kar pošteno in konkretno delat na ozdravitvi. Če vam kdo ne ploska ob vaših komentarjih pa je že monizem, a daj no? Več niti ne bom komentirala! Hvala bogu, sodeč po ostalih komentarjih, je avtorica že dobila konkretne in res pametne nasvete!

Orng doza cukra za dobro jutro…kruh,nekta….to je sam cukr!!inzu. pa niha gor-dol,gor-dol.Dokler bos furala to “zdravo” prehrano bo tako…zjutraj NI potrebno jesti!!

Scitnico je vse vredu,prevec vase tlaci!!

Dve moznosti sta, scitnica ali pa imas tezke kosti.

kot že nekateri zgoraj ti priporočam post.
tisti ki nimajo težav kot jih imaš ti (volja je-volje ni) ne bodo nikdar razumeli.to je kot bi alkoholiku govoril o abstinenci,sej se strinja, ti da prav, ampak ob prvi krizi bo podlegel skušnjavi.

torej začni se postit.
jaz se postim eno leto, 2 dni v tednu sem na 500cal, ostalo pa se ne pazim nič, jem kot vedno in kar mi paše, migam nič kaj dosti (to moram še uredit) in sem v enem letu shujšala za 15 kg, brez vsakega občutka, da se nečemu odrekam.

tudi jaz sicer ne jem mastno, zelo malo mesa, pa še to le piščanca, salam sploh ne, večina zelenjavo in zdrave OH, ampak kaj ko sem količinsko čist preveč pojedla.

Nasvet moje babice. In drži in pomaga. Zjutraj jej kot kralj, opoldne kot običajen človek, zvečer pa kot berač. In ko bo zvečer hudo, boš vedela, da greš samo še spat, pa bo zjutraj spet luštno. 😉 zjutraj se pa le najej. Ne pa nektarine.

Več ko ješ sladkega, večjo željo po sladkem čutiš. Predlagam, da za potešitev želje po sladkem poješ banano, čokolado z 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kakava, oreške. Pa kak jogurt, navaden, brez sladkorja.

Sem hotela napisati enako. :)[/quote]

Omleta ima moko! Ne priporočam.

Sem hotela napisati enako. :)[/quote]

Omleta ima moko! Ne priporočam.[/quote]

ja in? kaj če ima moko? a bo ženska do konca življenja jedla hrano brez moke?

Jaz sem vse življenje vitka, prek kakšnim letom pa je me zagrabilo kot tebe: kruh, čokolada, sladoled, kar naprej bi to jedla. Zredila sem se štiri kile, sama sebi pa sem bila videti kot slon. Bala sem se, da je to samo začetek zgodbe in da bom čez eno leto že na desetih kilah viška. Nisem pa nikakor mogla presekat začaranega kroga in nehat s sladoledom in sladkarijami. Sladkarije zapacajo organizem in organizem si jih blazno želi. Dejstvo pa je, da s sladkarijami ne moreš hujšat, ne glede na količine zelenjave in sadja, ki jih sicer poješ. Jaz sem nato naredila takole: dva tedna sem jedla samo meso, zelenjavo in sadje, pila kavo brez sladkorja ali vodo. Drugega nič. Za družino sem skuhala kot ponavadi, a makaronov, žitaric, krompirja in kruha se nisem pritaknila, kaj šele sladkega. Absolutno nič. Pojedla sem meso in zelenjavno prilogo, pa nisem se nič štedila. Da sem bila lepo sita. Ko sem se zlakotnila, hop po banani ali drugemu sadju. Par dni sem celo jedla samo banane in nič drugega. Začela sem teči takole,dvakrat na teden. Po dveh mesecih sem bila super zadovoljna s postavo in formo, je pa res, da se presneto držim, da po sedmi uri ne jem ničesar in da se za večerjo ne nabašem. Sladko zelo umirjeno, zaželim si sladoled, a ga pojem dovolj zgodaj, če se preveč pregrešim se malo bolj gonim navkreber pri laufanju. Pa naredim si kavo z mlekom in to mene že nekako potolaži, kot ena sladica mi je, čeprav je nesladkano.

Skratka, presekat moraš. Ne gre se počasi pa nežno, pa govorit si, da je vse v redu, ker poješ ogromno presnega. Tista ena čokolada danes ti je prinesla vse kalorije kot jih v enem dnevu potrebuje odrasla ženska. Ti boš pa še jedla kaj do večera, mar ne? Jej čokolado, ampak samo en košček, In privošči si jo šele, ko boš shujšala.

Koliko kalorij dnevno rabi?

Omleta ima moko! Ne priporočam.[/quote]

ja in? kaj če ima moko? a bo ženska do konca življenja jedla hrano brez moke?[/quote]

Ne moreš ji omleto priporočati kot primerno za hujšanje. Ja, moko ima – OH in jajca – beljakovine. Ni slabšega, kot to dvoje mešat!

New Report

Close