Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe OPERACIJA ARTROSKOPIJA -RAZLAGA ODPUSTNEGA PISMA

OPERACIJA ARTROSKOPIJA -RAZLAGA ODPUSTNEGA PISMA

Pozdravljeni gospod dr. Pilih

V petek 2.9 sem imela artroskopijo kolena in sicer diagnoza je RUPTURA MENISCI MEDIALIS GENUS DEX.
V obrazložitvi je še napisano 2.9. je operirana je parcialna resekcija medialnega meniskusa desnega kolena. Opertativni poseg je napravljen v zaščiti s cefemazinom

3.9 sem bila oduščena vendar ni bilo mojega dr. operaterja ki bi mi razložil kaj so mi sploh naredili in mi je odpustni zdravnik rekel samo da je bil operacija misniskusa kaj več pa mi bo povedal moj operater na kontrolnem pregledu. Sedaj pa me zanima ali so mi miniskus postrgali ali zašili ker si iz izvida ne morem pomagati, Naj vam še povem da imam koleno sedaj je 4 dan od posega še vedno otečeno malce rdeče in boleče. Čutim nekakšen pritisk v kolenu ki me vleče navzdol. Redno izvajam tudi vaje ki sem jih prejela ob odpustu iz bolnišnice. Tudi izteg kolena je še vedno nemogoč in me v kolenu nekako zateguje. Tudi v notranjem delu se pravi medialnem delu me še vedno boli Koleno si tudi hladim večkrat dnevno in si ga tudi povezujem z elastičnim povojem . Zanima kako dolga je rehabilitacija po takšnem posegu. In ali je morda možno kakšno zdraviliško zdravljenje po takšnem posegu, ter kdaj bom sposobna za nadaljnje delo ..

Hvala vam za odgovor in vas lepo pozdravljam
Lilijana

Spoštovani,

navedeno pomeni, da je bil notranji meniskus desnega kolena delno odstranjen.

Priporočam, da čimprej poiščete fizioterapevta, ki bo začel delati z vami (priporočam, da se obrnete na osebnega izbranega zdravnika, lahko pa tudi na naše fizioterapevte). Trajanje rehabilitacije po takšnih posegih je odvisno predvsem od intenzivnosti – traja od 6 do 12 tednov.

Glede na navedeno oteklino in rdečino priporočam merjenje telesne temperature 3x dnevno. V primeru povišanja le-te ali razvoja močnih bolečin v kolenu, priporočam takojšen pregled v ustanovi, kjer ste bila operirana.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala vam za hiter odgovor . Jutri grem k osebni zdravnici in se pogovoriva za naprej. Glede fizioterapije itd.
Zanima me samo še to ali sem upravičena do zdraviliškega zdravljenja.

Hvala vam za odgovor in lep pozdrav
Lilijana

Spoštovani,

menim, da po pravilniku ZZZS ne, vendar so mogoče tudi izjeme.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala še enkrat za odgovor.

Izmerila sem si temparaturo. Imam 37,3 . Morda malce povišano vendar upam da to ni preveč narobe. Bom pa še izmerila zvečer kako bo. Je pa lahko takšna vročina malce znaka vnetja ali ne??

Lep pozdrav

Spoštovani,

če bo narasla nad 38 stopinj C. Nekoliko povišane temperature so po operativnih posegih sicer pričakovane.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni gospod doktor

Ponovno se vam javljam tokrat je že 18 dan po operaciji kolena vendar imam še vedno zelo hude bolečine pri hoji in noga mi še konstantno zateka. Šive so mi že pobrali 13,9 vendar z nogo ni bistvenega izboljšanja. Naj poudarim da imam v nogi občutek kot da imam nekaj zamanjeno oziroma mi koleno ni funcionira nič bolje kot mi je pred operacijo še slabše je. Zadnja dva ni imam tudi občasno toplejše koleno. Naj še povem da si tudi štirikrat na dan dajem ledene opladke vendar oteklina ne popušča. Redno izvajam tudi vaje večkrat na dan vendar mi zaradi otečenega kolena fleksija in exstenzija kolena ne deluje najbolje obenem pa čutim močno bolečnino v notranjosti kolena (razumela bi če bi me zbadale mišice vendar imam občutek nestabilnega kolena in imam občutek da mi bo koleno ponovno izpadlo ), Vsak dan tudi hodim na sprehode da poskušam čim bolj razgibati koleno vendar so bolečine hude. Naj še povem da pred operacijo nisem opravila nobenega slikanja ct kolena ali podobno, v mesecu maju sem dobila dve blokadi v koleno in nato je zdravnik rekel da je potrebna operacija miniskusa kar so mi sicer naredili, vendar imam občutek da je z kolenom nekaj drugega narobe poleg miniskusa. Saj očitno niso imeli vpogleda v koleno kaj je sploh narobe če ni nobene slike mar ne??
Malce se mi zdi nenormalno da tako dolgo okrevam in da se težave s kolenom sploh niso uredile ali pa sploh da bi šlo na bolje. Sedaj lahko rečem da še težje hodim in še bolj se mi vse skupaj komplicira.
Prosim vas za mnenje kaj naj naredim in kakšna je rešitev. Jaz sem razmišljala da bi odšla operaterju in zahtevala ct slikanja kolena ker čutim da nekaj s kolenom ni v redu in da ne deluje kot bi moralo.
Hvala za vaše mnenje in lep pozdrav
Lilijana

Spoštovani,

vsekakor priporočam, da se oglasite k operaterju. Sicer priporočam slikanje kolena z magnetno resonanco (MR) in NE z računalniško tomografijo (CT).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close