Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako ste kaj povezani s svojimi tetami, strici? Se kdaj slišite po telefonu?

Kako ste kaj povezani s svojimi tetami, strici? Se kdaj slišite po telefonu?

Jaz nisem sploh. Niti po telefonu nikdar ne govorimo, pač če gre mama na obisk, grem včasih zraven, to pa je tudi bolj redko. Bolj domači so mi sosedi kot tete in stric. Kar je po svoje žalostno, ampak kaj naj jaz tu? Po moje bi se strici in tete morali brigati za svoje nečake, ne pa kot da nas ni. Niti ne veš, a bi strica tikal ali vikal, tako ti je tuj.

V družini se vsi tikamo. Moji so zelo povezana družina, za cele rodove za nazaj in trudim se nekako slediti temu, čeprav je malo težko, ker nas je zdaj že toliko.
Tete in strice pa pokliem/me pokličejo različno. Z nekaterimi, ki so daleč, se slišimo redno, z nekaterimi, ki so blizu, pa sploh ne. Mama ima s svojimi brati in sestrami ter bratranci in sesrtičnami v redu odnose in so tudi redno v kontaktu.

S sosedi se ne kličemo po telefonu.

Jaz imam dodatni telefon, odkar je mami umrla. Ker se mi ne da odgovarjat na vprašanja, kdaj bom šla pospravljat, kaj bom z oblačili, kako je z zlatnino, kako se bomo za dediščino menili (kar se jih dejansko nič ne tiče).

In kaj ti pri tem pomaga dodatni telefon?

In kaj ti pri tem pomaga dodatni telefon?[/quote]

Da imajo cifro samo tisti, ki so tega vredni, prejšnji pa zvoni v tri krasne :))))

Čisto odvisno od tega, kakšen odnos so imeli oni do mene v času mojega otroštva, ker so se takrat dejansko tkali odnosi in vezi. Tisti, s katerimi sem imela več stika in so mi izkazovali več naklonjenosti, so zame bližnja družina in imam z njimi tudi sedaj dobre odnose. Dobimo se za rojstne dneve in praznike, včasih se slišimo ali obiščemo tudi ločeno od teh dogodkov. Verjetno bi se videvali še pogosteje, če bi živeli v istem kraju.

S tistimi, s katerimi že v času mojega otroštva nismo navezali nekih pristnih stikov, pa smo sčasoma postali samo še bolj odtujeni.

Zdi se mi, da je pri odnosih v širši družini vse zelo odvisno od tega, kako starejši člani sprejemajo in tretirajo mlajše člane. Otrok si pač zapomni, kdo mu je iskreno naklonjen in domač, tudi če se z njim ne vidi pogosto, ter kdo ga samo tolerira, ker je slučajno z njim v sorodu.

New Report

Close