Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Možnost zanositve

Možnost zanositve

Kolikšna je možnost, da pride do zanositve, če partnerju ne pride vame, se pravi da ga da pred izlivom ven? Ampak ne tik pred izlivom, še malo prej. Ja, vem, da je možnost zanositve, ker je lahko nekaj semenčec še v tisti predsemenski tekočini, ampak ali se je to komu dejansko kdaj že res zgodilo? Poznam kar nekaj parov, ki že več let uspešno tako delajo, brez zaščite in še ni prišlo do zanositve. Rada bi nehala jesti KT, fantu pa s kondomom ne ‘stoji’.

Nam je uspelo. Po 2 mesecih, ko sem nehala tabletke jemat , ker sem zelela naredit malo pavze vmes. ” Nesreca” je zdaj 24 letniik in najboljsi sin na svetu. 🙂 No pred tabletkami pa eno leto sva uspesno uporabljala to metodo.

Uspe se s tem izogniti nosečnosti povečini tistim ki imajo tudi sicer kasneje težave z zanositvijo.

Ne zajebavaj se, ce noces zanosit 😉

Ali je kakšna možnost, da je z otrokom kaj narobe, če se zanosi prej kot v pol leta po jemanju KT?

Midva sva zadela na lotu in ustvarila potomca. Ne sllaca se hecat, ce ne mislis se imet otrok. Bo ze prezivel gumico.


Sej ne obstajajo samo KT in kondomi …

Midva sva to prakticirala 5 let, brez zanositve, potem sva se odločila za otroka in je 1. mesec ratalo, v drugo sva tako prakticirala spet nekje 5 let, potem sem imela mireno kaki dve leti, po odstranitvi mirene je ratalo 2. mesec! Tako, da bi jaz tudi ovrgla hipotezo od Yo, da to uspeva parom, kiimajo tudi pozneje težave z zanositvijo. Je pa bilo res, da je bil on že zaposlen, jaz sicer še študirala in sva bila mnenja, če pač zanosim, študij za kako leto potegnem. Tako, da ne bi bilo kake hujše katastrofe! Kako pa je pri vama, pa vesta vidva in se bosta morala odločiti sama!

Po kateri logiki zavračaš mojo hipotezo?
Če ti je v prvo ratalo v mladosti, zakaj vlečeš vzporednice v zrela leta?
Menda pa ja toliko poznaš svoje telo ali pač ne?
In ne, ne verjamem, da ste grozno plodne, če imate tolikšen razpon oz. rezervo. Še manj pa, da res toliko poznate svoje telo in učinkovitost omenjene zaščite.

Če veš, da otroka sigurno ne boš imela, je metoda dokaj tvegana. Najmanj moraš kombinirat še z sledenjem ovulacij in takrat imeti še dodatno zaščito, ali opustiti v teh dneh vaginalno penetracijo. Sama sem se odločila zavestno za rizik, imam redne spolne odnose z izmaknitvijo že trideset let, tudi med ovulacijami. Neplansko sem zanosila enkrat in opravila splav, kar mi je bil sprejemljiv rizik proti dolgotrajnem vnašanju KT v organizem. Pri petdesetih nimam še nobenih predznakov mene in tudi telesno sem v formi precej mlajših vrstnic. Sestra prakticira KT in če genska sorodnost igra kaj vloge pri tem, lahko rečem, da je bila moja izbira precej boljša.

Ta metoda pri nama deluje 26 let. Sva pa vseeno zelo plodna, ker sva kar 4x NAMENOMA zanosila v prvo, ko sva si zazelela. Pri starosti 27, 31, 53 in 40 let. Jih kar nekaj poznam takih. Res pa je treba uporabljat glavo. Ampak ce svoje telo res poznas, potem gre itak samo za por odnosov na mesec, vse ostale se lahko tudi cist odklopis. Se pa prej res dobro pouci o svojem telesu. Takih zenk, ki to obvladajo je po mojem manj ko procent. Kar je svojevrstna sramota.

Ta metoda pri nama deluje 26 let. Sva pa vseeno zelo plodna, ker sva kar 4x NAMENOMA zanosila v prvo, ko sva si zazelela. Pri starosti 27, 31, 53 in 40 let. Jih kar nekaj poznam takih. Res pa je treba uporabljat glavo. Ampak ce svoje telo res poznas, potem gre itak samo za por odnosov na mesec, vse ostale se lahko tudi cist odklopis. Se pa prej res dobro pouci o svojem telesu. Takih zenk, ki to obvladajo je po mojem manj ko procent. Kar je svojevrstna sramota.

…torej v tretje je bilo pri 35, ne pri 53…

To ni metoda, ampak loterija. Imam sicer redno menstruacijo in dobro čutim ovulacijo, se mi pa cikel lahko podre, ker sem v takih letih, da se bo prej ali slej začel podirat. KT sem jemala par mesecev (zaradi miomov) in ni bilo okej. Predčasni umik, o čemer sprašuje avtorica, je itak par procentov varnejši od seksanja na polno. Drugo je metoda varnih dni, ki jo sicer lahko prakticiraš, ampak da delaš reklamo zanjo, je pa neodgovorno.
Torej kako naj bi bilo z metodo varnih dni. Glede na ciklus si po koledarčku (ki je na netu) izračunaš varne dneve. Koledarček ti že vzame v zakup par dni rezerve. Konkretno pri meni, recimo, ker sem ravno med ovulacijo, imam zdaj nevarne dneve od 6. do 11. tega meseca. V teh dnevih uporabljava kondome, preostale dni pa prekinjen spolni odnos. Ovulacijo čutim, ker imam napihnjen trebuh in veliko več sluzi iz nožnice, tudi libido mi podivja.
Moj partner je na začetku tudi imel težave s kondomi, ampak to je vse v glavi. Natikanje kondoma moraš vzeti kot del užitka. Meni dogaja, ko vzame zavojček, ko slišim tisti zvok, in ko natika kondom, se ukvarja s svojim penisom. Na ta način sem ga počasi navadila na to, da kondom ni noben bav bav. Je pa žalostno, da moški sami sebe tolk napsihirajo s tem, da jim gre erekcija.

Ampak meni pa še vedno niste uspele nikdar pojasniti, kaj imate od takega seksa? On ves čas razmišlja, da ga ne sme zanesti predaleč, ona pa upa, da ga ne bo zaneslo:))

To je eno od vprašanj. Drugo bi bilo, koliko splavov ta način potegne za sabo. In tretje, ker to sem zasledila v več takih zapisov, kako to, da imajo taki pari praviloma kar 3 otroke+…

Dejansko ne bi bilo čisto nič narobe, če bi slučaaajno zanosila. Dovolj sva stara, on ima službo, jaz zaključujem faks, s stanovanjem ne bi bilo problema; gre se samo za to, da bi rada še kakšni 2 leti uživala. Drugače pa hvala za nasvet, si bom izračunala plodne dneve in takrat pač ne bova.

To je eno od vprašanj. Drugo bi bilo, koliko splavov ta način potegne za sabo. In tretje, ker to sem zasledila v več takih zapisov, kako to, da imajo taki pari praviloma kar 3 otroke+…[/quote]

Saj vidiš, zavestno se odločijo za to.)

Midva se tako “igrava” že cca 10 let. Vendar pri nama je bilo oz je tako, da če pride do zanositve, ne bi bilo nobene panike oz bi je bila vesela.

V obdobju teh 10 let sem dvakrat zanosila – ampak načrtovano! Sva se odločila, da bi imela otroka, je spustil not in jaz sem zanosila. Obakrat takoj v prvem poskusu (stara sem bila 26 in 28 let).
“nesreč” pa zaenkrat nisva imela. Je pa res,da jaz (še posebej zdaj po dveh porodih) čutim svojo ovulacijo in tisti teden okrog O zelo paziva, včasih se spolnim odnosom celo odpoveva v teh dneh.

In ja, seveda, potem napišete, da če bi slučaaaaaajno… In tako metodo potem plasirate naprej kot zveličavno. Parom, ki si otrok ne želijo. In celo najstnicam. Za kozlat.

a pol se pa vsak mesec sekiraš, ali se je kaj prijelo. moja znanka ima zdaj 7 let starega otroka, pa sta to metodo prakticirala 7 let uspešno. potem pa koma in travmiranje, da bo otrok, pa je bila že 30 stara in poročena!
takih primerov je kar nekaj!

Ne. Zanosi marsikatera tudi tekom jemanja KT in marsikatera tudi rodi.

Verjetnost zanositve je izredno majhna, ni pa čisto nična. Je pa nultna pri tistih, katerih moški v predsemenski tekočini nimajo semenčic, ker ja eni moški so brez. To so menda dokazali. Samo težava je, ker ne veš, ali tvoj spada sem.

Statistike pa ne vem, midva tako seksava 30 let, pa nisem neplanirano zanosila nikoli, sem pa 3x načrtovano v prvem poskusu, ko je imel izliv vame. Tako da blazno plodna sva oba. In še kar nekaj jih poznam, ki uporabljajo tak način in nobena ni zanosila. Ena pa je, samo ona si je tak način umika predstavljala po svoje in čisto narobe, je imel izliv vedno vanjo razen ob “nevarnih dnevih” ga je vzel prej ven. To pa jsano, da ne deluje. A še enkrat, mikro možnost vseeno obstaja. Končno, če smo pošteni, obstaja večja možnost, da zanosiš ob uporabi KT …

To je popolnoma res in tudi na kaki bolj “pošteni” strani o metodah lahko prebereš, da je ta metoda (varni dnevi, ne predčasna prekinitev – to sploh ni metoda) primerna za pare, ki načrtujejo nekoč imeti otroka in če bi bila nosečnost malo prej, ne bi bilo nič usodnega. Ni pa primerna za pare, ki nočejo imeti otroka.

Ojoj, kakšne traparije pa šele ti pišeš. Ta tvoja kolegica si je metodo predstavljala popolnoma pravilno, enako kot ti, samo da je dokazala, da ni učinkovita.
In res je zanimivo, da ste vse zagovornice varnih dni zanosile izključno takrat, ko ste načrtovale, in to vse do zadnje in pri vseh otrocih v prvem poskusu.
To je ista fora, kot ko nekaterim parom množično pokajo kondomi. Ne me basat no.

New Report

Close