Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek studij pri tridesetih, ja ali ne

studij pri tridesetih, ja ali ne

studij sem pustila pri 21ih, ker sem se zaposlila. nedokoncano, izpite imam se priznane, sem se pozanimala.
razmisljam da bi ponovno zacela studirat, ker imam minimalno placo (javna uprava), nimam zagotovoljeno, da bi napredovala (imela visjo placo ce koncam studij).
vzela bi kredit in oktobra zacela spet… za placat imam cca tri jurje.

se mi splaca?

če bi bila stara 60 še razmisliš, pri 30. pa definitivno ja!

------------------------------------------------- [url=http://gresak.net]Gresak.net[/url] [url=http://pesem.si]Pesem.si[/url]

Seveda se splača, saj bomo itak morali delati do 65. leta, če se bodo potem kaj spomnili, pa celo do 70. Jaz študiram skoraj pri 40-ih letih.


Če boš dobila denar nazaj se ti splača finančno. Če boš zaradi tega lažje/boljše delala, ali drugače dojemala svet se splača na vsak način. Vzet kredit ni problem, odplačat ga, zgodba zase.

Seveda je smiselno.
Jaz sem šla pred leti študirat ob delu, plačala sem si seveda sama (niti nisem šla vprašati lastnika podjetja, kjer sem bila zaposlena), po zaključku študija sem zamenjala službo, saj tam, kjer sem bila, mi diploma ni prinesla ne drugega delovnega mesta in ne kaj pri plači.

če študirajo stari nad 45, imaš ti DEFINITVNO še časa! Zagrabi.

Preračunaj, če se ti splača.
Če se ti gre za papir zaradi plače, je to eno, če se ti gre za dejansko znanje, ki bi ga želela spravit v prakso, je pa to nekaj drugega.

Poznam kup folka, ki imajo po 2, 3 fakse, pa jim to pol klinca ne pomaga, še vedno životarijo iz rok v usta.

Nasproti tega pa ljudje, ki so pametno vlagali v certficirana in nišno specialna izobraževanja, pa se jim vsem blazno obrestuje. Tudi sama spadam med slednje.

Preračunaj, če se ti splača.
Če se ti gre za papir zaradi plače, je to eno, če se ti gre za dejansko znanje, ki bi ga želela spravit v prakso, je pa to nekaj drugega.

Poznam kup folka, ki imajo po 2, 3 fakse, pa jim to pol klinca ne pomaga, še vedno životarijo iz rok v usta.

Nasproti tega pa ljudje, ki so pametno vlagali v certficirana in nišno specialna izobraževanja, pa se jim vsem blazno obrestuje. Tudi sama spadam med slednje.[/quote]

Lahko poveš, kakšna certificirana specialna izobraževanja so to?

Drugače pa po starih programih imajo sedaj za dokončati do 1.10., tako da na tvojem mestu bi se še 1x pozanimala, če ti res še veljajo tisti izpiti tudi po 1.10.

3 jurje za plačat? Pa toliko stane letnik na doktorskem študiju. Drugače pa so od 1200 do 2 jurja.

ni, da verjemaš – od končanega faksa naprej se še vedno intenzivno učim – študiram.
Ker je za dobro delovno mesto, spodobno plačo … potrebno imeti tudi razne certifikate, ki jih je treba obnavljati ☺
kakšna stopnja več izobrazbe, bi mi tudi koristila

Preračunaj, če se ti splača.
Če se ti gre za papir zaradi plače, je to eno, če se ti gre za dejansko znanje, ki bi ga želela spravit v prakso, je pa to nekaj drugega.

Poznam kup folka, ki imajo po 2, 3 fakse, pa jim to pol klinca ne pomaga, še vedno životarijo iz rok v usta.

Nasproti tega pa ljudje, ki so pametno vlagali v certficirana in nišno specialna izobraževanja, pa se jim vsem blazno obrestuje. Tudi sama spadam med slednje.[/quote]

Lahko poveš, kakšna certificirana specialna izobraževanja so to?

Drugače pa po starih programih imajo sedaj za dokončati do 1.10., tako da na tvojem mestu bi se še 1x pozanimala, če ti res še veljajo tisti izpiti tudi po 1.10.

3 jurje za plačat? Pa toliko stane letnik na doktorskem študiju. Drugače pa so od 1200 do 2 jurja.[/quote]

Težko ti odgovorim na to vprašanje, ker je to zelo specifično in z avtorico nisva v isti branži.

Sama sem v kozmetično/lepotni industriji, zelo nišno specializirana. Zato me zanimajo le domača in tuja izobraževanja, ki so visoko intenzivna in ozko usmerjena v teh (pre)širokih panogah. Delujem samostojno in tudi zato ti težko odgovorim, ker ima vsaka branža tudi zahteve po fundamentalni oz. uradni podlagi (torej nujno uradna izobrazba + potem dodatna izobraževanja in certifikati za boljšo pozicijo, več znanja, strokovnost, etc, etc)

Brez dvoma pa ima na voljo vsaka branža svoje certifikate/izobraževanja; od finančnikov, mojstrov, pravnikov, uradnikov, kultura, zdravstvo … Povsod se lahko dodatno piliš in vlagaš v izobrazbo, ter postaneš “boljši” od poslovnih kolegov.

Skratka, po mojem mnenju je to top investicija časa & denarja za dobro situirano prihodnost posameznika.

Dejstvo je, da v javnem sektorju nikamor ne moreš če nimaš izobrazbe. Ne glede na znanje in izkušnje ki jih imaš.
Certificirana znanja si pridobivaš kasneje glede na področje dela ki ga pridobivaš. Je pa zelo priporočljivo da ne zaspiš in jih redno obnavljaš in delaš.
Sem 30 in zaključujem drugostopenjski študij. Poleg tega hodim na razna predavanja in izobraževanja na katere me pošilja služba. Ko vse to končam se prijavim še za pridobitev licence za delo na področju, ki ga sicer že delam in lahko opravljam brez te licence, mi pa ne bi škodovalo če bi jo imela. Seveda grem na svoje stroške. Vse skupaj pa se mi počasi obrestuje tako na prihodkih (plači) kot tudi na vrednosti.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Če ti finančno znese pojdi. Sama sem se na višjo šolo vpisala pri 45. letih in čez 2 leti diplomirala.

Kaj imaš sploh za premišljevati? Je sploh važno če se bo splačalo zaradi službe???
Zaradi TEBE se splača!
Vedno ti bo žal, da nisi dokončala študija!!!

Preračunaj, če se ti splača.
Če se ti gre za papir zaradi plače, je to eno, če se ti gre za dejansko znanje, ki bi ga želela spravit v prakso, je pa to nekaj drugega.

Poznam kup folka, ki imajo po 2, 3 fakse, pa jim to pol klinca ne pomaga, še vedno životarijo iz rok v usta.

Nasproti tega pa ljudje, ki so pametno vlagali v certficirana in nišno specialna izobraževanja, pa se jim vsem blazno obrestuje. Tudi sama spadam med slednje.[/quote]

Lahko poveš kaj več o tem. Kakšna specialna izobraževanja imaš v mislih?

Glede na to, da se bo do tvoje zrelosti za upokojitev zakon še vsaj 3x spremenil, kar se tiče starostne meje in tudi smrtnost se bo višala in boš kar lepo delala do 70. leta ali več, ni veliko za razmišljat. Če seveda nočeš trpet finančno do penzjona, kot sedaj.

New Report

Close