Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mame zakaj silite otroke k očetom?

Mame zakaj silite otroke k očetom?

Mene pa zanima zakaj nekatere mame silite, da bi otroci morali biti tudi z očetom, če pa oče noče stikov?
Mame, zakaj silite otroke, da govorijo, da imajo očeta radi, če ga pa v resnici nimajo?

Če oče noče stikov z otrokom, če oče ne mara otroka. Ne silit otroka v druženje.

Če oče ne mara otroka, ne silit otorka, da naj ima rad očeta. Otrok se bo že sam odločil.

Odgovor je preprost.

Če so stiki določeni na sodišču, jih je mama dolžna omogočiti in oče jih je dolžan izvajati. Poznam mamo, ki je svojim trem otrokom rekla, da jim ni treba k očetu, ker niso hoteli iti, ker se on na stikih ne ukvarja z njimi in jih zapira v sobo pred tv in se dolgočasijo. Oče jo je prijavil, da ovira stike, in grozila ji je denarna kazen in morala je na zagovor na center za socialno delo. Potem, ker so se otroci še kar upirali, so šli z zadevo na sodišče in so dosegli, da starejšima dvema ni več treba na stike. Ker sta že dovolj stara, da se o tem lahko sama izrečeta. Tamala je pa še premajhna, da bi jo sodišče poslušalo, pa zato mora še vedno hoditi na stike, čeprav se upira.

Torej: mame rinejo otroke k očetom, čerpav se otroci upirajo, ker so to dolžne početi. Če je otrok že dovolj star, da se stikom lahko upre, je pa treba s to zadevo na sodišče.

Amapk jih ni, oziroma so redke vedno znova zatrjujejo, pa vsaka enako: hinavščina , zloraba otrok skozi čustveno zlorabo in indoktroinacijo, ter neupoštebvanja očetovstva na sploh, kaj šele očeta samega, ne moreš verjet. Stanje je splošno in resničnores katastrofalno, pa še kar se jim serijsko dodeljujejo skrbništva, čeprav je iz vesolja vidno, da je le redkokatera še sploh primerna za to.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................
nova
Uredništvo priporoča

Tok mi je smešno, ko se MV v njegovi histeriji kar prsti začnejo fecljati, tako hiti
izbljuvati svoj žolč, pa pol črk izpusti, ali pa zamenja.
Mogoče bi pa probla copy-paste Modri? Saj itak vedno isto napišeš….

Hehe, vidim, da je nalezljivo…..PROBAL, ne probla 🙂

Nobeno sodišče ne sili mam, da morajo otroke učiti lagati. In če morajo govoriti, da imajo radi očeta pa ga nimajo, je to laganje.
Kako češ silit otroka v druženje z očetom, če se oče sploh ne zmeni za otroka, ga noče videt, noče imet opravka z njim? Nikoli ga ne vzame k sebi, nikoli se ne ukvarja z njim. Ne pride po njega. Mama pa vseeno sili otroka, da naj gre k očetu, naj se druži z njim.

Verjamem, da imajo mame dober namen. Da bi rade, da bi oče vendarle vzljubil otroka. Samo eni očetje so pač taki, da jim ni mar za otroke in če to kar naprej ponavljajo, ne otrok silit v očete.

Jaz pa mislim, da se je modremu zmešalo, ko ga je bivša pustila in ga otroci ne marajo, zato je v invalidski zaradi trajne psihoze in lahko ves čas klofa po tipkovnici. Upam da je pod zdravniškim nadzorom, čeprav tudi tu ni garancije.
Modri proosim a mi lahko ne odgovarjaš ker se mi kar v grlu dvigne, ko vidim tvoj nick. Saj imaš drugih sogovornikov dovolj.

Malodrugače, in kakšna je tvoja vloga v tej zogdbi? Kdo si ti, otrok, ki ga silijo??

Pa nihče te ne sili, da moraš očetu govoriti, da ga imaš rad, če ga nimaš. Nobeno sodišče ne sili otrok v laganje.

Ja se bo, samo bistveno vprašanje je, na podlagi česa? Če poznaš posledice pas sindroma in vrste čustvenega in psihičnega nasilja ki ga insitucije sploh registrirajo ne kaj šele da bi ga priznavale, take trditve pri zdravi pameti ne moreš zapisat.

In zakaj provociraš s tem vprašanjem, ko pa dobro veš, zakaj jih silijo na stike? Že zgoraj ti je bilo obrazloženo, pa naj dodam še, da CSD-ji vztrajajo, da so mame DOLŽNE PRIPRAVITI otroke na stike (kako, je njihov problem) in če otroci na stike nočejo, se mamam z veseljem očita, da niso opravile svojega dela. Nekaterim tudi zagrozijo z izvršbo, ki pa izgleda lahko dobesedno tako, da pride policija in vzame otroke. Da bi se taki travmi izognile, pač mame silijo otroke na stike. Očetje pa imajo seveda pravico, da na stike ne pridejo.

Še kaj?

Otrok ja. Nekdanji otrok.
Meni je bilo vedno jasno, da me oče sovraži, ne mara. To mi je vedno govoril. IN mi je bilo neumno, d a je mama hotela od mene, da sem v dobrih odnosih z očetom. Mama je pač mislila, da se bo oče spremenil in me vzljubil in da se moram jaz truditi okrog njega.
Vem, da je imela namen dober. Samo meni se zdi tako obašanje prej škodljivo kot koristno do otroka.

bluziš 100 na uro. Pomoč, v tem primeru dopuščanje ali opuščanje dolžnega/možnega ravnanja je prav tako kaznivo po kz. o tovrstni sodni praksi pa lahko samo sanjaš. Državi je interes, da se sproducira čimveč nasilja in porabniko ad. Tako si vsakokratna vlada krepi ju in js, zvesto volilno telo.

Mameka skrbi za očija, ali pa pošilja v izvidnico otroke kaj oče počne.

Dejstvo je, da je kup očetov, ki nočejo nobenih opravkov s svojimi otrocmi.
Vem, da imate mame dobre namene in da želite, da bi otrok imel dobre odnose z očetom. Samo ni otrok dolžan vzpostaviti odnos. Če oče otroka ne mara, ga pač ne mara. Otrok ni dolžan se klanjati očetu, da bi ga ta mogoče pa vseeno kdaj vzel za kako urco k sebi.

Saj otroci čutijo, da jih ne marajo, da so odveč, tako mamam kot očetom.
Otroci čutijo. In še trpijo, ker si ne znajo še pomagati.

Ja se bo, samo bistveno vprašanje je, na podlagi česa? Če poznaš posledice pas sindroma in vrste čustvenega in psihičnega nasilja ki ga insitucije sploh registrirajo ne kaj šele da bi ga priznavale, take trditve pri zdravi pameti ne moreš zapisat.[/quote]
Ajde goloriti nadaljuj, meni se več ne da :-))), sem vsaj 10 tisoč postov na to temo že naklofal, one pa še kar svoje. Ali so res toliko zabite, da verjamejo, da njihove hinavščine in norije nihče ne pozna, pa jo resnici na ljubo vsi ali se delajo? Pa mislim da bo prvo prej, kot slednje. Goloriti prilepi jim kak članek o pas v obliki slike, ker edino to pogledajo, linkov ne brejo in podčrtaj v njem besedne zveze, ki jih serijsko uporabljajo pri čustveni zlorabi otrok in odtujevanju otroak od očeta, se pravi da so vsem znane celo klišejske besedne zveze, ne zgolj dejanja, če se navajajo v tovrstnih člankih, le one mislijo kako so izvirne in pametne, ko ponavlljajo druga za drugo kot kokoši, ko začno vse kokodakat enako, le da ena začne….

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Pa še kako se to čuti. Ubogi tisti, ki so obema odveč. Meni je bilo že to, da sem očetu tako odveč, precej boleče. Priznam, da še zdaj čutim grenkobo.

Sploh ni res da si nekdanji otrok. Otrok si še zmeraj samo telo je starejše, čutveno in razumsko se ti pa je svet ustavil na boldanem.

Ne doumeš da ti je foter povedal resnico, mati te je pa kot zvodnica prodajala… Ko boš sprejela resnico, da si bila le sredstvo za dosego materinega cilja, boš šele na začetku poti do osebnostne suverenosti.

Le pogumno, nisi edina!


Nismo na tem pa tudi na vsa vprašanje ne mislim odgovarjati ker pač ne poznam posameznih situacij niti ne te o kateri ti pišeš.


Nismo na tem pa tudi na vsa vprašanje ne mislim odgovarjati ker pač ne poznam posameznih situacij niti ne te o kateri ti pišeš.[/quote]

Zakaj pa se potem oglašaš :)?

Sploh ni res da si nekdanji otrok. Otrok si še zmeraj samo telo je starejše, čutveno in razumsko se ti pa je svet ustavil na boldanem.

Ne doumeš da ti je foter povedal resnico, mati te je pa kot zvodnica prodajala… Ko boš sprejela resnico, da si bila le sredstvo za dosego materinega cilja, boš šele na začetku poti do osebnostne suverenosti.

Le pogumno, nisi edina![/quote]

Glej, ja, mi je jasno, da je oče štepal otroke, ker je neodogovoren. Prepričan je, še vedno. Da ima moški pravico štepat otroke kot se mu zdi. Da je pa samo mama dolžna skrbet zanje.
Kot otroku mi to ni bilo jasno. Zdaj mi pa je.
Žal je pa mama naredila napako in je z njim zanosila. Napako je pa drago plačala.

Mi pa nikoli ne bo jasno, kaj imajo v glavi tipi, ki seksajo brez zaščite in potem jim ni mar za otroke?
A z leti niti malo ne vzljubijo otroka?
Moj oče je recimo hotel biti poročen z mojo mamo, ponorel je, ko je hotela ločitev. Ampak otrok pa ni nikoli maral. Imel bi žensko, ki bi skrbela zanj. Otroke bi štepal, zanje pa mora ženska skrbeti. Seveda mora pa ženska skrbet tudi zanj.

Ne, ne, najbrž se za hip dobro počuti, ker lahko iz sebe spljuva svojo bolečino, ker ga je bivša načevljala. A svojih problemov na ta način ne bo rešil. Opažam, da ves svoj prosti čas porabi za svoj gnev.

Ja se bo, samo bistveno vprašanje je, na podlagi česa? Če poznaš posledice pas sindroma in vrste čustvenega in psihičnega nasilja ki ga insitucije sploh registrirajo ne kaj šele da bi ga priznavale, take trditve pri zdravi pameti ne moreš zapisat.[/quote]
Ajde goloriti nadaljuj, meni se več ne da :-))), sem vsaj 10 tisoč postov na to temo že naklofal, one pa še kar svoje. Ali so res toliko zabite, da verjamejo, da njihove hinavščine in norije nihče ne pozna, pa jo resnici na ljubo vsi ali se delajo? Pa mislim da bo prvo prej, kot slednje. Goloriti prilepi jim kak članek o pas v obliki slike, ker edino to pogledajo, linkov ne brejo in podčrtaj v njem besedne zveze, ki jih serijsko uporabljajo pri čustveni zlorabi otrok in odtujevanju otroak od očeta, se pravi da so vsem znane celo klišejske besedne zveze, ne zgolj dejanja, če se navajajo v tovrstnih člankih, le one mislijo kako so izvirne in pametne, ko ponavlljajo druga za drugo kot kokoši, ko začno vse kokodakat enako, le da ena začne….[/quote]

Ne bova dosegla zveličanja, edino zdravilo jim je mačeta novih prebivalcev evrope. Sem se čez počitnice malo družila z okoliškimi prijateljčki, pa smo hitro navzkriž prišli z njihovimi roditeljicami. Dej en dan sem 10 letniku popravila sedež na biciklu, pa je bil drugi dan že nazaj dan, nčeš se ne zna vozit drugače… Mulc 10 ima prepoved šaltanja, ne zna stoje vrtet, v res blago strmino sploh spelat ne zna, pojma nima zakaj je prva bremza ve le to da če z njo bremzaš padeš, in tako naprej. Punčka 4 pa je v prijetnem pogovoru le priznala, da se noče naučit sama oblečt. (to je edini trenutek ko izsili pozornost svojih roditeljev ki se raje ukvarjajo s cuckom katerem kupujejo hrano iz DSP)

Skratka, naj se sliši še tako noro, podpiram norce ki prihajajo…

Moj otrok, je imel vse določeno, prežiVnino, stike in vse sem poskušala, da bi bilo, kot je treba, pa sem morala loviti informacije, kje dela, da so mu pobrali preživnino (sklada takrat še ni bilo), sem ga vprašala, kdaj pride po otroka, pa ni imel nikoli časa in ta moj otrok je zrasel v krasnega človeka. Pri njegovih 15 letih, se je ta njegov oče spomnil, da bi ga rad spoznal, no, otrok tega ni želel in ga nisem silila, ker je bil dovolj star za odločitev, ko je bil otrok star 25 let, ga je ta njegov oče našel na FB in mislil, da ker je pač njegov otrok, da mu bo padel v objem, ves srečen, ker se je fotr (ja spremenil se je v fotra) spomnil nanj, pa otrok ni želel…..
In na koncu, je tega očeta/fotra lani infarkt, do konca in moj otrok, ni želel nič po njem dedovati, se je pisno odpovedal vsemu in še zdaj živi, zadovoljen s svojim življenjem in srečen s svojo družino, Hvaležen je, da ima mene za mamo, ki ga nisem in ga ne, silim v nič in nikamor.

New Report

Close