Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek letos veliko pajkov

letos veliko pajkov

Res se mi zdi, da je letos nenormalno veliko pajkov..pa imamo drugače pospravljeno po hiši..v spodnjih prostorih sesamo 3x tedensko, zgoraj v spalnih pa vsaj 2x..(zaradi astme, da ne bo kdo rekel, da pretiravamo). Ampak vseeno se mi zdi, da vsak dan znova prilezejo od zunaj.
Jih je še kje letos toliko?

Ob enakem nacinu ciscenja in kar novem stanovanju opazam enako.

Tudi pri nas jih je ogromno. Spraševala sem starejše gospodinje/mame, kako so se včasih s tem spopadali in so mi rekle, da pajke odganja plod divjega kostanja. Zdaj v jeseni bomo tudi mi nabrali plodove in jih v ličnih posodicah postavili po okenskih in drugih policah. Po kakšnem mesecu pa bomo videli, kakšen je učinek.

nova
Uredništvo priporoča

pajke odganja tudi paradajzevina -torej paradižnikove veje z listi-tudi potem že mesece, ko se posušijo. Kar pogumno z njimi na vrhe omar.

pajke odganja tudi paradajzevina -torej paradižnikove veje z listi-tudi potem že mesece, ko se posušijo. Kar pogumno z njimi na vrhe omar.[/quote]

Res? Samo zakaj pa imam potem paradajze na vrtu prepletene s pajkovimi mrežami?

Pri nas je neverjetno veliko pajkov. Suha južna! Vsak drugi dan sesamo, jih ulovim v lonček in zmečem čez okno.
Vsak dan ometam!! Pa jih je naslednji spet cel kup…. po celem kotu, čisto mladi. Jih ometem in diretto v vece.
Naslednji dan isto. Pa po beli sedežni je polno črnih pikic, ker smo zanč ugotovile, da so to pajkovi drekci.

Jaaa, tudi pri nas je veliko pajkov! Zdajl sem jih z omelcem ven vrgla vsaj 15. Jutri bodo spet! 🙁

To je pa zato, ker jih mečeš ven. Čisto vsi še isti dan pridejo nazaj, tako da v bistvu s tem ne narediš popolnoma nič, komot bi jih pustila, kjer so bili.

To je pa zato, ker jih mečeš ven. Čisto vsi še isti dan pridejo nazaj, tako da v bistvu s tem ne narediš popolnoma nič, komot bi jih pustila, kjer so bili.[/quote]

So klinac isti nazaj. Če jih zmečem iz sedmega štuka! 🙂

A druge naj pa kar pustim? Pa še par komarjev in muh? Vse gre diretto v vece!

Suha južna sploh ni pajek.

rak?

Ker tista pajčevina ni od pajkov, ampak imaš na paradajzu pršice.

Ker tista pajčevina ni od pajkov, ampak imaš na paradajzu pršice.[/quote]

in kaj so pršice drugega kot pajki?

rak?[/quote]

http://mss.svarog.si/biologija/index.php?page_id=7895

Ker tista pajčevina ni od pajkov, ampak imaš na paradajzu pršice.[/quote]

in kaj so pršice drugega kot pajki?[/quote]

Je iz rodu pajkovcev, ni pa pajek.
Ti si tudi iz družine primatov, pa dvomim, da si bonob ali celo lemur, ne?

rak?[/quote]

http://mss.svarog.si/biologija/index.php?page_id=7895%5B/quote%5D

Bodimo natančni:
PAJKOVCI:Pajki sodijo med pajkovce, ki so široka skupina členonožcev, v katero v našem širšem okoljuprištevamo ščipalce ali škorpijone, pršice med katere sodijo klopi, in pa suhe južine, ki jihnajpogosteje zamenjujemo s pajki. Pajkovci so plenilci, vključno s pajki. Pajki so ena prvih innajvečjih skupin členonožcev, ki so uspešno poselili kopno in so na kopnem približno 400milijonov let. Skupina je zelo raznolika in samo pajki, kot del velike skupine pajkovcev,obsegajo približno 40000 vrst, kar kaže na njihovo uspešnost. Ljudje, ki so se naselili vnjihovo naravno okolje, jih zato najdejo v svojih bivališčih in okolici.Večina pajkovcev živina kopnem, nekaj pa v sladkih vodah in morjih. Telo imajo sestavljeno iz glavoprsja in zadka.Imajo 6 parov okončin; 4 pare hodilk in 2 para pipalk(pedipalpe in helicere). Dihajo zcevastimi in lisastimi zračnicami.Pajkovce delimo v 5 skupin: ŠKORPIJONI ali ŠČIPALCIPAŠČIPALCISUHE JUŽINEPRŠICEPAJKIA) ŠKORPIJONI ali ŠČIPALCI (Scorpiones)Imajo dolge, škarjaste pedipalpe. Na koncu zadka imajo strupno žlezo, ki se končuje z želom.B) PAŠČIPALCI (Pseudoscorpiones)Veliki so le nekja milimetrov. Imajo enako telesno zgradbo kot škorpijoni, le da nimajostrupenega repa. So nenevarni.C) SUHE JUŽINE (Opiliones)Zadek in glavoprsje sta povezana med seboj. Imajo dolge in suhe noge.D) PRŠICE (Acari)Glavoprsje in zadek sta globoko zarasla med seboj. Imajo dva para pipalk: škarjaste inbodalaste. Pršice nimajo oči. Večina jih živi v prsti.Navadni klop (Ixodes ricinus):prenašavirus, ki povzroča meningitis in bakterijo, ki povzroča boreliozo. Preži na svojega gostitelja. Spipalkami se zasidra v kožo in sesa kri.Človeški srbec (Acarus siro):povzroča garjavost. V človeški koži dela rove in povzročasrbenje.E) PAJKI (Aranae


Družina je širši pojem kot rod, zato je tvoja primerjava neveljavna.

Revca spet lapa, da zajc pa kunc ni isto – okej, večina folka ve, kak zgleda zajc in vse je isto.

PAJK – vse je isto.

Pseta – vse je isto.

Kaj bi še rada??

In ti in majmun sta isto 🙂
Kaj torej še hočeš?

New Report

Close